Zdraví a wellness

Jak si udržet játra zdravá?

Bojíte se o své zdraví jater? Chcete zdravá játra? Pokud ano! Pak je tento článek pro vás. V dnešní době je život velmi hektický, a proto je velmi důležité udržovat zdraví jater v dobrém stavu. Játra podporují skladování a kontrolu vaší spotřeby životně důležitých minerálů a vitamínů, vyrovnávají hladinu cholesterolu a fungují jako síto, které vás chrání před příjmem spousty toxinů. Dnes vám tedy v tomto článku sdělujeme několik tipů, jak udržet zdravá játra.

Jak udržet játra zdravá

Játra hrají účinnou roli od rozdávání hormonů po čištění. Mnoho lidí zatěžuje játra pomocí každodenních činností, například dýcháním nečistého vzduchu, pitím alkoholu a konzumací upravených nebo škodlivých potravin. Pamatujte, že to, jak žijete, má obrovský dopad na naše játra.

Nejlepší způsoby, jak udržet zdraví jater:

Nyní jsme níže uvedli některé způsoby, které jsou prospěšné pro udržení zdravých jater. Jsou následující;

1. Jezte vyváženou dietu:

Játra potřebují ke své četné funkci velké množství minerálů a vitamínů; vaše dieta proto musí být skvělá v ovoci, stejně jako v potravinách bohatých na živiny a zelenině, jako je zelenina brassica, jako je kapusta, růžičková kapusta, květák a brokolice plus listová zelenina jako špenát, kale, pampeliška atd. hrušky, oves, skořici a jablka.

2. Vyhněte se jedovatým prvkům:

Cokoli vdechnete a ponoříte se do kůže, vytvoří to režim pro vaše játra. Pesticidy, fungicidy a barvy, jakož i další chemikálie jsou velmi smrtící. Jakmile jste o toxických látkách, přikryjte si obličej maskou, zastavte se na větraném místě a ukrývejte kůži šátky, dlouhými rukávy a kloboukem.

3. Pijte čistou vodu:

Změňte každou sodu, kávu nebo džus, které vypijete, čistou vodou. Je velmi důležité dostat do vašeho systému dostatek vody, což je pro čištění velmi důležité. Pijte každý den alespoň 8 až 10 sklenic čisté, napnuté vody. S pomocí tohoto mohou vaše játra vypláchnout škodliviny mimo vaše tělo.

4. Udržujte si zdravou váhu:

Musíte vědět, že obezita vede k mastným onemocněním jater, což je vystavuje velkému nebezpečí zjizvení jater nebo cirhózy, rakoviny jater a selhání jater. Musíte změřit část pasu a udržet ji ve zdravém obvodu. Cvičení a také dieta s nízkým obsahem tuku plus skvělá vláknina, antioxidanty, minerály a vitamíny, stejně jako prospěje udržení silné váhy a jater.

5. pocení:

Pokud si chcete udržet zdravá játra, musíte provést několik cvičení na pocení. Důvodem je, že pocení umožňuje vašemu tělu odstranit toxiny přes póry a snížit očistnou zátěž jater.

6. Masírujte si játra:

Bez ohledu na to, jak ležíte na páteři, můžete mírně masírovat žlučník nebo játra, která se nacházejí vedle dolní zóny žeber na pravé straně těla. Pomáhá také zlepšit průtok krve do oblasti.

7. Vyhněte se pití alkoholu:

V nedávných studiích se potvrzuje, že alkohol je toxický pro játra a navíc způsobuje mnohem horší onemocnění jater, jako je hepatitida. Pokud to nemůžete udělat, vyhněte se velkému pití. Může poškodit jaterní buňky, což vede k otokům nebo poškození, které vyvine cirhózu, která může být smrtelná.

8. Buďte opatrní při hepatitidě:

Jedná se o onemocnění, které poškozuje játra, stejně jako pohyb v těle přes tělesná řešení. Injekce lze získat proti hepatitidě B a A. Vyhněte se sdílení svých věcí, jako jsou jehly, zubní kartáčky, žiletky atd..