Zdraví, VIDEO

Domácí prostředky na bolest v krku: 4 recepty na pastilky, ovocné dásně a žvýkací bonbóny

Domácí opravné prostředky pro bolest v krku tipy triky recepty

Pokud máte chřipku nebo nachlazení, máte ucpaný nos, kašel a bolest v krku. Příčinou symptomů jsou většinou viry. V tomto případě nemohou pomoci ani antibiotika. Místo toho byste měli odpočívat a čekat, až se imunitní systém aktivuje a bude bojovat s virem. Příznaky lze nyní zmírnit některými přírodními prostředky. Bolest v krku se tradičně řeší například čajem. Domácí léky na bolest v krku nabízejí alternativu: Ingredience jako med, zázvor, citron, hřebíček a bezinky zaručují rychlé uzdravení. Nabízíme vám čtyři recepty na pastilky, ovocné žvýkačky a žvýkací bonbóny, se kterými si můžete efektivně pomoci sami.

Domácí prostředky pro bolest v krku: pastilky s citronem a zázvorem

Vytvořte si domácí prostředky na bolest v krku sami

Domácí pastilky jsou skvělou alternativou k tradičním prostředkům, zejména pro malé děti. Sladké pastilky můžete samozřejmě dát malým jedincům pouze po konzultaci s lékařem. Náš tip: řekněte mu všechny ingredience, stejně jako tvar a velikost tablet. Tímto způsobem může posoudit, zda a jak často můžete každý den podávat domácí lék na bolest v krku a jak často. Dospělí mohou mít lízátko každé dvě hodiny.

Domácí prostředky na léčbu bolesti v krku přirozeně recept hřebíček citronová udělat sami

Na pastilky potřebujete následující přísady:

Cukr 200 g

Voda 225 ml

Citronová šťáva 1 polévková lžíce

Med 1 polévková lžíce

Zázvor, mletý 1 polévková lžíce

Hřebíček ½ lžíce

Domácí recepty na bolest v krku recept na vaření ingredience

Příprava: Cukr dejte do kastrůlku, přidejte vodu a promíchejte. Přidejte čerstvě vymačkanou citronovou šťávu, med, zázvor a hřebíček. Vše pomalu míchejte minutu. Tekutinu přiveďte k varu na středním ohni. Poté stáhneme oheň a za stálého míchání 15 minut dusíme. Hřebíček opatrně vyjměte. Nechte hmotu vychladnout při pokojové teplotě. Na pracovní plochu položte pečicí papír. Vezměte lžíci, část směsi vyjměte a dejte na pečicí papír.

Recept na domácí pastilky pro bolest v krku pro děti

Domácí prostředky pro bolest v krku: žvýkací bonbóny se zázvorem

Domácí prostředky na bolest v krku Připravte si zázvorové žvýkací bonbóny sami

Naše žvýkací bonbóny se zázvorem, medem a citronovou šťávou mohou při nachlazení prospět hrdlu. Zvlhčují sliznice, zmírňují škrábání a posilují samoléčebné schopnosti těla. Další rozhodující výhoda tohoto domácího léku: Neobsahují cukr ani náhražky cukru. Dospělí mohou po cukroví sáhnout každé tři hodiny. Malým dětem do čtyř let je lepší nedávat žvýkací nebo sající bonbóny, protože hrozí udušení. Dokud to lékař dovolí, mohou děti školního věku užívat žvýkací bonbóny každé 4 hodiny.

Domácí prostředky pro bolest v krku přísady připravit pokyny

Potřebné ingredience pro další recept:

Složení:

Voda 450 ml

Zázvor (oloupaný a jemně nasekaný) 3 cm

Med 3 lžíce

Citronová šťáva (½ citronu, čerstvě vymačkaná)

Želatina, prášek 4 lžíce

olivový olej

Příprava žvýkacích bonbónů na bolest v krku návod k vaření pro děti

Příprava: Do hrnce dáme vodu a zázvor a přivedeme k varu. Snižte teplotu a směs nechte 20 minut vařit na středním ohni. Vezměte sítko s jemnými oky z nerezové oceli a kapalinu sceďte. Přidejte citronovou šťávu a med, přiveďte k varu. Sundejte kastrol ze sporáku a za stálého míchání pomalu přidávejte želatinu a rozpusťte. Silikonovou formu na muffiny vymažte olivovým olejem a nalijte směs do forem. Necháme hodinu v chladničce louhovat.

Domácí opravné prostředky pro recept na bolestivé zázvorové žvýkací bonbóny

Žvýkací bonbóny vyjměte z lednice těsně před konzumací, nechte 2–3 minuty odstát při pokojové teplotě a poté vezměte. Uchovávejte v chladničce po dobu 2-3 dnů. Pokud si přejete, můžete také použít silikonové formy na čokoládu. V tomto případě musíte žvýkat 2 bonbóny každé tři hodiny.

Domácí prostředky pro recept na žvýkací bonbóny s bolestí v krku

Domácí prostředky pro bolest v krku: ovocné dásně s bezinky

Domácí léky na bolest v krku Ovocné dásně Bezinky Skořice hřebíček

Další domácí lék na bolest v krku zahrnuje bezinky. Plody se často používají jako lék v přírodní medicíně. Jsou považovány za skutečné bomby vitaminu C a mají 18 g vitaminu C na 100 g ovoce. Imunitní systém by mělo posílit také mnoho dalších minerálů a vitamínů. Léčivá rostlina také obsahuje silice, které mají expektorační účinek.

Domácí léky na bolest v krku Seznam přísad v ovocných dásních Bezinky

Složení:

Bezinky (sušené) 120 g

2 tyčinky skořice

10 hřebíčků

Zázvor, mletý 1 polévková lžíce

Voda 225 ml

Med 350 g

Želatina 4 lžíce

Léčte bolest v krku přirozeně

Příprava: Do kastrůlku dejte bezinky, skořicové tyčinky, hřebíček a zázvor. Přidejte vodu a přiveďte k varu. Poté stáhněte plamen a nechte kapalinu dusit, dokud se neodpaří asi polovina. Vezměte sítko s jemnými oky a tekutinu sceďte. Do hmoty přidejte med a za míchání se rozpustí. Necháme několik minut dusit.

Domácí léky na bolest v krku si ovocné dásně vyrábějí sami

Pomalu přidávejte želatinu a za míchání ji rozpusťte. Mezitím položte na pracovní plochu pečící papír a nalijte směs na povrch. Necháme hodinu vychladit v lednici, poté ostrým nožem nakrájíme na kousky. Vezměte hotové ovocné dásně 1-2krát denně.

Domácí léky na bolest v krku Ovocné dásně bezinky

Domácí prostředky na bolest v krku: Lízátka s medem a citronem

Domácí prostředky na bolest v krku dělají lízátka

Nakonec vám nabízíme klasický recept na lízátka s medem a citronem. Jsou oblíbené zejména u dětí, protože jsou roztomilé. Podobně jako u ostatních tří receptů můžete mít lízátko každé tři hodiny. Vyplatí se čas od času udělat delší přestávky nebo si dát zpestření žvýkacím bonbónem.

Domácí recepty na bolest v krku recepty pastilky med citron

Přehled ingrediencí:

Máslo 120 g

Med 350 g

Jablečný ocet ½ lžíce

Voda 30 ml

Citronová šťáva (1 citron, čerstvě vymačkaný)

Domácí prostředky na bolest v krku Lozenge si udělejte návod

Příprava: Do kastrolu nejprve přidejte máslo, poté med, vodu a jablečný ocet. Tekutinu přivedeme k varu a poté vaříme 10 minut. Směs čas od času promíchejte. Poté přidejte citronovou šťávu a promíchejte. Necháme ještě minutu provařit. Mezitím položte na pracovní plochu list papíru na pečení. Vezměte čajovou lžičku, vyjměte část směsi a dejte na pečicí papír. Pastilky nechte vychladnout na pokojovou teplotu. Uchovávejte v chladničce po dobu 2-3 dnů.

Vytvořte si domácí prostředky na bolest v krku sami