Ztráta váhy

Přírodní potraviny na hubnutí: 10 nejlepších superpotravin k jídlu!

Snažíte se odolat jídlu, abyste zhubli? No, ne všechna jídla jsou pro vás špatná! Některé z nich vám překvapivě pomohou shodit pár liber přirozeně snížením hladu a nasycením „dobrými“ kaloriemi. V tomto článku budeme diskutovat o mnoha potravinách pro hubnutí a jejich úžasných výhodách pro vaše tělo!

Než se chystáte začít s nárazovou dietou nebo se vyhladovět, abyste zhubli, doporučujeme vyzkoušet tyto přírodní potraviny na hubnutí pro muže a ženy! Jezte je ve zdravých porcích a zapojte se do cvičebního programu, abyste za pár týdnů dosáhli zázračných výsledků.

Přírodní potraviny na hubnutí

Pomáhají vám potraviny zhubnout?

Ano, říká Science! Podle studie může nahrazení vysokokalorických potravin konkrétními potravinami, jako je čerstvé ovoce a zelenina, celozrnné produkty, ořechy a jogurty, podpořit hubnutí (1). Tato čísla se různě liší u mužů a žen a lidí různých věkových skupin, BMI a aktuálního životního stylu.

Šance na dosažení pozitivního výsledku je také větší dodržováním strategie „méně jíst a více cvičit“, kde „jíst“ znamená konzumovat mírné porce přírodních potravin na hubnutí.

Jak dlouho trvá, než si všimnete výsledků u potravin na hubnutí?

Výsledky hubnutí závisí na několika faktorech, jako je věk, pohlaví, spánkové návyky, aktuální stav léků a rodinná anamnéza! Nejprve si musíte nastavit dosažitelné cíle a v závislosti na tom začít se zdravým, porcí řízeným jídlem. Během tohoto období se musíte zavázat omezit potraviny s vysokým obsahem kalorií, jako jsou cukry, sodovky, zpracované potraviny, pečivo atd., A dodržovat dietní schéma. Podle cvičebního plánu vám také nábožensky může pomoci shodit alespoň 1 až 2 libry týdně, aniž by to vedlo k jakýmkoli vedlejším účinkům.

Jaké je procento lidí, kteří hubnou tím, že jí potraviny na hubnutí?

Jak již bylo zmíněno dříve, existuje několik faktorů, které určují míru úbytku hmotnosti u člověka. Zde je několik zajímavých pozorování zjištěných v některých vědeckých studiích:

 • V 8týdenní studii bylo zjištěno, že muži ztratili o 16% větší váhu než ženy poté, co obě pohlaví zavedla dietu s 800 kaloriemi (2). To může znamenat, že muži mohou hubnout rychleji než ženy, ale nebylo provedeno mnoho studií o schopnosti udržet si ji.
 • V mnoha dalších studiích bylo zjištěno, že starší lidé (ve věku nad 70 let) obtížně hubnou v důsledku snížené míry klidové metabolické frekvence (RMR) o 20%-25% ve srovnání s mladšími lidmi (3).
 • Lidé s nadváhou mají tendenci v prvních týdnech více zhubnout ve srovnání s těmi, kteří jsou lehčí než oni. Celkové procento úbytku hmotnosti však zůstává na konci dietního období stejné (4).
 • V jiné studii bylo zjištěno, že lidé, kteří spali v průměru 8,5 hodiny denně, ztratili o 55% více tělesného tuku a o 60% více tělesné hmotnosti bez tuku ve srovnání s těmi, kteří spali pouze 5,5 hodiny denně (5).

Stručně řečeno, pokud jste mladí, dodržujete zdravý životní styl a dietu a nerušený spánek po dobu 8,5 hodiny, velmi pravděpodobně si všimnete pozitivních výsledků ve svém programu hubnutí!

Jaké jsou oblíbené dietní diety na hubnutí?

Na internetu existuje mnoho dietních programů na hubnutí a každý z nich tvrdí, že je účinnější než ostatní. Některé z nich se zaměřují na snížení kalorií, jiné se zaměřují na kontrolu chuti k jídlu a omezení sacharidů nebo tuku v jídle.

Zde jsou některé z nejpopulárnějších dietních diet na hubnutí, po nichž následují miliony lidí po celém světě:

 • Paleo dieta
 • Veganská dieta
 • Keto dieta
 • GM dietní plán
 • Atkinsova dieta
 • Přerušovaný půst
 • DASH Diet
 • Šťáva půst

Každý z těchto dietních plánů má svá pro a proti a jejich fungování se liší od člověka k člověku.

27 nejlepších potravin na hubnutí:

Podívejme se na nejefektivnější a nejrychlejší výživový plán na hubnutí.

1. Zelené listové potraviny pro hubnutí:

Zelená zelenina

První položky, které musíte do svého jídelníčku zařadit, jsou zelená listová zelenina. Jsou super zdravé a mají méně než polovinu kalorií ve srovnání s jinou zeleninou. Jeden šálek špenátu má pouze 15 kalorií, takže pokud to přidáte ke svému stravovacímu návyku; hodně zhubnete. Ale jak to přidáte do svých jídel? Jednoduchý! Stačí polovinu normálního oběda, ale zmenšete velikost alespoň o 40% a místo toho si dejte plný šálek zelené listové zeleniny. Určitě si všimnete rozdílu.

2. Jíst každý den ovocný salát, jak zhubnout:

Dietní potraviny pro hubnutí

Druhá nejlepší věc, kterou musíte udělat, abyste zhubli, přináší spoustu ovoce. Někteří lidé si stěžují, že neradi jedí stejný druh ovoce každý den. Ale kdo říká, že to musíte dělat pořád? Dodejte svému talíři barvu a zábavu tím, že budete mít dobrou a zdravou misku plnou ovoce. Vezměte pomeranče, hrozny, jahody, jeden banán a ananas a nakrájejte je. Podle chuti přidejte pepř a trochu promíchejte. Pomůže to pepři šířit se a udělá ze salátu jedlé a krásné jídlo, které si můžete dát jako večerní svačinu.

3. Potraviny pro hubnutí, které se hodí k polévkám:

Potraviny ke snížení hmotnosti

Třetí nejlepší položkou na hubnutí jsou polévky. Začněte s jídlem tím, že budete mít misku plnou čisté kuřecí polévky. vláknina vám pomůže jíst méně po celou dobu jídla. Pokud chcete, můžete večeři nahradit tímto. Polévky k večeři se podle několika odborníků ukázaly jako velmi prospěšné a zdravé. Jsou štíhlé, lehké a něco, co vám zabrání cítit se nafoukle nebo chtít.

4. Pití zeleného čaje pro redukci hmotnosti:

Zelený čaj k pití na hubnutí

Zelený čaj je nejlepší druh jídla, které můžete mít, zvláště když se snažíte zhubnout. Obsahují nulové kalorie a jsou skvělým způsobem, jak zvýšit metabolismus. Tento nápoj pomůže vypláchnout všechny toxiny z vašeho těla, a tím vám pomůže získat čistou a zdravou pokožku. Pokud budete mít každý den 3 až 4 šálky, také roztavíte spoustu tuku a ztratíte pár kil navíc

5. Jíst zelené fazole, jak zhubnout:

Potraviny na hubnutí

Fazole jsou plné bílkovin. Mají velmi vysoký obsah vlákniny a pomalu se tráví. Jelikož mají velmi málo kalorií, měly by být součástí vaší stravy. Polovina šálku fazolí jako svačina každý den vám pomůže nejen rychleji zhubnout, ale také zaplní váš žaludek. Ve srovnání s hluboce smaženými tučnými jídly a nezdravými nápoji je to taková lepší volba.

6. Jíst ořechy při snaze zhubnout:

zkuste Ořechy

Skvělý způsob, jak zhubnout a zabít touhu v lichých částech dne, je přidat do svého dietního režimu ořechy. Hrst mandlí, arašídů nebo vlašských ořechů je vše, co potřebujete, abyste si dodali sílu a vůli pracovat po celý den tvrději. Ořechy byly doporučeny několika lékaři a odborníky a jsou známé nejen jako propagátor hubnutí, ale také jako pomocník těm, kteří mají paměť ostružin. Pokud byste tedy chtěli zbystřit mozek a shodit pár kil, považujte ořechy za součást svého každodenního stravování.

7. Jíst vejce, jak zhubnout:

Zdravá jídla na hubnutí

Snídaně bohatá na bílkoviny je vše, co potřebujete, abyste se během dne drželi dál od nežádoucích chutí. Ale jak budete mít takové jídlo? Jednoduchý! Přidejte do svého jídelníčku vejce. Jsou super zdravé a skvělý způsob, jak začít svůj den. Vše, co musíte udělat, je mít to ve formě pytle spolu s toastem a džusem z hnědého chleba, nebo pokud chcete být trochu kreativní, udělejte si zdravou omeletu z rajčat, cibule a papriky. To je mnohem lepší než mít koblihy, nudle, pizzu nebo sodu.

8. Jíst v noci oves, jak zhubnout:

Jídlo na hubnutí

Další způsob, jak zdravě snídat, abyste zhubli, je oves. Ačkoli to nemusí být nejjedlé jídlo, které byste mohli ráno konzumovat jako první, můžete udělat malou oběť, jen abyste dosáhli svých cílů. Pokud stále cítíte, že se vám do cesty dostává chuť, nasekejte nějaké jahody a posypte jimi celý pokrm. Můžete také přidat černé bobule nebo nakrájená jablka.

9. Jíst tmavé čokolády pro hubnutí:

čokolády

Jste milovníci čokolády a přesto chcete zhubnout? Přinášíme vám dobré zprávy. Můžete je mít až třikrát týdně, abyste dosáhli svých cílů. Ale nebavíme se o mléčné čokoládě nebo oplatkách; mluvíme o tmavých čokoládách. Místo stejného druhu si dejte jednu nebo dvě kostky tmavé čokolády. Podle studie lidé, kteří jedli tmavé čokolády, jedli o 15% méně pizzy ve srovnání s těmi, kteří nejedli.

10. Jíst jablka způsobí, že zhubnete:

Jablka na hubnutí

Jablka jsou nejlepší potraviny na hubnutí. Pokud budete mít denně jedno jablko nebo pít jablečný džus, určitě vám pomůže zhubnout. Měli by se jíst mezi jídly, aby se podpořil váš metabolismus a rozpustil nežádoucí tuk.

12. Jíst lososa vám pomůže zhubnout:

Tato mastná ryba je velmi možností, jak snížit svou váhu. Díky tomu se budete cítit plní po celé hodiny s nízkým obsahem kalorií. Je plný dobrých bílkovin, dobrých tuků a také mnoha základních živin. Losos měl správné množství jódu, aby udržel hladinu štítné žlázy potřebnou pro správný chod vašeho metabolismu. Je to jedna z potravin Omega-3 mastných kyselin, o kterých je známo, že snižují zánět a snižují obezitu a dokonce i metabolická onemocnění. Můžete také zahrnout další užitečné ryby pro hubnutí, jako je makrela, sardinky, sleď atd.

13. Krupičná zelenina:

Brokolice, zelí, květák a růžičková kapusta patří do této kategorie potravin na hubnutí. Mají vysoký obsah vlákniny se spoustou bílkovin, abyste se cítili plní. Obsahují bílkoviny, vlákninu s nízkou hustotou energie, což je dobré jídlo, pokud se snažíte zhubnout.

14. Libové hovězí nebo kuřecí prsa:

Maso často souvisí s mnoha zdravotními problémy, ale toto je jasný mýtus. Pouze zpracované maso je nezdravé, zatímco nezpracované červené maso nevede k žádným srdečním problémům ani cukrovce. Maso je ve skutečnosti přátelské jídlo hlídačů hmotnosti, protože má vysoký obsah bílkovin. To vám může pomoci spálit 100 dalších kalorií každý den. Můžete také jíst tučné maso, pokud držíte dietu s nízkým obsahem sacharidů.

15. Hubnutí při vaření vařených brambor:

Brambory mají mnoho vlastností, které snižují, což z něj činí dobré jídlo pro lidi, kteří chtějí zhubnout nebo si chtějí zachovat dobré zdraví. Jsou bohaté na draslík, který je velmi užitečnou živinou pro regulaci krevního tlaku. Když jíte bílé a vařené brambory, máte pocit sytosti, a proto jíte méně. Abyste dosáhli nejlepších výsledků, můžete také zařadit náhražku sladkých brambor, tuřínu a jiné kořenové zeleniny.

16. Jíst tuňáka pro hubnutí:

Tuňák má velmi nízký obsah kalorií a je to jídlo s vysokým obsahem bílkovin. Tato hubená ryba neobsahuje příliš mnoho tuku, a proto je velmi známá mezi staviteli nebo fitness modely. Jeho konzumace je dobrý způsob, jak udržet bílkoviny na vysoké úrovni, s kaloriemi a také nízkým obsahem tuku. Pokud plánujete snížit váhu, můžete si vybrat tuňáka, který je konzervovaný ve vodě, a ne v oleji.

17. Jíst luštěniny, jak zhubnout:

Luštěniny a fazole jsou nejlepšími přáteli lidí, kteří se snaží zhubnout. Můžete zahrnout čočku, fazole, černé fazole, které mají velmi dobrý obsah bílkovin a vlákniny. To vám pomůže zasytit a má také odolný škrob.

18. Chudnutí při konzumaci tvarohu:

Tvaroh obsahuje velmi dobré množství bílkovin. Mají velmi nízký obsah sacharidů a tuků, což z něj činí dobré jídlo pro zvýšení příjmu bílkovin. To je také uspokojující a umožňuje vám cítit se plně s velmi malým množstvím kalorií. Tvaroh má dobré množství vápníku, které je užitečné pro procesy spalování tuků.

19. Přátelské Weightloss Food Avokádo:

Avokádo nemá vysoký obsah sacharidů, ale obsahuje mnoho zdravých tuků. Jsou plné mononenasycené kyseliny olejové, která se nachází v olivovém oleji. To také má dobré množství vody, které vám dodají energii ke cvičení. Avokádo lze přidat do salátu, aby tuky zvýšily živiny. Toto ovoce má také vlákninu a draslík, které pomáhají při hubnutí.

20. Jablečný ocet na hubnutí:

Nízkotučné jsou mezi přírodními pozorovateli zdraví široce známé. To se používá v koření jako dresinky nebo vinaigretty. Můžete to také zředit vodou, abyste to vypili. To je také ukázáno pozitivní výsledky lidem, kteří se snaží zhubnout. Ocet může snížit vysokou hladinu cukru v krvi po jídle a pomoci při hubnutí.

21. Jíst celá zrna pro hubnutí:

Několik celých zrn, jako jsou vločky z ovesných vloček, je bezlepkových a plné vlákniny a správného množství bílkovin. Můžete také zahrnout hnědou rýži a quinoa, které obsahují beta-glukany, abyste zvýšili svou sytost a pomohli při metabolickém zdraví. Hnědá a bílá rýže má odolný škrob, který je také užitečný. Vyhněte se používání rafinovaných zrn, která jsou škodlivá a také tučná. Děláte dietu s nízkým obsahem sacharidů? Pak můžete vynechat zrna, protože mají vysoký obsah sacharidů.

22. Chilli papričky na hubnutí:

Chilli papričky jsou velmi užitečné při dietě na hubnutí. Obsahují kapsaicin, který snižuje chuť k jídlu a zvyšuje proces spalování tuků. Nacházejí se dokonce v některých doplňcích na hubnutí.

23. Ovoce pro hubnutí:

Kromě ovocného salátu je ovoce velmi zdravé jídlo, které pomáhá zhubnout. Obsahují cukr a mají nízkou energetickou hustotu. Mají také vlákninu, která pomáhá cukru velmi rychle se uvolnit do krevního oběhu.

24. Jíst grapefruit pro hubnutí:

To je zvýrazněné ovoce pro ty, kteří chtějí zhubnout. To může kontrolovat kontrolu hmotnosti a obezitu, pokud je konzumujete ve stravě. To udržuje úroveň diabetu a dalších chronických onemocnění.

25. Jíst chia semínka pro hubnutí:

Chia semínka jsou velmi dobrým jídlem pro hubnutí a jsou plná sacharidů a vlákniny. Jedná se tedy o potraviny s nízkým obsahem karbohydrátů a o potraviny bohaté na vlákninu. To mu pomáhá absorbovat 14krát větší hmotnost ve vodě. Zbarvují se jako gel a rozšiřují se v žaludku. Mohou také snížit vaši chuť k jídlu a pomoci při hubnutí.

26. Kokosový olej na hubnutí:

Tento olej má na rozdíl od jiných tuků vysoké mastné kyseliny, které zvyšují vaši sytost. To je také užitečné pro snížení břišního tuku s jeho dobrými kaloriemi. Kokosový olej tak můžete ve stravě nahradit jinými.

27. Jíst jogurt pro hubnutí:

Jogurt je vynikající mléčná potravina s probiotickými bakteriemi, které zlepšují fungování střev. Zklidňují zánět a chrání odolnost vůči leptinu, která může způsobit obezitu. Konzumace plnotučných mléčných výrobků má také nižší riziko obezity a diabetu 2. typu. Nízkotučný jogurt má vysoký obsah cukru.

10 nejlepších potravin pro hubnutí za 30 dní:

Zajímá vás, co jíst, abyste zhubli? Pojďme si nyní promluvit o 10 nejlepších jídlech, jak rychle zhubnout, s výhodami a příklady každého z nich:

1. Proteinové potraviny:

Bílkoviny nejen posilují tělo, ale také vám pomohou zhubnout. Důvod? Proteinové potraviny vás mohou déle zasytit a snížit vaši chuť k jídlu. Potlačením touhy po hladu omezují váš denní příjem kalorií a podporují redukci tuků. Studie také potvrzuje, že stravování s vysokým obsahem bílkovin vám může pomoci zhubnout více než standardní strava (6). Proteinové potraviny mohou v kombinaci se správným cvičebním plánem pomoci při budování svalové hmoty.

Zde je 5 nejlepších zdravých potravin, jak zhubnout ve skupině proteinů:

 • Černé fazole
 • Sója
 • Bílky
 • Chudé maso jako kuře
 • Plody moře

2. Vitamínová jídla:

Během diety na hubnutí je důležité zvýšit množství potravin bohatých na vitamíny, abyste získali kompletní výživu, mínus vysoké kalorie. Vitamíny jako B-komplex, K atd. Zrychlují váš metabolismus a zrychlují hubnutí. Vitaminy jako C urychlují oxidaci tuků a pomáhají vám spalovat více tuků během fyzického cvičení. Další živiny jako D, B-12 chrání náš imunitní systém, kontrolují hladinu cukru v krvi a hrají zásadní roli při udržování zdravého těla.

Zde jsou nejlepší potraviny na hubnutí obohacené o vitamíny:

 • Deníkové produkty
 • Ovoce jako banány, hrozny, pomeranče, meloun atd.
 • Zelenina jako špenát, hrášek, růžičková kapusta atd
 • Čočka a fazole
 • Libové maso a mořské plody

3. Potraviny bohaté na vlákninu:

Konzumace potravin bohatých na vlákninu může urychlit hubnutí a podpořit zdravé tělo. Naše tělo potřebuje dva druhy vláken – rozpustné a nerozpustné. Rozpustná vlákna, jako je beta-glukan a glukomanan, se mísí s vodou a tvoří hustou, gelovitou látku, která může snižovat hladinu LDL cholesterolu a krevní lipidové profily (7). Také zpomalují uvolňování natrávené potravy do střeva a brání hromadění břišního tuku. Nerozpustná vlákna naopak zvyšují objem vaší stolice a vylučují nežádoucí obsah ve vašem těle na podporu hubnutí.

Zde je seznam potravin s vysokým obsahem vlákniny, které podporují hubnutí:

 • Celá zrna jako pšenice, ječmen atd.
 • Ovoce jako broskve, bobule, hrušky
 • Zelenina jako kukuřice cukrová, mrkev a sladké brambory atd.
 • Fazole a luštěniny
 • Ořechy a semena

4. Potraviny s nízkým obsahem sacharidů:

Je známo, že konzumace nízkosacharidové diety vám poskytne lepší výsledky při hubnutí. Nízkosacharidové potraviny jsou potraviny s nízkým obsahem jednoduchých nebo složitých sacharidů. Tyto potraviny mohou snížit vaši chuť k jídlu, pomoci při snižování triglyceridů a také zlepšit hladinu HDL nebo dobrého cholesterolu v těle.

Spolu s tím také poskytují dostatečné živiny pro energizaci těla a podporu každodenních činností.

Toto jsou některé z nejlepších potravin na hubnutí s nízkým obsahem sacharidů v rozpočtu:

 • Chudé maso jako kuřecí prsa, vepřové maso atd.
 • Zelená listová zelenina jako špenát, amarant
 • Zelenina jako květák, brokolice
 • Ovoce jako jablka a bobule
 • Vejce
 • Ořechy a ořechové máslo

5. Alkalické potraviny:

Je známo, že konzumace zásaditých potravin v doporučených dávkách urychluje výsledky hubnutí. Alkalické potraviny jsou ty, které vyrovnávají hladinu pH v těle a regulují žaludeční kyseliny. Některé teorie také naznačují, že tyto potraviny s nízkým obsahem kyselin vám mohou pomoci snížit hmotnost a zároveň chránit žaludeční výstelku před škodlivými účinky kyselých refluxů.

Podívejme se na některá zásaditá jídla, která je třeba zhubnout:

 • Citrón
 • Bazalka
 • Květák
 • Banán
 • Avacod
 • Sójové boby a tofu

6. Nízkokalorické potraviny:

Snížení příjmu kalorií je jistý způsob, jak výrazně zhubnout. Existuje mnoho takových nízkokalorických potravin, které uspokojí váš hlad, aniž byste se cítili provinile kvůli kaloriím. Tyto potraviny jsou také bohaté na základní živiny, jako jsou vitamíny, minerály a vláknina, které udržují zdravé a aktivní tělo. Jejich zahrnutí do vaší každodenní stravy může snížit hladinu kalorií, zvýšit vaši plnost a pomůže vám shodit několik kil přirozeně.

Zde jsou nejlepší potraviny pro rychlé hubnutí:

 • Ovesné vločky
 • Řecký jogurt
 • Jasná polévka
 • Losos
 • Luštěniny

7. Kofein:

Věděli jste, že vaše denní dávka kofeinu vám může skutečně pomoci zhubnout? Kofein obvykle získávaný ze zdrojů, jako je káva, čaj nebo doplňky, je zdravotními nadšenci považován za prostředek „ke ztrátě tuku“. Studie také ukazuje, že zvýšení příjmu kofeinu může podpořit větší hubnutí prostřednictvím termogeneze a oxidace tuků (8). Existuje však mnoho známých vedlejších účinků předávkování kofeinem v těle, a proto musí být konzumovány s mírou.

Zde jsou nejlepší potraviny bohaté na kofein na hubnutí:

 • Černá káva
 • Zelená káva
 • Černý čaj
 • Zelený čaj
 • Hořká čokoláda

8. Probiotika:

Udržování zdravé střevní flóry je velmi důležité pro udržení vaší tělesné hmotnosti. Výzkum ukazuje, že konzumace probiotik může pomoci v boji proti obezitě tím, že vám pomůže zhubnout (9). Je také známo, že probiotická dieta může déle udržet pocit sytosti a omezit vaši chuť k jídlu. To pomáhá omezit váš denní příjem kalorií a podpořit hubnutí.

 • Jogurt
 • Kombucha
 • Miso
 • Tempeh
 • Kimchi

9. Esenciální mastné kyseliny:

Esenciální mastné kyseliny jsou zásadní pro zdravé tělo a lepší řízení hmotnosti. Ačkoli tyto mastné kyseliny přímo nepřispívají ke ztrátě hmotnosti, dodávají tělu energii a podporují tento proces. Konzumace esenciálních mastných kyselin, jako jsou omega-3 mastné kyseliny pocházející z ryb, může potlačit chuť k jídlu a zasytit vás na delší hodiny.

Zde jsou nejlepší potraviny pro hubnutí s vysokým obsahem esenciálních mastných kyselin:

 • Ryby jako Mackeral, Losos, Tuňák
 • Mořské plody jako Ústřice, Krevety
 • Mořské řasy a řasy
 • Semena jako Chia, len
 • Vlašské ořechy
 • Fazole Edamame

10. Detoxikační potraviny:

Toxiny přítomné v těle ovlivňují vaši cestu hubnutí mnoha způsoby. Brání vašim normálním hormonálním aktivitám, které mohou vést ke špatnému metabolismu a přibývání na váze. Nejlepší způsob, jak tyto nežádoucí látky z těla vyloučit, jsou detoxikační potraviny. Tyto potraviny snižují účinky toxinů na tělo a zvyšují sílu zábavných hořících hormonů, jako je leptin, k podpoře rychlé redukce hmotnosti.

Zde jsou nejlepší detoxikační potraviny, které byste měli při hubnutí konzumovat:

 • Citrony
 • Zelený čaj
 • Kurkuma
 • Česnek
 • Zrzavý
 • Pšeničná tráva

jídla k hubnutí

To pomůže snížit kalorie na polovinu a nakonec se na vás projeví jen během několika měsíců. Pokud plánujete zhubnout, můžete se obrátit na tento článek, protože vám poskytne základní představu o druhu potravin, které byste měli při hubnutí jíst.

Každá zde zařazená položka má prospěšné vlastnosti, které vám pomohou brzy dosáhnout vašich cílů.

Nyní, když jste porozuměli různým druhům potravin na hubnutí, je na čase začít je zařazovat do své každodenní stravy. Jak již bylo zmíněno dříve, musíte také zahájit vhodný cvičební program spolu s konzumací těchto potravin, abyste si všimli viditelných výsledků. Je také důležité mluvit s odborníkem na výživu o vašem aktuálním fyzickém stavu a stanovit dosažitelné cíle, které byste měli honit. S oddaností dosáhnete požadovaného výsledku- pomalu, ale jistě!

ODMÍTNUTÍ: Tento článek je pouze pro vzdělávací účely a není určen jako náhrada rad kvalifikovaných poskytovatelů fitness a zdravotní péče. Příčiny obezity se liší od člověka k člověku a výsledky závisí na příjmu potravy, rychlosti metabolismu a úrovni cvičení. Pokud máte jakýkoli základní zdravotní stav, poraďte se se svým lékařem, než začnete s jakýmkoli dietním plánem nebo novým typem jídla na podporu hubnutí.

Často kladené dotazy (FAQ):

1. Jakým potravinám se při hubnutí vyvarovat?

Odpověď: Potraviny, které jsou nabité sacharidy, tuky a cukry, mohou bránit vaší cestě hubnutí a zpomalit výsledky. Jíst je ve velkých porcích může nejen podpořit přírůstek hmotnosti, ale také vést k nežádoucím vedlejším účinkům na vaše zdraví. Zde jsou některá z nejlepších nezdravých potravin, kterým se musíte vyhnout, abyste zhubli:

 • Smažené jídlo jako bramborové lupínky
 • Sladké nápoje jako Colas
 • Bílá jídla jako bílý chléb, bílé těstoviny atd.
 • Konzervované ovocné šťávy
 • Pečivo a zpracované potraviny

2. Pomáhají pikantní jídla při hubnutí?

Odpověď: Ano! Studie naznačují, že přidání mírného množství koření do jídla může urychlit hubnutí. Koření jako feferonky, chilli prášek, kurkuma atd. Může zvýšit tělesné teplo a podpořit váš celkový metabolismus. Rovněž zvyšují rychlost spalování tuků, snižují chuť k jídlu a následně snižují příjem kalorií na podporu hubnutí.

3. Jaké jsou nejlepší mléčné potraviny pro hubnutí?

Odpověď: Mléčné výrobky jsou bohatým zdrojem bílkovin a živin, jako je vápník požadovaný tělem. Jsou však naloženy tuky a je důležité zvolit správná mléčná jídla pro hubnutí. Odborníci doporučují konzumovat řecký jogurt, odtučněné mléko, tvaroh atd. V mírných porcích, jak zhubnout.

4. Jaká jsou nejlepší ajurvédská jídla pro hubnutí?

Odpověď: Starověká indická ajurvédská věda má několik úžasných potravin, které vám mohou pomoci přirozeně zhubnout bez vedlejších účinků. Také zrychlují váš metabolismus, zlepšují trávení a urychlují spalování tuků v těle. Mezi nejlepší ajurvédské potraviny na hubnutí patří Amla, Zázvor, Citron. Med a černý pepř

5. Jaké jsou nejlepší keto potraviny pro hubnutí?

Odpověď: Existuje mnoho keto-přátelských potravin pro hubnutí, které mají nízký obsah sacharidů a vysoký obsah dobrých tuků. Výživné potraviny jsou také dobrým zdrojem důležitých vitamínů a minerálů požadovaných tělem. Mezi nejlepší keto potraviny, které můžete vyzkoušet, patří kale, brokolice, sýr, avokádo, plody moře, maso, vejce, kokosový olej atd..

6. Jaké jsou možnosti zdravé stravy v restauraci pro hubnutí?

Odpověď: Pokud se chystáte povečeřet v restauraci, ale zároveň nechcete slevit ze svých cílů při hubnutí, musíte dodržovat některá pravidla. Vždy si pečlivě přečtěte nabídku a porozumějte přísadám v ní a mentálně vypočítejte kalorie. Mezi bezpečná nízkokalorická jídla, která můžete vyzkoušet, patří saláty (bez dresingu), čisté polévky, zapečené předkrmy, nemléčné dezerty, jídla s vysokým obsahem bílkovin a nízkosacharidové hlavní jídlo.

7. Existuje nějaký konkrétní seznam potravin s potravinami na hubnutí?

Odpověď: Než vyrazíte do obchodu s potravinami, ujistěte se, že jste ze seznamu vyloučili nezdravá jídla. Místo toho je nahraďte mraženou zeleninou, celozrnnými produkty a obilovinami, potravinami s nízkým obsahem sodíku, jáhly, nízkotučnými mléčnými výrobky, vejci, tofu, celozrnnými krekry, bobulemi, ořechy a čerstvým ovocem a zeleninou.