Zdraví a wellness

Jak udržet žaludek zdravý?

Trápí vás žaludeční potíže? Chcete si udržet zdravý žaludek? Pokud ano! Pak je tento článek pro vás. Je zřejmé, že diety mají přímý dopad na naše střeva a další část trávicího těla. Pamatujte, že vaše životní úroveň, stejně jako výběr potravin, mohou narušit režim, ve kterém vaše tělo tráví diety, které konzumujete. Dnes vám tedy v tomto článku sdělujeme několik důležitých tipů, jak udržet zdravý žaludek.

Jak udržet žaludek zdravý

Trávicí systém je zodpovědný za štěpení potravin, které konzumujete, na živiny, které si vaše tělo přeje. Nejistota ignorující vaši žaludeční zdatnost, vaše tělo pravděpodobně narazí na potíže s trávením jídla a fascinuje tyto živiny.

Tipy, jak udržet žaludek zdravý:

Nyní jsme níže uvedli několik tipů, které vám pomohou udržet zdravý žaludek. Jsou následující;

1. Konzumujte zdravou výživu:

Tipy pro péči o pleť - zdravá strava

Konzumujte potraviny plné vlákniny, jako je zelenina, celozrnné produkty, ovoce nebo obiloviny. Vláknina inspiruje cestu materiálu trávicím systémem a navíc dodává stolici správnou stálost a stálost. Přednostně byste měli sníst nejméně 30 g vlákniny na každý den, protože stabilní potravina, která je ve vláknině ironická, pravděpodobně sníží riziko vzniku divertikulární choroby, kolorektálního karcinomu nebo srdečních chorob. Jezte také ovoce, jako jsou jahody, avokádo, mango a suché ovoce, jako jsou švestky a rozinky, protože nabízejí povinnou vlákninu a podporu, aby byl žaludek čistý a v kondici.

2. Příjem probiotik:

Jogurt - zářící kůže

Pokud máte žaludeční vředy a užíváte prášky, pak je velmi důležité, abyste pravidelně užívali probiotika jako jogurt a kefír. Funkce, jako je stres, antibiotika, nedostatek spánku, nemoci, špatná strava a výběr stárnutí, mohou často vést k nerovnoměrnosti mikroorganismů žaludečního traktu. Probiotika hrají důležitou roli pro udržení rovnováhy „dobrých“ mikroorganismů v žaludečním traktu.

3. Pijte hodně vody:

Voda na kůži

Abyste udrželi svůj systém silný, musíte každý den pít dostatek vody. Kdy je vaše moč čistá a neparfemovaná, pak je to symbol toho, že dostáváte dostatek vody. Pitná voda prospívá změkčení některých živin, inspiruje způsob plýtvání gastrointestinálním systémem a podporuje relaxaci stolice.

4. Vyhněte se kouření:

Vyvarujte se kouření

Musíte vědět, že kouření snižuje sílu spoje uprostřed jícnu a žaludku, což podporuje zpětný tok břišní kyseliny do jícnu nebo reflux, což může mít za následek bolest žaludku a další potíže. Kouření podobně zhoršuje peptické vředy i zánětlivé stavy střev, kromě toho souvisí se zvýšeným nebezpečím mnoha nemocí.

5. Konzumujte časté jídlo:

Stravovací plán

Jezte po celý den malá a častá jídla, abyste udrželi vyváženou hladinu krevního cukru, zrychlil metabolismus a aktivní vitalitu. Prospěje vám také to, že se vyhnete nenasytnosti při následujícím jídle, což může vést ke konzumaci většího množství diet s vysokým obsahem tuku, které brzdí vaše vstřebávání.

6. Cvičení:

Aerobní kardio cvičení

Pravidelná podpora cvičení, aby se vytvořila vhodná žaludeční atmosféra tím, že se jídlo přenese přes tlusté střevo mnohem dříve, což také sníží množství vody, které ve stolici odešlo. Konzistentní srdeční cvičení podporuje zpevnění žaludečních svalů, kromě toho snižuje letargii tím, že motivuje svaly žaludku tlačit trávicí výplně do vašeho systému.

7. Vyhněte se nezdravému jídlu:

Nezdravé jídlo

Nezdravé jídlo má nepatrnou vlákninu nebo výživu a často pokrývá velké množství nasycených tuků, přísad a soli, které jsou škodlivé pro tělo a zejména váš žaludek, když se namáhá. Vyhněte se tedy jídlu chipsy, hamburgery, koblihy, pizzy atd.

8. Zvládněte stres:

Nadměrný stres nebo nervozita mohou způsobit, že se váš žaludeční systém přepne, protože úzkost může zhoršit některé okolnosti, jako je syndrom dráždivého tračníku nebo peptické vředy.