zdravá výživa

Krevety, humři a krabi – základy korýšů a měkkýšů a recepty

Krevety, krevety, krevety, humr a krab. Každý o nich už někdy slyšel a téměř každý je vyzkoušel. Ale skutečně znáte rozdíl mezi tímto a jinými mořskými plody? Pravděpodobně ne, a to ani nejsou jediné výrazy pro korýše a měkkýše. Existují také produkty jako langostino, krevety a krevety.

Krevety a humři - korýši a měkkýši podrobněji vysvětleni

Jste teď úplně zdrceni? Nebojte se, nejste v tom sami. Mnozí si nejsou vědomi rozdílů. Pokud jste se ale vždy chtěli dozvědět více o korýších a měkkýších, jste na správném místě. Dali jsme dohromady všechny tyto typy, abychom vám je mohli blíže představit. Navíc se dozvíte, proč jsou korýši a měkkýši tak zdraví, a podělte se o tipy, jak každý z těchto druhů uvařit.

Korýši rozlišují – kraby a krevety

Krabi a krevety jsou jedno a totéž a při vaření se mění ze šedé na růžovou

Co jsou krevety a jak se liší od krabů? Krevety jsou v podstatě všechny měkkýši (kvůli tenké skořápce), kteří nemají nůžky. V běžné řeči se místo „krevet“ používá termín „krab“, což znamená, že jde o jedno a totéž, i když to není zoologicky správné.

Krabi nebo krevety jsou proto obecným termínem pro všechny měkkýše, jako jsou krevety, krevety, krevety a další, které se liší hlavně velikostí a původem. Z tohoto pohledu není mezi kraby a krevetami žádný rozdíl. Níže bychom chtěli podrobněji rozebrat různá jména.

Krabi jako korýši a jiná jména pro krevety

Krevety, krabi a humři - rozdíly a podobnosti mezi měkkýši a korýši

Slovo krab obvykle označuje krevety v Severním moři, které jsou také známé jako granát, pórek a knat. Jak název napovídá, je to jeden z krabů v Severním moři. Mušle mají vpředu nůžkovité končetiny, ale liší se od drápů typických pro humry a kraby. Tyto krevety dosahují velikosti až 9,5 cm.

Krevety ze Severního moře pocházejí z Evropy a obvykle jsou na lodi předvařené

Než budete moci vařit krevety v Severním moři, musíte nejprve tento druh krevet řádně oloupat. Říká se tomu „pulzování“. Jak ale pícháte kraby? Pokud chcete klovat kraby v Severním moři, vezměte hlavu a ocas mezi dva prsty. Poté ohnete brnění uprostřed. Mírným krouceným pohybem v opačných směrech pak můžete skořápku měkkýšů snadno stáhnout. Nyní můžete připravit kraby.

Krab v Severním moři je často označován jednoduše jako krab a je to kreveta

Často slýcháme, že krabi v Severním moři zdraví škodlivé jsou. To ale platí pouze v případě, že nejsou zakoupeny čerstvé na místě. Většina úlovků je poté přepravována do zemí, jako je Maroko, Polsko nebo Bělorusko, aby se tam loupaly ručně kvůli levnějším mzdám. Aby se na dlouhé cestě zpět nezkazily, jsou krevety konzervovány v kyselině benzoové, která je ve velkém množství zdraví škodlivá. A přestože ze zákona existují mezní hodnoty, je u těchto měkkýšů povoleno trojnásobek obvyklého množství.

Krevety (bílý tygr)

Gamby jsou velcí krabi a španělský výraz pro krevety

Jak název napovídá, jedná se o velmi velké krevety. Mušle také spadají do této kategorie Krevety, což je španělský výraz. Co jsou krevety? Tyto druhy krabů se loví v teplých pobřežních vodách (většinou v Africe). Langostinos jsou vizuálně srovnatelné s krevetami, ale o něco větší. Oba termíny se používají hlavně ve Španělsku.

the Tygří krevety (Tygří krevety), také známé jako černé tygří krevety nebo královské krevety, jsou vzácnější odrůdou. Krevety z černého tygra pocházejí z Asie, kde se pěstují v akvakultuře. Velikost královské krevety je až 20 cm. Prodávají se ale většinou středně velké, které mají 4 až 6 cm.

Jak jíst krevety a jiné královské krevety?

Krevety oloupeme nebo osmažíme na slupce, abychom se vyhnuli suchému masu

Vzhledem k jejich velké velikosti jsou 3 z těchto měkkýšů obvykle dost pro jednu osobu. Protože se však ve většině případů prodávají středně velké krevety, můžete také vypočítat 6-8 kusů, pokud chcete krevety jíst. Bez ohledu na to, zda král krevetuje Black Tiger, Gambas nebo White Tiger, je příprava pro všechny stejná. Celkově záleží na tom, zda tyto korýše koupíte syrové nebo předvařené a oloupané nebo neloupané.

Tygří krevety jsou krevety chované v akvakultuře z Asie

Připravte si královské krevety nakoupené syrové

Pokud jsou syrové a neloupané, můžete smažit nebo grilovat krevety. Můžete si například připravit krevety s kůží na špejlích. Špízové ​​krevety jako příloha jsou perfektní! Totéž samozřejmě platí, pokud chcete grilovat krevety z černého tygra nebo jiné druhy královských krevet. Existuje jednoduchý recept na smažení Black Tiger Prawn, který si můžete vybrat za běhu. Krabi v česnekovém oleji. Stačí na pánev přidat stroužek česneku s trochou másla a orestovat na něm lahodné měkkýše.

Tygří krevety a další krevety shrnuté ve srovnání

Připravte si předvařené královské krevety

K dispozici jsou také předvařené a mražené královské krevety. Nejprve musíte rozmrazit tygří krevety, bílé tygry nebo gambas. Poté můžete krevety okořenit nebo krevety marinovat, jak chcete. U některých receptů stačí krevety rozmrazit jen částečně.

Marinované krevety pečeme na pánvi nebo grilujeme na grilu

Lahodná krevetová marináda je následující. Je vhodný i pro jiné druhy krevet, takže z něj můžete připravit mražené krevety Black Tiger. Na recept na tygří krevety jednoduše nejprve promíchejte všechny ingredience a poté hotovou marinádu s napůl rozmrazenými měkkýši a nechte je přes noc louhovat v lednici. Tygří krevety pak můžete grilovat, jak chcete, nebo krátce orestovat královské krevety na pánvi.

 • 2 stroužky česneku, nasekané
 • 2 kapky citronové šťávy (nejlépe jeden čerstvý citron)
 • 1 lžička hořčice, horká, pokud máte rádi
 • 2 lžičky rajčatové pasty
 • 1/2 lžičky medu
 • olivový olej
 • pepř
 • sůl

Langostinos jsou podobné krevetám, ale trochu větší a patří mezi královské krevety

chceš Langostinos Na přípravu a přesněji grilování nebo smažení langostin je tento recept na marinádu, jak si můžete být jisti, stejně vhodný. Doporučujeme také tento jednoduchý recept na langostino:

 • 1 kg langoše
 • 6 stroužků česneku, nakrájených na plátky
 • 6 lžic olivového oleje
 • 3 lžíce citronové šťávy
 • 2 větve Majoram
 • 1/2 citronu (nejlépe bio), nakrájeného na plátky
 • sůl

Na velké pánvi rozehřejte olej. Mezitím můžete oloupat a rozdrtit langostiny. Přidejte langostino ocasy na pánev a restujte je, dokud nezrůžoví. Přitom je častěji polévejte tukem na smažení. Poté je můžete nechat ohřát v předehřáté troubě na 60 minut a připravit marinádu. Chcete -li to provést, smažte plátky česneku dozlatova na stejné pánvi a smažte tuk, deglazujte citronovou šťávou a přiveďte k varu. Dochutíme solí a podáváme s langostiny s kousky citronu a majoránkou.

Krevety střední velikosti

Krevety je francouzský název pro krevety

Možná už máte jméno ve vztahu k měkkýšům Krevety (také krevety) slyšet. Ale co jsou krevety? Je to jen francouzský název pro krevety. Krevety opět je v angličtině výraz pro krevety. Ve srovnání s královskými krevetami jsou však tyto menší, ale větší než krevety, o nichž budeme podrobněji diskutovat níže.

To znamená, že můžete vyvinout krevety (viz níže) a oloupat krevety stejně jako ostatní druhy krevet. Odstraňte také hlavu a nohy. Poté si můžete připravit libovolné krevety, které chcete. Marinované krevety jsou velmi chutné. Výše uvedený recept je k tomuto účelu skvělý. V zásadě můžete marinovat s česnekem, olejem, citronovou šťávou, solí a pepřem. Marinádu na měkkýše můžete navíc zjemnit zázvorem, chilli nebo paprikou.

Lahodný nápad na krevetový koktejl s rajčatovou šťávou

Vaření krevet – jak dlouho?

Krevety se vaří se skořápkou a hlavou (pokud jste je koupili neloupané). Asi po třech minutách jsou původně šedé krevety růžové. Vyndejte měkkýše z vody, nechte je trochu vychladnout a oloupejte je a vykostěte, abyste je mohli zpracovávat, jak chcete.

Menší kraby a krevety

Nejmenší krevety se nazývají krevety

Druhy krevet

Zajímá vás, jaký je rozdíl mezi krevetami a krevetami? No, žádný není. Krevety jsou také zastřešujícím termínem pro krevety. Krevety jsou tedy krevety, pouze jsou to menší měkkýši. Přesněji řečeno, krevetám se říká krevety, z nichž je na výrobu jednoho kila potřeba více než 200 kusů.

Termín pochází z angličtiny. Existují dva druhy krevet, a to jsou krevety studené vody (také známé jako krevety grónské nebo polární mořské), které pocházejí z ledově studeného severního Atlantiku, a krevety teplé vody, které jsou zase chyceny teplé vody Indo-Pacifiku.

Krevety jsou malé krevety, které není nutné loupat

Stejně jako všechny ostatní druhy krevet jsou krevety zdravé, pokud jsou čerstvé a nejsou konzervovány v kyselině benzoové. Krevety například obsahují velké množství bílkovin, což je dobré pro mozek a svaly. Kromě toho to také zajišťuje rychlý pocit sytosti. Navíc mají nízký obsah tuku a málo kalorií. Kolik kalorií mají krevety a jiné druhy krevet? Zjistěte to níže.

Krevety připravte s omáčkou z bílého vína

Krevety můžete vařit na pánvi, jak jsme vysvětlili výše pro královské krevety. Pro zlepšení chuti můžete také použít marinádu na krevety. Mnozí však dávají přednost skutečné vůni těchto malých měkkýšů, která je spíše maskována různými omáčkami. Pokud nechcete hodně okořenit, zvolte výše uvedenou variantu s česnekovým máslem, ve které můžete smažit i krevety. Pokud byste ale chtěli omáčku vyzkoušet, doporučujeme následující Krevetová omáčka se smetanou a bílým vínem:

 • 250 g krevet
 • 4 stroužky česneku, nasekané
 • 3 šalotky, nakrájené
 • 100 ml bílého vína
 • 100 ml smetany
 • 1 lžička rajčatové pasty
 • 2 lžičky olivového oleje
 • na dochucení: estragon, pepř, sůl

Jednoduše uvařte krevety v lahodné vinné omáčce

Na pánvi rozehřejte olej a osmahněte na něm šalotku a česnek, dokud cibule nezprůhlední. Poté přidejte krevety, orestujte je, dokud nezhnědnou, a přidejte estragon. Poté zalijte bílým vínem a několik minut povařte. Nyní vmíchejte smetanu, přiveďte omáčku k varu a přidejte rajčatovou pastu. Dochutíme pepřem a solí a ještě pár minut povaříme.

Shrnutí tipů pro přípravu krevet

Připravte si krevety - jak je správně oloupat a připravit

Jak jíst krevety a jak je připravit?

Věděli jste, že ve skutečnosti můžete kraby jíst syrové? Měli byste to udělat pouze tehdy, pokud jste si opravdu jisti, že měkkýše jsou čerstvé. Protože však původ lze obvykle jen stěží zkontrolovat, nedoporučuje se to. Ale i u čerstvých krevet je riziko chytání parazita příliš vysoké. Krevety je proto lepší nejíst syrové. Místo toho můžete libovolně vařit, smažit nebo grilovat, marinovat nebo podávat s různými omáčkami (např. Rajčatovou omáčkou). Výběr receptů je dostatečně velký.

Způsoby, jak můžete oloupat krevety

Během přípravy a loupání krevet je důležité, abyste krevety rozvinuli, i když je to docela fuška. Faktem je, že měkkýši obsahují ve střevech patogeny, které mohou způsobit nemoci. Krevety se střevy navíc chuťově zhořknou. Zabraňte tomu tedy prostým podříznutím zad, uchopením střeva a jemným vytažením. Poté krevety znovu důkladně omyjte.

Devein velké krevety, aby se zabránilo chorobám

Plášť krevet je tak tenký, že se nemusí loupat. To má tu výhodu, zvláště při smažení, že maso je chráněno a zůstává křehké. Totéž tedy můžete udělat pro velké kraby a loupat je až po jejich přípravě. Malé druhy krevet se velmi obtížně vyvíjejí, a proto mnoho ne. To se však nedoporučuje u větších odrůd.

Spropitné: Odstraněné skořápky velkých krevet by neměly být vyhazovány. Místo toho je můžete dobře umýt a poté použít k výrobě omáček krátkým smažením. Dodávají omáčce jedinečnou chuť. Poté je můžete znovu odstranit (např. Pomocí síta).

S těmito tipy pro hrnec, pánev, gril a troubu řádně uvařte krevety

Jak dlouho vaříte krevety?

Chcete -li zachovat jemnou a aromatickou chuť, musíte správně smažit a vařit krevety.

 • Vaření krevet: Stačí přivést osolenou vodu k varu, přidat krevety a vařit na středním ohni 2 až 3 minuty. Maso zrůžoví a křehne. Tímto způsobem můžete připravit krevety s jejich skořápkou a hlavou nebo můžete použít produkty, které již byly oloupány.
 • Smažte a grilujte krevety: Jak dlouho můžete krevety smažit nebo grilovat, závisí do značné míry na tom, zda jsou oloupány nebo neloupány. Nezáleží na tom, zda smažíte krevety, krevety nebo krevety. Pokud máte krevety se skořápkou tyto jsou chráněny před vysycháním během smažení. Ale jak dlouho smažíte krevety v jejich skořápce? Stejně jako u vaření stačí 2 až 3 minuty.

  Bez skořápky Stačí 1 až 2 minuty na stranu, jinak krevety uschnou. To platí i pro grilování. Pokud tedy chcete na pánvi vařit krevety, buďte opatrní s časem.

Krevety krátce orestujte, aby maso příliš nevyschlo

 • Parní krevety: V závislosti na velikosti se měkkýše vaří v páře 5 až 10 minut. Tento typ přípravy je velmi šetrný.
 • Upečte krevety: Mušlím se v troubě vaří nejdéle. Stále je to ale oblíbená a oproti jiným jídlům také rychlá příprava. Při 200 až 230 stupních potřebují 10 až 15 minut. Předtím je potřete olejem a jakýmkoli kořením.
 • Smažené krevety: Je pravda, že beztukové vlastnosti krevet, královských krevet a spol. Se ztrácejí se vším olejem, ale při smažení jsou vždy vynikající. Každou chvíli si to můžete dopřát, že? V horkém oleji jsou měkkýši připraveni po 30 sekundách.

Těstoviny podávejte s korýši a připravujte se zeleninou a omáčkou

Co jíte s krevetami??

Koupili jste si lahodné měkkýše a teď je konečně chcete připravit. Co se ale hodí ke krevetám? Skvělou zprávou je, že neexistují téměř žádné limity. Můžete použít do polévek nebo s vhodnou omáčkou na těstoviny. Velmi oblíbené jsou také v kombinaci s rýží, se saláty nebo na pizze.

Nápad na krevety s ananasem na špejlích

Krevety můžete také kombinovat s koření jako je kari, vanilka, chilli, kmín a zázvor, s kokosovým mlékem nebo sušeným kokosem a také s jogurtovými omáčkami. Vhodný Bylinky jsou bazalka, petržel, koriandr, česnek, pažitka a máta. Na salát nebo jako přílohu můžete zelenina jako papriky, cukety, květák nebo avokádo a pro exotičtější jídla ovoce jako jsou citrusové plody, stejně jako mango, liči, ananas a kiwi.

Krevety, královské krevety, krevety a podobně lze připravit i s jinými masnými výrobky, například pokud si chcete ugrilovat masový špíz nebo udělat salát s masem. Vhodný maso je drůbež, stejně jako slanina, chorizo, slanina a cabanossi.

Zmrazené měkkýše řádně rozmrazte a teprve poté je dále zpracovávejte

Při rozmrazování buďte opatrní!

Pokud chcete připravit mražené krevety, musíte je nejprve rozmrazit. V tomto byste si neměli dávat pozor, protože je to jídlo, které se velmi rychle kazí. Proto je lednička tím nejlepším místem, kam jít, když chcete rozmrazit krevety. V závislosti na velikosti to trvá 3 až 6 hodin, přičemž horní vrstvu ledu můžete předem rozpustit pod tekoucí vodou. Po opláchnutí je vložte do cedníku a poté vložte do misky. To umožňuje, aby voda odtékala, aniž by měkkýši leželi ve vodě.

Mražené krevety rozmrazujte v chladničce a ne při pokojové teplotě

Pokud chcete zmrazené krevety rozmrazit rychle, můžete je zalít horkou vodou nebo dát zmrazené do hrnce a vařit. To se však doporučuje pouze v případě nouze. Po rozmrazení by měly být všechny druhy krevet připraveny a neměly by být znovu zmrazeny. Mimochodem, zmrazené krevety již byly oloupány, zbaveny kostí a již nemají hlavu. Pokud si tedy chcete ušetřit tyto únavné kroky, můžete snadno uvařit mražené krevety.

Shrnuta velikost krevet

Shrnuty a porovnány velikosti měkkýšů

Možná jste si již při nákupu krevet jakéhokoli druhu (např. 16/20) všimli čísel na obalu. Ty pouze udávají, kolik kusů je k dispozici na anglickou libru. Je to nutné, protože krevety mají různé velikosti, a proto ne vždy lze na libru zabalit stejný počet kusů a naopak, určitý počet kusů nemůže mít vždy stejnou hmotnost. Příklad číslování jen znamená, že v balíčku je 16 až 20 měkkýšů na libru.

Naučit se rozlišovat mezi velikostmi krevet - jaké druhy jsou jak velké

Různé třídy velikosti krevet a jejich příslušná jména jsou shrnuty znovu:

 • malé krevety = krevety
 • středně velké krevety = krevety, krevety
 • velké krevety = královské krevety, královské krevety, tygří krevety, tygří krevety

Anotace: V USA se velkým krevetám říká krevety a malým krevetám.

Fakta o výživě krevet – jsou krevety zdravé?

Nutriční hodnoty krevet, krevet a spol. - Krevety mají vysoký obsah bílkovin a málo kalorií

Množství kalorií v krevetách a samozřejmě ve všech ostatních typech krevet je extrémně nízké. Kolik kalorií mají krevety? Naštěstí jsou jen kolem 92 na 100g. Kromě toho mají extrémně nízký obsah sacharidů (1 g / 100 g) a také nízký obsah tuku (1,4 g / 100 g), ale mají spoustu bílkovin. Kolik bílkovin mají krevety? Celkem 19 g na 100 g! A právě to dělá krevety zdravé.

Kolik krevet na osobu?

Kromě toho, že každý může obecně konzumovat různá množství, správné množství krevet závisí také na tom, jak přesně ji připravíte. Například s těstovinami v omáčce potřebujete méně, než když jíte krevety přímo nebo v salátu. Na druhou stranu hraje roli i velikost. Královským krevetám může stačit 6 až 8 kusů, pro krevety je jich potřeba více. Jako vodítko můžete použít následující seznam:

 • startér: 80 g skořápky nebo 180 g neloupaných měkkýšů na osobu
 • Polévky: 200 g loupaných krevet (ale je lepší koupit neloupané a vařit skořápky pro lepší chuť)
 • Hlavní chod: 300 g loupaných krevet na osobu
 • grilování: 400 g na osobu

Korýši podobní humrům

Humři podobní korýši jako humři, humři a krevety nejsou kraby

Existuje také spousta záměny s korýši podobnými humrům. Scampis (také langoše), humři a humři jsou humří a mají drápy. Nepočítají se tedy mezi krevety a také ne mezi kraby, protože se běžně používají pro krevety. Nyní zjistíte, jaký je přesně rozdíl mezi těmito korýši.

Humr

Humr je korýš, který po uvaření zčervená

Humr je chycen jak v Evropě, tak v Kanadě a může dorůst až 55 cm. „Humr“ je jen jiné jméno. Není tedy rozdíl mezi humrem a humrem. Protože se humři vaří a zmrazují ve slané vodě, jakmile jsou chyceni, jsou obvykle k dispozici také zmrazení. Hlavní sezóna pro lov těchto korýšů je jaro a léto.

Humry se podávají rozkrojené na polovinu, aby se snadno konzumovaly

Živá zvířata dostupná v zimě jsou stále mimo tuto sezónu a již nemají vysoký obsah masa, protože se v zajetí nekrmí a žijí ve svých rezervách. Korýši tedy nemají tak dobrou kvalitu. Jak pravděpodobně víte, drápy, nohy (zřídka) a ocas u humrů jsou jedlé části. Většinu času se však humr podává bez nohou a rozřízne na polovinu.

S humry jíte křehké maso z ocasu a drápů

A jaký je rozdíl mezi humrem a humrem? Vzhledem k tomu, že vypadají velmi podobně jako humři, a také pokud jde o jejich velikost, mnozí si myslí, že jsou jeden a tentýž korýš. Ale tak to není. Humři nemají tak výrazné drápy. Kupte zvíře živé, ujistěte se, že ocas je stále mírně zakřivený. Jinak vás chuť zklame.

Zmrazeného humra je třeba pomalu rozmrazit v chladničce

Připravte si zmrzlého humra

Pokud chcete připravit zmrzlého humra nebo jedlé části, měli byste ho pomalu rozmrazit v lednici, stejně jako krevety. Tímto způsobem zabráníte tomu, aby maso korýšů při vaření bylo tvrdé. Poté se nejlépe vaří v dostatečném množství vody, kterou obohacíte o mořskou sůl, česnek, mrkev, pórek, celer, kmín a jakékoli bylinky.

Tuto zásobu vařte s humrem jednou, sundejte pánev ze sporáku a nechte humra namočit ve vodě po dobu 15 až 25 minut. Po uvaření vyjmeme skořápku a podáváme maso.

krevety

Krevety jsou humři podobní korýši a často si je pletou s krevetami

Scampi (scampo v jednotném čísle a nesprávně také „scampis“ v množném čísle) jsou často označovány jako krevety, ale to je nesprávné. Důvodem je pravděpodobně to, že jsou při loupání velmi podobné krevetám. Patří však k humřímu typu, a proto jsou o něco dražší než krevety, krevety a jiné krevety. Krevety jsou také známé jako humr severský nebo humr severský. Ve Francii se těmto korýšům říká langoše.

Scampo se také nazývá langoust a není to kreveta

Rozdíl mezi krevety a krevety

Mezi krevety a krevetami jako krevetami je rozdíl, který vám je pomůže rozeznat. Rozdíl mezi krevetami a krevety je v tom, že scampo má drápy. Krevety tedy nejsou krevety s drápy, ale jiná rodina.

Scampi kalorie

Jak asi tušíte, krevety mají také nízký obsah kalorií. Můžete očekávat pouze 9 kalorií na kus. Na porci získáte přibližně 45 a 100 g mořských plodů obsahuje přibližně 90 kalorií. Nutriční hodnoty jsou tedy srovnatelné s krevetami.

Krevety s máslem a česnekovou omáčkou k pokrmu s těstovinami

Vaření humra severského

Humr severský se vždy prodává neloupaný jako celé zvíře nebo jen ocas. Samozřejmě můžete najít širokou škálu receptů a použít je, pokud chcete připravit scampis. Můžete marinovat scampis, namočit je, podávat s omáčkou a mnoho dalšího. Zde je několik nápadů:

Recept na jednoduchou marinádu na krevety

Marináda na krevety

 • asi 10 krevet, rozmrazených a rozpůlených podélně
 • čerstvý zázvor, nastrouhaný asi na palec
 • 5 stroužků česneku, lisované
 • 2 lžíce kari
 • 1 polévková lžíce medu
 • 3 lžíce olivového oleje
 • Šťáva z limetky
 • pepř a sůl

Všechny přísady jsou dobře promíchány a krevety potřeny marinádou. Poté, co naložíte krevety, nechte marinádu odležet v lednici alespoň dvě hodiny, aby maso mohlo absorbovat všechny chutě. Pokud chcete jíst marinované scampis, můžete je grilovat nebo smažit, jak chcete. Jelikož je skořápka humra severského poměrně měkká, můžete také smažit krevety se skořápkou a teprve poté je oloupat.

Klasická je máslovo-česneková omáčka na krevety a jiné krevety

Scampi máslová omáčka

Asi na 4 porce:

 • 6 lžic slaného másla
 • 5 stroužků česneku, nasekaných
 • 2 lžíce čerstvě vymačkané citronové šťávy
 • čerstvá petržel, nasekaná
 • 1 špetka omáčky Tabasco

Zvláště rychlá a snadná je česneková máslová omáčka, kterou jsme již zmínili výše pro krevety. V pánvi na sporáku rozpustíme máslo a přidáme česnek. Asi po 2 minutách přidejte zbývající přísady a dochuťte solí. Omáčku krátce povařte a podávejte nejlépe s těstovinami nebo rýží a ozdobte krevety. Salát k němu také chutná.

Jaký je rozdíl mezi rakovinou a krabem

A jaký je rozdíl mezi rakovinou a krabem??

Vizuálně je rozdíl v tom, že ocas krabů je složen pod břichem, což u krabů není. Další typickou vlastností krabů je, že tyto měkkýši chodí bokem. Krabi naproti tomu běží vpřed nebo se ocasy v případě nebezpečí rychle odstrčí.

A ještě jednou všechna ta jména ve zkratce pro srovnání

Krevety jsou měkkýši a jsou známí jako krabi a humři jsou korýši

 • Humr je ne stejný humr
 • Krevety (německy) = Krevety (anglicky) = Krevety (francouzsky) = Camarones (portugalsky) = Gambero (italsky) = Garides (řecky) = Gambas / Langostino (španělsky) = krevety
 • Norský humr = scampo = Norský humr = langustin

Krabi během těhotenství

Mohou těhotné ženy jíst krevety a jiné plody moře?

Během těhotenství se často ptáte, co můžete jíst a co je nepříznivé nebo dokonce nebezpečné. Mohou těhotné ženy jíst kraby? Odpověď je jednoduše ano, ale za určitých podmínek. Na jedné straně je nezbytné zajistit dobrou kvalitu a na druhé straně musíte maso rozhodně dobře uvařit. Surové speciality, jako je sushi, jsou proto absolutně zakázány.

Krusty a měkkýši jsou během těhotenství povoleny, pokud jsou dobře uvařené

Dobře uvařené krevety v těhotenství proto nejsou problém. Je také velmi důležité, aby byly vyvinuty mořské plody, jako jsou měkkýši a korýši, protože orgány obsahují velké množství rtuti, která je škodlivá. Před konzumací se doporučuje poradit se s lékařem. Mohou vám poradit. Jinak jsou bílkoviny a omega-3 mastné kyseliny nalezené v krabech pro vás a dítě mimořádně prospěšné.

Další recepty na krabové maso

Připravte si krevety zdravé do salátu nebo lahodné omáčky

Takže už víte, že humři a krabi jsou zdraví. A pokud vás také zajímá jedinečné aroma těchto měkkýšů a korýšů, určitě budete mít chuť připravit jedno nebo druhé jídlo. Kromě výše uvedených receptů jsme pro vás sestavili několik chutných nápadů.

Krevety, krevety nebo královské krevety s rýží

Krevety s rýží pro lahodné jídlo bohaté na bílkoviny

Na 4 porce:

 • 265 g rýže
 • 650 ml kuřecího vývaru
 • 450 g jakýchkoli krevet, připravených a oloupaných
 • 4 lžíce másla
 • 1 lžička mletého česneku

Pro kořenící směs:

 • 1 1/2 čajové lžičky paprikového prášku
 • 1 lžička soli
 • 1 lžička česnekového prášku
 • 1/2 lžičky černého pepře
 • 1/2 lžičky cibule v prášku
 • 1/2 lžičky sušeného oregana
 • 1/2 lžičky kajenského pepře
 • 1/4 lžičky vloček červené papriky

Vaření krevet s rýží na pánvi - jednoduché, pikantní rýžové jídlo

Na pánvi rozehřejte 2 lžíce másla. Mezitím smíchejte všechny ingredience na směs koření dohromady. Přidejte polovinu této směsi na pánev spolu s rýží a česnekem. Vše dobře promíchejte a poté zalijte vývarem. Vše vařte 15 minut a každou chvíli promíchejte.

Mezitím můžete rozpustit zbytek másla a smíchat se zbytkem směsi koření. Nyní můžete krevety okořenit přidáním do směsi. Jakmile je rýže hotová, můžete přidat krevety a vařit další dvě až tři minuty. Pokrm je hotový, jakmile maso krevet zrůžoví.

Na pánvi připravte krevety nebo krevety s rýží a směsí koření

Spropitné: Krevety můžete také předsmažit, pokud je chcete křupavě hnědé. Poté je vhodné použít neloupané krevety, aby maso nevyschlo, a nejlépe malé krevetky, abyste je při jídle nemuseli následně loupat. Pokud se místo toho smaží královské krevety se skořápkou, budete je muset oloupat později. Krevety nejprve osmažte, udržujte v teple, poté uvařte rýži a nakonec smažené krevety vložte zpět do pánve.

Krevetové špízy okořeníme

Recept na krevety na špízu na grilování v létě

Pokud hledáte recepty na vyloupané krevety, špejle se dobře hodí, protože skořápka chrání maso před příliš suchým, stejně jako při smažení. Na tento jednoduchý recept budete potřebovat:

 • asi 1 kg královských krevet, oloupaných nebo ne podle potřeby
 • 4 stroužky česneku, nasekané
 • 1/2 čajové lžičky kajenského pepře
 • 2 lžičky papriky
 • 400 ml olivového oleje
 • Šťáva z půlky citronu
 • volitelně: 2 pomlčky horké omáčky
 • 12 špízů kebabu

Pokud jsou špízy ze dřeva, namočte je předem do vody. Krevety dejte do mísy a zbylé ingredience smíchejte v samostatné míse. Poté přidejte hotovou kořenící směs na královské krevety a marinujte je. Smažte krevety a grilujte minutu a půl z každé strany.

Krabí vejce

Plněná vejce se smetanou a ozdobená humřím nebo krevetovým masem

 • 6 velkých vajec
 • 115 g malých krevet, humrů nebo krabů
 • 55 g majonézy
 • 1 lžička dijonské hořčice
 • 1 čajová lžička kořenící směsi pro ryby (např. Old Bay)
 • 1 polévková lžíce nasekané čerstvé petrželky (malou část si schovejte na posypání)
 • 25 – 30 g kukuřičných zrn

Připravte si mořské plody - recept na vejce s krabím masem nebo krevetami

Kdo rád jí plněná vejce, zamiluje si krabová vejce. Nejprve vařte vejce, dokud nejsou tvrdá. Poté je odstrašte studenou vodou a nechte je sedět ve studené vodě, aby rychleji vychladly. Mezitím můžete připravit maso. Krevetky můžete smažit nebo vařit v páře, jak se vám zlíbí, ale můžete zapařit krabí nebo humří maso. Pokud zvolíte možnost pečení, můžete také kraby předem marinovat.

Vejce oloupeme a nakrájíme na polovinu. Lžící vyjměte žloutky a vložte je do mísy. Přidejte všechny přísady kromě kukuřice a masa a rozmixujte je na krém. Pokud používáte krabí nebo humří maso, můžete nyní vmíchat poloviční množství a kukuřici. Nyní použijte náplň se lžičkou na doplnění vajíček. Nakonec ozdobte krevetami nebo zbytkem masa.