Tipy a techniky pro zvládání hněvu

Svět je v dnešní době rušným místem. Od časného rána do doby, kdy voláme v noci, jsme všichni závislí na vzájemně závislé spletité síti. Ekosystém, který obýváme, je proto místem plným přemluvených vztahů. Otec je na hladkém dni závislý na celé své rodině a dcera také.

To platí stejně a mezi tím vším převažujícím faktorem, který funguje rychle a objevuje se a opakuje se v intervalech, hněv; přirozená emoce psychologického způsobu, který je vyvoláván nebo vystupňován v tlakové situaci, kde není dosaženo dohody kvůli nepříjemnosti situace.

Řízení hněvu

Hněv je vyvolán, když dojde k obtěžování nebo nesouhlasu ve věci, kde osoba, která se zlobí, není spokojena se současným rozhodnutím nebo situací. Zlost nebo nelibost nebo podráždění, když dosáhnou extrémní úrovně, způsobují hněv. Obvykle existují dva typy lidí, kteří byli viděni.

Jsou tací, kteří tyto pocity dlouhodobě potlačují, aby lidé věděli, že obvykle neprojevují hněv. Jednoho dne, když tyto potlačované pocity nenašly žádné úložné místo, vybuchly ve formě hněvu. Pak jsou tu ti, kteří se zlobí v krátkých intervalech, ale jejich hněv je obvykle založen na povrchních záležitostech a netrvá dlouho.

Hněv však může být únikem emocí nebo pocitů, ale v určitých bodech to může z irelevantních záležitostí udělat záležitost vášnivé situace. člověk, který se v krátkých intervalech zlobí, pravděpodobně kvůli svému nepříjemnému chování urazí více lidí, a přestože většina z nich ví, jak nejlépe neberou problémy, o nichž se mluví v rozzlobené mysli, v nejlepším zájmu lidí špatný případ hněvu může v nejlepším případě zničit vztahy.

Proto je třeba formulovat řešení této hysterické epizody hněvu. Existuje technika zvaná zvládání hněvu, kde, jak název napovídá, kde se pomocí určitých postupů pod odbornou pomocí učí ovládání hněvu a inspiruje a podporuje mezi oběťmi.

Je to jako terapie hněvu, kde je mezi lidmi podporován jiný pozitivní pohled než záchvat vzteku. Pro lidi, kteří stále nejsou schopni ovládat svůj hněv, je lepší místo lítosti a smutku se do něj zapsat. Tento článek se dnes zabývá určitými problémy s ovládáním hněvu. zde se zabýváme technikami a tipy na ovládání hněvu.

Rozjímání:

I když to nemusí znít tak vzrušující, meditace je rozhodně skvělá technika, jak uklidnit své nitro a tím ovládat ty náhlé vzteklé výbuchy. Meditace vždy nevyžaduje, abyste seděli na místě a neustále koukali na hodinky a čekali, až vám trenér řekne, že je konec. Najděte si klidné místo a sedněte si vzpřímeně.

Pokud to není pohodlná poloha, použijte opěrku zad. Pomalu zavřete oči a snažte se zapomenout na všechny potíže, které vás trápily. Prozatím se přesuňte na své šťastné místo, kde víte, že byste byli šťastní. Představte si určitou situaci nebo místo nebo událost, která vám udělá radost.

Dělejte přestávky:

V případě nadměrného stresu a tlaku na vás může být silně uvalen hněv. Každý se musí uživit a přiznáváme, že ne vždy je to hladká plavba po řece. Turbulence jsou přirozenou součástí života, a proto se stresu a tlaku občas nelze vyhnout. V sobotu si často dopřejte chvilku volno z práce v domácnosti nebo z kanceláře a možná se vydejte na dlouhou cestu sami nebo s přáteli. Udělejte si chvilku pro sebe. Rozbijte jednotvárnost tím, že na jeden den utečete do svého světa.

Spojte se se svým vnitřním já:

Uvnitř vás žije člověk, který vám vždy řekne, jak se máte chovat. Po silné situaci jste to vy a ten vnitřní člověk, kdo vám rozumí lépe než kdokoli jiný. Toto vaše vnitřní já je váš elixírový fond a právě s ním se musíte spojit, kdykoli ucítíte, že se pod vámi mění země. Nikdo vám nemůže zabránit v ochlazení lépe než on. Zahajte tedy v sobě pozitivní rozhovor. Zavřete oči, dýchejte a povídejte si, uklidněte se, než uklouznete.

Řešení:

Vztek je něco, co uvolňuje napětí, které jste po celou tu dobu cítili, ale kdo se postará o důvod, proč jste se naštvali. Je to stejně jednoduché jako řešení, které potřebujete. Uspokojivé řešení vás uklidní, takže kdykoli ucítíte budování hněvu, jen sedněte a zapomeňte na problém tím, že své myšlenky oddáte procesu budování řešení. Zaneprázdněte se a uvidíte výsledek sami.

Neváhejte:

Se vztekem přichází i popření, a tedy nelibost. Nepopírejte skutečnost, že máte problémy s hněvem. Neváhejte požádat o pomoc. Pokud řešení, které formulujete, vyžaduje pomoc určité osoby, obraťte se prosím, protože jsme všichni lidé, kteří se snaží zapadnout do sebe navzájem.

Maloobchodní terapie:

To platí zejména pro lidi s krátkodobým hněvem, kteří se mohou snadno zbavit svých problémů s hněvem tím, že se na sebe trochu vrhnou. Nedělejte z toho však zvyk.

Hluboké dýchání:

Jedná se o techniku ​​zvládání hněvu, kterou můžete použít k dosažení hloubky a uvolnění napětí ve vašich svalech. Osvědčená metoda počítání hodně pomáhá. Kdykoli ucítíte, jak vztek sílí, okamžitě zastavte, zavřete oči, zhluboka se nadechněte a vydechněte. Opakujte a poté začněte pomalu mentálně počítat čísla.

Humor sami:

Proč se nesmát ostatním, aby se vám vysmáli, proč se nesmát sami sobě. Jakmile se trochu uklidníte, zkuste najít humor, proč jste se tak chovali. Zamyslete se nad všemi slovy, která jste řekli, a přemýšlejte o tom, jak jste mohli situaci změnit tím, že budete jednat jiným způsobem.

Zdroj obrázku: 1