zdravá výživa

Zelená smoothies: Nejdůležitější tipy pro zdravé výživné bomby

zelené smoothie-zdravé-hubnutí-jahodový-kefír

Na první pohled vzhledem k jejich intenzivní zelené barvě nevypadají příliš chutně. Každý, kdo se seznámí se zelenými smoothies a odváží se na první test, bude překvapen. Jedna věc je jasná: zelené smoothies mohou nejen dobře chutnat, ale také se mohou ukázat jako skutečné výživové zázraky. Se správnými recepty a dobrým mixérem mohou dokonce nahradit snídani a podpořit zdravý životní styl.

Proto jsou zejména zelená smoothies považována za zdravá

zelené-smoothies-špenát-zdravé-hubnutí-tipy

Chcete -li zjistit, proč mají zejména zelené smoothie představu o zdravotním zázraku, je důležité se na přísady podívat blíže. To ukazuje, že rostlinná zelenina obsažená v smoothie, která je vyrobena z určitých přísad, má údajně zvláštní účinek. Jako sekundární rostlinná látka prý chlorofyl pomáhá detoxikovat tělo a vede tak ženy a muže na cestě k vitálnějšímu postoji k životu. Skutečnost, že smoothie pak funguje jako děsivý halloweenský nápoj, je vedlejším efektem, který rádi přijmou zejména lidé, kteří dbají na zdraví.

Tajemství zelených smoothies: nízký obsah kalorií a vysoký obsah živin

zelené smoothies lístky máty

Zelený koktejl ale není tak výjimečný jen chlorofyl. Klíčovým slovem je zde „hustota živin“. Klasické přísady v zelených smoothies mají poměrně málo kalorií, ale mají obrovské množství

• vitamíny

• stopové prvky

• minerály

• stejně jako fytochemikálie.

Nízký obsah kalorií je proto doprovázen vysokým příjmem živin, které dělají ze zelených smoothies nízkokalorickou zdravotní pomoc.

Další výhodou je, že zelenina obsažená v zelených smoothies není vařená a zachovává si tak své přirozené živiny. Také DGE uvádí ve svém prohlášení klíčové argumenty ve prospěch diety založené na čerstvém ovoci a zelenině. Pokud vám tedy připadá obtížné jíst každý den dostatek zeleniny, můžete za chvíli zatrhnout další porci pouze jedním zeleným smoothie. Skutečnost, že smoothie například obsahuje také podstatně více vlákniny než šťáva, podporuje zdravé trávení a může podpořit metabolismus.

Které ingredience by v zelených smoothies neměly chybět

zeleno-smoothie-zelenina-petržel-okurka-zelí-celer

Teoreticky by si nyní mnoho žen a mužů mohlo myslet, že ke zdravé stravě stačí zelené smoothie ze supermarketu. To je však chyba, protože již rozmixované smoothies obsahují při pozdější konzumaci méně živin. Důvod: dlouhodobé uchovávání a skladování způsobuje, že přírodní složky ztrácejí účinnost. Je tedy lepší připravit si zelené smoothie z čerstvých surovin a rovnou si na něm pochutnat.

Ale které přísady jsou zvláště vhodné pro lahodné zelené smoothie??

zeleno-smoothie-špenát-kale-banán-maliny

Zvláště pro nováčky se nedoporučuje začít rovnou smoothies, které obsahují pouze zelené ingredience. Za určitých okolností mohou chutnat příliš hořce a kořeněně, což první zážitek zbytečně ztěžuje. Pokud dáváte přednost pomalému startu, měli byste si připravit zelené smoothie s přibližně 250 gramy ovoce, 60 gramy zelených přísad a přibližně 175 mililitry neperlivé vody.

Oblíbenými druhy ovoce jsou jablka, banány, hrušky a bobule. Jsou vyrobeny ze zelených přísad jako klíčky brokolice, Špenát, divoké bylinky nebo kapusta dohromady. Čekanka, zelený salát, okurka a avokádo jsou také vynikající nápady pro vytvoření vlastního zeleného smoothie. Video poskytuje malou inspiraci a recepty na začátek.

 A pokud se chcete pustit dále, snižte časem obsah ovoce a experimentujte se vším, co může oddělení zeleniny v supermarketu nabídnout. Koření jako koriandr, kardamom, chilli a zázvor pak může poskytnout velmi zvláštní poznámku.

Proč je vysoce výkonný mixér tak důležitý

Znovu a znovu se říká, že vysoce výkonné mixéry jsou nepostradatelné pro přípravu opravdu chutného a zdravého zeleného smoothie. Některá fakta dokazují, že na tomto tvrzení vlastně něco je.

Například vysoce výkonné mixéry mají výrazně zvýšený výkon a mohou dosáhnout až 40 000 otáček za minutu. Kombinace energie a rychlosti zajišťuje, že vlákna všech přísad do smoothie se dají mnohem lépe rozložit. To zase usnadňuje vstřebávání důležitých živin, které jsou jinak pevně uvězněny v buňkách zeleniny a bylin. Při jídle může pečlivé žvýkání usnadnit odbourávání a vstřebávání, ale to je zřídka možné při pití smoothie.

Listy a spol. Se ve vysoce výkonném mixéru čistí obzvláště jemně

zelené-smoothies-tipy-špenát-zdravé

Dalším bodem, který hovoří o vysoce výkonném mixéru, je konečný pocit v ústech. Smoothie z výkonného mixéru je výrazně viskóznější a podle toho se na patře cítí příjemněji. Větší kousky špenátu, části kořenů zázvoru a zbytky klíčků jsou nepříjemnými vedlejšími účinky mixéru s nedostatečným výkonem. Pokud si poté připravíte své první zelené smoothie, nebudete chtít to zkusit znovu, vzhledem ke zrnitému pocitu.

Skutečnost, že nákup vysoce výkonného mixéru je spojen s nemalou investicí, však u některých lidí váhá. Pak může mít smysl hrát si další možná použití kuchyňského spotřebiče a definovat jeho skutečné použití. Vysoce výkonný mixér může také pomoci s přípravou polévek, omáček, salátových dresinků nebo ořechového másla a energetických koulí. Při pravidelném používání se proto nákup rychle vyplatí.

Zdroje obrázků: pixabay.com & pxhere.com / CC0 licence