Ztráta váhy

25 nejlepších tipů, jak navždy zhubnout

Tipy, jak navždy zhubnout

Hubnutí je v dnešní době běžným problémem. Velmi malému procentu lidí se podaří zůstat neustále fit a aktivní díky rušným a hektickým životům, které většina z nás vlastní. Nespočet povinností na našich bedrech nám naprosto znemožňuje zůstat ve formě. Ale dobré na tom je, že nemusíte vždy dodržovat náročné diety nebo šílené cvičební plány, abyste shodili ta kila. Stejné věci můžete dělat mnohem jednoduššími způsoby. Vše, co budete potřebovat, jsou zdravé změny ve vašem životním stylu. Berte tento článek jako svého průvodce, pečlivě si přečtěte každý bod a můžete vyrazit!

1. Pijte zelený čaj:

Zelený čaj je pravděpodobně první a nejdůležitější změnou, kterou ve svém jídelníčku musíte udělat. Pokaždé, když máte chuť na teplý šálek čaje nebo studenou kávu, okamžitě si to rozmyslete a dejte si zelený čaj. Neobsahuje žádné kalorie a je velmi zdravou volbou pro všechny, kteří se snaží zhubnout. Pokud budete mluvit s dietologem nebo dokonce s odborníkem, vždy vám řeknou, abyste do svého jídelníčku zařadili zelený čaj. Zrychluje metabolismus a pomáhá vám zhubnout během krátké doby.

2. Svačina na polévky, krekry nebo klíčky:

Žijeme v zemi, jako je Indie, a vždy nás láká jíst zde připravované nezdravé občerstvení. Smažené pakodas a tikkis jsou tak jedlé a hřejí srdce. Ale pokud je máte každý den, vaše šance na přibrání jsou obrovské. Musíte být chytří a udělat správnou volbu. Pokaždé, když máte v polovině večera nebo v odpoledních hodinách hlad, dejte si polévku. Můžete si také dopřát krekry nebo zdravý chaat z výhonků. Tímto způsobem budete říkat ne nezdravým jídlům a rychleji zhubnete.

3. Proveďte TV cvičení:

Kdykoli sledujete televizi, nemusíte vždy sedět a zírat na obrazovku. Můžete cvičit a sledovat svou oblíbenou epizodu současně. Stačí začlenit nějaké bodové běhání, skákací zvedáky, kopance a kliky na zadek asi na deset až patnáct minut a na konci se budete potit jako blázen. To vám pomůže během několika měsíců hodně zhubnout.

4. Procházka! Procházka! Procházka!

I když jste to už slyšeli několikrát, je na čase to znovu slyšet. Chůze je nejlepší cvičení na hubnutí. Byl navržen všemi dietology a odborníky a je známý svými přínosy pro zdraví. Pokud se snažíte zhubnout, vždy to můžete udělat chůzí. A tím nemyslíme, že se musíte procházet, jako byste byli v parku. Musíte chodit rychle. Zkuste začít průměrným tempem a vybudujte si ho zhruba po deseti minutách. Čím rychleji budete chodit, tím více tuku spálíte.

5. Rozlučte se s červeným masem:

Červené maso je velmi nezdravé. Snižuje váš metabolismus a činí hubnutí obtížnou procedurou. Pokud budete mluvit se specialistou, vždy vám řeknou, abyste se drželi na míle daleko od červeného masa. Vždy byly zásadní příčinou zdravotních problémů a nemocí. To ale neznamená, že nikdy v životě nebudete jíst červené maso. Jednou za čas je to v pořádku, ale mít to každý den bude mít jen negativní důsledky. Proto, abyste trochu zhubli, musíte se s červeným masem rozloučit.

6. Nejsou povoleny žádné špatné návyky:

Podle několika lékařů ti, kteří jsou připoutaní kuřáci a pijáci, mají tendenci přibírat na váze rychleji než ti, kteří ne. Protože je to docela nezdravý zvyk, musíte se toho zbavit, abyste zhubli. Několik nápojů, jako je pivo, vodka, whisky a rum, obsahuje příliš mnoho nežádoucích kalorií, díky nimž během několika týdnů naberete šílené množství váhy. Pokaždé, když si chcete dát drink v baru, vždy si připomeňte hrůzostrašnýho nevhodného byrokrata, který sedí ve středu baru a denně vypije galony a galony piva. Jsem si jistý, že nechceš být tak zmatený.

7. Ovoce a zelenina:

Čím zdravěji budete jíst, tím více zhubnete. Pokud si budete každý den dopřávat čokoládu a smažená jídla, neexistuje způsob, jak roztavit ten tvrdohlavý tělesný tuk. Musíte jíst hodně ovoce a zeleniny. Protože večeře bývá nejlehčím jídlem dne, můžete si jednoduše dát ovocný salát s malou miskou tvarohu nebo vařenou zeleninou. Za měsíc určitě uvidíte skvělé výsledky.

8. Zůstaňte aktivní:

Skvělý tip, jak zhubnout, je zůstat aktivní. Nemusíte vždy sedět a relaxovat. Rozpohybujte své tělo po celý den co nejvíce. To rozhodně spálí spoustu kalorií a zefektivní vaše hubnutí. Proto příště budete mít pocit, že nemáte co dělat, stačí zamést podlahy, dokončit práce na zahradě nebo jednoduše uklidit pokoj.

9. Běh po schodech:

Běh po schodech je nejlepší způsob, jak zhubnout. Pokud budete pět minut denně jen běhat po schodech nahoru a dolů, uvidíte skvělé výsledky. Nejenže se zpotíte, ale také rozpustíte tuk.

10. Stanovte si realistické cíle:

Pokud chcete zhubnout, nemůžete si stanovit nerealistické cíle. Například: dodržovat dietní schéma, které za měsíc shodí 40 liber, je naprosto oříšek. Rozhodně nejsou skutečné a určitě vám nepomohou ztratit žádnou skutečnou váhu. Aby bylo vaše hubnutí efektivní, stanovte si správné cíle a brzy uvidíte změnu.

11. Snižte příjem kalorií:

Pokud se snažíte zhubnout, musíte spálit nebo omezit kalorie. Každý den budete muset spálit přibližně 500 kalorií. To prostě není možné pomocí diety, ale budete muset také cvičit. Příjem kalorií můžete snížit tím, že přestanete jíst některé položky ze stravy, jako jsou hamburgery; zmrzlina atd. kontrolujte svůj příjem kalorií pomocí kalkulačky, abyste efektivně dosáhli cíle hubnutí.

12. Pohybujte se, kdykoli máte čas:

Je velmi důležité, abyste zůstali aktivní i ve své 15minutové přestávce. Můžete si udělat malou procházku, která vám pomůže při hubnutí.

13. Večerní cvičení:

Únavné dny vám mohou poskytnout výmluvu, proč nechodit do posilovny. Proto musíte být pro každé večerní cvičení motivovaní a odhodlaní.

14. Intenzivní kardio:

Pokud budete třikrát týdně provádět náročná kardio sezení po dobu 45 minut, můžete snadno zvýšit svůj metabolismus. To pomůže zvýšit váš metabolismus, i když jste se přestali potit, a pomáhá při spalování mnoha kalorií. Můžete si také vybrat běh, cyklistiku nebo běžecký pás.

15. Chytré cestování:

Jste na dovolené? Víte, cvičení v této rutině může být nuda, ale musíte v tom pokračovat. Můžete si vzít nějaké cvičební předměty, které nejsou příliš těžké nebo zabírají spoustu místa.

16. Zkontrolujte měřítko:

Šlápnutí na váhu je vždy lákavé, ale zároveň vám může také způsobit špatný pocit. Pokud je to váš případ, udělejte si přestávku a buďte stále motivovaní. Váha se určitě nezmění přes noc, ale nebuďte nespokojení. Můžete vážit každý týden, abyste získali nejlepší výsledek úspěchu.

17. Pijte spoustu vody:

Voda vám pomůže zůstat hydratovaná a její spotřeba je při hubnutí do značné míry užitečná. Před jídlem musíte vždy pít vodu, abyste se udrželi hydratovaní. Zahrňte také potraviny s velkým obsahem vody, jako je ovoce, zelenina. To vám také pomůže cítit se déle syté a pomůže vám to méně jíst. Můžete také pít studenou vodu, která pomáhá zrychlit metabolismus a také odradit chuť na nápoje, jako je limetková šťáva, soda.

18. Nepřeskakujte snídani:

Můžete snídat brzy ráno, abyste udrželi tělo aktivní. To také pomůže spálit kalorie a podpoří váš metabolismus.

19. Dělejte malá cvičení – ale kontrolujte:

Můžete buď udělat krátké, ale intenzivní kardio cvičení. To je také velmi užitečné, jako ty delší, abyste spálili mnoho kalorií.

20. Milujte své jídlo:

Méně jíst při snaze zhubnout je nejhorší případ. To vás ve skutečnosti připravuje, takže můžete podvádět den nebo jíst – jíst cokoli, co vám chutná. Někdy můžete konzumovat vysoce kalorické potraviny, které vám určitě nezkazí zdravou výživu. To vás zase potěší touto příležitostí a vytvoří dobrý vztah k vašemu dietnímu jídlu. To je také účinný lék na záchvatové přejídání.

21. Nenechte se zmást kalorií:

Pokud se snažíte zhubnout, je to všechno o nějaké matematice. Nesnažte se tedy oblbnout tím, že necháte bez spotřební daně nebo budete jíst navíc a méně cvičit. Tato myšlenka vás také může přimět jíst více než to, co ve skutečnosti spálíte. Tak to může vést k přibývání na váze, a ne hubnutí.

22. Žádné nezdravé jídlo:

Toto je nejhorší problém hubnutí. Když jíte více jídla se spoustou obsahu cukru a tuku, děláte to podrážděným a dokonce i pomalým. Musíte vypláchnout všechny odpadky ze systému, takže můžete udělat 2týdenní eliminační program diety snížením příjmu lepku, cukru, mléčných výrobků, kofeinu & alkohol.

23. Konzumujte borůvky:

Ano, slyšeli jste dobře. Jsou plné antioxidantů a také pomáhají redukovat břišní tuk. Obsahují antokyan, který může změnit jakoukoli aktivitu genů, které se nacházejí v naší lidské tukové buňce. To zase ztěžuje nebo našim tělům přibírá.

24. Jezte kamenné ovoce:

Kosti, jako je nektarinka, švestka, broskev a třešeň, obsahují chemikálie, které vám pomohou zbavit se obezity. Používají se také k udržení hladiny diabetu a působí protizánětlivě.

25. Jezte čerstvé:

Nejíte mnoho nezdravého jídla, ale stále přibíráte? Mohou existovat i jiné nezdravé důvody, jako je konzumace vysoce zpracovaných potravin. Doporučuje se tedy konzumovat více přírodních produktů než balených. To udržuje energetickou hladinu, napomáhá dobrému spánku a také dodává energii cvičit.

26. Buďte v nových návycích:

I poté, co zhubnete, musíte dodržovat svou rutinu. Ztráta hmotnosti je také změnou životního stylu, a to nejen do dosažení cíle. Nevracejte se tedy ke svému starému stravovacímu návyku, který opět přibere na váze.

27. Nahraďte své cvičení:

To je běžný problém, když neradi přijímáme nový cvičební režim. V takovém případě můžete pokračovat ve stejné rutině, ale přidejte několik minut na cvičení. Můžete také provádět sprint, když jste se svým během hotovi; vyberte si těžké váhy, abyste přidali rozdíl.

28. Konzumujte vlákna ráno:

Když se snažíte zhubnout, můžete jíst jídla, která vám pomohou cítit se déle sytí. To sundá hladové bolesti pokušením. Když tedy začnete svůj den, můžete do snídaně zahrnout 8 gramů vlákniny.

29. Sbor domácnosti:

Pro hubnutí můžete udělat celý svůj domácí sbor. Začněte chodit po schodech, procházet se psem, vysávat, hloubkově čistit dům, zahradničit atd. To vám vyzývavě pomůže spálit více kalorií a také vás udrží v aktivitě.

30. Zahrňte cizrnu a grapefruit:

Jsou považováni za vaše nejlepší přátele, pokud chcete zhubnout. Cizrna pomáhá prolomit špatný návyk na svačinu, zatímco konzumace 1/2 grapefruitu před každým jídlem pomáhá snížit libry.

31. Cvičení s hudbou:

Mobilní telefony jsou v dnešní době velmi běžné. Svůj oblíbený seznam skladeb můžete použít v tělocvičně. Ale ujistěte se, že dáváte plnou pozornost, abyste získali výsledky sázek.