10 nejlepších multivitaminů pro ženy: Co si vzít, zdroje potravy a další!

Nedostatek vitamínů je docela běžným scénářem u žen mnoha věkových skupin. Od vápníku po minerály a vitamíny ženy často tyto dávky pro dobré zdraví vynechávají. Ať už je to kvůli tělesné nemoci a chorobám, dietním omezením a speciálním dietám nebo stresu a nabitým životním rozvrhům s ohledem na tlaky v kariéře, nedostatek vitamínů ovlivňuje celkové zdraví žen poměrně často. Proto by měl člověk znát důležitost multivitaminů pro ženy!

Několik studií a výzkumů prokázalo, že vitamíny, živiny a minerály jsou nezbytné pro celkovou pohodu žen (1). Zde je tedy průvodce, abyste pochopili, jaké vitamíny by ženy měly užívat, jak je získat ze správných zdrojů a další.

Proč jsou vitamíny potřebné a jaké jsou základní vitamíny a minerály, které ženy potřebují ?:

Vitamíny a minerály jsou zcela zásadní a životně důležité pro celkovou pohodu. Existuje celkem 13 základních vitamínů, které jsou zásadní pro dobré zdraví a energii v našem těle. Tyto vitamíny a minerály společně pomáhají snižovat pravděpodobnost onemocnění, udržují nás zdravé, snižují infekce, chrání před krevními sraženinami a ztrátou a zvyšují imunitu (2). Vzhledem k tomu, že několik výzkumů ukázalo, že ženy jsou náchylnější k nedostatku vitamínů ve srovnání s muži (3), proto jsou životně důležité pro zdravý život. Zde je seznam základních živin, které jsou vyžadovány pro ženy:

 • Dobrý zrak a pokožka – vitamín A.
 • Generování energie – vitamín B1 (také známý jako thiamin).
 • Ochrana těla před radikály – vitamín B2 (riboflavin).
 • Ochrana a pomoc před srdečními riziky – vitamín B3 (niacin).
 • Zvyšování imunity – vitamín B5 (kyselina pantothenová).
 • Produkují myelin a chrání buňky – vitamín B6 (pyridoxin).
 • Lepší metabolismus a zdraví pokožky – vitamín B7 (biotin).
 • Lepší nervový systém – vitamín B9 (folát).
 • Správné červené krvinky – vitamín B12 (kobalamin).
 • Růst tělesných tkání – vitamín C.
 • Vápník a silnější kosti – vitamín D.
 • Síla imunity – vitamín E.
 • Lepší zdraví srdce a kostí – vitamín K.
 • Zdraví štítné žlázy a dobré těhotenství – jód.
 • Pomocné biochemické funkce těla – hořčík.
 • Omega 3 mastné kyseliny pro zdraví mozku.
 • Vápník pro zdraví kostí a prevenci cukrovky.
 • Železo k prevenci anémie.
 • Cholin pro funkce jater.

Potravinové zdroje pro esenciální vitamíny:

Zde jsou špičkové a dostupné zdroje potravy, které mohou ženám pomoci získat většinu těchto zásadních vitamínů denně. Nejjednodušší způsob, jak dostat tyto vitamíny do těla, je vyvážená a zdravá, čistá strava. To zahrnuje dobré ovoce, více zeleniny, celozrnných produktů, mléčných výrobků a nízkotučných bílkovin. Hlavními potravinami, které mohou být skvělým zdrojem těchto živin, jsou (4),

Potravinové zdroje pro esenciální vitamíny

10 nejlepších multivitaminů pro ženy – 2020:

Navzdory těmto potravinám existují podmínky, které mohou vyžadovat použití multivitaminů pro lepší pohodu. Zde je deset nejlepších multivitaminových produktů a tablet pro ženy, které jsou na dnešním trhu velmi uznávané.

1. Doplňky stravy Foriv multivitaminy a minerály pro ženy:

Doplňky stravy Foriv multivitaminy a minerály pro ženy

KUP NYNÍ

Tato 60 kapslová krabička doplňků multivitaminů a minerálů pro ženy Inlife patří mezi nejoblíbenější na trhu. Obsahuje 24 základních vitamínů a další přírodní vzorce, jako je hroznový olej, brusinky a ženšen, které pomáhají posilovat imunitu, podporují a nesmírně pomáhají zdraví kostí a srdce. U těchto kapslí je postaráno o celkovou rovnováhu živin.

2. One A Day Women’s 50+ Multivitamin:

Multivitamin pro ženy 50+ jeden den

KUP NYNÍ

Společnost One A Day Company je na západě, zejména ve Spojených státech, docela populární kapsle a nyní vstoupila i na indický trh a další země. Tyto dobré vitamíny pro ženy kapsle jsou zvláště užitečné pro osoby starší 50 let a mají dobrotu všech vitamínů a minerálů uvnitř. Tyto kapsle jsou dále bez umělých sladidel a konzervantů nebo sirupů, což z nich činí nejžádanější doplňky na trhu pro ženy s celkovým zdravím.

3. Multivitaminy pro bílkoviny a byliny OZiva pro ženy:

Multivitaminy pro bílkoviny a bylinky Oziva pro ženy

KUP NYNÍ

Multivitaminy od Ozivy obsahují nejen dobrotu multivitaminů, ale obsahují také přírodní byliny, jako je zázvor, tulsi, Shatavari. Pro všechny, kteří jsou pravidelní a aktivní ve sportu a cvičení, jsou tyto kapsle perfektní díky pomoci, kterou poskytují při poskytování velkých bílkovin a zlepšování metabolismu.

4. Nature Made Multi pro ni se železem a vápníkem:

Příroda pro ni vyrobila více železa a vápníku

KUP NYNÍ

Tyto kapsle od Nature Made jsou doplňkem stravy, který obsahuje 23 živin pro každodenní celkovou výživovou podporu. Jedná se o oblíbené dámské multivitaminové tablety s obsahem železa a vápníku, které neobsahují žádná umělá aromata. Kromě přírodních živin má také další dobrotu minerálů, jako je želatina, glykol, sodík a celulóza.

5. Dámský multivitaminový tablet Rainbow Light:

Dámský multivitaminový tablet Rainbow Light

KUP NYNÍ

Multivitamíny Rainbow light pro ženy obsahují nejen dobrotu multivitaminů a živin, ale také přírodní ovoce, zeleninu a probiotika, které pomáhají podporovat celkové zdraví srdce a kostí. Jsou bez lepku a jsou nejlepší pro posílení imunity a podporu zdravého kostního systému.

6. Vitamínový kód zahrady života pro ženy:

Vitamínový kód zahrady života pro ženy

KUP NYNÍ

Tobolky Vitamin Code od Garden of Life jsou vegetariánské kapsle speciálně vyrobené pro zlepšení zdraví srdce, lepšího reprodukčního systému a pohody pro ženy. Kromě přírodních živin a minerálů má produkt také organické ovoce a zeleninu, jako je červená řepa, brokolice, jablko, špenát, rajče, jahoda, ostružina, okurky, celer a další zelená zelenina. Pomáhá poskytovat tělu antioxidanty a podporuje celkový imunitní systém.

7. Centrum Silver Adults 50+ multivitaminy pro ženy:

Centrum Silver Adults 50+

KUP NYNÍ

Kapsle Centrum Silver je dalším oblíbeným a nejlepším multivitaminem pro ženy nad 50 let. Kapsle obsahují všechny vitamíny a minerály spolu s antioxidanty, které pomáhají zlepšit celkové zdraví a pohodu, zvýšit energetickou hladinu a poskytnout imunitu podpoře zdraví srdce a kostí.

8. Denní multivitaminové tablety Kirkland:

Multivitaminové tablety Kirkland denně

KUP NYNÍ

Multivitaminové a minerální kapsle Kirkland denně jsou oblíbené pro poskytování celkových živin a antioxidantů potřebných pro tělo. jsou oblíbené i jako doplňky stravy a pomáhají při vyvážené stravě s úrovní energie a imunity. Tyto kapsle pomáhají ženám získat dobré zdraví kostí a srdce s vyšší úrovní energie v každodenním životě.

9. True Basics Multivitamin pro ženy:

Skutečné základy multivitových žen

KUP NYNÍ

Multivitaminy a kapsle pro ženy True Basics pomáhají při zlepšování a aktivním životním stylu, zvyšování energetické hladiny a poskytování podpory celkové pohodě a zdraví. Kromě všech vitamínů a minerálů obsahují kapsle skutečných základů také výtažek z hroznových jadérek, granátové jablko a další antioxidanty pro posílení imunity a síly. Pomáhají také lepšímu zdraví vlasů a pokožky díky přísadám, jako je zelený čaj a sója v nich.

10. Multivitamin pro zdraví Kart pro ženy:

Health Kart Multivitamin

KUP NYNÍ

Tyto multivitaminové tobolky specifické pro ženy od Health Kart potenciálně obsahují několik minerálů a živin, vedle přírodních složek, jako je ženšen, sója, lykopen a Ginkgo Biloba. Tyto přírodní živiny spolu se zdravými vitamíny a minerály pomáhají při zvyšování energetické hladiny, zvyšování imunitního systému, podporují krevní oběh a podporují zdravé bytosti. Jsou nejlepším multivitaminem pro ženy nad 40 let.

Kromě těchto daných kapslí mezi další oblíbené a známé patří duhové lehké dámské, energetické kapsle živých žen, vitafuzní dámské gumové vitamíny, ultivite pro ženy, multivitaminy pro ženy Olly a multivitaminové kapsle pro ženy od přírody.

Kdy je vyžadován multivitamin?

Může existovat několik případů, kdy multivitaminové tobolky, jako jsou tyto, mohou být vyžadovány pro pomoc tělu. Některé z faktorů, které mohou vyžadovat požadavek těchto multivitaminů, jsou,

 • Tělesná nemoc a starosti, jako je anémie, nedostatek vitamínů.
 • Podváha.
 • Specifický dietní systém.
 • Věk nad 60 let.
 • Fáze těhotenství a reprodukce.

Je však důležité poradit se s lékařem a lékařem, než začnete tyto vitaminové kapsle zvažovat sami.

Je třeba poznamenat, že při užívání tohoto multivitaminu pro ženy v kapslích byste měli vždy zdůraznit vyváženou a zdravou výživu pro celkovou pohodu. Jsou to jen doplňky, které mohou pomoci a zvýšit energetické hladiny a zvýšit imunitní systém, ale nemohou být dlouhodobou alternativou. Pro lepší zdraví bychom proto vždy doporučili dodržovat zdravý a čistý životní styl.

Prohlášení: Vždy se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče, než se rozhodnete užívat některou z těchto multivitaminových a minerálních tablet. V závislosti na vašem tělesném stavu a konkrétních zdravotních problémech může lékař podle potřeby poradit s alternativami nebo lepšími možnostmi.

Časté dotazy:

1. Jaké mohou být výhody pravidelného užívání multivitaminů?

Pravidelné užívání multivitaminů má několik výhod, jako je zvýšení celkového zdraví a imunity, zvýšení energetické hladiny, snížení únavy a vyčerpání, pomoc při spánku a pomoc v reprodukčním systému..

2. Jak dlouho trvá, než začne fungovat tento nejlepší multivitamin pro zdraví žen?

Obecně platí, že by multivitaminové kapsle fungovaly a začaly by vám ukazovat výsledky, trvalo by to alespoň dva až čtyři týdny.

3. Kdy je ten správný čas užít multivitamin v daný den?

Nikdy neužívejte multivitaminy na prázdný žaludek. Vždy můžete zvážit užívání těchto kapslí po denním jídle.