Zdravé jídlo

9 Seznam potravin, které mohou u dospělých způsobit zácpu

Zácpa se stala obecnou v každém člověku. Kvůli modernímu životnímu stylu trpí každý zácpou. Z normálního jednoduchého jídla lidé ve své každodenní rutině přešli na nezdravé jídlo. Děti si zvyknou jíst jen nezdravé jídlo. Ani mladí nemají rádi jednoduché jídlo. Každý den chtějí něco nového. Hlavní příčinou zácpy je pouze změna stravy. Pokud do své stravy nezahrnete potraviny bohaté na vlákninu, je to špatná dieta. Mějte vždy jídlo plné výživy a bílkovin. Přejídání kofeinovaných produktů také poškozuje náš trávicí systém.

Seznam potravin, které mohou u dospělých způsobit zácpu

Vaše strava přímo ovlivňuje snadný nebo tvrdý průchod stolice ráno. Když nepijete spoustu vody, ignorování volání přírody a pasivní životní styl jsou příčinou zácpy. Také když užíváte léky na jakékoli jiné onemocnění, může to být důvodem zácpy.

Seznam potravin, které způsobují zácpu:

Zde je seznam potravin, které mohou být zřejmým důvodem zácpy, jsou:

1. Nezralý banán:

Nezralý banán

Banány obsahují hodně vlákniny, která zmírňuje zácpu. Nezralé banány ale mohou způsobit zácpu. Nezralý nebo zelený banán může určitě způsobit zácpu, protože má hodně škrobu, který se stává těžko stravitelným.

2. Kofein:

Caffine

Kofein ovlivňuje trávicí systém lidského těla mnoha způsoby. Pokud dostanete hodně kofeinovaných nápojů, může to způsobit průjem. Kofein může stimulovat tlusté střevo v těle. Absorbuje mnoho tekutin, což činí stolici suchou.

3. Lepek:

Lepek

Lepek je jedním z typů bílkovin, které se nacházejí v pšenici. Pšenice se používá k pravidelnému používání. Nezpůsobuje zácpu každému. Někteří lidé mají alergii na pšenici, takže pro ně může dojít k zácpě.

4. Bílá rýže:

bílá rýže

Ze slupky bílé rýže se odstraní otruby a klíčky, což způsobuje zácpu. Místo bílé rýže můžete použít hnědou rýži. Hnědá rýže obsahuje veškerý obsah, který pomáhá zmírnit zácpu. V bílé rýži není vláknina a bílkoviny.

5. Červené maso:

Červené maso

V červeném mase je vysoký obsah tuku a železa, které je pro člověka těžko stravitelné. Je lepší vyhnout se červenému masu, protože zpomaluje trávicí systém těla. Příliš mnoho železa může způsobit zácpu.

6. Bílý chléb:

Bílý chléb

Bílý chléb může způsobit zácpu, protože nevlákní. Zatímco celozrnný chléb mu může pomoci ulevit. Výrobky vyrobené z bílé mouky mohou také způsobit totéž. Potraviny vyrobené z bílé mouky jsou na škrob těžké.

7. Alkohol:

alkoholy

Podobně jako kofein může i alkohol způsobit zácpu. Alkohol může dehydratovat a zpomalit trávicí trakt. Dráždí pohyb střev, což způsobuje zácpu. Člověk by měl omezit příjem alkoholu, aby se vyhnul zácpě.

8. Čokoláda:

Čokoláda

Čokoláda obsahuje velké množství tuku, který může zpomalit proces trávení. Podle výzkumu v Německu čokoláda způsobila zácpu mnoha lidem. Čokoláda může zpomalit svalové kontrakce a narušit pohyb střev.

9. Některé doplňky:

Některé doplňky

Aby zůstali zdraví, někteří lidé užívají doplněk železa a vápníku. Tyto doplňky mohou způsobit zácpu. Pokud vám je doporučeno užívat tento doplněk, měli byste do svého jídelníčku přidat více potravin s vlákninou.

To je jen několik, ale může existovat více potravin, které způsobují zácpu. To se liší od člověka k člověku, ze kterého jídla se člověk dostává zácpy. Nedostatek vody může také způsobit zácpu. Proto je nutné, aby se člověk vyvaroval takových potravin, které způsobují zácpu, a žil zdravě. Vždy dodržujte přísnou rutinu a jednoduché jídlo, abyste měli nepřetržitý průchod stolice.