Ztráta váhy

Jak používat zelený čaj na hubnutí

Od tiskových a digitálních médií po sociální média si Zelený čaj získal středobod pozornosti v segmentu Zdraví. Mezi mnoha zdravotními přínosy, které jsou s tím spojeny, je nyní role zeleného čaje při hubnutí velmi diskutovaným tématem. S pozitivními posudky od předních celebrit a odborníků na zdraví, mnoho uchazečů o zdraví skočí do tohoto vlaku.

Jsou ale jejich tvrzení opravdu pravdivá? Existují pro to nějaké důkazy? Podle studií konzumace určité úrovně zeleného čaje ukázala snížení tělesné hmotnosti a také břišního tuku. (1) Ale jak se to stane? Kolik z tohoto nápoje vám může poskytnout účinné výsledky? Chcete -li znát tyto podrobnosti, čtěte dále.

TOC:

 • Co je to zelený čaj?
 • Je zelený čaj vhodný pro hubnutí?
 • Jak zelený čaj pomáhá při hubnutí?
 • Jak si doma uvařit zelený čaj na hubnutí
 • Nejlepší způsob, jak pít zelený čaj pro hubnutí
 • Kolik zeleného čaje byste měli při hubnutí vypít?
 • Kdy je nejlepší pít zelený čaj?
 • Druhy zeleného čaje pro hubnutí
 • Nejlepší značky zeleného čaje v Indii

Zelený čaj pro hubnutí

Co je to zelený čaj?

Mnoho lidí si myslí, že zelený čaj je samostatná čajovník. Budete však překvapeni, že tato odrůda pochází ze stejné rostliny, Camellia Sinesis, která produkuje váš pravidelný černý čaj. Jediným rozdílem je, že se nejprve napaří listy a fermentační proces se přeskočí, aby se zabránilo oxidaci. Tím si zachovává přirozenou zelenou barvu listů a činí z něj „zelený“ čaj.

Je zelený čaj vhodný pro hubnutí?

Účinnost zeleného čaje při podpoře hubnutí je podložena silnými vědeckými a klinickými důkazy. Podle studie z roku 2010 obsahuje zelený čaj typ antioxidantu zvaného katechin spolu s mírnými hladinami kofeinu. Obě tyto látky prokázaly příznivé účinky na redukci tělesné hmotnosti u obézních jedinců poté, co je asi 90 dní nasadili na speciální dávku zeleného čaje. (2) Ve studii byl také pozorován pokles břišního tuku, což posiluje naši důvěru v jeho výhody.

Jak zelený čaj pomáhá při hubnutí?

Zde jsou hlavní výhody tohoto zázračného nápoje, které přispívají k hubnutí.

1. Snižuje tělesný tuk:

Jeden šálek zeleného čaje obsahuje asi 24-40mg kofeinu. Přestože se jedná o malé množství, účinky jsou patrné ve snížení procenta tuku. Kofein je spojen se spalováním tuků využitím uložených tukových buněk k výrobě energie. Výsledky jsou však ve srovnání s jinými nápoji na bázi kofeinu, jako je káva, o něco pomalejší, ale významné.

2. Zvyšuje tělesný metabolismus:

Zelený čaj je nabitý flavonoidy, mezi nimiž jsou katechiny velmi důležité. Mezi nimi je známo, že epigalokatechin galát (EGCG) hraje zásadní roli při zvyšování rychlosti metabolismu. Kombinace kofeinu a těchto katechinů pomáhá stimulovat hubnutí, pokud se užívá v uvedeném množství.

3. Optimalizuje výsledky cvičení na hubnutí:

Byl proveden klinický experiment na několika mužích, kterým byla před cvičením podána pilulka doplňku zeleného čaje. Výsledky ukázaly, že tito jedinci měli o 17% více spalování tuků než ti, kteří pilulku nevzali. (3) To ukazuje na účinnost zeleného čaje v kombinaci se cvičením střední intenzity.

4. Snižuje břišní tuk:

Spolu s nadváhou může být velké břicho docela frustrující. Typ tuku uloženého v břišní oblasti nazývaný viscerální tuk. Mít toto ve velkém množství může vést k život ohrožujícím chorobám, jako je cukrovka a srdeční infarkt. Zelený čaj v kombinaci s cvičením však zaznamenal pozoruhodný pokles tohoto škodlivého tuku. (4)

Jak si doma uvařit zelený čaj na hubnutí

Zde je krok za krokem proces snadné přípravy zeleného čaje doma. Zelený čaj můžete připravit minimálně třemi způsoby. Tato část vám pomůže vědět, jak pít zelený čaj na hubnutí.

1. S listy zeleného čaje:

 • Pokud máte lístky zeleného čaje, nalijte požadovaný počet šálků vody do pánve a přidejte do ní dostatečné množství zelených listů podle svých preferencí.
 • Vařte vodu, dokud se listy neusadí na dně.
 • Přeceďte vodu ze zeleného čaje do šálků a přidejte do ní med a citron (volitelně)
 • Váš zelený čaj je připraven k pití!

2. Se sáčky zeleného čaje:

 • Pokud máte sáčky zeleného čaje, potřebujete jen šálek horké vody.
 • Čajový sáček stačí na pár minut ponořit do horké vody.
 • Sáček vyjměte a ihned podávejte.

3. S práškem zeleného čaje:

 • Na jeden šálek zeleného čaje s práškem musíte vzít 1,5 lžíce prášku ze zeleného čaje a jeden šálek vody.
 • V pánvi nebo misce uvařte vodu a přidejte do ní prášek ze zeleného čaje.
 • Dobře promíchejte a nechte 2–3 minuty vařit
 • Přecedíme a podáváme horké

Nejlepší způsob, jak pít zelený čaj pro hubnutí

Chcete -li zlepšit účinnost zeleného čaje při hubnutí, musíte jej konzumovat správným způsobem. Zde je návod, jak tento nápoj konzumovat, abyste dosáhli lepších výsledků:

 • Konzumujte zelený čaj bez sladidel, jako je med nebo cukr. Také se striktně vyhněte kombinaci s mlékem nebo mléčnými výrobky.
 • Po celý den si dejte 2–3 šálky zeleného čaje, zejména po jídle pro rychlejší trávení.
 • Udržujte teplotu nápoje a zajistěte, aby byl teplý až horký.
 • Když si ji dáte s trochou limetkové šťávy, může zvýšit chuť a účinnost zeleného čaje.

Kolik zeleného čaje byste měli při hubnutí vypít?

Dávka zeleného čaje se liší od člověka k člověku, přičemž je třeba vzít v úvahu řadu faktorů. V průměru může zdravý, netehotný nebo nekojící člověk bez jakýchkoli chronických onemocnění, jako je cukrovka nebo hypertenze, konzumovat 3–5 šálků zeleného čaje, jak zhubnout. Předávkování může narušit vaše zdraví.

Kdy je nejlepší pít zelený čaj?

Výsledek konzumace zeleného čaje na hubnutí také závisí na době, kdy ho máte. Zde jsou nejlepší časy k pití, aby se maximalizovaly výhody:

 1. Mezi jídly – Rozebrat částice jídla a zvýšit absorpci živin
 2. Před cvičením – Pro efektivní spalování tuků
 3. Dvě hodiny před spaním – Ke zvýšení rychlosti metabolismu v noci, kdy je obvyklý metabolismus nejpomalejší. Nízké dávky kofeinu také neovlivňují kvalitu vašeho spánku, když jste měli dvě hodiny před spaním.

Také NIKDY nedávejte zelený čaj na prázdný žaludek, brzy ráno. To může poškodit vaše játra a narušit její činnost.

Druhy zeleného čaje pro hubnutí:

Většina lidí zná pouze jeden základní druh zeleného čaje, který je na trhu k dispozici. Existuje však mnoho různých odrůd tohoto listu, které chutnají odlišně, ale mají podobné účinky na složení těla. Zde jsou některé z populárních typů hubnutí zeleného čaje, o kterých byste měli vědět:

já. Zelený čaj Matcha:

Jedná se o mletou práškovou formu listů zeleného čaje, pocházející z Číny, ale propagovanou Japonci. Je známo, že tento čaj má nejvyšší úroveň antioxidantů a katechinů.

ii. Zelený čaj Sencha:

Jedná se o elitní odrůdu zeleného čaje, která je známá v Číně a Japonsku. Má ovocné podtóny broskve a melounu a obvykle se používá jako náhrada svačiny nebo dezertu.

iii. Zelený čaj Genmaicha:

Tento typ má toastovou chuť, která se získává smícháním listů s prasklými jádry rýže. Je také známo, že dává uspokojivý pocit ve srovnání s ostatními zelenými čaji.

iv. Máslový zelený čaj:

Tento čaj je směsí tří různých druhů čajů-zeleného čaje, čaje mate a čaje Pu-erh. Čaj má jedinečnou chuť podobnou trávě a podávaný s máslem. To se často používá ke snížení chuti k jídlu a k udržení energie na dlouhou dobu.

Nejlepší značky zeleného čaje v Indii

Níže jsou uvedeny některé z oblíbených značek známých svými prémiovými produkty ze zeleného čaje:

1. Tajfun

Díky čemuž je ten nejlepší jasmínový zelený čaj

Zelený čaj pro hubnutí

KOUPIT NYNÍ

2. Organická Indie

Proslulý klasickým zeleným čajem Tulsi

Organická Indie

KOUPIT NYNÍ

3. 24 Mantra Organic

Nabízí více variant za dostupné ceny

24 Mantra organická

KOUPIT NYNÍ

4. LaPlant

Má atraktivní ocelové krabicové balení s dlouhým listovým zeleným čajem

Zelený čaj LePlant

KOUPIT NYNÍ

5. Twinings

Sáčky zeleného čaje s přírodní příchutí

Přírodní zelený čaj na hubnutí

KOUPIT NYNÍ

6. Lipton

Vysoce prodávaný zelený čaj v Indii

Lipton pro hubnutí

KOUPIT NYNÍ

Abych shrnul tento článek, zelený čaj pomáhá při hubnutí a redukci tuku v břiše. Není to však zázračný nápoj a nemůže být náhradou za zdravou výživu a cvičební program. Uvařte si zelený čaj jako součást programu redukce hmotnosti pro zlepšení výsledků. Také je důležité promluvit si s lékařem, než to vyzkoušíte, protože účinky mohou být u každého člověka různé. Tento článek neposkytuje žádná doporučení ani dietní rady týkající se zeleného čaje ke snížení tělesné hmotnosti.