Jak získat úlevu od bolesti zubů

Bolesti zubů mohou způsobit spoustu bolesti. Při menších bolestech můžete udělat nějaký domácí lék k léčbě doma. Bolesti zubů se obvykle vyskytují, když se citlivá část vašeho zubu, známá jako dužina, zanícuje. Může to mít mnoho důvodů, jako jsou dutiny, zlomený zub nebo infekce.

Jak získat úlevu od bolesti zubů

Příznaky bolesti zubů:

  •  To může být velmi pulzující, ostré nebo konstantní.
  •  V některých případech se to stane právě tehdy, když na zub vyvíjíte tlak.
  •  Otok oblasti zubů
  •  Často horečka nebo dokonce bolest hlavy
  •  Zápach ze zubů

Jak získat úlevu od bolesti zubů:

1. Hřebíčkový olej:

Hřebíčkový olej

Hřebíčkový olej je ortodoxní domácí lék na bolest zubů. Obsahuje chemikálii známou jako eugenol, která zahrnuje anestetické a antibakteriální vlastnosti. Ke snížení bolesti zubů můžete namočit čistou vatu s 3 kapkami hřebíčkového oleje a ¼ lžičky olivového oleje. Nyní si tuto bavlnu vložte do úst těsně u zubu, který bolí tím, že ji kousnete, abyste ji udrželi na místě. Vyvarujte se spánku s tímto v ústech.

2. Kašel Drop:

Kapky proti kašli nebo dokonce pastilky mají jen málo estetických vlastností, které mohou poskytnout určitou úlevu od menší bolesti zubů. Můžete si nechat 1–2 v ústech sát. Vickův VapoRub můžete také aplikovat na vnější stranu tváře v místě, kde zub bolel. Poté držte papírový ručník na polštáři a jen si lehněte na tu stranu.

3. Flush:

Kloktadlo

Bolest zubů může být mnohdy způsobena nějakým jídlem zachyceným mezi zuby. V tomto případě je vhodné použít nit a opláchnout některou ústní vodou.

4. Sáčky s horkým čajem:

čajové sáčky

Můžete také použít kuchyňské sponky jako domácí prostředky, jak se zbavit bolestí zubů. Někteří říkají, že si na zub aplikují přímo horký čajový sáček. Čaj má kyselinu tříslovou, která může minimalizovat otoky.

5. Alkohol:

Můžete namočit bavlnu do brandy nebo přímo udržet okurkový plátek na zubu. Alkohol je známý svými uklidňujícími vlastnostmi, které mohou snížit bolest zubů.

6. Mléko z Magnesie:

Mléko 4

Smíchejte 1/2 peroxidu vodíku a ½ vody a namočte vatový tampon. Poté můžete použít jen kousek mléka z Magnesie. Tento krok proveďte 4krát denně. Druhým lékem je smíchání stejných dílů Mléka z Magnesie s tekutým Benadrylem. S touto směsí jemně hýbejte kolem úst asi 60 sekund a vyplivněte ji.

7. Jezte měkčí jídla:

jablečný dort

Vyvarujte se jíst velké nebo přeplněné sendviče. Zvažte dietu s měkkým jídlem, dokud se bolest nesníží.

8. Protizánětlivé léky:

Zralý lékař ukázal

Bolest zubů může být také způsobena otokem. To je v případě, kdy vám nabobtnají měkké tkáně úst. Poraďte se se svým lékařem, pokud máte otok, nebo by to mohlo vést ke škodlivým problémům se zubním zdravím. Dokud se nedostanete ke svému lékaři, můžete užívat protizánětlivé léky, jako je ibuprofen.

9. Zlomený zub:

Rakovina jazyka

Zlomený zub může také způsobit bolest zubu, proto se nechte ošetřit zubním lékařem. Vyvarujte se drhnutí zlomeného zubu čisticím prostředkem.

10. Cold Compress:

Ledový balíček

Jakýkoli úložný pytel můžete naplnit ledem. Zakryjte tenkým hadříkem a naneste ho přímo na zub. Můžete si dokonce nasadit oblast tváře, která je těsně mimo zub. Tato chladná teplota je užitečná ke snížení bolesti. Nikdy neaplikujte led přímo na zub, protože může maximalizovat bolest. K tomu dochází v případě, že jsou vaše zuby zapáleny nějakou bolestí.

11. Mořská sůl:

mořská sůl

Bolest zubů lze také omezit opláchnutím vlažnou vodou a trochou mořské soli. Udělejte to, když se sůl úplně rozpustí, aby kloktala vodou v ústech. Stříkají správně v blízkosti zasažené oblasti? Můžete to opakovat mnohokrát denně, dokud bolest nezmizí.

Jak získat úlevu od bolesti zubů