Zdravé jídlo

Top 9 potravin, kterým je třeba se vyhnout, než vyrazíte na ranní procházku nebo běh

Ranní vstávání na ranní procházku nebo běh je mnohem jednodušší než po aktivitách. Než se vydáme na procházku, musíme si opravdu vzít správný druh oblečení. Ale kromě oblečení hraje klíčovou roli i správný druh jídla. Chůze nebo běh nalačno škodí našemu zdraví. Ale pokud máte v plánu vydat se na těžkou snídani, pak bych doporučil upustit od myšlenky na ranní běh. Zde je rozšířený seznam potravin, kterým byste se měli vyhnout, než půjdeme na procházku nebo běh.

Nejlepší jídlo, kterému je třeba se vyhnout, než vyrazíte na ranní procházku nebo běh:

1. Mléko:

Jídlo, kterému je třeba se vyhnout, než vyrazíte na ranní procházku nebo běh 1

Než se vydáte na ranní procházku nebo běh, měli byste se pokusit vyhnout mléku. Bylo prokázáno, že obvykle mléčné výrobky způsobují gastrointestinální potíže. Mléko má velmi vysoký obsah laktózy. Často vidíme, že cukr přítomný v mléce má za následek křeče nebo bolesti břicha. Snažte se proto mléko nemít, protože může dokonce zpomalit vaši energetickou hladinu a také bránit vstřebávání sacharidů v těle.

2. Chléb:

Jídlo, kterému je třeba se vyhnout, než vyrazíte na ranní procházku nebo běh 2

Spousta lidí dává přednost konzumaci chleba před ranním běháním. Člověk by se měl těmto potravinám s vysokým obsahem vlákniny zcela vyhnout, protože trávení trvá mnohem déle a může zůstat delší dobu v trávicím traktu. Běh po jídle sendviče nebo obyčejného chleba může často způsobit křeče nebo nevolnost a neměl by se konzumovat.

3. Vejce / omelety:

Jídlo, kterému je třeba se vyhnout, než vyrazíte na ranní procházku nebo běh 3

Pokud se chystáte na procházku, vyhněte se vařeným vejcům nebo grilovaným omeletám. Vejce jsou skvělým zdrojem chudých bílkovin a neposkytují vám žádný zdroj energie. Protein trvá trávení mnohem déle a může mít za následek nevolnost nebo průjem. Zkuste tedy své tělo před procházkou nedoplnit vejci.

4. Pikantní jídla:

Jídlo, kterému je třeba se vyhnout, než vyrazíte na ranní procházku nebo běh 4

Lidé se obvykle nacpou těstovinami nebo včerejší pikantní mexickou, protože mají představu, že jim dodává energii. Přestaňte jíst cokoli kořeněného brzy ráno před během nebo chůzí, protože mají tendenci celkově spálit více kalorií, než je požadováno. Tato kořeněná jídla mohou dokonce způsobit pálení žáhy. Je tedy přidán do seznamu potravin, kterým je třeba se před spuštěním vyvarovat.

5. Energetické nápoje:

jídla, kterému se před spuštěním vyvarovat

Většina energetických nápojů je naplněna sacharidy nebo cukrem a měli byste se jim úplně vyhnout, když jste venku na ranní procházce nebo běhu. Může způsobit gastrointestinální potíže, nadýmání a v některých případech únavu. A nejdůležitějším bodem je, že vás neudrží hydratované, důvod, proč pijete tyto nápoje.

6. Pomerančová šťáva:

Jídlo, kterému je třeba se vyhnout, než vyrazíte na ranní procházku nebo běh 6

Máte v plánu vyrazit na ranní procházku nebo si zaběhat a připravit si seznam jídel, kterým byste se měli před spuštěním vyhnout, pak nejprve řekněte ne pomerančové šťávě. Neříkám, že jděte na prázdný žaludek, ale nepijte sklenici pomerančového džusu, místo toho je vhodnější jíst pomeranč. Pomerančová šťáva má hodně cukru a když se dostane do vašeho systému, může způsobit zhroucení krevního cukru.

7. Proteinové koktejly:

Jídlo, kterému je třeba se vyhnout, než vyrazíte na ranní procházku nebo běh 7

Mnoho lidí dává přednost doušku proteinových koktejlů, než se vydají na procházku. Často si myslí, že je to zdravé. Nebudete si vědomi toho, že tyto proteinové koktejly obsahují spoustu zpracovaných přísad, cukr a sacharidy, což má za následek křeče, bolesti břicha a nadýmání.

8. Mandle a ořechy:

Potravináři by se měli vyvarovat mandlí a ořechů

Lidé se obvykle ráno napěchují spoustou mandlí a ořechů. Mnozí si ale nemusí být vědomi toho, že trávení těchto potravin mnohem delší dobu může dokonce způsobit gastrointestinální potíže. Přestaňte tedy konzumovat mandle a ořechy na prázdný žaludek.

9. Kofein:

Konceptuální obrázek zobrazující čas pro vaši denní dávku kofeinu se zpětným pohledem na úhledné uspořádání dvanácti různých šálků, hrnků a sklenic naplněných horkým čerstvým čajem a kávou na šedé

Pití čaje nebo ranní kávy před procházkou nebo během je velmi nepříznivé. Kofein obvykle způsobuje mnoho problémů souvisejících se žaludkem. Takže běžci, zkuste se vyhnout čaji nebo kávě v časných ranních hodinách, protože to může způsobit křeče nebo průjem.

Pokud chcete začít chodit nebo běhat ráno, měli byste si být vědomi potravin, kterým byste se před běháním nebo chůzí měli vyhýbat, jinak budete muset běh uprostřed zastavit buď s bolestí břicha nebo jinými zdravotními problémy.