zdravá výživa

Výživa lidského designu podle barev a typů: přehled výživových modelů

Základní principy systému Human Design System jsme vám již vysvětlili. Výuka kombinuje staré znalosti čínské, izraelské a indické kultury s novými vědeckými poznatky a zkoumá různé aspekty lidského charakteru. Honba za štěstím je těžištěm výuky lidského designu. Za tímto účelem zakladatel systému Human Design System Ra Uru Hu (Alan Robert Krakower) vyvinul různé nástroje. Vytvoření osobní lidské designové grafiky těla je prvním krokem na cestě k většímu sebepřijetí a sebelásce. Ukazuje naše osobní přednosti, talenty a slabiny. Rave Mandala zkoumá detaily toho, co se pohybuje, a inspiruje nás jako lidské bytosti. Teorie barev se zabývá otázkou, co nás motivuje a demotivuje. Ti, kteří již znají základní principy systému, mohou nadále podporovat svůj osobní rozvoj prostřednictvím zdravého stravování. Vysvětlujeme základní principy výživy lidského designu a dáváme vám přehled dvou výživových modelů.

Výživa člověka podle barvy: Základní principy modelu výživy

Výživa lidského designu podle barev věnujte pozornost tipům

Nutriční koncept je založen na základních principech systému Human Design System. Cílem výživového plánu je tedy cítit se dobře a být šťastní. Není to dietní plán. Nejde o to, co jíte, ale kdy a kolik jídla jíte. Ra Uru Hu za tímto účelem vyvinul metodu „Primárního zdravotního systému“. Mělo by nás to přimět rozpoznat individuální potřeby našeho těla.

Hexagram, který zkoumá energetický vztah mezi sluncem a koncem, poskytuje potřebné informace. Vnější kruh hexagramu se skládá z takzvaných „čar“, které jsou inspirovány učením Číňanů IChing. Takový hexagram je vyroben osobně pro každého. Najdete na něm jak aktivované (barevné) čáry, tak otevřené (nebarvené) čáry. Každý z těchto šesti řádků je rozdělen do 6 barev. Právě tyto barvy poskytují více informací o trávení a výživě. Expert na lidský design může váš osobní hexagram podrobně analyzovat. Pro začátečníky k tématu postačí základní informace. Nejprve byste měli na hexagramu najít všechny aktivní řádky a poté najít barvu, která je také aktivní / barevná. Zde je 6 barev na první pohled:

Stručný přehled výživy lidského designu podle barvy a typu

1. První barva znamená chuť. Pokud je tato barva na vašem hexagramu aktivní, pak patříte do skupiny lovců. Lovci se cítí nejpohodlněji, když mohou vnímat chuť každého jídla. To znamená: Raději se vzdejte komplikovaných pokrmů s neobvyklými chuťovými kombinacemi (sladká a kyselá, kyselá a slaná) a místo toho se zaměřte na jednoduchá jídla tvořená 2–3 přísadami. Jídlo okořeníme co nejméně.

Výživa lidského designu podle typu, co a kdy jíst

2. Druhá barva znamená chuť. Pokud je tato barva na vašem hexagramu aktivní, pak patříte do skupiny sběratelů. Sběratelé by si měli experimentováním vytvořit vlastní výživový plán. Dokud vám jídlo neškodí (například rychlé občerstvení nebo jídla, na která jste alergičtí), měli byste svému „vnitřnímu hlasu“ důvěřovat. Řekne vám, co je pro vaše tělo dobré.

3. Třetí barva se nazývá „Žízeň”. Pokud je tato barva na vašem hexagramu aktivní, pak patříte do skupiny procesorů. Aby vaše tělo správně zpracovávalo jídlo, měli byste pít dostatek vody.

Dieta lidského designu podle barvy Dotek při rozlišování jíst společně s ostatními

4. Čtvrtá barva se nazývá „Kontakt”. Ra Uru Hu nazývá lidi, kteří mají tuto barvu, „rozlišovači“. Tito lidé si mohou jídlo vychutnávat pouze s jinými lidmi. V restauracích a bufetech se cítíte nejpohodlněji. I v blízkých rodinných kruzích vždy trvají na tom, aby všichni jedli společně.

5. Pátá barva je „Zvuk”. Pokud je tato barva zabarvena na vašem osobním hexagramu, pak patříte do skupiny posluchačů. Obecenstvo jí střídmě a dokáže tolerovat dlouhé přestávky mezi jídly. Jak již název napovídá, zvuky při jídle hrají pro posluchače důležitou roli. Velká část publika se v restauracích cítí příjemně, jiní raději jedí pohodlně doma bez rušivých zvuků.

6. Šestá barva to symbolizuje světlo. S pozorovatelem oko jí s nimi. Dobře prezentované jídlo k nim jde velmi dobře.

Výživa lidského designu podle typu: Takto se krmí generátor, manifest, reflektor a projektor

Lidský design podle barevné chuti pro sběratele jedí nepořádek

Nástupci Ra Uru Hu dále klasifikovali výživu Human Design Nutrition podle energetických typů. Ra Uru Hu popisuje čtyři druhy energie: generátor, moderátor, projektor a reflektor. Každý typ má své vlastní speciální vlastnosti. Abyste mohli porozumět a implementovat nutriční model, měli byste nejprve vypracovat grafiku těla. Vaše osobní grafika bude poté interpretována a vy můžete vidět, ke kterému energetickému typu patříte. Zde pro vás shrnujeme základní principy druhého výživového modelu:

Human Design Nutrition V Generátoru věnujte pozornost množství

1. The generátor je vždy hladový. Protože však ne vždy dobře zná své potřeby a přání, má tendenci hodně jíst, aniž by dával pozor na kvalitu jídla. Frustrovaný z toho, že se přejídá, začne s dietou. Je to zbytečné, protože to později povede k jo-jo efektu. Místo toho, aby generátor snědl vše, co vidí, by proto měl věnovat pozornost svým přáním. Raději tedy počkejte, vybírejte v klidu a opravdu jezte pouze pokrmy, které v tuto chvíli chcete.

2. The Manifestor nemá pevné stravovací návyky, jí chaoticky a každý den je na stole něco nového. Často se marně snaží vnést do svého týdenního menu strukturu. Místo toho by měl prostě přijmout chaos a důvěřovat svému tělu.

Human Design Diet u projektoru zdravý a věnujte pozornost potřebám

3. The projektor má velmi citlivé trávení, které silně reaguje na podněty. Nejpohodlněji se budete stravovat v menších porcích několikrát denně. Projektory by také měly jíst zdravou výživu a protože často trpí plyny, měli by během dne pít dostatek tekutin. Pokud jste projektor, měli byste vypít alespoň 1 litr vody po každém jídle a celkem alespoň 2 litry a maximálně 2,5 litru denně.

Samotná výživa reflektorů lidského designu jíst v klidu

4. The reflektor má to nejtěžší. Ne vždy dokáže odlišit svá přání od přání ostatních a má tendenci jíst, když jedí i ostatní. Jí také to, co jedí ostatní u stolu. Reflektor by proto měl věnovat pozornost svým potřebám a naučit se naslouchat svému tělu. Za tímto účelem by si měl alespoň dvakrát denně sám a potichu sednout a připravit si vlastní jídlo.

Human Design Nutrition je koncept, který spojuje náš charakter s našimi stravovacími návyky. Je však důležité změnit svůj jídelníček až po konzultaci s lékařem. Jinak Ra Uru Hu vždy doporučuje experimentovat s různými chutěmi, dobami jídla a porcemi. Pouze tak může každý najít správný stravovací režim.

Další informace o výživě pro lidský design najdete na stránce jennazoe.com.