zdravá výživa

Přírodní ředidla krve bez vedlejších účinků na zdravý kardiovaskulární systém

Hustá krev proudí pomaleji a může být také uložena na stěnách cév. Z dlouhodobého hlediska to vede ke tvorbě krevních sraženin a fatálními důsledky mohou být kardiovaskulární onemocnění, trombózy a plicní embolie. Aby se tomu zabránilo, lékaři proto předepisují léky na ředění krve, které bohužel mají často vedlejší účinky. Přírodní ředidla krve ve formě potravin, jako je ovoce, bylinky a koření, jsou proto šetrnější alternativou. Jaká jídla ale ředí krev? Vysvětlíme vám to a uvedeme seznam nejefektivnějších potravin pro tento účel.

Přírodní léky na ředění krve vs. léky na ředění krve

Přírodní ředidla krve pro zdravé srdce bez vedlejších účinků

Jak již bylo zmíněno, léky na ředění krve mají vedlejší účinky, které mohou být často extrémně nebezpečné. Hrozí vnitřní krvácení a krev ve stolici nebo moči může mít také možné následky. Cévní uzávěry na druhé straně nesou riziko mrtvice, srdečního záchvatu nebo embolie – něčeho, čemu se člověk ve skutečnosti snaží vyhnout pomocí léčivých ředidel krve. Není divu, že mnoho lidí sáhne po přírodních ředidlech krve. Přestože jsou ředidla na ředění krve jemnější (nezpůsobují, aby krev byla tekutější, ale podporují metabolismus jako celek), nikdy byste neměli přestat používat přípravky na ředění krve, které již byly předepsány, protože nejsou náhražkou lékaře ani lékaře. léčba. Je důležité, abyste se předem poradili se svým lékařem. Protože jemný účinek, o kterém jsou známy přírodní ředidla krve, nemusí být v některých případech dostačující. Přírodní produkty navíc působí mnohem pomaleji a musí se konzumovat pravidelně po delší dobu.

Přírodní potraviny ředící krev, které jsou prospěšné pro zdraví srdce

Kardiovaskulární problémy obvykle vznikají v pozdějším věku. To však neznamená, že byste se do té doby neměli starat o své zdraví. Naopak: je důležité, abyste již od útlého věku prováděli preventivní opatření za účelem udržení celkového zdraví a tím také ochrany kardiovaskulárního systému. A potraviny na ředění krve jsou nejlepší profylaxí. Pomáhají snižovat vysoký krevní tlak, snižovat záněty a příliš hustou krev – ano, některé potraviny dokážou všechny tyto věci! Jaká jsou ale přírodní ředidla krve, která můžeme začlenit do své každodenní stravy? Nyní následuje odpověď.

Přírodní ředidla krve – seznam

Přírodní ředidla krve - seznam pozitivních potravin a živin

Pokud tedy váš lékař přikývl na konzumaci přírodních ředidel krve nebo pokud byste chtěli do svého jídelníčku preventivně přidat zdravé potraviny, které podporují kardiovaskulární systém, můžete tak učinit následujícím způsobem:

Hořká čokoláda

Začněme pravděpodobně nejchutnějším antikoagulantem vůbec. Ti, kteří mají chuť na sladké, se rádi dozvědí, že hořká čokoláda je opravdu silná ředidlo krve a přirozená zároveň. Přesněji je to kakao, které má tento účinek, a oligomerní proanthokyanidiny (OPC), které obsahuje. Existují také flavonoidy. Tato rostlinná látka je vysoce koncentrovaná v kakau a spolu s OPC tvoří dobrý antikoagulant. Flavonoidy najdete mimo jiné také v jablkách, červené řepě a červeném zelí. Pokud hledáte přírodní ředidla krve bez vedlejších účinků, můžete sáhnout i po tomto ovoci a zelenině.

Další podrobnosti o OPC

Mimochodem, OPC lze koupit i v lékárnách. Je to antioxidant, který, jak možná víte, je nezbytný k ochraně těla před takzvanými volnými radikály. OPC jim brání ve vstupu do cév a také zmírňuje otoky. To zase zajišťuje lepší průtok krve, takže tímto způsobem „ředí krev“. Kromě výše zmíněného kakaa je tento antioxidant ve velkém množství obsažen také v extraktu z hroznových jader a vinném extraktu.

Přírodní ředidla krve - hořká čokoláda a kakao, zázvor a kopřivy

Zázvor na ředění krve

Většina lidí nyní ví, že zázvor je v mnoha ohledech skutečným zázračným lékem. A to platí i pro jeho schopnost ředit krev. Pokud tedy chcete používat ředidla krve přirozenou cestou, je hlíza perfektní volbou. Kořen zázvoru je zvláště účinný pro ředění krve, pokud je ve vysokých dávkách. V běžných množstvích, například jako čaj nebo koření v pokrmech, toto přírodní ředidlo krve obecně podporuje krevní oběh a je skvěle vhodné jako prevence.

Kopřiva jako přírodní ředidlo krve

Kopřiva má relaxační účinek na cévy. Současně snižují srážlivost krve. Vědci našli tento účinek ve studii, ale použili čaj vyrobený z kopřiv a ne něco z čerstvé rostliny.

Bazalka a Goji jako přírodní přírodní ředidlo krve

bazalka

V aromatické bazalce je to vitamín K, který má účinek na ředění krve. Přesněji řečeno, reguluje srážení krve a také zabraňuje ulpívání vápníku na stěnách cév. Stejný účinek má také zelená zelenina, jako je listová zelenina, brokolice a kapusta. Rozhodně byste tedy měli stát na stole častěji, pokud chcete použít vitamín K na ředění krve.

Bobule goji jako potravina ředící krev

Goji bobule jsou účinné jako přírodní ředidla krve, ale jejich kombinace s jinými léčivy může mít opačný účinek a místo toho podporuje srážení. Z tohoto důvodu byste vždy měli z jakéhokoli důvodu nejprve promluvit se svým lékařem, pokud již užíváte léky.

Potraviny ředící krev jako cibule a olivový olej ve vyvážené stravě

Cibule jako přírodní ředidlo krve

Půl cibule denně může stačit na posílení účinku na srdce a imunitní systém. Takže perfektní domácí lék, pokud hledáte přírodní ředidla krve. Cibule je také protizánětlivá.

olivový olej

Všechno ze středomořské stravy se zdá být dobré. Olivový olej není výjimkou. Již bylo prokázáno, že tento rostlinný olej působí protizánětlivě, podporuje prokrvení a tím také snižuje riziko mrtvice. Při konzumaci jen jednou týdně bylo prokázáno, že snižuje aktivitu krevních destiček, ale nejlepších výsledků dosáhnete, pokud budete olivový olej konzumovat častěji. Perfektní přírodní ředidlo krve k prevenci trombózy a embolie. Konzumováno několikrát týdně, můžete přirozeně snížit krevní destičky dietou.

Jezte česnek s citrony pro zdravé cévy

Přírodní ředidla krve – česnek

Česnek není pro každého. Pokud však hledáte přírodní pokrmy ředící krev, měli byste na této hlíze ​​svačit častěji (přesněji tři hlízy denně). Mimo jiné proto, že má účinek podobný antibiotikům a tímto způsobem snižuje krevní tlak a cholesterol, brzdí srážení krve a tím předchází nemocem kardiovaskulárního systému. Jeho vlastnosti ředící krev nebyly dosud prozkoumány, ale věří se, že díky zmíněným výhodám má přesně tento účinek. Pokud nemáte rádi chuť, můžete hlízy jednoduše nasekat, zalít teplou vodou a poté přidat šťávu z citronu. To ubírá silné aroma hlízy.

Rajčata jako alternativa k ředění krve k aspirinu

rajčata

Perfektní alternativou k léku ASS 100, mimo jiné jako alternativa aspirinu jako ředidla krve, jsou rajčata (samozřejmě pouze po konzultaci s lékařem). Tyto oblíbené plody obsahují stejnou účinnou látku (tzv. WSTC), i když v menším množství, a tím podporují zdravý krevní oběh. I když v mnoha případech pravděpodobně nemůžete lék zcela nahradit, můžete pravidelnou konzumací dosáhnout alespoň až třetiny účinnosti léku. Studie publikovaná v Evropském žurnálu klinické výživy v roce 2019 tuto skutečnost prokázala.

Kurkuma zabraňuje shlukování krevních sraženin a krevních destiček

Kurkuma dříve ředila krev

Přírodní kurkuma ředící krev má řadu dalších pozitivních vlastností a také schopnost zabránit shlukování krevních destiček. Tím se zabrání tvorbě krevních sraženin, a je proto perfektní alternativou k farmaceutickým ředidlům krve. Je to právě složka kurkumin, která má tento účinek a podle korejské studie může v některých případech dokonce zcela nahradit léky, pokud je konzumována denně.

Nattokinase pochází z fermentovaných sójových bobů a je dobrá pro srdce

Nattokinase – přírodní antibiotikum

Není žádným tajemstvím, že fermentované potraviny mají pozitivní dopad na naše zdraví. Enzym nattokináza se získává z fermentovaných sójových bobů, které podobně jako kurkuma zabraňují shlukování krevních destiček a mají účinek ředění krve. S požitím byste však měli být opatrní, protože se jedná o izolovaný enzym, který může rychle vyvolat příliš silný účinek. Abyste se vyhnuli nadměrnému ředění krve v důsledku nesprávného dávkování, měli byste tyto enzymy užívat jako přírodní ředidla krve pouze v případě potřeby po konzultaci s lékařem.

Bromelain je enzym z ananasu a kiwi a má účinek na ředění krve proti trombóze

Bromelain

Dalším účinným enzymem je bromelain, který pochází z ananasu a je dobrým domácím prostředkem na ředění krve. Enzym chránící srdce zabraňuje tvorbě sraženin a snižuje srážení krve. Dalším pozitivním účinkem je, že toto přírodní ředidlo krve má okamžitý účinek na trombózu a pomáhá také při bolestech kolenních kloubů. Tento enzym se nachází také v kiwi. Takže svačinu na tomto ovoci více než jednou.

Skořice z výtažků a kajenský pepř na podporu krevního oběhu

cinammon

Aby měla skořice znatelný účinek jako domácí lék na ředění krve, musí se užívat ve vysokých dávkách. Antikoagulačního účinku je proto nejlépe dosaženo prostřednictvím výtažků a ve formě skořicového esenciálního oleje, zatímco jednoduchý skořicový čaj nemá žádný účinek.

kajenský pepř

Toto přírodní ředidlo krve obsahuje látku kapsaicin, která ředí krev, rozšiřuje cévy a tím podporuje krevní oběh. Zvláště účinné jsou vysokodávkované doplňky stravy, ale měly by být užívány pouze po konzultaci s lékařem. Jinak můžete koření jednoduše přidat do syrových šťáv nebo salátů.

Hloh a omega-3 mastné kyseliny z rostlin a ryb k zabránění srážení krve

Hloh

Oběhově stimulující flavonoidy a prokyanidiny jsou obsaženy zejména v listech a květech této rostliny. Snižuje se tvorba sraženin, krev řídne a tím se také snižuje riziko mrtvice a srdečních chorob. Pokud jde o příjem, volba je na vás – vhodný je jednoduchý čaj, výtažky nebo tinktury.

Omega-3 mastné kyseliny

Omega-3 mastné kyseliny způsobují zdravý průtok krve a ředění krve. To platí zejména pro alfa-linolové kyseliny, které lze nalézt v rostlinných tucích. Mastné kyseliny jako přírodní ředidla krve lze konzumovat ve formě doplňků stravy nebo přirozeně například pomocí zdravých lněných a konopných olejů. V dostatečném množství ale také obsahují tučné mořské ryby a řasy. Další důkaz toho, že středomořská dieta prospívá vašemu zdraví.

Kombinujte přírodní ředidla krve s dostatečným cvičením

Plavání a další vytrvalostní sporty pro zdravý kardiovaskulární systém

Důležitou roli hraje nejen dieta. Protože aby vaše srdce a oběh opravdu rozjely a udržely je zdravé, má dostatečný pohyb rozhodující význam. Vytrvalostní sport nesmírně podporuje krevní oběh. Choďte tedy běhat, jezdit na kole nebo zkuste kardio trénink častěji. Zvláště účinné se ukázalo plavání. Pohyby nohou obzvlášť dobře aktivují žilní pumpy na nohou. To zajišťuje dobrý návrat krve zpět do srdce. Ale nejen to. Tlak vody má také pozitivní vliv. Obecně lze říci, že to zlepšuje zásobování plic kyslíkem. Zabraňuje hromadění husté krve v nohou – dokonalé opatření k prevenci trombózy.

Jako preventivní opatření konzumujte přírodní ředidla krve

Studie rajčat a účinné látky WSTC