Ztráta váhy

Jak zhubnout?

V dnešním světě mají zdání a první dojmy dlouhou cestu k tomu, jak zpočátku poznat člověka tváří v tvář. Ve skutečnosti jsou lidé tak posedlí zhubnutím a dosažením čísla nulové velikosti nebo šesti balíčků abs, že jsou ochotni udělat cokoli, aby se tam dostali. Je však třeba poznamenat, že existuje jen několik lidí, kteří jsou skutečně odhodláni vynaložit potřebnou tvrdou práci, aby ztratili nadváhu. Ve skutečnosti, pokud někdy někomu řeknete slovo „dieta“, okamžitě dostanete velmi znechucenou reakci. Ale na druhé straně existují jedinci, kteří se rozhodnou zapsat se do tělocvičen nebo dokonce držet přísnou dietu, aby zajistili, že postupně zhubnou.

Někteří lidé nevěří v plýtvání časem a penězi na návštěvy tělocvičen, místo toho dávají přednost dietě doma tím, že zajistí, aby jedli zdravě a správně. Statistiky po celém světě jsou docela alarmující. Více než 60% světové populace je obézní a toto číslo stále roste. S nárůstem počtu řetězců rychlého občerstvení a špatných stravovacích návyků si většina mužů a žen vybírá pohodlí a dostupnost před zdravím. Tyto špatné stravovací návyky přispěly k celkové škodě mužů a žen s nadváhou.

Jak zhubnout

Ve skutečnosti je třeba poznamenat, že přijetí zdravějšího životního stylu je jediná věc, kterou potřebujete, abyste shodili přebytečná kila. Zbavit se jídla a hladovět není dobrý způsob, jak na rozdíl od všeobecného přesvědčení zhubnout. Stačí, když budete jednou za čas jíst zdravé jídlo a přejídat se. Jíst střídmě a v malých porcích je to, co většina lidí vědomých zdraví dodržuje. To neznamená, že si nemůžete vychutnat koláče a čokoládu; znamená to jen, že tyto sladké dobroty začleníte do svého plánu zdravého stravování.

Kromě přijetí zdravého životního stylu byste měli také zahrnout základní cvičení a ranní jogging, abyste urychlili proces hubnutí. Ranní procházka nebo jogging je nezbytný, abyste se cítili zdraví a lehcí. Pomáhá také v krevním oběhu a chrání před dalšími nemocemi. Pokud vlastníte běžecký pás doma, stačí, abyste na něm každý den alespoň půl hodiny běželi, abyste se cítili fit a v pohodě.

Pokud nejste běžecký typ, můžete si vždy udělat bodový běh doma, abyste se mohli hýbat a být fit. Mohli byste začlenit několik úseků, sedů-lehů a výpadů. Tím, že to zařadíte do své cvičební rutiny a budete dodržovat zdravý jídelníček, budete na cestě k tomu, abyste tuto váhu shodili za chvilku. Několik videí o aerobiku nebo dokonce nový fenomén Zumby je to, co byste mohli sledovat. Tyto cvičební rutiny jsou zábavné a můžete je provádět s přáteli. Cvičení je rozhodně zábava

.

Níže je proto uvedeno několik tipů, jak zhubnout, a lekce, které vám mohou pomoci zhubnout. Je však důležité si uvědomit, že tyto prostředky jsou omezeny na domov a jsou přirozené:

Jídlo v restauraci

Pokud chcete shodit požadovanou váhu, budete se muset vyhýbat pravidelnému stravování nebo objednávání. Ve skutečnosti je dokázáno, že jídlo podávané v restauracích obsahuje o více než 60% více kalorií než jídlo připravené doma. Proto se důrazně doporučuje připravit se na domácí jídlo, protože obsah kalorií lze sledovat. Domácí jídlo by za normálních okolností vyžadovalo jíst jídla obsahující libové bílkoviny, což může být cokoli jako kuřecí prsa bez kůže, tofu, hranolky, fazole nebo dokonce bílé ryby. Ačkoli tato jídla nemusí být chutná, zajišťují zdravý život tím, že se zdravě rozhodují.

Vařená zelenina

Některé další alternativy mohou zahrnovat grilovanou, grilovanou nebo pečenou zeleninu. Pokud tyto možnosti nezní dostatečně chutně, můžete tyto bílkoviny vždy udělat trochu zajímavější tím, že je okořeníte a přidáte do nich koření a bylinky.

hnědá rýže

Je také třeba poznamenat, že hnědá rýže a ječmen jsou dobrou volbou, pokud plánujete jíst zdravě. Navzdory tomu, co říkají, že děti nemají rádi zelenou zeleninu, dospělí nejsou příliš pozadu. Ve skutečnosti stále více dospělých jedinců dává přednost masu každý den v týdnu místo zelených. Prvním krokem ke zdravému stravování je naučit se začít milovat svou zelenou zeleninu. Zelenou zeleninu lze orestovat nebo přidat také tuk, ale množství by mělo být omezeno.

Jednou z hlavních výhod domácích jídel je, že jsou regulovány poměry a množství oleje a tuku je omezeno na minimum. Tato jídla také nabízejí jednotlivcům možnost jíst potraviny bohaté na živiny, které vám nepomohou sbalit kila. Je dokázáno, že můžete snížit požadovanou váhu, když budete jíst v menších porcích a vyhýbat se nezpracovaným jídlům.

Jak zhubnout pomocí domácích prostředků:

Pít hodně vody:

Pít hodně vody

Tím, že budete pít hodně vody, si můžete být jisti, že ztratíte přebytečná kila téměř okamžitě. Ve skutečnosti bylo vědecky dokázáno, že voda hraje důležitou roli při zajišťování toho, že jedinec shodí kila během okamžiku. Pitím vody pomůžete udržet žaludek stále plný, čímž zabráníte konzumaci spousty jídla. Doporučuje se konzumovat téměř 4 až 5 litrů vody denně.

Ve skutečnosti, jak pijete vodu, tím větší je šance, že za týden zhubnete značné množství váhy. Voda také pomáhá při detoxikaci systému a vyplavování všech škodlivých toxinů, které se mohou časem nahromadit. Když se probudíte ve vodě, doporučujeme také vypít sklenici teplé pitné vody spolu s medem medu. Zajistěte, abyste tuto směs užívali každých několik hodin, aby byly výsledky dlouhodobě efektivnější. je to nejjednodušší snadný způsob, jak zhubnout.

Curry Leaves ?:

Kari listy

Jedním z dalších efektivnějších způsobů, jak rychle zhubnout přirozenou cestou, je mít téměř 10 až 12 plně vyzrálých listů kari ráno, když se probudíte. Ačkoli chuť nemusí být zdaleka příznivá, výsledky se ukážou, pokud v ní budete pokračovat déle než tři měsíce.

Rajčata:

Rajčata

Pokud jste vyzkoušeli všechno, jak zhubnout a neúspěšně jste propadli, jednou z dalších účinných přírodních jednoduchých rad, jak zhubnout, je konzumovat každé ráno alespoň jedno nebo dvě rajčata, nejlépe nalačno. Je však třeba poznamenat, že tato rajčata musíte konzumovat pouze místo zdravější snídaně. Abyste viděli lepší výsledky, měli byste v tomto vzoru pokračovat ještě několik měsíců. Čím déle budete v této rutině pokračovat, tím lépe pro vás a váhu, kterou chcete zhubnout.

Kombinace zázvoru a citronu:

Kombinace Ginger-Lemon

když položíte otázku, jak mohu zhubnout, neobtěžujte se svou váhou, sledujte kombinaci zázvoru a citronu. Pokud se vám nelíbí, že musíte ráno konzumovat rajčata, můžete se vždy rozhodnout kombinovat zázvor a citron do sklenice vroucí teplé vody. Poté budete muset vodu přecedit a konzumovat obě přísady dohromady. Tato kombinace dělá to, že pomáhá potlačit vaši chuť k jídlu, a tím vám brání jíst hodně jídla.

Trojitá hrozba:

citronový med a černý pepř

Jedním z dalších populárních domácích prostředků, které můžete při hubnutí dodržovat, je připravit odvar, který zahrnuje kromě lžičky medu tři lžičky limetkové šťávy, čtvrt lžičky černého pepře. Tyto přísady se přidají do sklenice teplé vody a poté se konzumují brzy ráno. Pokud se této směsi budete držet a budete ji konzumovat alespoň jednou denně po dobu téměř 2–3 měsíců, budete na dobré cestě, jak shodit kila během chvilky.

Namočte a bouda:

jujube

Jedním z dalších málo známých prostředků, jak zhubnout téměř okamžitě, je užít si dobré množství jujube, běžně označované jako listy indické švestky, a namočit je do vody ve sklenici po celou noc. Jakmile se ráno probudíte, budete muset vodu scedit a konzumovat na prázdný žaludek. Pokud budete tento plán nábožensky dodržovat po dobu dobrých 2–3 měsíců, pak během tohoto období určitě zhubnete. Měli byste však být upozorněni, že vám nemusí nutně chutnat, protože by mohla být docela kyselá nebo hořká. Ujistěte se, že ji budete dodržovat a budete se této nápravy držet, protože výsledky z dlouhodobého hlediska budou stát za to.

Výhody zelí:

výhody zelí

Většina jednotlivců nemusí nutně jíst zelí; je však třeba poznamenat, že zelí má několik příznivých vlastností, které vám určitě pomohou při vaší snaze zhubnout. Jednou z hlavních výhod konzumace zelí za účelem hubnutí je, že obsahuje kyselinu vinnou. To pomáhá předcházet přeměně cukru a uhlohydrátů na tuky, což může způsobit nejrůznější problémy s váhou. Mějte však na paměti, že pokud konzumujete nadměrné množství zelí, můžete trpět vážným záchvatem zácpy, který vás může ucpat a cítit se neklidně. Zde je klíčovým slovem regulace. Zajistěte, aby vše, co jíte, bylo v poměru. To je jeden z nejlepších způsobů, jak zhubnout.

Mrkvový džus:

Mrkvový džus

Existuje poměrně málo jedinců, kteří se také domnívají, že byste měli konzumovat mrkvovou šťávu s vodou. Tento lék je údajně docela účinný, protože vám pomůže zhubnout veškerou další váhu, kterou možná nosíte. Pomáhá také detoxikovat systém, takže se cítíte lehcí a zdraví. Kromě mrkve byste si také měli zvyknout jíst zdravě konzumací francouzských fazolí, hroznů, fíků, broskví a guavy. Toto ovoce vám pomůže zůstat na cestě ke zdravějšímu životu a bude vám potěšením rozloučit se s veškerou nadváhou, kterou můžete mít. Také šálek zeleného čaje (nejlépe na noc) je další skvělou vyzkoušenou metodou hubnutí. Dalším bodem, který je třeba poznamenat, je, že zelený čaj také funguje jako účinný prostředek, pokud jsou zahrnuty kořeny pampelišky.

Pokud vám nevadí odevzdat své tělo malým bodnutím z neškodné jehly, pak by pro vás mohla být akupresura také dobrým domácím prostředkem. Akupresura také pomáhá při úlevě od stresu. Existují určité cílové body, které mohou zahrnovat střed horního rtu, který leží těsně pod nosem. Druhý tlakový bod může být těsně nad a dokonce pod pupkem žaludku. Vždy jste si mohli najmout akupresurního profesionála. Tito odborníci pomohou zajistit, aby navrhované tlakové body byly stlačeny nejméně třikrát denně po dobu až pěti minut. Pokud vás zajímá, jak vám akupresura může pomoci při hubnutí, pak je odpověď velmi jednoduchá: potlačí váš hlad a zabrání vám konzumovat velké porce nezdravého jídla. Rovněž vám zabrání zbytečně bít na jídle, které vám může být dlouhodobě škodlivé.

Náprava z okurek:

Okurková náprava

Je známou skutečností, že okurky jsou jedním z nejúčinnějších domácích prostředků, které můžete použít k hubnutí přirozenou cestou. Možná se divíte, proč je okurka tak účinným prostředkem na hubnutí, ale odpověď spočívá v tom, že se skládá z přibližně 90 procent vody a pouze asi 13,25 kalorií, což z ní činí účinný prostředek, který vám pomůže nejen snížit váhu, ale také při lámání tukových buněk další nepotřebné tělní tekutiny. Okurka navíc obsahuje antioxidační vitamíny A, C a E, které pomáhají odstraňovat škodlivé toxiny z těla, čímž vás udržují zdravé.

Výhoda ovocného smoothie:

ovocné smoothie

Jíte rádi ovoce? Existuje způsob, jak stále můžete využívat výhody ovoce, ale jeho pitím. Ovocné smoothie je skvělým doplňkem vaší snídaně a je považováno za jeden z nejúčinnějších způsobů obnovení rovnováhy ve vašem těle a zároveň pomáhá při hubnutí. Správné přísady je však třeba smíchat, aby byly zajištěny správné výhody. Tím, že si denně dáte ovocné smoothie, dostanete denně infuzi vitamínů, vlákniny, bílkovin, minerálů a mastných kyselin. Pomáhá také při potlačení chuti k jídlu, protože je zdravý. Vše, co musíte udělat, je vybrat správné ovoce a rozmixovat je v mixéru. Pro sladkost můžete přidat trochu cukru, ale pokud můžete, vyhněte se mu. Tento bohatý nápoj vás udrží ve zdraví a fit po celý den a dodá vám energii.

Jablečný ocet:

jablečný ocet

Pokud chcete dobrý přírodní prostředek, který vám pomůže zhubnout, pak je organický jablečný ocet jedním z nejlepších domácích prostředků, pro které se můžete rozhodnout. Ve skutečnosti je dobře známým faktem, že většina dietologů na celém světě velmi doporučuje jablečný ocet k odstranění přebytečného tuku z těla. Vše, co musíte udělat, abyste vyzkoušeli tento lék, je vzít 3 polévkové lžíce organického jablečného octa a přidat asi 7 uncí vody. Promíchejte a poté vypijte. Pokud se rozhodnete užívat tuto směs alespoň třikrát denně, během chvíle snadno ztratíte přebytečné kila.

Broskev:

Broskev

Můžete se také zbavit veškeré nadváhy tím, že se rozhodnete pravidelně konzumovat jednu velkou broskev. Je vědecky dokázáno, že broskev obsahuje pouze téměř 68 kalorií a neobsahuje žádný další tuk. Navzdory běžnému vnímání, že broskve jsou sladké, a proto pro vás nejsou dobré, se mýlíte. Broskve lze konzumovat jako náhražku jiných potravin bohatých na cukr, které mohou způsobit přibývání na váze. Je to jeden z nejlepších tipů, jak zhubnout.

Brusinková šťáva:

Brusinková šťáva

Je třeba poznamenat, že bobule obsahují antioxidanty a mají dostatek vitaminu C, které jsou považovány za účinné při snižování hmotnosti. Chcete -li dosáhnout rychlých výsledků, připravte si brusinkovou šťávu doma a přidejte citron nebo ocet, které pomáhají při spalování tuků a také zbaví váš systém škodlivých toxinů. Je to také skvělý nápoj na ráno, protože poskytuje veškerou potřebnou energii, kterou můžete potřebovat po celý den.

Javorový sirup:

Javorový sirup

Přestože se javorový sirup hodí k palačinkám, mohou být také skvělým přírodním prostředkem, jak zhubnout. Vše, co musíte udělat, je smíchat javorový sirup ve sklenici teplé vody a vypít tuto směs brzy ráno, jakmile se probudíte ze spánku. Tato známá směs je součástí detoxikační diety, kterou většina celebrit dodržuje po celém světě, protože ukázala výsledky. Po celý den však nemusíte mít pouze tuto směs. Dalo by se to nahradit jako alespoň jedno jídlo, protože na této směsi není možné vydržet celý den.

Vařené jablko:

Vařené jablko

Je třeba poznamenat, že vařené jablko denně vám pomůže udržet lékaře pryč. Má mnoho zdravotních výhod, protože poskytuje mnoho vlákniny, železa a dalších životně důležitých minerálů. Také je docela snadno stravitelný a zasytí vás. Vaření jablka denně pomůže odstranit z těla všechny ty škodlivé tuky.

Petržel:

Petržel

Je třeba také poznamenat, že konzumace petrželky je dalším způsobem, jak zhubnout. Petržel obsahuje antioxidanty, mezi které patří luteolin, což je avonoid, který v těle eliminuje volné radikály. Petržel také obsahuje dvě antioxidanty – RDA vitaminu C a vitaminu A. Petržel lze přidat jako příchuť jídla, salátovou směs a lze ji také konzumovat ve formě šťávy.

Pampeliškový čaj:

Pampeliškový čaj

Pampeliškový čaj je považován za jedno z nejlepších diuretik, které pomáhají při hubnutí. Jednou z mnoha výhod tohoto čaje je, že vašemu tělu pomůže shodit veškerou vodu navíc, kterou si mohl uložit. Je také účinný při produkci žluči a pomáhá při zdravém vyplavování tuků.

Kajenský pepř se zázvorem:

Kajenský pepř se zázvorem

Tato směs je také považována za jednu z nejúčinnějších domácích prostředků, která pomáhá podporovat hubnutí. Vše, co budete muset udělat, je rozdrtit zázvor a kajenský pepř současně a sníst to. Tato bylinná směs nemusí být příjemná na chuť, ale pomůže vám zhubnout. Tato dvě koření pomohou přirozeným způsobem vypláchnout veškerý přebytečný tuk. Kromě toho také pomůže vyčistit vaše plíce.

Pokud chcete rychle zhubnout, podívejte se na další přírodní a domácí prostředky, které je třeba dodržovat.

 • Důrazně doporučujeme, abyste alespoň jednou denně konzumovali malou část tykve. Můžete jej přidat do salátu nebo rozdrtit v mixéru a vypít jako šťávu. Je třeba poznamenat, že obě metody jsou stejně prospěšné. Láhev tykve obsahuje všechny potřebné žehličky, bílkoviny a minerály, které potřebujete, aby vaše tělo bylo bez toxinů a přitom vám pomohlo zhubnout.

nezdravé jídlo

 • Ke snížení hmotnosti stačí změnit své stravovací návyky. Většina jednotlivců dělá běžnou chybu, když žijí výhradně na nezdravém jídle. To může způsobit nejrůznější komplikace. Zajistěte proto, abyste nezdravé jídlo nahradili výživnějším jídlem.
 • Pro všechny ty lidi, kteří si nemohou pomoci, ale jedí sladkosti a čokolády, se také mohou rozloučit se ztrátou požadované hmotnosti. Proto, abyste byli zdraví, musíte omezit množství cukru, sladkostí a čokolád, které denně konzumujete. Pokud milujete čokoládu, můžete se vždy rozhodnout pro hořkou čokoládu, protože je prospěšná pro vaše srdce a nepřidá vaší hmotnosti další tuk.

přepuštěné máslo

 • Pro ty, kteří mají rádi máslo, a pro ty, kteří vaří své jídlo v přepuštěném másle (ghí), byste se už neměli vyhýbat. To by mohlo v budoucnu vést k různým komplikacím a nikdy vám to nepomůže ztratit veškerou nadváhu, kterou tak zoufale chcete zhubnout.

čaj s mlékem

 • Jak již bylo zmíněno dříve, budete také muset nahradit pití mléčného čaje zeleným nebo citronovým čajem. Tyto odrůdy čaje obsahují antioxidanty, které pomáhají odstranit veškerý přebytečný tuk.
 • Pro nevegetariány, zejména ty, kteří se neobejdou bez každodenní konzumace červeného masa, je bezpečnější možností konzumace buď kuřete nebo ryby. Doporučuje se také zvolit pečené pokrmy ve srovnání s hluboce smaženými pokrmy, které obsahují nadměrné množství oleje.

svačinka na hranolkách

 • Také pro ty jedince, kteří milují svačinu na chipsech a jiném mastném jídle, které vám na vaší cestě za hubnutím nepomůže.

salát

 • Udělejte si také denní zvyk mít salát k obědu nebo večeři. Saláty obsahují bylinky a další užitečné přísady, které jsou pro vás dobré

Jablka

 • Jablka také skvěle potlačují chuť k jídlu a jsou také bohatým zdrojem bílkovin a minerálů. Proto se ujistěte, že máte jablko, které vám zabrání v nadměrném jídle.

Jak zhubnout s doplňky:

Doplňky

Je prokázanou skutečností, že když člověk zhubne, zlepší se i jeho fyzické a duševní zdraví. Existují však jednotlivci, kteří nevěří ve hubnutí tradičním způsobem (dodržováním přísné diety nebo pravidelným cvičením). Existují lidé, kteří by se raději rozhodli pro příjem různých doplňků, aby zhubli. Existuje mnoho těch, kteří varují před používáním těchto doplňků, protože mohou být docela škodlivé pro lidské zdraví.

Je však třeba poznamenat, že existují určité výjimky. Ve skutečnosti existuje na trhu několik ověřených doplňků na hubnutí, které jsou bezpečné a přicházejí s minimem vedlejších účinků. Je třeba také poznamenat, že při výběru konkrétního doplňku na hubnutí se rozhodněte pro ten, který je bezpečné konzumovat během dietního programu. Zde je seznam 6 léků, které najdete ve většině drogerií a udělají zázraky, když vám pomohou snížit nadváhu, které se chcete zbavit:

Vápník:

Doplňky vápníku

Když člověk uslyší slovo „vápník“, okamžitě si vybaví užitečné výhody minerálu při zajišťování dobrého zdraví kostí. Je však také třeba poznamenat, že vápník může být také přijat, aby vám pomohl zhubnout kromě toho, že vám pomůže zachovat svaly.

Někteří vědci však tvrdí, že vápník nemá žádnou souvislost s hubnutím a není vůbec nápomocný. Navzdory argumentům pro a proti vápníku vám tyto doplňky určitě pomohou dosáhnout cílů při hubnutí. Ve skutečnosti existuje několik vědců, kteří zjistili, že když ženy, které drží dietu, denně konzumují přibližně 1 000 mg doplňků vápníku, zhubly. Díky výsledkům tohoto výzkumu lze tedy bezpečně říci, že doplňky vápníku jsou spojeny se ztrátou hmotnosti. To je další z nejlepších způsobů, jak zhubnout.

Extrakt ze zeleného čaje:

Zelený čaj

Nyní je všeobecně známo, že výtažky ze zeleného čaje jsou plné dobrých a zdravých antioxidantů, které pomáhají detoxikovat váš systém a zbavit jej škodlivých toxinů, které by se mohly ve vašem imunitním systému trvale usadit. Co si však mnoho lidí neuvědomuje, je to, že výtažky ze zeleného čaje mohou také pomoci při hubnutí, kterého se chcete zbavit..

Existují však někteří vědci, kteří si stále nejsou jisti výhodami a účinností extraktu ze zeleného čaje jako životaschopného doplňku pro hubnutí. V zeleném čaji jsou určité složky, které mají dobrý účinek na snížení hubnutí. Je však třeba poznamenat, že zelený čaj bez kofeinu by neměl být považován za alternativu ve srovnání s běžným zeleným čajem, který je účinnější.

Některé studie však prokázaly, že denní extrakty ze zeleného čaje hrály velmi významnou roli v pomoci mužům a ženám s nadváhou zhubnout a snížit svůj index tělesné hmotnosti (BMI – který slouží jako indikátor množství tělesného tuku, který by jednotlivec mohl mít) mít). Další výhodou extraktu ze zeleného čaje je, že pomáhá minimalizovat velké množství břišního tuku, který se může ukázat jako velmi nebezpečný, protože může vést k předčasné smrti, zejména u starších lidí. Extrakt ze zeleného čaje také pomáhá při snižování krevního tlaku a cholesterolu současně. Zelený čaj je nejlepší domácí lék na to, jak mohu zhubnout.

Orlistat:

Doplněk Orlistat

Než se zmíníme o tom, jak může Orlistat působit jako účinný doplněk pro hubnutí, je třeba poznamenat, že Orlistat je technicky lék a ve skutečnosti jej nelze označit jako doplněk. Ale pro ty, kteří přemýšlejí, zda jsou k dispozici k prodeji, nebojte se. Tento „lék“ je schválen FDA a prodává se bez předpisu (pod značkou Alli). Mnoho jedinců po celém světě ji proto považuje za doplněk stravy.

Mnoho dietetiků a výzkumníků je přesvědčeno, že tyto doplňky mají dostatek dat podporujících jeho autenticitu. Je třeba poznamenat, že tyto doplňky jsou tak účinné, že pomáhají blokovat až 25% všech kalorií, které se za den sní, a zabraňují jejich vstřebávání tělem. Tato poskytnutá data jsou autentická a lze se na ně spolehnout. Pokud tedy chcete, nemusíte nikdy dvakrát přemýšlet o používání tohoto doplňku.

Náhrada jídla:

Pro ty, kteří chtějí rychle zhubnout a hledají doplňky, které jim pomohou se tam dostat, aniž by zbytečně ztráceli čas, jsou pak náhradou jídla způsob, jak jít. Existuje nespočet odborníků z celého světa, kteří jsou také toho názoru, že tyto náhrady jídla jsou dostatečně účinné, aby zajistily, že okamžitě zhubnete. Tyto náhražky jídla obvykle zahrnují koktejly a tyčinky, které musí jednotlivec pravidelně konzumovat.

Mějte však na paměti, že tyto náhrady jídla jsou účinné pouze tehdy, pokud jsou používány podle pokynů, a nikoli jiným způsobem, který jednotlivci považují za vhodný. Používá se jako součást různých dietních plánů, tyto náhrady jídla budou fungovat jako náhrada všech těch potravinových možností, které mají v sobě spoustu kalorií. Tyto náhražky jídla se častěji používají buď ke snídani nebo k obědu. Do směsi se obvykle přidává také čerstvé ovoce. S těmito doplňky si můžete vychutnat kaloricky kontrolované jídlo, které nepřekročí více než 500 kalorií.

Chitosan:

Chitosan

Chitosan může také působit jako skvělý doplněk při hubnutí. Je to v podstatě cukr, který se získává z tvrdých vnějších vrstev krabů a humrů. Pomáhá blokovat vstřebávání tuků a cholesterolu.

Chromium pikolinát pomáhá následujícími způsoby:

 • Minimalizuje chuť k jídlu
 • Rychle spaluje kalorie
 • Snižuje tělesný tuk
 • Zvyšte svaly

Konjugovaná kyselina linolová (CLA):

Tento doplněk najdete v kyselině linolové v mastné kyselině. Pomáhá potlačit chuť k jídlu a dává vám pocit sytosti

CLA pomáhá následujícími způsoby:

 • Pomáhá minimalizovat tělesný tuk (BFM)
 • Pomáhá zvýšit svalovou hmotu (LBM)

Glukomannan:

Glukomannan

Tento doplněk je extrahován z rostliny konjac. Pomáhá blokovat vstřebávání tuku a tím vám pomůže zhubnout. Tento doplněk by měl být s nejméně 6-8 uncí vody.

Guarová guma:

Guarová guma

Tento doplněk je vyroben z rostliny guar. To také pomáhá blokovat vstřebávání tuku tím, že je uchovává ve střevě, čímž se člověk cítí plný.

Hoodia:

Hoodia

Tento doplněk obsahuje zvláštní extrakt, známý jako P 57, který pomáhá při potlačení chuti k jídlu, a tím pomáhá vytvářet iluzi plnosti.

Senna:

Toto bylo FDA podepsáno jako velmi silné projímadlo. Existují však někteří jedinci, kteří ji konzumují jako doplněk pro hubnutí. Toto by však mělo být užíváno alespoň jednou za měsíc.

Hořký pomeranč:

Hořký pomeranč

Tento dodatek obsahuje synefrin, zvláštní stimulant, který má úzké spojení s efedrinem. Pomáhá zvyšovat množství spálených kalorií.

Vlákno:

Doplněk vlákniny

Vláknina je považována za jeden z nejúčinnějších doplňků pro hubnutí, protože pomáhá potlačit chuť k jídlu, a tím vám dává pocit sytosti. Je dokázáno, že když obézní lidé užívají doplněk stravy s vlákninou, jejich příjem jídla se drasticky snižuje. Měli byste však také pít hodně vody, abyste předešli zácpě.

Kyselina hydroxycitronová:

Kyselina hydroxycitronová

To pomáhá minimalizovat vstřebávání tuků, zvyšuje metabolismus tuků a potlačuje chuť k jídlu, což pomáhá snižovat hladinu cholesterolu.

Syrovátkový protein:

Syrovátkový protein

To pomáhá při potlačení chuti k jídlu a také pomáhá při budování svalů pro ty, kteří mají těžký tréninkový režim.

Beta glukan:

Beta Glucan doplňky

Jsou extrémně účinné, pokud jde o minimalizaci cholesterolu a kontrolu diabetu.

Vlákno z mangového semene:

Vlákno z mangového semene

Vlákno ze semene afrického manga lze konzumovat samostatně nebo je lze smíchat s jinými doplňky. Pomáhá snižovat cholesterol a redukovat tuky.

Kapsaicin:

Je to sloučenina, která dává pálivé paprice její ohnivou chuť. Pomáhá při spalování spousty kalorií a pomůže v procesu hubnutí.

Kyselina lipoová:

Kyselina lipoová

Tuto kyselinu lze nalézt v masu na čtení a v orgánech. To pomáhá při snižování zánětu a pomůže vám ztratit veškerou nadváhu. Studie prokázaly, že lidé, kteří mluví o tomto doplňku, snížili příjem kalorií nejméně o 600 kalorií.

Alli:

Doplňky Alli

Tento volně prodejný doplněk byl schválen pro použití FDA. Obsahuje enzym, který pomáhá při odbourávání tuků v žaludku, a tím brání vstřebání nejméně 25% kalorií. Konzumací tohoto konkrétního doplňku si tedy můžete být jisti, že zhubnete o téměř 40% více než při přísné dietě a samotném tréninku.

Fucoxanthin:

Fucoxanthinové doplňky

Jedná se o zvláštní druh antioxidantu, který lze nalézt v jedlých hnědých mořských řasách. Tento doplněk je účinný při snižování břišního tuku, který se ukazuje jako hlavní problém pro většinu lidí.

Extrakt z bílých fazolí:

Extrakt z bílých fazolí

Phaseolus vulgaris, který se běžně označuje jako extrakt z bílých fazolí, lze popsat jako přírodní látku, která se prodává obvykle ve formě doplňku. Pomáhá blokovat hromadění škrobu v žaludku. Existují i ​​další vědci, kteří se také domnívají, že jej lze použít k rozkladu sacharidů na cukr (glukózu).

Vitamín D:

Vitamín D

Existuje několik výzkumníků, kteří jsou také zastáváni názor, že doplňky vitaminu D mohou pomoci lidem, kterým chybí tento konkrétní vitamín, snadno zhubnout.

HCG:

doplněk hCG

To se běžně používá jako doplněk a může být popsáno jako lidský hormon, který je obvykle produkován placentou během těhotenství ženy. Pomáhá při zajišťování hubnutí, protože působí jako látka potlačující chuť k jídlu, čímž zvyšuje metabolismus a také pomáhá při snižování tuku v těle. Může být také aplikován do osoby; je však upřednostňováno, aby byl použit v doplňkové formě, protože je považován za bezpečnější.

Resveratrol:

Resveratrol

Jedná se o populární antioxidant, který lze nalézt v kůži červené odrůdy hroznů. Pomáhá při zvyšování metabolismu a brání růstu tukových buněk, což může jednotlivce rychle přibrat.

Chia:

Chia

Dalším oblíbeným doplňkem stravy, který pomáhá při hubnutí, je Chia. Je to rostlina, kterou najdete ve formě oleje, kapslí a semen. Tento konkrétní doplněk obsahuje kromě vlákniny a také antioxidantů omega-3 mastné kyseliny a je mnohými vědci považován za skvělý doplněk při hubnutí.

Kokosový olej:

Kokosový olej

Kokosový olej je považován za jeden z nejjednodušších doplňků na hubnutí, když je konzumován jako doplněk stravy, pomáhá zvyšovat metabolismus a snižovat hmotnost. Obsahuje triglyceridy se středně dlouhým řetězcem, které pomáhají při odbourávání tuků v těle.

Jak zhubnout?