Zdraví a wellness

Jak ovládat spánek

Jste frustrovaní ze spánku? Příliš malý spánek pro vás samozřejmě není v pořádku, ale příliš mnoho spánku může také znamenat spoustu problémů! Spánek je normální stav bezvědomí způsobený většinou zvířat i lidí, přičemž jejich pozorný dobrovolný tělesný běh je ve skutečnosti zhuštěný. Je to možnost fyzického těla obnovit své vlastní, protože nervového systému na svalový systém.

Ovládejte spánek

U řady obyvatel se extrémní ospalost skutečně dostává do způsobu každodenní práce, stále volnočasových aktivit a péče o děti. Toto je považováno za hypersomnii, opakovanou ospalost, kvůli které lidé touží často si zdřímnout, stále v práci.

Tipy pro ovládání spánku:

1. Změňte svůj životní styl:

a) Přestaňte kouřit:

Nikotin je tonikum, a proto vám zabrání usnout.

b) Připojit k plánu spánku:

Dodržování spánkového plánu se aklimatizuje na vaše tělo na cyklus spánek-bdění a pomůže podpořit zdravější spánek.

c) Změnit starou matraci:

Poté, co je vaše matrace stará (více než 6-7 let), je čas ji vyměnit za novější.

d) Teplo:

Ideální teplota pro vaši ložnici je asi 70 ° F nebo 21 ° C.

e) Vypněte elektroniku:

Ve vaší ložnici nesmí být žádné falešné světlo. Přesto malá LED světla mohou obtěžovat váš spánek. Kromě toho se vyhýbejte jasnému světlu po dobu 1-2 hodin před odchodem do postele (jako TV).

f) Večeře:

Počkejte alespoň o 3 hodiny později, než si dáte večeři, než půjdete spát.

2. Dostatečný noční spánek:

To může znít jasně; nicméně mnoho z nás ustupuje holení hodinu, jinak dvě hodiny spánku při východu slunce, jinak v noci dělat jiné věci. Téměř všichni dospělí potřebují 7 až 9 hodin v noci a teenageři často celých 9 hodin. Zablokujte 8 nebo 9 hodin spánku každou noc.

3. Cvičení:

Udržujte svou krev tekoucí po celý den, může udržovat vaše tělo v kondici a také budovat vaše spánkové návyky extra zdravé. Pokud vám vaše práce nedovoluje vykonávat nějakou fyzickou aktivitu, zkuste si před večeří zaběhat, jinak jógu. Přesto nepracujte před spaním, jinak bude těžší usnout.

4. Dokončete záznam spánku:

Zaznamenávání vašich spánkových vzorců spolu s chováním, kterému jste se věnovali předtím, než se pokusíte spánek navštívit, vám pomůže určit spouštěč dobrého nebo špatného nočního spánku. Budete také sledovat vztah mezi vaší úrovní bdělosti po celý den a množstvím spánku, které máte každou noc.

5. Buďte zdraví:

Doplňováním vitamínů a živin ve vašem těle se můžete fyzicky udržovat na dobré cestě. Spolkněte velké množství vody, protože dehydratace může způsobit, že jste unavení a může být těžší probudit se při východu slunce.

6. Udržujte rozptýlení mimo postel:

Nechte postel používat ke spánku. Neměli byste studovat, sledovat televizi, hrát videohry ani jinak používat v posteli přenosný počítač. “ Vyhněte se také intenzivním diskusím v posteli. Mohli by tě opustit bez spánku.

7. Probuďte se a proveďte něco:

Jakmile dokončíte rutinu, rozhýbejte se. Projděte se do práce, jinak pokud jedete, zaparkujte kousek a vyjděte po schodech nahoru. O víkendu se můžete vydat na procházku nebo vysát. Cokoli děláte, vaše krev se pohybuje. Umožní vám vyčistit mentální pavučiny zanechané spánkem a také se usadit do bdělosti.

9. Pokud je to nutné, poraďte se s lékařem:

Vaše problémy se spánkem mohou mít fyziologický základ, který může lékař diagnostikovat a léčit. (Mějte však na paměti, že množství léků na spaní může mít kontraproduktivní vedlejší účinky.