Ztráta váhy

Jak stres způsobuje hubnutí?

Stres je v našich životech velmi nevítaným scénářem. Ale utéct před tím opravdu není. Na Zemi není ani jeden jedinec, který by nebyl zatížen stresem. Často je toho tolik, že člověk zapomene, o čem je dobrý spánek. To může být škodlivé a velmi škodlivé pro naši každodenní rutinu a duševní zdraví. Scénáře často vedou k přejídání jako reakci na zamezení přemýšlení o problémech, které způsobují stres. Může to být také naopak a ztratíte chuť k jídlu dohromady. Jaký je tedy vztah mezi těmito dvěma věcmi? Chcete -li vědět více, pojďme se ponořit hlouběji.

TOC:

  • Může stres způsobit hubnutí?
  • Kolik hubnutí se děje ve stresu?
  • Jak hormony fungují ve stresu?
  • Způsoby, jak zhubnout i ve stresu?

Hubnutí ve stresu

Může stres způsobit hubnutí?

Stres je jedním z hlavních důvodů přírůstku hmotnosti u mnoha lidí. Existuje však další konec spektra. Mnoho lidí trpí nedostatkem chuti k jídlu v důsledku stresu a úzkosti. Když váš mozek vysílá signál stresu a úzkosti, tělo zvýší spotřebu paliva, což má za následek rychlejší vyčerpání energie. Tento pokus produkovat více energie má za následek rychlejší spalování tukových buněk. Vyšší výkon s menším příjmem jídla může mít za následek rychlé hubnutí.

Co způsobuje úbytek hmotnosti související se stresem?

Za hubnutím v důsledku stresu stojí mnoho faktorů. Podívejte se na hlavní důvody, proč lidé ve stresu mají tendenci hubnout rychleji.

1. Úzkost způsobuje hubnutí:

I když je hubnutí jakýmkoli způsobem skvělé, nemělo by to být na úkor vašeho zdraví. Je vidět, že někteří lidé, kteří žijí s příznaky úzkosti, mají tendenci hubnout rychleji než ti bez ní. Důvodem je, že úrovně úzkosti je nikdy nenechaly zůstat neaktivní. Úzkost a stres jdou ruku v ruce a co existuje všude.

2. Nedostatek chuti k jídlu:

Nebudete mít zájem o jídlo dohromady. Začnete se cítit plnější než obvykle a budete jíst méně a méně. Takže když se nevědomky vyhladovíte na hubnutí, také vám to sní svaly a zpomalí váš metabolismus v průběhu času.

3. Konstantní pohyb:

Vysoká úroveň úzkosti je jedním z hlavních vedlejších účinků stresu na hubnutí. Lidé ve stresu nikdy nemohou sedět na nějakém místě tiše. Mají tendenci se všude pohybovat a přecházet. Někdy mají neustálé chvění nohou nebo nervózní klíšťata. To sice není běžné pro všechny, ale pokud chodíte po svém domě více než obvykle, víte, že máte obavy.

4. Změny životního stylu:

Ve vzácných a skutečných případech vás úzkost a stres přimějí přerušit váš starý životní styl a přejít ke zdravějšímu a zdravějšímu životnímu stylu. Někdy lidé nadměrně kompenzují nedostatek v jedné oblasti života zahrnutím jiné. Takže zatímco někdo může přestat pít, může se z něj najednou stát posedlý šílenec v oblasti zdraví a kondice. To je způsob, jakým usměrňujete svou energii během stresu, který vás nutí překonat protivenství s tím spojená.

Kolik hubnutí se děje ve stresu?

Stres může vést k rychlému hubnutí v důsledku zvýšené spotřeby energie a sníženého příjmu potravy. Jedinec ve stresu může snadno ztratit až 10 až 15 procent celkové tělesné hmotnosti. Procento hubnutí je vyšší u lidí, kteří jsou těžší. Také ke ztrátě hmotnosti související se stresem může dojít najednou a člověk si může během krátké doby všimnout zmenšeného obličeje a visících košil.

Jak hormony fungují ve stresu?

Stres způsobuje, že vaše tělo uvolňuje přebytek hormonu kortizolu, který brání vašemu metabolismu. Ty jsou často spojeny s pomalejším metabolismem. To také může znamenat, že společně ztratíte chuť k jídlu.

Stres může alternativně nadměrně stimulovat sekreci štítné žlázy. To povede k nejen společenské chuti k jídlu, ale také k rychlejšímu scénáři spalování kalorií ve vašem těle. I když to všechno zní dobře, příliš mnoho ze všeho nemůže být nikdy dobré po dlouhou dobu.

Způsoby, jak zhubnout i ve stresu?

Přestože extrém čehokoli má své škodlivé účinky, ztráta hmotnosti způsobená stresem také dlouhodobě trpí. Důvodem je, že když fáze úzkosti a stresu skončí a člověk se mentálně vrátí do normálních podmínek, začne normálně jíst a pak dojde k opačnému dopadu vedoucímu k nárůstu hmotnosti. Co tedy děláme ve stresu, abychom zajistili, že přirozeně zhubneme a nepoškodíme své tělo? Několik řešení je následující:

1. Cvičení:

Hodně cvičení také zvýší hladinu kortizolu, takže se naučte umírněnosti. Udělejte dost, ale nepřehánějte to.

2. Vyvážená strava a včasná jídla:

Jezte vyváženou stravu a zahrňte některá pohodlná jídla s dietními potravinami, abyste vyrovnali všechny chutě. Také nikdy nevynechávejte jídla, protože to je škodlivé pro řízení hmotnosti. Během snackingu si zkuste vybrat něco s vysokým obsahem vlákniny a méně zpracovaného, ​​tím lépe.

3. Meditace:

Meditace může uklidnit znepokojující mysl. Když je mysl naplněna chaotickými myšlenkami, může vyvolat hormon hladu. To má za následek přejídání. Cvičením meditačního umění lze snadno překonat záchvaty hladu a přirozeně zhubnout.

4. Dobrý spánek:

Nedostatečný spánek může také vést k přibývání na váze. Zajištěním alespoň 6 až 8 hodin dobrého spánku denně vám může pomoci přirozeně zhubnout. Může podporovat dobrý metabolismus a napomáhat rychlejšímu trávení.

5. Redukce kofeinu:

Mnoho lidí zvyšuje příjem kofeinu, aby jim pomohlo zvládat stres. Vyšší hladiny kofeinu mohou zvýšit hmotnost a také způsobit zdravotní komplikace, jako je cukrovka. Omezení příjmu kávy a čaje vám může pomoci zvládnout váhu.

6. Relaxujte a uvolněte se:

Nejdůležitější věcí, se kterou se musíte vypořádat, je samotný stres, takže se naučte relaxovat. Dělejte cokoli, co vám dělá radost. Choďte ven s přáteli nebo hrajte týmové sporty. Pomůže vám to lépe se soustředit. Vyhněte se každé činnosti, kvůli které se budete co nejdříve vracet do stresu.

I když vám stres určitě může pomoci vyrovnat se s problémy s nadváhou, měli byste pochopit, že chronický stres může vést k vážným zdravotním problémům v těle. Stres je jedním z hlavních důvodů, proč se lidé stávají kořistí smrtelných nemocí, jako je cukrovka, srdeční infarkty, hypertenze atd., Zatímco tento článek vám řekne, jak zvládnout svou váhu během stresu, snížením přejídání a cvičením, důrazně vám doporučujeme začít techniky zvládání stresu na podporu zdravého a lepšího života.