Zdravé jídlo

Potraviny bohaté na tyrosin v Indii – 12 nejlepších seznamů

Aminokyseliny hrají v lidském těle důležitou roli. Mezi nimi je klíčová aminokyselina, která je zodpovědná za aktivaci mozkových buněk zvaných tyrosin! Lékaři doporučují pravidelnou konzumaci potravin bohatých na tyrosin, aby se zlepšila duševní bdělost a soustředění. Než se podíváme na jídla, pojďme si rychle porozumět trochu více o tyrosinu.

Co je tyrosin?

Tyrosin je aminokyselina, která se v těle přirozeně vyrábí z jiné klíčové aminokyseliny zvané „fenylalanin“. Nedostatek této sloučeniny může vést ke špatné mozkové reakci, depresi, hyperaktivitě a řadě dalších souvisejících onemocnění. Lidé s nízkou hladinou tyrosinu musí konzumovat potraviny bohaté na toto činidlo, jako je libové maso a mléčné výrobky.

potraviny bohaté na tyrosin

Přestože se mnoho pacientů uchýlí k užívání umělých doplňků pro tyrosin, jsou plné vedlejších účinků. Jíst potraviny obsahující tyrosin je také známo, že podporuje funkce orgánů, buduje svalovou tkáň a produkuje neurotransmitery. Vyvážené hladiny tyrosinu mohou zahnat narkolepsii, premenstruační syndrom, Alzheimerovu chorobu, Parkinsonovu chorobu a dokonce vykazují rychlé výsledky při odvykání drog a alkoholu.

Potraviny s vysokým obsahem tyrosinu:

Zde jsou některé důležité potraviny bohaté na tyrosin, které udrží vaše tělo zdravé a lepší. Pojďme se na ně podívat.

1. Spirulina:

potraviny bohaté na tyrosin

Spirulina, nejčastěji konzumovaná v doplňkové formě, byla Světovou zdravotnickou organizací uznána jako vhodná potravina bohatá na bílkoviny a železo. Je také bezpečný pro děti. Je známo, že 200kalorická porce spiruliny obsahuje 2046 miligramů tyrosinu. Toto je jeden z klíčových zdrojů tyrosinu.

2. Sója:

Sója není bezdůvodně považována za zázračné jídlo veganského světa. Nalezeno v řadě variací, jako jsou sója, sójové mléko, sójové ořechy a syrová sójová semínka, je známo, že 200 kalorická porce sóji doplňuje naše tělo o 2 000 až 1 900 miligramů tyrosinu. Sója je vynikajícím zdrojem potravin, které obsahují tyrosin.

% tyrosinu ve 100 g: 171 %

3. Vejce:

Zatímco mnoho lidí se vajíčkům vyhýbá kvůli vysokému obsahu cholesterolu, výzkum ukázal, že vejce jsou povinnou potravou, kterou je třeba přijímat s mírou. Denní dávka 200 kalorií vajec může doplnit tělo 1600 až 1900 miligramů tyrosinu.

% tyrosinu ve 100 g: 57 %

4. Ořechy:

potraviny bohaté na tyrosin 2

Zde je další důvod, proč přidat ořechy do své každodenní stravy, kromě toho, že jsou ořechy bohatým zdrojem vlákniny podporující trávení, jsou bohatým zdrojem tyrosinu. Je známo, že 200 kalorická porce ořechů, jako jsou mandle, pekanové ořechy, arašídy a vlašské ořechy, obsahuje vysoké množství tyrosinu. Jednoduše přidejte hrst ořechů do ranních cereálií nebo je smíchejte s mlékem a vytvořte smoothie bohaté na tyrosin.

% tyrosinu ve 100 g: 125 %

5. Fazole:

Dobrá zpráva pro vegany ještě jednou. Pokud váháte s konzumací masa mléčných výrobků, které jsou obecně bohaté na tyrosin, mohou se lima fazole a jiné varianty fazolí osvědčit jako dobrá náhrada. Tyto potraviny jsou také skvělé pro zvýšení obsahu bílkovin. Dobrou zprávou je, že fazole jsou skvělými veganskými recepty.

% tyrosinu ve 100 g: 31 %

6. Drůbež:

Váš nevegetariánský talíř se stal ještě úžasnějším. Drůbež, jako je kuře, křepelka, kachna a krůta, je známá bohatým zdrojem tyrosinu. Denní konzumace drůbeže je prospěšná rostoucím dětem, protože je bohatá na esenciální i neesenciální aminokyseliny, které napomáhají růstu svalů a funkci orgánů. Drůbež je známá svou všestranností v kuchyni, protože ji lze grilovat, péct, přidávat do polévek a vařit v omáčce.

% tyrosinu ve 100 g: 132 %

7. Maso:

potraviny bohaté na tyrosin 3

Je známo, že všechny druhy červeného masa jsou bohaté na tyrosin a další aminokyseliny. Pro maximální příjem tyrosinu: nejlepší je zvýšit příjem tyrosinu konzumací libového vepřového a hovězího masa. Maso zvěře jako jelen a los je také dalším dobrým zdrojem tyrosinu. Maso lze jíst v různých formách, protože ho lze přidat do polévek, vařit v omáčce, grilovat, opékat a péct.

% tyrosinu ve 100 g: 158 %

8. Tvaroh:

Čím více nízkotučného tvarohu zkonzumujete, tím lépe pro vás. Přestože je o tvarohu známo, že pomáhá při trávení a je bohatý na bílkoviny, je také skvělým zdrojem aminokyselin, jako je tyrosin. Pouhých 100 gramů porce tvarohu vám poskytne asi 228% tyrosinu, což z něj činí špičkové jídlo v dietní tabulce bohaté na tyrosin.

% tyrosinu ve 100 g: 228 %

9. Semena:

Dýňová a sezamová semínka jsou známá jako dobrý zdroj tyrosinu. Tato semena, pražená a solená, lze konzumovat jako svačinu nebo je dokonce přidat do pečiva, jako jsou sušenky a koláče. Tato semínka jsou také bohatá na omega mastné kyseliny, vápník a další životně důležité živiny potřebné pro dobré fungování vašeho těla.

% tyrosinu ve 100 g: 125 %

10. Zrna:

potraviny bohaté na tyrosin 4

Zkuste oves. Oves je dalším vynikajícím zdrojem tyrosinu, který můžete konzumovat. Na půl šálku obsahuje asi 447 miligramů. Udělejte z toho svůj zdravý výběr snídaně každý den. Spolu s tyrosinem nabízí oves také velké množství vlákniny, která pomáhá při hladkém trávení a také snižuje hladinu špatného cholesterolu v těle..

% tyrosinu ve 100 g: 102 %

11. Špenát:

Je známo, že špenát zlepšuje refluxy v mozku díky vysokému množství tyrosinu, který je v něm obsažen. Konzumaci špenátu lékaři velmi doporučují řidičům a školním dětem, zejména proto, aby se zvýšila jejich bdělost a zlepšila pozornost. Spolu s tím je špenát také klíčovým zdrojem hladin železa a vápníku potřebných pro zdravé tělo a mysl.

% tyrosinu ve 100 g: 6 %

12. Jablka:

potraviny bohaté na tyrosin 5

Je známo, že jablka zvyšují hladinu dopaminu, který může zahnat depresi. Jedná se o důležitý neurotransmiter, který může uvolnit vaše nervy a cítit se v pohodě. Dopamin také zlepšuje kognitivní schopnosti, úrovně motivace, což může mít za následek pocit odměny nebo potěšení.

Nyní, když jste se dozvěděli o výhodách těchto potravin bohatých na tyrosin, je načase zahrnout je do své každodenní stravy. Spolu s tyrosinem. Tyto potraviny také dodávají některé klíčové živiny, které jsou pro zdravý život nepostradatelné. Pokud se cítíte stále nízko, máte příznaky deprese nebo se potýkáte s problémy se zaměřením na předmět, musíte zahrnout všechna tato jídla, abyste se s nimi vypořádali. Zůstaňte ve střehu, buďte šťastní s Tyrosinem!

Dejte nám vědět, pokud máte stále pochybnosti nebo obavy ohledně potravin bohatých na tyrosin. Rádi vám pomůžeme s nejlepšími řešeními a odpověďmi.