zdravá výživa

Zdravé stravování cvičením mozku

Výživové tipy Triky Triky ven z mozku

Podle BBC lze tělo naučit dávat přednost zdravým jídlům před kalorickými. the Zdravé stravování upřednostňováno by mělo být možné díky dietě s vysokým obsahem bílkovin, při které lze hubnout zdravě, ale bez hladovění. Alespoň to tvrdí američtí vědci z Tufts University. Touha po vysokokalorických jídlech je podle nich závislostí, kterou lze změnit. Aby to dokázali, oskenovali centrum závislosti na mozku, zda nenachází jídlo v malé skupině mužů a žen. Ukázalo se, že účastníci měli touhu po Zdravé stravování mít.

Zdravé stravování – několik užitečných tipů

zůstaň zdravý hubni pomalu

Nyní si asi říkáte, proč potom neustále toužíme po nezdravém jídle. To vysvětluje profesorka Susan Robertsová z Bostonské univerzity. Není to tak, že milujeme hranolky a nesnášíme celozrnné tyčinky, když jsme se narodili. To vše se vyvíjí v průběhu let a je způsobeno konzumací nezdravých potravin a Zdravé stravování je omezeno na minimum.

Zdravé stravování – změna stravovacích návyků

Rozdělte výživné potraviny do skupin

To činí člověka závislým na vysokokalorických jídlech a Zdravé stravování přichází poslední. Problém, který následuje, je ten, že je obtížné změnit své stravovací návyky. Dobrou zprávou však je, že, jak již bylo zmíněno dříve, mozek lze naučit toužit po zdravých potravinách.

Zdravá výživa – nová studie se speciální dietou

připravit nápady na jídlo zdravé

Nyní se ale dostáváme ke studii prof. Robertsa, která trvala celých 6 měsíců. Zúčastnilo se 13 lidí s nadváhou. 8 z nich se také zúčastnilo programu hubnutí, který byl speciálně vyvinut pro tuto příležitost. Dalších 5 nebylo na žádné speciální dietě a nebylo jen na jedné Zdravé stravování omezený.

Nová strava mění stravovací návyky

jíst zdravou zeleninu

Dieta je navržena tak, aby změnila stravovací návyky 8 účastníků. V souladu s tím nesmí konzumovat žádné uhlohydráty. Byli jen jeden Zdravé stravování ve kterých by měli konzumovat potraviny bohaté na bílkoviny. U této diety bylo důležité, aby účastníci nehladověli. Důvodem je to, že právě tehdy vzniká touha po nezdravém jídle.

Mozek může ovlivnit pohled na svět a stravovací návyky

zůstaňte zdraví podzimní vitamínová dieta

Část mozku, která reaguje na odměny a závislosti, byla zkoumána u všech účastníků. K tomu byl použit skener. Bylo zjištěno, že mezi účastníky, kteří dodržovali dietu a Zdravé stravování v této oblasti došlo ke změnám v oblasti odměn a závislostí. K určení toho byly použity jednoduše obrázky jídla. Ty byly ukázány účastníkům. Zdravé potraviny s nízkým obsahem kalorií vyvolávaly reakce ve výše zmíněné oblasti mozku, zatímco touha po nezdravém jídle se snížila.

Tento výsledek je oproti žaludečnímu bypassu velkou výhodou. I když je pravda, že hodně pomáhá při hubnutí, má i nevýhodu. Protože to ničí radost z jídla. Je lepší, když tělo nějaké má Zdravé stravování ptá se a chce, nesouhlasíte? Alespoň tomu věří vědci z Bostonské univerzity.

Dieta na hubnutí Připravte si lahodný salát