Jak získat více testosteronu

Po 30 letech se mnoho běžných funkcí těla zpomaluje … nebo dokonce rozpadá. Pokles zdraví může být způsoben mnoha různými faktory, ale stále více starších lidí se ptá, jak získat více testosteronu. Ať už hledáte přirozené metody boje s nízkou T, nebo pokud jste připraveni prozkoumat lékařské programy ke zvýšení hladiny testosteronu, následující informace podpoří vaše úsilí.

Perfektní mužské tělo Úžasný kulturista pózuje

5 jednoduchých kroků k přirozenému získání testosteronu:

Podle rad z Lékařské centrum TRT pro ty, jejichž hladiny testosteronu mohly klesnout jen málo, může být možné postupovat podle těchto 5 jednoduchých kroků, abyste získali testosteron přirozeně a viděli pozitivní výsledky.

Cvičení mírně:

Toto je jeden případ, kdy více není lepší. Vyhněte se nadměrné námaze, která může způsobit uvolnění kortizolu, hormonu snižujícího stres v těle. Kortizol působí proti vašemu úsilí získat více testosteronu a může snížit dostupné hladiny, což váš problém s nízkým T ještě zhorší.

Spousta spánku:

Dobrý noční spánek může udělat zázraky pro celkové zdraví těla, ale především během hlubokého nepřetržitého spánku s úplnými cykly je mozek schopen produkovat hormony potřebné k tomu, aby tělo běželo tím nejzdravějším způsobem. Cykly zdravého spánku jsou velmi důležitou složkou přirozeného získání testosteronu.

Snížit stres:

Spolu s výše uvedeným nadměrným cvičením může stres jakékoli formy zvýšit produkci kortizolu v těle. Ať už stres pochází z domácího nebo pracovního života, nebo někde mezi tím, život ve stresu vážně poškozuje téměř každou funkci těla. The hormonu kortizolu je známým nepřítelem veškeré ostatní hormonální rovnováhy. Tělo se prostě snaží chránit, ale celkově hladiny testosteronu klesá, když je kortizol vysoký.

Ztráta tělesného tuku:

Studie ukázaly, že uložený tělesný tuk v těle přemění testosteron na estrogen. Jediným jistým způsobem, jak tomu zabránit, je ztratit přebytečný tělesný tuk a usilovat o štíhlejší a upravenější postavu.

Vyhněte se toxinům:

Chemikálie obsažené ve vysoce zpracovaných potravinách narušují schopnost těla využívat testosteron. To platí také pro toxiny, které se po zahřátí vyluhují z plastových nádob a lahví. Vyhněte se těmto kontaminantům, abyste co nejlépe využili svůj testosteron.

10 užitečných potravin pro získání testosteronu nutričně:

Mezi nejdůležitější potraviny, které pomáhají získat testosteron z nutričního hlediska, patří ty se zinkem, bílkovinami (aminokyselinami), vitamíny B a omega-3 mastnými kyselinami. Celkově se doporučuje protizánětlivá dieta. I když je možné všechny získat ze stravy na bázi zvířat nebo rostlin, vědci zjistili, že mnoho živočišných produktů může ve skutečnosti snižovat testosteron a zvyšovat estrogen, protože při trávení produkují kyseliny a často proto, že samotná zvířata obsahují hormony.

Takže pokračujeme v našich krocích k přirozenému získání testosteronu, zmíníme zde některá z nejsilnějších potravin:

Křišťálová zelenina je užitečná při blokování estrogenu v těle a zvyšuje účinnost testosteronu. Zahrnují mimo jiné brokolici, květák, zelí, kale a tuřín.

Kokosový ořech:

Ať už jíte kokos čerstvý, jako mléko nebo surové kokosové máslo, je to vynikající zdroj zdravých tuků. Podporuje růst svalů, svalovou hmotu a vyrovnává hladiny hormonů.

Semena:

Zahrňte dýňová, chia, konopná, lněná a sezamová semínka pro jejich výhody při zásobování omega-3 tuky. Jsou také skvělým zdrojem zinku a poskytují tryptofan, který pomáhá vyrovnávat hladiny hormonů v těle. Len a sezam jsou užitečné, protože obsahují polyfenoly, které snižují estrogen v krevním oběhu.

Houby:

Ty jsou užitečné, protože blokují produkci enzymu aromatázy. Aromatáza by měla být blokována, protože je zodpovědná za přeměnu testosteronu na estrogen. Podívejte se na portobello, crimini, baby button a shiitake houby a jezte je buď syrové nebo vařené.

Maca:

Kromě toho, že maca zvyšuje a normalizuje hladinu hormonů, bylo prokázáno také, že zlepšuje libido. Je také užitečné při zvyšování energetické hladiny při cvičení… což zase také pomáhá zvyšovat hladinu testosteronu.

Avokádo:

Zdravé rostlinné tuky dělají zázraky v hormonálním systému těla a energetické hladině. Ovocné tuky a bohatý vitamín B6 pomáhají snižovat kortizol a zvyšovat testosteron.

Celá zrna:

Podobně jako semena lze polyfenoly nalézt v celých zrnech, například:

  • Pšenice
  • Žito
  • Oves
  • Kukuřice
  • Ječmen
  • Rýže
  • Proso

Polyfenoly jsou užitečné, protože pomáhají snižovat estrogen v těle.

Zelený čaj:

Je to skvělý zdroj fytochemikálií, které pomáhají snižovat estrogen. Zelený čaj má celou řadu dalších výhod, včetně snížení cholesterolu, snížení krevního tlaku a prevenci rakoviny.

Vejce:

Vejce mají přirozeně vysoký obsah nasycených tuků, omega-3, bílkovin a vitaminu D, které jsou všechny nezbytné pro produkci testosteronu. Z těchto důvodů je užitečné zařadit je do jídelníčku.

Divoký losos:

I když dodržujete zásaditou rostlinnou dietu, je často zdravé zařadit tuto rybu pro její pozoruhodné vlastnosti. Má vysoký obsah hořčíku, omega-3, bílkovin a vitaminu B. Snižuje také hladiny SHBG (globulinu vážícího pohlavní hormony), což činí testosteron neúčinným.