Jak se vyhnout zácpě

Zácpa je jedním z běžných problémů, na které si stěžuje spousta lidí. Jednoduše řečeno, je to neschopnost těla vyloučit střeva a to vede k bolestivým křečím v břiše spolu se spoustou nepohodlí. Zácpa sice není vážný problém, ale dlouhodobé problémy s tímto stavem mohou narušit každodenní rutinu a životní styl. Avšak místo léčby zácpy je vždy lepší možností, jak se jí vyhnout prostřednictvím určitých tipů a návrhů pro zdravý život. Tato příručka je dokonalá na to, abyste znali nejlepší způsoby, jak se vyhnout krizi zácpy a udržet ji na uzdě. Podívejte se na ně a pravidelně sledujte výsledky.

Jak se vyhnout zácpě

Mají potraviny bohaté na vlákninu:

Vláknina je jedním z nejlepších způsobů, jak vyčistit žaludek od odpadu a regulovat pohyby střev, aby se zabránilo problémům se zácpou. Zahrnutím některých špičkových potravin z vlákniny do stravy lze tohoto cíle snadno dosáhnout. Sušené švestky, hrušky, mrkev, brokolice, fazole, broskve, fíky a celozrnné produkty jsou v tomto ohledu jedny z ideálních potravin. Kombinace 2–3 jídel odtud vám pomůže správným způsobem.

Zařaďte do stravy lněná semínka:

Lněná semínka jsou jedním z nejlepších způsobů, jak se vyhnout zácpě. Toto semeno můžete napudrovat a uložit. Posypte je každý den na pokrmy a saláty. Pomáhá nejen při regulaci střev, ale také zajišťuje, že je do těla dodáváno dobré množství omega -3 mastných kyselin.

Spousta vody a zdravých tekutin:

Dalším účinným způsobem, jak předcházet zácpě, je mít každý den dobré množství vody. Doporučuje se asi 10 sklenic čisté a filtrované vody. Spolu s tím můžete vždy zahrnout zdravé tekutiny, jako jsou čerstvé ovocné šťávy a bylinný čaj. Tím zajistíte, aby bylo tělo dobře hydratované a ve střevě byly správné pohyby. Dodá stolici objem a zajistí, že bude měkčí, aby se dala snadno projít.

Cvičení je důležité:

Cvičení pomáhá udržovat funkce těla a také udržuje trávicí systém ve správné kondici. Používáním asi 30 minut cvičení každý den můžete skutečně ucpat zácpu spolu s mnoha dalšími výhodami. Něco tak jednoduchého, jako je chůze, také dokáže zázraky. Vyzkoušejte to sami, abyste viděli výhodu! Co víc? Pomůže vám také udržet tělesnou hmotnost.

Mít dobré toaletní návyky:

První věcí je strávit nějaký čas na záchodě a mít trpělivost, aby stolice mohla projít. Dejte tělu čas na vylučování. Také byste nikdy neměli ignorovat volání přírody. Ignorování nutkání procházet stolicí vede pouze k zácpě. Nejlepší doba, kdy můžete vyprázdnit stolici, je asi 30 minut po jídle nebo brzy ráno.

Vyhněte se kofeinu:

Nápoje s kofeinem pouze ztěžují průchod stolicí. To zahrnuje jak čaj, tak kávu. Kromě toho byste se měli držet dále od šumivých a provzdušněných nápojů, které zhoršují stav zácpy. Alkohol je další nápoj, od kterého by se měl člověk držet dál, pokud nechce zažít zácpu.

Vyhněte se lékům:

Existují určité léky, zejména antibiotika, které vedou k zácpě jako vedlejší účinek. V případě, kdy se chcete pocitům zcela vyhnout, je nejlepší s takovými léky přestat a hledat náhrady. To je jeden z nejlepších způsobů, jak dosáhnout cílů vyhýbání se zácpě. Než to uděláte, poraďte se s lékařem.