Zdravé jídlo

18 Výkonných potravin posilujících imunitu

Zdravé tělo a mysl je to, co dělá člověka a pomáhá mu jít vpřed v životě. Ať už se jedná o profesionální nebo osobní oblast, pouze fit tělo a mysl mohou žít hladký a bezproblémový život. Mnohokrát se však stane, že v prostředí jsou různé vnější faktory a cizí částice, které vstupují do těla a způsobují infekce a onemocnění. Tělo bylo vyvinuto takovým způsobem, že vytváří buňky, které bojují a chrání před infekcemi způsobujícími viry a bakterie. Tomu se běžně říká imunita. Účinným řešením pro zlepšení imunity je pravidelná konzumace potravin posilujících imunitu.

Silné potraviny posilující imunitu

Tyto potraviny mají vysoký obsah živin a nezbytných látek nezbytných pro pohodu člověka. Potraviny posilující imunitu vám mohou pomoci zabránit tomu, abyste hezky propadli pravidelné nemoci. Tyto potraviny jsou přirozeně dostupné k zásobování těla vitamíny, minerály pro posílení systému.

Podívejte se na ně a rozšiřte své znalosti o jídle, abyste zvýšili imunitu.

Nejlepší potraviny pro zvýšení imunity:

1. Jogurt:

Jogurtová imunita posiluje jídlo

Jednou z nejlepších potravin, které pomáhají posilovat úroveň imunity, je organický a čistý jogurt. Probiotika známá také jako dobré bakterie přítomné v tomto jídle působí jako živé aktivní kultury, které pomáhají při čištění systému od špatných bakterií i toxinů. V tomto případě se doporučují asi 2 mísy jogurtu a je to jedna z nejlepších potravin pro imunitu.

2. Celá zrna:

Celozrnné potraviny bohaté na imunitu

Celá zrna jako ječmen a oves jsou opět některé z potravin, které pomáhají při dosahování cílů dobré imunity. Beta-glukan je druh vlákna v těchto vláknech, které má jak antioxidační, tak antimikrobiální vlastnosti, které čistí systém od virů a bakterií. Posiluje jak imunitu, tak i léčivé schopnosti těla.

3. Česnek:

Česnekové potraviny dobré pro imunitní systém

Kromě antivirových vlastností a antimikrobiálních výhod má česnek také allicin, který pomáhá v účinném boji s bakteriemi a viry v těle. Spolu s léčbou infekcí může česnek, pokud je součástí každodenní stravy, dlouhodobě posílit imunitu a přinést vám velké výhody.

4. Kuřecí polévka:

Jídlo z kuřecí polévky na posílení imunity

Kuřecí polévka obsahuje protizánětlivé látky, o nichž je známo, že léčí nachlazení a kašel nejen ředěním hlenu, ale také zlepšením bojové schopnosti těla. Toto jídlo posilující imunitu je chutnou pochoutkou, kterou si můžete dát 2–3krát týdně. Určitě to pomůže zásadním způsobem.

5. Mušle:

Mušle nejlepší potraviny pro imunitní systém

Selen je druh bílkoviny, která je přítomna nejen u měkkýšů, ale také u humrů a krabů. To pomáhá při vyplavování virů a bakterií způsobujících infekce v těle. Dvě porce v jednom týdnu do značné míry pomáhají zvyšovat úroveň imunity.

6. Houby:

houbová potrava pro imunitní systém

Cytokiny jsou některé buňky, o kterých je známo, že bojují proti infekcím v těle. Část porcí hub pomáhá při zvyšování těchto buněk a tím posiluje imunitu. Polysacharidy jsou také přítomny v potravinách, které podporují imunitní systém.

7. Čaj:

Čaj z máty peprné posilující nápoj

Černý čaj a zelený čaj jsou dvě verze, které vám pomohou dosáhnout požadovaných výsledků pro imunitní systém. V obou je přítomen L-theanin, což je aminokyselina podporující dobré zdraví a imunitu. Výhody mají i verze bez kofeinu.

8. Zázvor:

Zrzavý

Sesquiterpenes je chemická látka, která je v zázvoru přítomna v dobrém množství a zaměřuje se na rhinoviry zodpovědné za infekce nachlazení a kašel. Jíst zázvorový čaj nebo také zázvor je jídlo, které pomáhá posilovat imunitu.

9. Sladké brambory:

Sladká brambora

Existuje vitamín A, což jsou sladké brambory, které pomáhají udržovat v bezpečí a odvracet kožní infekce tím, že posilují imunitu. Pro dosažení nejlepších výsledků můžete do stravy zařadit sladké brambory alespoň 2–3krát za týden.

10. Zlato:

Medové potraviny na posílení imunitního systému

Léčivé, antioxidační a antimikrobiální vlastnosti v medu spolu s léčivými činidly z něj činí potravinu posilující imunitu, kterou lze zařadit do jídelníčku, zvláště když čelíte infekcím. Zkuste si dát med do čajů pro dokonalé výsledky.

11. Citrusy:

Citrus

Jakýkoli druh citrusového ovoce, který si nasbíráte, má dobrý obsah vitamínu C. Existuje obrovské množství antioxidantů, které dokážou zázraky s jakýmkoli druhem infekcí a onemocnění. Můžete zvážit užívání čerstvých šťáv z citronu, limetek nebo pomerančů nebo je zahrnout do stravy jako ovoce.

12. Černý pepř:

Černý pepř

Piperin je sloučenina obsažená v černém pepři a je to látka, která pomáhá při posílení imunity. Zabraňuje také horečce spolu s infekcemi nachlazení a kašle. Spolu s tím černý pepř také do značné míry zmírnil bolest.

13. Některé koření:

koření

Oregano, tymián, šalvěj a rozmarýn jsou některé ze sušených bylin, které nejen zlepšují chuť jídla, ale také skvěle posilují imunitu. Jediné, co musíte udělat, je posypat saláty, sendviče a další jídla po celý den.

14. Doplňky vitaminu D:

Doplňky vitaminu D.

Na trhu jsou k dispozici tobolky vitaminu D, které mohou být součástí stravy ve správné dávce, která zajistí účinné posílení imunity. Ujistěte se, že jste se poradili s odborníkem o tom, kolik vitaminu D byste měli denně užívat.

15. Hovězí maso:

Hovězí

Zinek je minerál, který je velmi důležitý pro bezchybný vývoj bílých krvinek. Hovězí maso je produkt, který obsahuje zinek v dobrém množství a jeho část 1–2krát týdně může výrazně pomoci při zlepšování imunity a boji proti chorobám a infekcím. Zde zvažte libové hovězí maso. Lze také vzít asi 30 gramů hovězího masa denně.

16. Brokolice:

Brokolice je jídlo nabité energií, které může posílit imunitní systém. Obsahuje vysoké množství vápníku, hořčíku a draslíku, které mohou posílit nervový systém a regulovat krevní tlak. Je také bohatým zdrojem vitaminu K a vitamínu C, které mohou podporovat dobré zdraví kostí. Tato zelenina bohatá na antioxidanty může bojovat proti poškození buněk způsobenému volnými radikály a opravit tělo. Zinek a selen přítomné v brokolici mohou posílit váš systém boje proti nemocem.

17. Kurkuma:

Kurkuma pomáhá posilovat váš imunitní systém tím, že pomáhá tělu bojovat s bakteriemi způsobujícími nemoci. Toto úžasné koření nejen dodá vašemu pokrmu barvu a chuť, ale také dokáže udržet nemoc na uzdě. Kurkumin je sloučenina přítomná v kurkumě, která je zodpovědná za své protizánětlivé vlastnosti. Může bojovat hlavně proti příznakům, jako je nachlazení, kašel, bolest v krku, plicní infekce, rány a další bakteriální infekce. Nejlépe se užívá ve formě prášku.

18. Papaya:

Papaya je super jídlo s obrovským přínosem pro zdraví. Je bohatý na vitamíny a minerály, které jsou nezbytné pro posílení imunitního systému. Pomáhá lepšímu trávení a zvyšuje zásobování těla energií. Papája je také bohatým zdrojem vitamínů C, K, A, B, které jsou nezbytné pro posílení imunity. Je bohatý na vápník, draslík, měď a hořčík, které podporují dobré zdraví kostí a pomáhají při správném fungování těla.

Imunita je pro tělo velmi důležitá. Časté onemocnění vám může způsobit, že se omezíte na domov a ztěžujete svůj život. Dobrý imunitní systém může předcházet nemocem a připravit se na to. Žádný déšť ani slunce vám nemohou přivodit nevolnost. Spolu s výživou vám udržování dobrého cvičebního režimu a zdravého životního stylu může pomoci dosáhnout lepšího imunitního systému. Vyzkoušejte tato špičková jídla a rozlučte se s nemocemi.