Zdravé jídlo

9 dobrých potravin pro zdravé srdce – dietní schéma pro pacienty s infarktem

Jste někdo, kdo si neuvědomuje důležitost zdravého srdce? Pro každého člověka je důležité vědět, že srdce je motorem lidského těla, a proto je velmi důležité, aby fungoval ideálním způsobem. S rostoucí úrovní stresu a nezdravého životního stylu si však stále více lidí stěžuje na srdeční choroby, zejména na infarkt. Proto je pro nás důležité porozumět a hledat způsoby, které mohou udržet srdce co nejvíce zdravé a aktivní.

Potraviny pro zdravé srdce

Existuje několik přirozených způsobů, jak můžete dosáhnout tohoto cíle. Jedním z mnoha nápadů je hledat nejlepší potraviny, které vedou ke zdravému srdci, a zahrnout je do denních jídel.

Nejlepší potraviny pro zdravé srdce:

Tato příručka níže obsahuje top 9 nejlepších potravin pro zdravé srdce, které lze slepě považovat, pokud jde o bezproblémové srdce a hladký život:

1. Oves:

Potraviny pro zdravé srdce oves

Jednou z nejlepších potravin pro zdravé srdce je oves, který má mnoho výhod pro tělo včetně srdce. Obsah folátů, draslíku a omega mastných kyselin v tomto jídle z něj činí superpotravinu pro zdraví pacientů s infarktem. Má také mnoho vlákniny pro tělo, které čistí tuk nahromaděný v buňkách. To také vede ke zdravému srdci.

2. Mandle:

Srdce Zdravá dieta Mandle

Mandle mají nejen vitamín E, ale také hořčík, omega mastné kyseliny 3, vlákninu a mono a poly nenasycené tuky, které pomáhají udržovat zdravé srdce. Hrst mandlí je vše, co potřebujete k dosažení tohoto cíle.

3. Losos:

Srdce zdravé potraviny losos

Obsah omega 3 mastných kyselin v lososu pomáhá snižovat riziko krevních sraženin a také snižovat vysoký krevní tlak pacientů s infarktem. Antioxidanty v lososu také pomáhají při čištění toxinů ze srdce a dalších orgánů těla. Ryby lososa jsou tedy nejlepšími potravinami pro zdravé srdce.

4. Červené víno:

Zdravé srdce potraviny červené víno

Je známo, že sklenka červeného vína poskytuje tělu a srdci dobrý cholesterol, který bojuje se špatným. Přidejte k večeři chutnou a křupavou sklenku červeného vína, abyste tohoto benefitu dosáhli bez větších obtíží.

5. Avokádo:

Diéta pro srdeční pacienty avokádo

Avokádo má zdravé tuky, které jsou srdcem velmi potřebné pro správnou funkci pacientů s infarktem. Mononenasycené tuky v tomto ovoci pomáhají při zvyšování dobrého cholesterolu a snižování špatného. Pomáhají také při vstřebávání beta karotenu, který je dobrý pro zdraví srdce.

6. Hnědá rýže:

Dietní schéma srdce pacienta hnědá rýže

Spolu s poskytováním niacinu, vlákniny a hořčíku také poskytuje vitamíny B potřebné pro regulaci funkcí srdce. Je lepší zahrnout pacienty s infarktem jednu porci hnědé rýže do denních jídel jako náhradu za bílou rýži.

7. Olivový olej:

Dietní tabulka pro srdeční pacienty olivový olej

Spolu se spoustou antioxidantů je olivový olej známý pro mono a poly nenasycené tuky, které pomáhají srdci ve správných funkcích. Snižuje hladinu cholesterolu v těle, čímž se vyhýbáte srdečním chorobám. Zahrňte olivový olej do salátů a pokrmů po celý den pro vaše zdravé srdce.

8. Sladké brambory:

Potraviny ze sladkých brambor pro pacienty s infarktem

Vláknina, vitamíny A, E a C a také beta karoten jsou tím, co sladké brambory dodávají tělu. To je důležité pro celkové dobré zdraví těla i srdce. Mají malou část v dietě srdce pacientů pro hlavní výhody.

9. Bobule:

Srdce pacienta dietní menu bobule

Protizánětlivé vlastnosti bobulí pomáhají udržovat srdce zdravé. To udržuje všechny druhy srdečních chorob daleko. Počínaje borůvkami až po jahody a dokonce i maliny, všechny mají pro srdce stejné výhody.

Všichni víme, že srdce je dalším důležitým orgánem našeho těla jako jiné orgány, ale vědomé nebo nevědomé ubližování jídlu způsobuje srdeční problémy, jako jsou infarkty. Buďte si jich tedy vědomi a nezapomeňte přidat výše uvedené potraviny do svého seznamu dietních tabulek pro zdravé srdce.