Ztráta váhy

20 nejlepších motivačních tipů, jak zhubnout: Pomáhá dosáhnout vašeho cíle

Motivační tipy, jak zhubnout | FAQ

Hubnutí vyžaduje soustředěnou mysl více než cokoli jiného. Možná si každý den počítáte kalorie na zrnko rýže a běháte kilometry, ale pokud nejste důslední v tom, co děláte, zabije to váš sen o hubnutí rychleji než cokoli jiného. Správné myšlení je proto klíčové při hubnutí a také při jeho udržování. Zde je 20 nejlepších tipů, které vám dodají motivaci zhubnout a vychloubat se tak dokonalou postavou.

Motivace zhubnout

Nejlepší motivační tipy k hubnutí:

Níže uvedený článek podrobně rozebírá nejlepší tipy, jak si udržet motivaci rychle zhubnout.

1. Rozhodněte, proč byste měli zhubnout:

Výzkum ukazuje, že k nejrychlejšímu úbytku hmotnosti dochází, když motivace vychází zevnitř. Proto si sedněte a podrobně si zapište všechny své osobní důvody, proč zhubnout. Může to být cokoli, od oblékání do svého starého oblečení, snahy vyhnout se určitým chorobám životního stylu, které se vyskytují v rodině, jako je cukrovka a hypertenze, starat se o své hyperaktivní vnoučata a porazit je v běžeckém závodě, nebo jednoduše vypadat co nejlépe nadcházející rodinná funkce.

Zapište si je a pokud je to možné, přilepte je na zeď, kde je vždy uvidíte. Pomůže vám dosáhnout cíle v oblasti hubnutí tím, že zůstanete oddaní a motivovaní ve vaší dietě a cvičebním plánu.

2. Stanovte si krátkodobé cíle a sledujte svůj pokrok:

Říká se, že se musíte podívat na celkový obraz, abyste v životě uspěli. V tomto případě zjevně ne !! Stanovte si konečný cíl, ale nezaměřujte se na něj úplně, protože vás to po určitou dobu demotivuje. Místo toho si stanovte krátkodobé cíle a soustřeďte se na jejich dosažení, jeden po druhém.

Například si stanovte týdenní cíle hubnutí a naplánujte postup, jak toho dosáhnout. Zapište si, kolik pohybu a jaké úpravy ve vaší stravě jsou denně zapotřebí k dosažení tohoto týdenního cíle. Začněte jako: „Dnes budu chodit 15 minut. “A postupně ji zvyšujte, abyste zrychlili hubnutí.”.

Sledujte svůj postup v malých intervalech, a jak se říká, malé kapky vody tvoří celý oceán; vaše krátkodobé cíle povedou k působivým cílům hubnutí po určitou dobu.

3. Oslavte malé úspěchy:

Přestaňte být na sebe tvrdí. Bít se nad malými zklamáními sníží vaše sebevědomí a z dlouhodobého hlediska zdrží cestu k hubnutí. Zhubli jste za týden půl kila? Oslavte svůj malý úspěch tím, že si dopřejete film nebo výlet s přáteli. Ujistěte se, že to s oslavou nepřeháníte přes palubu, a získejte zpět veškerou ztracenou váhu, což bude opět jen na škodu.

4. Vedení potravinového deníku:

Vedení deníku pozitivně posiluje myšlení. Díky tomu se budete zodpovídat sami sobě, a proto nemůžete dál odkládat tu sérii výpadů nebo dietu, se kterou jste chtěli začít, ale nikdy jste ji neudělali. Rovněž vás bude inspirovat k lepším výkonům bez nerealistických očekávání.

5. Uchovávejte fotografie svého pokroku:

V médiích máme tolik obrázků před a po hubnutí, že to začalo znít trochu klišovitě, ale udržujte si fotolog o svém hubnutí. Časem si na svém těle všimnete jemných změn; ztracená rukojeť lásky, pryč dvojitá brada atd., což vám pomůže zůstat motivovaní a usilovat o další. Jednoho dne se můžete dokonce stát motivací někoho jiného zhubnout prostřednictvím těchto obrázků.

6. Zaměřte se na pozitivní:

Hubnutí může být emocionálně i fyzicky vyčerpávající a vyžaduje, abyste byli vždy pozitivní. Každá malá překážka, kterou překonáte, je bitva vyhraná, jakkoli malá se může zdát. Pozitivní myšlení je předpokladem toho, aby každý vítěz zůstal motivovaný na dlouhé a únavné cestě.

7. Zůstaňte fit a aktivní:

Hubnutí neznamená pouze cvičení a cvičení v posilovně. Mohlo by to také znamenat, že se stanete obecně aktivnější a budete pokračovat v pohybu, abyste zůstali fit. Mohli byste konečně poslouchat svoji matku a uklidit jí pokoj, pomoci jí s mytím nádobí, hrabat zahradu, jen drobné práce kolem domu, což se také počítá na kartě spalování kalorií.

8. Zlepšete duševní zdraví a náladu:

Hubnutí může být dlouhá, těžce natahovaná bitva. Udržujte svou náladu vždy šťastnou a soustřeďte se na své duševní zdraví. Poslouchejte dobrou hudbu a nechte se unášet melodiemi na své vlastní šťastné místo. Vydejte se na dlouhou cestu nebo hledejte chlupatého přítele, který vám bude dělat společnost po celou dobu.

9. Vylepšete svůj vzhled:

Jak budete na této cestě hubnutí postupovat, lépe se o sebe starejte a zlepšujte svůj vzhled. Dobře se oblékněte do přiléhavého obleku, noste dobré šperky a celkově se hýčkejte pro okamžitý vzestup nálady a motivaci zhubnout.

10. Dejte důraz na wellness, nejen na hubnutí:

Hubnutí je často mylně považováno pouze za hubnutí, ale není tomu tak. Znamená to ztrátu tělesného tuku a jeho definitivní odstranění. Jezte správnou výživu, která vyživuje vaše tělo. Cvičte, abyste zůstali fit a aktivní, nejen abyste zhubli. Soustřeďte se na celou svoji pohodu a zdraví a ne jen na hubnutí.

11. Vyberte si vzor:

Vyberte si vzor, ​​ne nějakou super hubenou herečku v televizi nebo celebritu, ale nějakého skvělého člověka, který se dostal tam, kde jsou, díky tvrdé práci, jejich úspěchům, což vám pravděpodobně poskytne inspiraci pro hubnutí po delší dobu času. Obdivování fyzické krásy vám poskytne jen okamžik adrenalinu, ale rychle zmizí.

12. Vyhněte se srovnávání s ostatními:

Nikdy se nesrovnávejte s ostatními, ať už jde o postavu, typ postavy nebo hubnutí. Každý z nich má svou vlastní cestu, a přestože navenek vše vypadá růžově, každý má své vlastní překážky a překážky, o kterých nevíte. Jsi jedinečný a zvláštní sám o sobě … miluj nejprve sám sebe !!

13. Žijte jako osoba, kterou jste chtěli být:

Každý má v mysli představu o tom, čím by se chtěl stát, řekněme 20 let v uličce. Pokud se chcete stát zdravým člověkem, začněte odpovídajícím způsobem změnit svůj životní styl a prostředí. Vyčistěte ledničku od všeho nezdravého harampádí, začněte chodit do nejbližšího supermarketu místo toho, abyste si vzali auto atd..

14. Udržujte podpůrné vztahy:

Rodina a přátelé mohou být silným motivátorem a mohou vám pomoci dosáhnout vysněných cílů v oblasti hmotnosti. Mluvte dál se svými blízkými a dejte jim vědět, že to myslíte vážně a požádejte o podporu a povzbuzení k dosažení cíle hubnutí.

15. Vytvořte plán, který odpovídá vašemu každodennímu životnímu stylu:

Zkuste si sestavit jídelníček, se kterým můžete žít. Naplánujte si cvičení v souladu s rozvrhem a odpovídá vašemu každodennímu životnímu stylu. Prosím, nepřehánějte to s plány, protože mohou být škodlivé pro vaše motivační tipy, jak dlouhodobě zhubnout.

16. Vyhněte se výstřelkovým dietám a extrémním plánům na hubnutí:

Většina extrémních ztrát hmotnosti, určitých nápojů a produktů, které slibujeme, nejsou skutečné a lze jich dosáhnout pouze správnou dietou a cvičením. Celebrity výstřelky diety dlouhodobě nefungují a budete se jen snažit zůstat motivovaní pokaždé, když selžete. Pamatujte, že závod vyhrává pomalý a stabilní.

17. Mít sociální odpovědnost:

Odpovědnost vás bude řídit rychleji a je to nejlepší způsob, jak si udržet motivaci pro hubnutí. Posílí vaši sílu vůle, pokud o své cestě řeknete příteli a budete se mu zodpovídat. Ještě lépe, pokud se zveřejníte na sociálních médiích, budete mít spoustu blízkých, kteří vám budou fandit.

18. Správně naplánujte a nechte si nějaký čas na nezdary a neúspěchy na vaší cestě:

Nejste superhrdina. Vždy budou překážky, jako jsou narozeninové oslavy, události, svátky nebo stres v práci. Nestresujte se kvůli těmto neúspěchům příliš a znovu se soustřeďte. Můžete požádat o pomoc přítele nebo si přečíst motivační knihu, abyste se vrátili na správnou cestu. Správně naplánujte, abyste umožnili neúspěchy a odpočinuli si od všeho tlaku.

19. Buďte soutěživí a usilovně se snažte:

Konkurence vedla lidstvo k tomu, aby se věkem udrželo na vrcholu. K udržení motivace při hubnutí je nutná trocha přátelské soutěže. Podle výzkumu dochází ke 20 % nárůstu úbytku hmotnosti u konkurenčních skupin ve srovnání s jejich vrstevníky.

20. Zůstaňte při zemi a obejměte se v zrcadle:

Je důležité zůstat při zemi, abyste si udrželi motivaci zhubnout. V zrcadle vždy přijměte své skutečné já. Kdykoli jste připraveni ukončit činnost, zastavte se a přemýšlejte o budoucnosti a o tom, co chcete, což vám pomůže znovu najít motivaci.

Doufáme, že vás naše motivační tipy, jak zhubnout chytře as extrémním zaměřením, inspirovaly k zahájení cesty hubnutí. Až se příště pokusíte zhubnout podle našich motivačních myšlenek na hubnutí, podělte se s námi o své zkušenosti.

Prohlášení: Informace napsané v článku výše jsou pouze pro vzdělávací účely. Láskavě se poraďte s odborníkem o lékařských radách ohledně motivačních tipů pro hubnutí.

Často kladené otázky:

1. Pomáhá studená voda spalovat tuky?

Odpovědět: Pití studené vody může ve skutečnosti spálit několik kalorií, protože tělo si musí udržovat základní teplotu. Pro hubnutí to však není tak významné.

2. Jak ovládat chutě na nezdravé jídlo?

Odpovědět: Pít dostatečné množství vody Nedržte výstřelkové diety; budete se poté přejídat a přibrat na váze. Dobře se vyspěte a nestresujte se. Naplánujte si jídlo s dostatečným předstihem.

3. Jak mohu začít používat tyto tipy k hubnutí?

Odpovědět: Nejprve začněte přemýšlet jako tenký člověk a zbavte se mysli nadváhy. Pak se začněte řídit výše uvedenými tipy a hubněte jako profík.