Ztráta váhy

Funguje Jaggery (Gud) dobře na hubnutí a jak ho používat?

Jaggery nebo Gud je tradiční indické sladidlo, než bílý cukr převzal jeho komerční hodnotu! Jedná se o koncentrovaný a nerafinovaný produkt z cukrové třtiny, který obsahuje melasu. Jaggery je bohaté na minerály a zdravou náhražku bílého cukru. Je velmi univerzální a dobře funguje téměř se všemi vašimi denními potravinami, jako je káva, čaj, dezerty a další pokrmy. Vzhledem ke svému nízkokalorickému profilu a schopnosti zvýšit metabolismus mnoho lidí přechází na hubnutí kvůli hubnutí!

Ale jaký je vztah mezi Jaggery a hubnutím? Je pravda, že vám jaggery může pomoci zhubnout? Ano, říká mnoho odborníků! Přečtěte si další informace o výhodách jaggery pro hubnutí v tomto článku.

Jaggery pro hubnutí

Jak se Jaggery připravuje ?:

Než se dozvíme o roli jaggery při hubnutí, pojďme porozumět procesu její přípravy!

Jaggery se vyrábí vařením filtrované a koncentrované šťávy z cukrové třtiny, dokud se nezmění na tmavě hnědou, hustou hmotu. Zbytek se poté nechá vychladnout a ztuhnout v kovových formách, což má za následek velké bloky jaggery.

Vzhledem k rozdílu ve výrobním postupu má jaggery jinou strukturu a chuť než cukr. I nutriční profil těchto dvou vedlejších produktů cukrové třtiny má obrovský rozdíl.

Je Jaggery dobré pro hubnutí ?:

Co se týče kalorií, Jaggery i Sugar nabízejí stejných 39 kalorií na velikost porce 10 g. Co však získáte z cukru, jsou prázdné kalorie, které přímo sedí v těle jako tuky. Jaggery na druhé straně nabízí širokou škálu živin pro energizaci těla. Kromě toho může zvýšit teplotu těla, zlepšit trávení a zvýšit celkovou rychlost metabolismu. (1) Tato vlastnost jaggery z něj činí ideální náhradu cukru za účelem hubnutí.

Další výhody Jaggery pro hubnutí:

Zde jsou některé z klíčových výhod užívání jaggery pro hubnutí:

 • Jaggery obsahuje řadu základních živin, jako je železo, měď, draslík, hořčík, mangan atd., Které jsou nezbytné pro řízení hmotnosti.
 • Jaggery neobsahuje žádné trans -mastné kyseliny ani jiné druhy tuků, které přispívají k přírůstku hmotnosti.
 • Má detoxikační vlastnosti, které pomáhají při odstraňování toxinů z těla. Tímto způsobem jaggery zbaví vaše tělo škodlivých látek, které brání procesu hubnutí.
 • Jaggery stimuluje vaše trávicí enzymy, reguluje pohyby střev a dokonce chrání před žaludečními problémy, jako je zácpa, plynatost.
 • Konzumace jaggery před jídlem může omezit touhu po hladu a pomůže vám omezit denní příjem kalorií.
 • Ve srovnání s cukrem jaggery příliš nepřispívá k chronickým problémům, jako je diabetes typu 2 a srdečním problémům, které jsou způsobeny konzumací sladké.

Jak používat Jaggery na hubnutí ?:

Jak již bylo zmíněno dříve, jaggery je univerzální přísada, která dobře funguje v tradičních i moderních pokrmech. Můžete jej použít mnoha způsoby ke spuštění hubnutí v těle. Zde jsou některé z nejlepších způsobů, jak použít jaggery ke snížení nadváhy:

1. Citronová voda a Jaggery:

Když si dáte sklenici citronové vody brzy ráno, může to být ideální začátek pro hubnutí. Citron zvyšuje váš metabolismus a stimuluje trávicí proces. Vysoké množství vitaminu C v citronech může také efektivně spalovat kalorie, což vám pomůže zhubnout. Přidání trochu jaggery do teplé citronové vody přispívá k lepším výsledkům při hubnutí a také dělá váš nápoj opravdu chutným.

Složení:
 1. Citronová šťáva – 2 polévkové lžíce
 2. Teplá voda- 1 sklenice
 3. Jaggery – 1 malý kus (rozdrcený)
Proces:
 • Do sklenice teplé vody přidejte citronovou šťávu
 • Nyní přidejte drcené jaggery
 • Dobře promíchejte, aby nebyly hrudky
 • Okamžitě spotřebujte

2. Nápoj na hubnutí zázvoru a Jaggery:

Zázvor je úžasný stimulant hubnutí, který se může ukázat jako velmi účinný v kombinaci s jaggery. Zázvor také obsahuje mnoho antioxidantů, jako jsou gingeroly, které mají na tělo účinek proti obezitě. Gingeroly podporují rychlejší trávení jídla a dokonce i pravidelnou stolici. Pomáhají také snižovat hladiny lipidového profilu a zvyšovat rychlost spalování tuků.

Zde je návod, jak používat Ginger s Jaggery:

Složení:
 1. Čerstvý strouhaný zázvor – 1 kus
 2. Jaggery – 1 kus (drcený)
 3. Voda – 1 šálek
Proces:
 • Přidejte trochu strouhaného zázvoru do vroucí vody
 • Nyní přidejte jaggery a nechte vařit 1-2 minuty
 • Jakmile budete připraveni, vyjměte z tepla
 • Tekutinu sceďte a podávejte horkou

3. Jaggery a teplá voda:

Voda Jaggery nebo Gud je nejlepší ranní nápoj na hubnutí. Tato kapalina obsahuje dobrotu jaggery a teplou vodu, která nastartuje a aktivuje váš trávicí systém. Jaggery voda hydratuje vaše tělo a dokonce rychle dodá základní živiny, jako je železo, draslík atd. Pití sklenice této vody zvyšuje vaši sytost a brání vám přejídání se jídlem.

Složení:
 1. Jaggery – 1 kus (drcený)
 2. Teplá voda – 1 sklenice
Proces:
 • Zahřejte trochu vody a odstraňte před bodem varu
 • Přidejte trochu jaggery a dobře promíchejte
 • Pijte, dokud je voda ještě teplá, abyste si mohli užívat výhody

Jaggery vs Cukr:

Zde je nějaké vysvětlení, proč má jaggery navrch nad cukrem:

Bílý cukr je silně zpracovaný a rafinovaný produkt z cukrové třtiny, který tělu nenabízí nic jiného než „cukry“. Cukr zvyšuje hladinu glukózy v těle a způsobuje prudký nárůst hodnot cukru. Dlouhodobá konzumace bílého cukru maximalizuje riziko diabetu 2. typu, obezity a dalších zdravotních problémů. Cukr také vede k chuti k jídlu, díky čemuž budete chtít více jíst a nakonec způsobíte přibírání na váze.

Na druhou stranu, jaggery je nerafinovaný produkt, který uchovává všechny důležité vitamíny a minerály, jako je železo, draslík atd. Udržuje tělo aktivní a energické po celý den. Jaggery má nízký glykemický index, což z něj činí ideální sladidlo pro diabetiky. Zlepšuje vaše trávení, léčí nutriční nedostatky a zlepšuje vaše celkové zdraví a pohodu. Jaggery také podporuje hubnutí, pokud je konzumováno v mírném množství.

POZNÁMKA: Nadměrná konzumace Jaggery zvyšuje počet kalorií a může způsobit přírůstek hmotnosti. Abyste tomuto problému předešli, nezapomeňte dodržovat denní limity.

Nyní víte, jak jaggery podporuje hubnutí, že ?! Je načase začít nahrazovat bílý cukr jaggery dobrotou, abyste zhubli a vedli zdravý a sebevědomý život. Znáte další způsoby, jak používat jaggery pro hubnutí? Pokud ano, dejte nám vědět!

ODMÍTNUTÍ: Tento článek slouží pouze pro informační účely na základě určitých výzkumných prací, webových stránek a časopisů. Tyto informace nesmí být považovány za alternativu lékařské rady. Čtenář musí promluvit s odborníkem na výživu nebo lékařem, aby plně porozuměl důsledkům, než ji bude následovat jako léčbu.

Časté dotazy:

1. Což je nejlepší jaggery pro hubnutí?

Odpověď: Pokud jde o oddělení čistého jaggery na falšovaný, vždy dodržujte pravidlo „čím tmavší, tím lepší“! Ano! Čistý jaggery má tmavě hnědou barvu a není příliš sladký. Falešná jaggery je světlá, zlatožlutá, což je dáno chemickým ošetřením. Pokud si všimnete tohoto rozdílu, okamžitě zlikvidujte jaggery a jděte na čistý!

2. Je Palm Jaggery stejné jako běžné Jaggery?

Odpověď: Palm jaggery je další zdravou náhražkou cukru, který se vyrábí z mízy rostlin kokosu nebo palmy. Má jemnou texturu a vypadá jako hořká čokoláda. Palmový cukr také obsahuje dobré množství živin a má bohatou chuť ve srovnání s běžným jaggery.

3. Kolik Jaggery mohu mít za den?

Odpověď: Bezpečná dávka jaggery je 10-15 g. Můžete si jej dát do čaje, kávy, limonády nebo dokonce s vodou. Překročení tohoto limitu může pumpovat hladinu cukru v těle a spustit přírůstek hmotnosti. Příliš mnoho jaggery může také způsobit zvýšení hladiny cukru v krvi a zvýšit riziko cukrovky.