Zdravé jídlo

Top 9 zelené listové zeleniny

Zelená listová zelenina je nejlepší přírodní potravinou vůbec. Denní příjem potravin, jako je salát, je jednou z nejlepších zelené listové zeleniny, která vám zajistí lepší zdraví. Stručně řečeno, toto jsou potraviny číslo 1 pro zdravou a výkonnou postavu. Tato jídla jsou bohatá na vlákninu a jsou také nabitá řadou vitamínů a minerálů a také přicházejí s esenciálními rostlinnými látkami. Jíst zelené listové potraviny můžete chránit před srdečními chorobami, cukrovkou nebo dokonce bojovat proti rakovině. Níže je top 9 zelené listové zeleniny, která zajistí zdravé tělo.

Zelená listová zelenina

Nejlepší zelená listová zelenina:

1. Kale:

zelená listová zelenina

Tomu se říká nutriční energie díky své rozmanitosti výhod. Je nabitý vitamíny jako A, C a K. Spolu s tím má tato zelenina obrovské množství vápníku a velké množství draslíku a folátu. Kapustové listy tvoří nedílnou součást řady receptů na vaření a před vařením by se měly řádně umýt v umyvadle.

2. Collards:

Zelená listová zelenina 2

Collards má vysoký obsah vlákniny a je také jednou z nejkrásnějších zelenin vůbec. Chutnají trochu jako zelí. Mají vysokou nutriční hodnotu, ale stále je mnoho lidí podceňuje. Jsou oblíbenou syrovou potravinou a věřte nebo ne, používají se v řadě oblíbených receptů.

3. Tuřín Zelení:

Zelená listová zelenina 3

Jedná se o tradiční zeleninu na jihu. Zelenina najde své využití v mnoha vepřových pokrmech. Tento list ostré chuti je nutričně bohatý a snadno se vaří. Bylo prokázáno, že tato zelenina dokáže léčit řadu vnitřních problémů.

4. Špenát:

Zelená listová zelenina 4

Všichni víme o dobrotě a výhodách špenátu. Tato zelenina je pravděpodobně nejzdravější zelenina a je vhodná pro lidi téměř všech věkových kategorií. Křičící velikost špenátu nelze změřit žádným měřítkem. Je nabitý spoustou vitamínů a je oblíbeným přírodním prostředkem v boji proti rakovině. Podle odborníků na výživu by se špenátové listy neměly vařit dlouho, jinak obsah vitamínů vybledne.

5. Hořčičná zelení:

Zelená listová zelenina 5

Jedná se o jižní zelenou zeleninu, která má vysokou nutriční hodnotu. Tuto listovou zeleninu najdete v červené i zelené formě. Ve srovnání s jinou zeleninou chutnají trochu hořce a při vaření vydávají hořčičnou vůni. Pamatujte, je to pikantní zelenina a pro tuto přírodu si našla své místo v některých z nejoblíbenějších receptů na světě.

6. Brokolice Rabe:

Zelená listová zelenina 6

Tato zelenina je členem rodiny tuřínu a je nabitá cennými vitamíny, jako je vitamín C, A, K atd. Existuje mnoho způsobů, jak tuto zeleninu vařit. Doporučujeme si před vařením trochu prostudovat toto jídlo.

7. Zelí:

Zelená listová zelenina 7

Někdo by si mohl myslet, že tato zelenina není nutričně silná. Ale nechoďte na barvu. Ačkoli má zelenou barvu, zelí je bohaté na vitamín C. Je tak dobré, že ho kuchaři nazývají „pracovním koněm kuchyně“.

8. Ledový salát:

Zelená listová zelenina 8

Ledový salát obsahuje obrovské množství vody. I když z nutričního hlediska není příliš silný, je stále dobrý pro to, abyste svému tělu poskytli dostatečné množství vitamínů a minerálů.

9. Pampeliška Zelení:

Zelená listová zelenina 9

Nejedná se o otravné plevele. Jsou nutričně bohaté a jsou nabité téměř vším, co můžete od přírody žádat o lepší zdraví. Jsou skvělé pro trávení a jsou často doporučovány lidem, kteří mají problémy s trávením, než běžná jídla.