Jak udržovat oči zdravé a krásné?

Máte problém se zrakem? Chcete mít zdravé oči? Nebojte se! Jsme tu, abychom vám pomohli. Oko není nic jiného než odraz vaší duše. Oči hrají v našem životě důležitou roli jako okna do světa. Většina lidí nevěnuje velkou pozornost cennému daru vidění. Je velmi důležité, aby si každý člověk udržoval zdraví očí. Dnes vám tedy v tomto článku řekneme několik tipů, jak udržet oči zdravé.

jak si udržet zdravé oči

Nejlepší tipy pro udržení zdravých očí:

Nyní jsme níže uvedli několik tipů, které jsou pro vaše oči velmi užitečné, protože je udržují zdravé. Jsou následující;

1. Používejte ochranné brýle:

Spoustě zranění očí lze uniknout pouze použitím bezpečnostních brýlí, chráničů očí nebo sportovních specifikací. Nejistota vašich zájmů nebo pracovní stanice zvyšuje pravděpodobnost poškození očí. Některé sporty, například lední hokej, lakros, raketbal, také způsobují poškození očí.

2. Poskytněte svým očím odpočinek:

Nejistota, jakmile věnujete spoustu času počítači nebo se soustředíte na jednu věc, v tu chvíli přehlédnete mrkání, a pak se vám oči mohou vyčerpat. Zkuste zákon 20-20-20, a proto se musíte každých 20 minut až 20 stop dívat jinam, než jste mířili na 20 sekund. Tímto způsobem vaše oči získají relaxaci a výhody pro udržení vhodné úrovně vlhkosti a snížení očního tlaku.

3. Nechte kouření:

V důsledku kouření se vyskytuje mnoho nemocí, jako je poškození zrakového nervu, makulární degenerace a šedý zákal. Pokud tedy chcete mít zdravé oči, je velmi důležité se vyvarovat kouření.

4. Oční vyšetření je nutné:

Důrazně doporučujeme provést oční test jednou ročně, protože vizualizace se může zhoršovat tak postupně, že to nemůžete identifikovat. Několik očních poruch, jako je diabetické oční onemocnění, věkem podmíněná makulární degenerace a glaukom, nemusí zajistit příznaky. Rozšířené oční vyšetření hraje důležitou roli při zachycení obtíží v oku.

5. Jíst pro zdraví očí:

Vaše pravidelná strava obsahuje živiny, jako je lutein, zinek, omega-3 mastné kyseliny, zinek, vitamíny E a C, což je velmi užitečné, aby se zabránilo vašim očím problémy se zrakem související s věkem. Konzumujte tedy zelenou zeleninu, jako je špenát, kukuřice, kale a tučné ryby, jako je tuňák, losos, vejce, fazole, ořechy a další nemasové proteinové základy, stejně jako pomeranče, citrusové plody nebo tekutiny, mrkev, broskve, rajčata, papája, česnek, krůta, mango, kuřecí maso, jogurt a slunečnicová semínka.

6. Udržujte zdravou váhu:

Konzumace dobře vyvážených potravin vám prospívá, když si udržíte silnou váhu, takže budete mít menší pravděpodobnost, že zachytíte nemoci související s obezitou, například diabetes typu 2. Těžkost zvyšuje nebezpečí diabetu a také další okolnosti, které mohou rušit vaše oči.

7. Vyhněte se pokračování pohledu na obrazovku počítače:

Celodenní sledování u počítače je zodpovědné za rozmazané vidění, suché oči, namáhání očí, bolesti ramen, hlavy, zad a krku. Umístěte počítač do modelu tak, aby vaše oči byly stejné jako horní části monitoru. V případě potřeby použijte antireflexní monitor.

8. Ochrana před slunečními paprsky:

UV nebo ultrafialové paprsky mohou poškodit vaše oči a vést k makulární degeneraci, astigmatismu a kataraktu. Proto je velmi důležité nosit přesný typ slunečních brýlí, které prospívají ochraně vašich očí před UV paprsky. Vyberte si sluneční brýle, které blokují 99 % až 100 % UVB a UVA paprsků. Oboustranné čočky podporují ochranu vašich očí. Polarizované čočky snižují oslnění během jízdy.