Zácpa u dětí

Zácpa je běžný problém, který se vyskytuje u dětí, a protože jsou dětmi, nejméně je to trápí. Pokud má dítě tři nebo méně než tři pohyby střev za týden, je považováno za zácpu. To může být způsobeno tvrdou, suchou a velkým množstvím stolice.

Zácpa nastává, když je svalová kontrakce ve střevě příliš pomalá na to, aby vytlačila stolici ze systému, nebo nedostatek vody ve stolici, aby změkl a přesunul ji ze střeva. Je to extrémně bolestivé, nafoukne se vám žaludek. Děti, které trpí tímto problémem, obecně pijí méně vody, konzumují dietu s nízkým obsahem vlákniny a vysokým obsahem tuku a méně cvičí. Jednoduché a nezbytné změny ve stravě dítěte vás mohou znovu prožít, protože jsou dočasné povahy.

Spiknutí u dětí

Zácpa u dětí:

Zácpa u dětí by měla být řešena odlišně od zácpy u dospělých, protože základní důvody jsou různé.

Písmo pro děti má tendenci chodit do koupelny, i když je nutkání silné, pravděpodobně proto, že jsou příliš líní nebo zaneprázdněni hraním zábavné hry. To může někdy vést k problému zácpy, protože stolice stoupá a nesejde později, když se namáhá.

Stres je dalším faktorem, který u dětí vede k zácpě. Tento stres se určitě liší od stresu, kterým trpí dospělí. Mezi faktory stresu může patřit situace, kdy se něčeho obávají, hádky doma mezi staršími, přechod do nové školy, strach z učitelů a navazování nových přátelství. Emocionální vzestupy a pády mohou u dětí způsobit zácpu.

Dalšími příčinami zácpy jsou dieta s nízkým obsahem vlákniny, léky, specifická onemocnění a stavy, neznalost nutkání. Při řešení tohoto problému u dětí byste se měli starat o jejich dietu, léky a změny chování.

Strava:

Hydratace těla:

Většina dětí nepije vodu, i když o to požádají. Přinutte je do pitné vody a pokuste se je přimět, aby si tento zvyk zařadili do své rutiny. Ideálně by se mělo vypít 6–7 sklenic vody denně. V případě zácpy by měla být spotřeba zvýšena o 4-6. Denní cvičení hodně pomáhá zmírnit problém se zácpou. Navíc vyplavuje toxiny a odpad z vašeho těla.

Jídlo bohaté na vlákninu:

Potraviny bohaté na vlákninu pomáhají snadno vyprázdnit stolici ze systému. Zařaďte tedy do režimu svých dětí zdravou stravu bohatou na vlákninu. Některé příklady potravin bohatých na vlákninu jsou celozrnné pečivo a obiloviny, zelenina, fazole, ovoce.

Člověk by neměl jíst všechny najednou. Nechte je jíst málo, aby si jejich tělo zvyklo a časem to začalo účinkovat.

lněné semínko:

Tato drobná nahnědlá semínka dokážou při zmírnění zácpy zázraky. Je obohacen o vlákninu. Může být posypán cereáliemi a jogurty a smíchán do smoothies.

Banán s teplým mlékem:

Děti by měly pomalu jíst banán a dobře ho rozkousat sklenicí teplého mléka. Banán by měl být velmi zralý, nebo může fungovat i naopak. V jejich případě velmi dobře funguje vypouštění stolice z těla.

Změny chování:

Děti nechodí denně do umývárny, aby vyprázdnily stolici z těla. Měly by být tedy povzbuzovány k tomu, aby denně chodily na toaletu kvůli snadnému pohybu stolice a zdravé údržbě systému.

Mohou se nechat nalákat na nabídky jako je karamel nebo cukroví, takže pravidelně tvrdě pracují a dělají si z toho každodenní zvyk.

Pokud je problém intenzivní, je nutné poradit se s lékařem. Správná péče a léky mohou dobře fungovat spolu s určitými změnami ve stravě a pravidelných návycích.