zdravá výživa

Která jídla pomáhají proti chřipce a nachlazení?

lék na chřipku nos pokračující příznaky nachlazení

Rýma je nepříjemná, ale nejen léky z lékárny nám mohou pomoci zmírnit příznaky. Některá jídla bychom mohli být my proti chřipce a nachlazení Pomoc. Považováno za přírodní antibiotikum, užitečné proti nebezpečným mikroorganismům Česnek a cibule. Odborníci doporučují červenou cibuli pro ty, kteří mají citlivou výstelku úst a žaludku.

Proti chřipce pomáhá česnek a cibule

jídlo pro chřipkový česnek zmírňuje příznaky

Odborníci na výživu se domnívají, že prevence nachlazení by měla zahrnovat rybí a kuřecí polévku do stravy co nejčastěji. Jezte méně tučné maso. Posílíte tím funkce imunitního systému. V chladném období se doporučuje nahradit tučné masité pokrmy tučnými rybami.

Rybí a kuřecí polévka na chřipku

polévka proti chřipce, ryba, kuře

Ve zdravé výživě nepostradatelné proti chřipce a viry zůstávají teplými zeleninovými polévkami a kořeněnými pokrmy. Dokud žaludek Chilli papričky a použití Chilli omáčky tolerovány, mohou stimulovat přirozenou obranu.

pikantní jídlo a červené chilli papričky

jídlo proti chřipce pikantní jídlo červené chilli papričky

Nezbytné je také ovoce a zelenina bohatá na vitamín C. Citrony, citrusové plody, zelí, brokolice, květák atd. Celozrnné produkty včetně celozrnného pečiva, rýže, těstovin a ovesných vloček jsou bohaté na zinek, který posiluje imunitní systém.

Ovoce a zelenina bohatá na vitamín C.

proti chřipce ovocná zelenina obsah vitaminu c