Jak se vyhnout znečištění vody?

Co je to znečištění vody? Jak se vyhnout znečištění vody? Veřejná informovanost o potížích je prvním a hlavním způsobem, jak jej vyřešit. Některé změny, jinak modifikace podstatné, chemické a biologické vlastnosti vody, která bude mít škodlivý účinek na živé věci, je znečištění vody.

znečištění vody

Vyrovnávání se se znečištěním vody je úžasné, že se musí zabývat jeden a všichni (stejně jako vlády a místní rady). Každý z nás má vliv na naše místní zásoby vody, společně v podmínkách kvality vody a množství vody, které využíváme v době nedostatku. V tomto článku jsem uvedl několik věcí, které vám pomohou vyhnout se znečištění vody.

Pokyny k zamezení znečištění vody:

1. Chytře využijte vodu:

Nenechávejte kohoutek v chodu, když není v tahu. Kromě toho můžete snížit množství vody, které používáte při praní i při koupání. Stipulace, kterou všichni provádíme, může výrazně zamezit nedostatku vody a snížit množství špinavé vody, která vyžaduje úpravu.

2. Vyhnout se zalévání:

jakmile přijde čas spláchnout trávník i zahradu, doporučuje se použít metodu pomalého zalévání, aby se zastavilo zvýšení úniku hnojiv do podzemních vod. Jako alternativu spoléhat se na postřikovač, věřte v kapkové jinak „odkapávací“ zavlažovací systémy a napouštěcí hadice, které přinášejí vyšší stupeň kompetence.

3. NENECHÁVEJTE nic na toaletě:

Vyvarujte se spláchnutí pilulek, tekutých, jinak práškových léků nebo jiných léků na toaletu. Je určen k doporučení správné likvidace všech druhů léčivých odpadů.

4. De-nitrifikace:

Je to přirozený proces, který lze zvyknout na zastavení vyplavování dusičnanů v půdě; což zase brání tomu, aby byla jakákoli podzemní voda znečištěna živinami.

5. Méně používání syntetického zboží:

Vyvarujte se používání výrobků pro domácnost, které obsahují chemikálie. Jako alternativu použijte zelené výrobky, podobné biologicky rozložitelnému mýdlu, a také přírodní toaletní potřeby. Ve směru osvěžení vašeho domu se vyhněte bělení a chemickým čisticím prostředkům a použijte jako náhradu ocet.

6. Automobilový olej:

Pokud je to pravděpodobné, musíte znovu použít. Kromě toho je důležité udržovat váš vůz dobře udržovaný, aby se předešlo únikům toxických kapalin, jako je nemrznoucí směs plus olej.

7. Nevyhazujte odpadky:

Vyhýbat se odhazování odpadků do řek, jezer nebo oceánů. Pomáhá uklidit odpadky, které pozorujete na plážích, jinak v řekách a jezerech, ověřte si, že je bezpečné posbírat odpadky a umístit je do blízkosti popelnice.

8. Využijte septiky:

Septiky se používají k péči o odpadní vody v místě, kde se nachází. Obvykle jsou zvyklí nakládat s odpadními vodami jako s budovou entity.

9. Přírodní hnojiva:

Trávníková hnojiva vyrobená z přírodních materiálů pomáhají předcházet znečištění vody. Doporučuje se kompost nebo výrobky obsahující kostní moučku. Další volbou hnojiva, které je třeba zvážit, je hnojivo, které obsahuje dusík s pomalým uvolňováním.

10. Jděte přirozeně:

Využívání chemických pesticidů a hnojiv vede ke znečištění vody, protože infikovaná voda prosakuje do spodní vody a navíc odtéká do blízkosti vodního zdroje. Přírodní pesticidy, které můžete použít, obsahují insekticidní mýdlo i pyrethrum. Přírodní hnojiva obsahují posekanou trávu, popel ze dřeva a živočišný kompost.

11. Použijte popelnici:

V žádném případě nevyhazujte odpadky. Po celou dobu narazíte na přesný odpadkový koš. Patří sem místa jako pláž, nábřeží a vodní plochy. Nedegradovatelné zboží podobné tamponům, plenkám a hygienickým ubrouskům by se nemělo splachovat na záchod, protože pro tyto účely může dojít k poškození postupu čištění odpadních vod a navíc obvykle skončí jako odpadky ležící na plážích.

V důsledku toho je pro každého z nás nezbytné získat vhodné kroky, abychom se vyhnuli znečištění našeho nejcennějšího zdroje, vody..