Zdravé jídlo

9 nejlepších potravin bohatých na threonin, které můžete zahrnout do stravy

Aminokyseliny jsou stavebními kameny těla a starají se o mnoho funkcí. Jednou z takových aminokyselin diskutovaných v dnešním článku je threonin. Než však budeme pokračovat v průzkumu potravin bohatých na threonin, rychle se podíváme na to, co tato aminokyselina dělá s naším tělem.

Co je threonin?

Threonin je esenciální aminokyselina, kterou tělo potřebuje k vyrovnání hladin bílkovin, podpoře kolagenu, tvorbě srdečních tkání a dokonce k produkci trávicích enzymů. Přirozeně se získává z mnoha rostlinných a živočišných zdrojů.

Threonin je také zodpovědný za produkci glycinu a serenu, které podporují celkový růst. Pojďme se dozvědět, jak začlenit tuto aminokyselinu, tím, že se seznámíme s některými z nejlepších potravin s vysokým obsahem threoninu

Nejlepší threoninové zdroje potravin v Indii:

Pokračujte v čtení o nejlepších potravinách s vysokým obsahem threoninu. Pojďme se na ně podívat.

1. Turecko:

Je známo, že hrudka masa bohatého na bílkoviny, jako je krůta, adekvátně doplňuje tělo threoninem. Ve skutečnosti je americkým ministerstvem zdravotnictví a zemědělství považováno za jeden z nejbohatších zdrojů threoninu. 85 gramová porce krůty je 1090 miligramů threoninu. Tato porce vám může poskytnout 61 % vašich potřeb threoninu, pokud jste náhodou muž, nebo 72 % vaší spotřeby, pokud jste náhodou žena.

% threoninu ve 100 g: 100 % – 104 %

2. Prášek z vaječného bílku:

S nulovými nasycenými tuky nebo cholesterolem může být prášek z vaječných bílků vynikajícím zdrojem threoninu. Při pečení lze použít prášek z vaječného bílku, protože je známo, že dvě polévkové lžíce obsahují 513 miligramů threoninu. To je 30 % mužských denních potřeb threoninu a 34 % toho, co žena potřebuje denně.

3. Sójové produkty:

potraviny bohaté na threonin

Vegani mají ještě další důvod k radosti ze sójových produktů, protože je známo, že sója je bohatým zdrojem threoninu. Je známo, že šálek surových sójových bobů obsahuje 3 000 miligramů threoninu. To je vysoko nad denním požadavkem mužů i žen. Sójová mouka, sojové mléko, tofu a sójové nugety mohou být také přidány do naší stravy k doplnění naší potřeby threoninu.

% threoninu ve 100 g: 22 %

4. Libové hovězí maso:

Libové hovězí maso je známo, že je bohatým zdrojem threoninu, a to do značné míry podle toho, jak se vaří. Je známo, že horní hřbet hovězího filetu bez kostí při grilování obsahuje 2142 miligramů threoninu, což z hovězího masa činí vynikající zdroj bílkovin pro muže, ženy a děti.

% threoninu ve 100 g: 134 %

5. Kuřecí prsa:

potraviny bohaté na threonin 2

Zatímco kuře je v naší každodenní stravě běžným masem, stěží si uvědomujeme, že je bohaté na threonin. Je známo, že jedno celé vařené kuře obsahuje 137 % threoninu RDI. Obsahuje také další esenciální aminokyseliny, které jsou prospěšné pro muže, ženy a děti.

% threoninu ve 100 g: 112 %

6. Sýr parmezán:

Parmazán je zdaleka jednou z nejpopulárnějších odrůd sýra na světě. Příště budete mít jídlo s sebou na pizzu; necítíte se tak provinile, protože to, co jíte, není vše nevyžádané. Je známo, že parmezán má 125 % threoninového RDI.

% threoninu ve 100 g: 125 %

7. Vepřové maso:

Ať už je to slanina, salám nebo vepřové kotlety, vepřové maso je bohatým zdrojem threoninu, který je nezbytný pro růst a funkce orgánů. Vepřové maso je známo, že obsahuje 132 % threoninu RDI. Je známo, že je to jedna z nejlepších potravin bohatých na threonin a lze jí dosáhnout použitím vepřového masa mnoha způsoby.

% threoninu ve 100 g: 132 %

8. Mořské ryby:

Zde je další důvod, proč vzít svou rodinu do restaurace s mořskými plody, protože mořské ryby bohaté na Omega 3 mastné kyseliny jsou také bohatými zdroji aminokyseliny threoninu. Je známo, že losos obsahuje 122 % threoninu RDI. Je také bohatá na mnoho zdravých živin, které podporují zdravou pohodu.

% threoninu ve 100 g: 122 %

9. Bílé fazole:

potraviny bohaté na threonin

Bílé fazole jsou přínosem pro vegany, kteří chtějí doplnit své potřeby threoninu. Kromě mnoha přínosů pro zdraví je známo, že bílé fazole obsahují 39 % threoninu RDI. Pokud nekonzumujete maso nebo vejce, bílé fazole jsou na vašem talíři nutností.

% threoninu ve 100 g: 39 %

Nyní, když jste viděli tento seznam potravin bohatých na threoniny, je načase zahrnout je do vaší stravy. Threonin je pro tělo nesmírně důležitý a stejně jako ostatní aminokyseliny je klíčovým prvkem. Složitý systém, jako je lidské tělo, potřebuje vyváženou stravu, aby získal všechny základní živiny. Když je přidáte do svého denního jídelníčku, budete se nejen moci vypořádat s nedostatky threoninu, ale také předejdete mnoha nebezpečným poruchám.

Dejte nám vědět, pokud máte stále nějaké pochybnosti nebo obavy ohledně potravin bohatých na threonin. Rádi vám pomůžeme s nejlepšími řešeními a odpověďmi.