Zdravé jídlo

Top 9 běžných potravin, které mají velmi vysoký obsah cukru

Cukr, také forma sacharidů, je k vidění v různých druzích potravin. Mnoho lidí se často ptá, co se stane, když v jídle sníme příliš mnoho cukru? Odpověď je ještě jednodušší- náš následný inzulín stoupne a vy byste začali přibírat. Nadměrná konzumace cukru může způsobit různé zdravotní problémy, jako je cukrovka, vysoký krevní tlak, zubní kaz a rakovina. Níže je uveden rozšířený seznam potravin s vysokým obsahem cukru. Chcete -li zdravou a vyváženou stravu, zkuste tyto potraviny omezit nebo se jim vyhnout.

Potraviny s vysokým obsahem cukru:

Podívejme se, jaké jsou potraviny s vysokým obsahem cukru, díky nimž si pacienti s cukrem mohou být vědomi, když je berou.

1. Konzervované polévky:

Konzervované polévky s vysokým obsahem cukru Pokud je příjem vaší konzervované polévky vysoký, začněte se jí po přečtení tohoto blogu vyhýbat. Lidé vědí, že polévky v konzervách mají vysoký obsah sodíku, ale jen velmi málo vědí, že jsou plně zasypány cukrem. Aby se prodloužila životnost konzervované polévky, přidává se cukr jako konzervační látka. Začněte tedy více pít čerstvou zeleninovou polévku místo potravin s vysokým obsahem cukru v konzervách!

2. Pudingové a cupcakové dorty:

Pudink a cup dorty s vysokým obsahem cukru

Pudink a cupcakes obsahují velmi vysoký obsah cukru. Má vysoký obsah sacharidů a rozhodně zvýší hladinu cukru v krvi. Pokud chcete jíst cupcakes nebo pudink, zkuste v supermarketu vyhledat potraviny s nízkým obsahem cukru nebo pudink. Bez cukru to neznamená, že pudink neobsahuje sacharidy ani kalorie. Toho si lze užít jen s mírou.

3. Chléb:

Obsah cukru v potravinářském chlebu

Vědci dokázali, že do některých značek chleba, ať už bílého nebo celého, se přidává půl lžičky cukru. Během pečení se v chlebu přirozeně tvoří nějaký cukr, ale lidé do něj mohou také přidat trochu cukru. Dokonce i do některých sendvičů v supermarketech se přidávají cukry, které sladí hořkou chuť zeleniny. Při nákupu chleba tedy hledejte značky bez cukru.

4. Nealkoholické nebo šumivé nápoje:

Obsah cukru v potravinách, měkkých nebo šumivých nápojích

Energetické nápoje nebo studené nápoje mají velmi vysoký obsah cukru a je třeba se jim vyhýbat. Hledejte etikety bez přidaného cukru nebo se těmto nápojům snažte zcela vyhnout. Nemají nic nutričního a způsobují pouze zvýšení hladiny cukru v krvi, pokud jsou konzumovány denně. Nejlepší doporučení je vyhnout se takovým nápojům.

5. Ovocný jogurt:

Ovocné jogurtové potraviny, které obsahují cukr

Ovocný jogurt je jednou z nejchutnějších a nejpohodlnějších svačinek, ale konečný výsledek je, že obvykle obsahuje hodně cukru. Kalorický příjem je v ovocných jogurtech velmi vysoký. Přidaný cukr v jogurtu přináší řadu zdravotních rizik. Začněte tedy konzumovat obyčejný jogurt, který je nutričně mnohem zdravější než jogurt ovocný.

6. Ovocné šťávy:

Ovocné šťávy Potraviny s vysokým obsahem cukru

Každý má tuto představu, že všechny druhy šťáv jsou pro lidské tělo velmi zdravé. Ale obvykle balené šťávy potraviny s vysokým obsahem cukru. Ať už pijete hroznovou šťávu nebo ananasovou šťávu, všechny jsou plné obrovského množství cukrů. Ať už je šťáva označena jako 100% přírodní šťáva, nezapomeňte zkontrolovat seznam přísad. Zkuste mít místo balených šťáv více čerstvého ovocného salátu, protože obsahuje vlákninu pro vaši dietu.

7. Snídaňové cereálie:

V seznamu cukrových potravin snídaňové cereálie

Často vidíme, že některé značky snídaňových cereálií jsou velmi bohatými potravinami s vysokým obsahem cukru. Množství cukru se v poslední době zvýšilo natolik, že se stalo ekvivalentem pojídání dvou a půl čokoládových krémových sušenek. Děti začnou používat tolik cukru, což může dále zhoršit jejich zdravotní stav. Zkuste se takovým obilovinám vyhnout.

8. Rajčatové omáčky ve sklenicích:

Cukrová jídla Rajčatové omáčky ve sklenicích

Rajčatový kečup skladovaný ve velkých sklenicích, což jsou potraviny s vysokým obsahem cukru. Nejlepší způsob, jak se tomu vyhnout, je buď omezit jeho konzumaci, nebo si vyrobit vlastní kečup bez cukru s čerstvými rajčaty.

9. Granola Bars:

Granola tyčinky s vysokým obsahem cukru

Jedli jste někdy na snídani tyčinku? Některé značky tyčinek Granola mají vysoký obsah cukru. Obsahují nejen vysoký obsah cukru, ale také zvyšují příjem kalorií. Místo toho, abyste zkoušeli tyčinky Granola, zkuste místo toho konzumovat ovoce a hrst celých ořechů!

Umělý cukr je rozhodně vaším úhlavním nepřítelem a může jen zvýšit vaše zdravotní onemocnění. Tato jídla obsahují nejen vysoký obsah tuků, sacharidů a kalorií, ale mohou také zvýšit váš krevní tlak a hladinu cukru. Omezte tedy příjem těchto potravin ve svém pravidelném dietním plánu. Pokud je chcete jíst za každou cenu, zkuste si vybrat potraviny bez cukru, cokoli, co je na trzích k dispozici.