zdravá výživa

Jídlo bez sacharidů – všechny důležité informace na první pohled!

Nízkosacharidová dieta původně pochází z USA, ale v posledních letech se těší velké oblibě i v Německu. Tento typ diety je o zbavení se sacharidů z vašeho stravovacího plánu. Rádi byste shodili pár kil, ale nevíte, kde začít? Co je low carb, co je v této dietě povoleno, jaká jsou jídla bez sacharidů – to vše, stejně jako mnoho dalších užitečných informací a mnoho lahodných a zdravých receptů s nízkým obsahem sacharidů najdete v našem článku!

Sacharidy Paprika je recept na zdravou večeři s nízkým obsahem karbohydrátů

V průměru spotřebujete 250–300 gramů sacharidů denně. Při dietě s nízkým obsahem sacharidů se příjem sacharidů obvykle sníží. Jelikož jsou ale pro lidské tělo velmi důležitým zdrojem energie, neměli byste se bez nich zcela obejít. Na otázku, kolik sacharidů denně nebo co můžete jíst při dietě s nízkým obsahem sacharidů, neexistuje konkrétní odpověď – vždy se musíte rozhodnout sami. Základní pravidlo však zní – nesmí to být více než 150 gramů. Není proto velkým překvapením, že potraviny jako brambory, těstoviny, chléb nebo koláče nemusí být konzumovány vůbec nebo jen ve velmi malých množstvích. S nízkým obsahem sacharidů je důležité konzumovat cenné tuky, spoustu bílkovin a málo sacharidů.

Jídlo bez sacharidů a tomu, čemu se říká nízkosacharidové?

Nízkosacharidové potraviny zdravě hubnou

V nízkosacharidové dietě jsou potraviny bohaté na sacharidy nahrazovány hlavně potravinami bohatými na bílkoviny a tuky. Ale ne všechny tuky jsou stejné – zdravé tuky, jako jsou ty, které jsou obsaženy v sýrech, olivovém oleji, avokádu nebo rybě, nás zasytí na delší dobu. Než úplně změníte svůj jídelníček, měli byste si nejprve uvědomit, co se ve vašem těle děje poté, co se vzdáte sacharidů. Jsou to hlavní energetické zdroje, ze kterých se vyrábí glukóza, která slouží jako palivo pro naše svaly, nervy a mozek. Chybějící energie, kterou z nich tělo normálně získává, je odebírána ze stávajících tukových zásob, což následně vede ke ztrátě hmotnosti.

Nízký obsah sacharidů, co je povoleno a kolik sacharidů za den?

Kolik kalorií mají sladké brambory, kolik kh má vajíčko

Pokud jde o nízký obsah sacharidů, co můžete jíst? Pokrmy se skládají převážně z nízkosacharidových potravin, jako je zelenina, maso, ryby a mléčné výrobky. Cukrům, koláčům nebo škrobovým jídlům, jako je chléb, rýže, brambory a těstoviny, se obvykle zcela vyhýbáme. Protože všechny lehké a beztukové výrobky jsou velmi bohaté na cukr, musí být také odstraněny z nabídky. Co je však nízký obsah sacharidů a kolik sacharidů je v nízkém obsahu sacharidů povoleno, závisí na příslušné variantě diety.

Má sýrové sacharidy, recepty na zdravé svačiny s nízkým obsahem sacharidů

 • 100-150 gramů sacharidů denně – Toto je stále známé jako „mírná“ nízkosacharidová dieta a je ideální volbou pro každého, kdo aktivně sportuje a chce zhubnout pár kil pomalu, ale zdravě. Můžete jíst všechny druhy zeleniny, jaké si dokážete představit – včetně brambor. Čas od času si můžete dopřát jednu nebo dvě porce ovoce denně nebo rýži a ovesné vločky v malém množství.
 • 50-100 gramů sacharidů denně – V této oblasti zůstává hladina inzulínu vždy konstantní, což zase stimuluje spalování tuků.
 • 20-50 gramů sacharidů – Zde se získávají metabolické výhody diety bez sacharidů. Toto je ideální oblast pro každého, kdo má těžkou nadváhu nebo má cukrovku. Tato forma nízkosacharidové diety je také známá jako keto dieta. Vaše tělo přechází do ketózy a dodává vašemu mozku energii prostřednictvím takzvaných ketolátek, což vede k rychlému hubnutí. Je však otázkou, zda tato forma výživy bude dlouhodobě fungovat. S ketogenní dietou jíte téměř výhradně potraviny bez sacharidů, jako je maso, sýry a nízkosacharidová zelenina.

Co je to nízkosacharidové a co sacharidy?

Potraviny bez uhlohydrátů, které jsou ořechy nejlepší pro hubnutí

Sacharidy jsou také známé jako sacharidy a skládají se z molekul cukru, které se v těle přeměňují na glukózu a používají se jako energie. Stejně jako u tuků jsou sacharidy také rozděleny do různých skupin:

 • Jednoduché cukry – Patří sem glukóza a fruktóza. Glukóza je stále známá jako hroznový cukr a lze ji nalézt v mnoha nápojích. Fruktóza nebo ovocný cukr se nachází ve všech druzích ovoce.
 • K dispozici je také Dvojitý cukr a mezi ně patří především stolní cukr, mléčný cukr a sladový cukr. Ty se nacházejí hlavně v mnoha sladkostech, jako jsou koláče a čokoláda, nebo v mléce a mléčných výrobcích. A jak název napovídá, stolní cukr se používá téměř v každé domácnosti – dáte ho do kávy nebo použijete při pečení. Dvojitý cukr způsobí, že hladina cukru v krvi velmi rychle stoupne, ale také poté velmi rychle opět klesne.

Nízkotučný smetanový sýr Keto Pizza Recept Spodní část tuňáka

 • Do Polysacharidy je jedním z umělých cukrů, známých také jako maltodextrin, který se nachází v křupavém chlebu a toastu. Rafinóza, která se nachází ve všech luštěninách, jako je čočka a fazole, je také mnohonásobným cukrem.
 • Cenné a dlouhé uhlovodany se nazývají Polysacharidy určený. Nachází se v potravinách jako rýže, brambory, ořechy, ovesné vločky, sladké brambory, quinoa, ovoce, zelenina, obilí a těstoviny. Jedná se o zdravé a dobré uhlohydráty, jejichž konzumací je člověk dlouhodobě nasycen a hladina cukru v krvi stoupá mnohem pomaleji. To je také důvod, proč můžeme zvláště doporučit snídani se sacharidy s dlouhým řetězcem, pokud držíte dietu s nízkým obsahem sacharidů.

Low Carb Co je povoleno? – Takto můžete vypočítat čisté sacharidy

Nízký obsah sacharidů Recept na keto palačinky s gramy sacharidů

Abyste mohli přesně vypočítat, kolik sacharidů s nízkým obsahem sacharidů konzumujete, vysvětlíme vám, jak vypočítat čisté sacharidy, které ovlivňují hladinu cukru v krvi. Jednoduše řečeno, čisté sacharidy jsou celkové sacharidy minus vláknina a polovina cukerných alkoholů. Zde je příklad:

Proteinová tyčinka obsahuje:

 • 20 gramů celkových sacharidů
 • 10 gramů vlákniny
 • 8 gramů cukrových alkoholů, jako je erythritol a xylitol.
 • Čisté sacharidy, které se pro vás počítají, jsou 20-10-4 = 6 gramů sacharidů.

Potraviny bez sacharidů

Jíst zdravé bez sacharidů bez sacharidů na hubnutí

V dietě s nízkým obsahem sacharidů jsou nejdůležitější potraviny bez sacharidů a s nízkým obsahem sacharidů. Ale pro mnoho lidí vyvstávají otázky: Co obsahují sacharidy a kde jsou v nich sacharidy? Níže pro vás máme obsáhlý seznam a spoustu informací pro dietu bez sacharidů. Potraviny bez sacharidů jsou všechny produkty, které obsahují méně než 1 gram použitelných sacharidů na 100 gramů. Zde je přehled nejdůležitějších skupin:

 • Maso a drůbež bez pečiva a nezpracované
 • Ryby a mořské plody, jako jsou krevety, škeble a humři
 • Vejce

Potraviny s nízkým obsahem sacharidů Zelená zelenina jako špenát, saláty, okurky, mnoho druhů sýrů, avokádo, lesní plody a citrusové plody, ořechy, kale, brokolice, jogurt a tvaroh.

Seznam potravin bez sacharidů

Nízkosacharidová zelenina Nízkosacharidové recepty Vyrobte si květákovou rýži sami

V následujícím textu pro vás máme podrobný seznam sacharidů v mase na 100 gramů:

Sacharidy masa
kachna 0 gramů
Mleté maso, hovězí maso 0 gramů
Mleté maso, vepřové maso 0 gramů
Mleté maso, míchané 0,1 gramu
kuře 0 gramů
husa 0 gramů
telecí maso 0 gramů
jehněčí 0 gramů
krocan 0 gramů
Hovězí 0 gramů
vepřové maso 0 gramů
divočák 0 gramů

Zelenina bez sacharidů

Jídlo bez uhlohydrátů, což jsou ořechy s nízkým obsahem sacharidů při zdravém hubnutí

Mnoho zeleniny, jako je jehněčí salát, špenát a kysané zelí, neobsahuje téměř žádné sacharidy, a je proto nejlepší volbou pro dietu s nízkým obsahem sacharidů. Kromě toho obsahují spoustu vlákniny, minerálů a vitamínů, které jsou dobré pro naše zdraví. Existuje však velmi škrobová zelenina, která je pro dietu bez sacharidů nevhodná. Patří sem brambory, sladké brambory a pastinák.

Salátový recept na potraviny s nízkým obsahem sacharidů bez sacharidů

Níže pro vás máme seznam nízkosacharidové zeleniny na 100 gramů:

Rostlinné uhlohydráty na 100 gramů
Bambusové výhonky 0,3 gramu
květák 2,97 gramů
brokolice 0,15 gramů
Houby 0,6 gramů
čínské zelí 1,2 gramů
Ledový salát 1,6 gramů
Jehněčí salát 0,9 gramů
Salát 1,1 gramů
Bělásek 3,07 gramů
Zelí, zelené 3 gramy
Kedluben 2,6 gramů
Mangold švýcarský 0,7 gramů
Olivy 1,8 gramů
paprika 2,9 gramů
rukola 2,05 gramů
Okurka 1,7 gramů
kysané zelí 0,8 gramů
chřest 1,5 gramu
špenát 1,42 gramů
rajče 2,65 gramů
cuketa 2,11 gramů

Sladké bramborové uhlohydráty

Potraviny bez sacharidů, což znamená nízkosacharidové mandlové kalorie

Sladké brambory jsou skutečnou superpotravinou a jsou velmi bohaté na beta karoten, který se v těle přeměňuje na vitamín A. Pouhých 100 gramů lahodné zeleniny pokryje vaše každodenní potřeby. Kromě toho obsahují spoustu draslíku, vápníku, hořčíku a vitamínů C a E. To zní skvěle, ale kolik kalorií mají sladké brambory a co sacharidy?

100 gramů sladkých brambor obsahuje:

 • Kalorie: 86 kcal
 • Sacharidy: 20 gramů
 • z toho cukr: 4,3 gramů
 • Bílkoviny: 1,6 gramů
 • Tuk: 0,1 gramu

Kukuřičné sacharidy

Zelenina s nízkým obsahem uhlohydrátů, kukuřice, která se nazývá nízkosacharidová

Stejně jako batáty je kukuřice škrobová zelenina a navzdory mnoha zdravotním výhodám, které nabízí, není potravinou bez sacharidů. Kukuřice má však nízký glykemický index a je šetrná ke krevnímu tlaku – z tohoto důvodu by se dalo říci, že patří mezi „dobré“ sacharidy. Je také velmi bohatý na vlákninu a antioxidanty. Pokud tedy nedodržujete přísnou keto dietu, doporučujeme začlenit do své stravy žlutě zbarvenou zeleninu.

Nutriční hodnoty kukuřice na 100 gramů:

 • Kalorie: 86
 • Sacharidy: 15,7 gramů
 • Bílkoviny: 3 gramy
 • Tuky: 1,2 gramů
 • Dietní vláknina: 8 gramů

Mrkev sacharidy

Sacharidy mrkve jsou zdravá keto dieta s nízkým obsahem karbohydrátů, co můžete jíst

Mrkev je skvělá a zdravá svačinka na pracovišti pro dietu bez sacharidů. Mají nízký obsah kalorií a vysoký obsah karotenu – prekurzoru vitaminu A, který má velký význam pro imunitní systém a zrak. Jsou také velmi bohaté na draslík, vápník, fosfor a hořčík.

Mrkvové sacharidy a nutriční hodnoty na 100 gramů:

 • Kalorie: 26
 • Sacharidy: 4,7 gramů
 • Bílkoviny: 1 gram
 • Tuk: 0,1 gramu
 • Dietní vláknina: 3,9 gramů

Rajčatové sacharidy

Rajčatové sacharidy Seznam potravin s nízkým obsahem sacharidů Zelenina Zdravé hubnutí

Rajčata jsou oblíbenou zeleninou Němců – v průměru každý člověk spotřebuje kolem 25 kilogramů červené zeleniny ročně. Rajčata jsou velmi dobrým zdrojem 17 různých vitamínů, včetně vitamínů C a K. Mají také vysoký obsah draslíku, vápníku, zinku, železa a esenciálních aminokyselin. A kolik sacharidů mají rajčata? Níže jsou uvedeny nutriční hodnoty na 100 gramů:

 • Kalorie: 19 gramů
 • Sacharidy: 3,5 gramů
 • z toho cukr: 3,2 gramů
 • Bílkoviny: 0,8 gramů
 • Tuk: 0,1 gramu
 • Dietní vláknina: 1,3 gramu

Okurkové uhlohydráty

Pro obličejové masky, míchané v nápojích nebo v salátech – okurky jsou opravdové všeuměly. Jsou také ideální pro dietu bez sacharidů. Nejdůležitější živiny jsou však ve slupce a pod ní, a proto je nejlepší si je užít neloupané.

Nutriční hodnoty okurky na 100 gramů:

 • Kalorie: 13
 • Sacharidy: 1,8 gramů
 • Bílkoviny: 0,6 gramu
 • Tuky: 0,2 gramů
 • Dietní vláknina: 0,9 gramů

Sacharidy papriky

Sacharidy papriky Nízkosacharidové potraviny Bez sacharidů

Nízký obsah kalorií, vysoký obsah vlákniny a vitamínu C – paprika je oblíbenou přísadou do mnoha různých jídel s nízkým obsahem sacharidů. V závislosti na barvě však papriky chutnají jinak. Červená paprika má lehce nasládlou chuť a zelená chutná trochu nahořkle.

Nutriční hodnoty papriky na 100 gramů:

 • Kalorie: 32
 • Sacharidy: 6 gramů
 • z toho cukr: 3,9 gramů
 • Bílkoviny: 1 gram
 • Tuky: 0,3 gramu

Potraviny bez sacharidů – další nízkosacharidová zelenina pro vaši dietu s nízkým obsahem sacharidů

Nízkosacharidová zelenina jako zdravá má nízký obsah sacharidů

 • Sacharidy brokolice – Zelená brokolice obsahuje spoustu životně důležitých látek, jako jsou vitamíny C, E a K a také mnoho vápníku, draslíku, železa, zinku a hořčíku. A jen s asi 2 gramy sacharidů 100 gramů by samozřejmě nemělo chybět na seznamu potravin bez sacharidů.
 • Houby uhlohydráty – Houby mají nejen nízký obsah kalorií, ale jsou také bohatší na bílkoviny než jiná zelenina, například špenát. S pouhými 0,4 sacharidy na 100 gramů jsou skvělé pro vaření bez sacharidů.

Rýžové sacharidy a kolik sacharidů má bulgur?

Rýžové sacharidy Nutriční hodnota Kuskus vařený nízkosacharidový salátový recept

 • V závislosti na odrůdě se liší také přísady a nutriční hodnoty rýže. Ale všichni mají něco společného. Všechny obsahují v průměru kolem 80 gramů sacharidů. Z tohoto důvodu jsou nevhodné pro dietu bez sacharidů.
 • Rýžové dorty Sacharidy – Rýžová vafle poskytuje pouze kolem 30 kalorií a je velmi oblíbenou nízkokalorickou svačinkou. Se 6 gramy uhlohydrátů však nejsou rýžové koláče dobrou volbou pro dietu s nízkým obsahem sacharidů.
 • Bulgurové sacharidy – Bulgur je velmi bohatý na vlákninu, rostlinné bílkoviny a také mnoho vitamínů a minerálů a je považován za mnohem zdravější než těstoviny nebo rýže. S 20 gramy sacharidů na 100 gramů to bohužel není nízkosacharidová potravina.

Ořechy Sacharidy a které ořechy jsou nejlepší pro hubnutí?

Sacharidy vlašských ořechů Které ořechy jsou nejlepší pro hubnutí

Zdravé a plné základních minerálů a vitamínů, ořechy jsou bezpochyby jedním z nejlepších zdravých občerstvení bez sacharidů. Protože mají velmi vysoký obsah vlákniny, čisté sacharidy jsou také velmi nízké. Sacharidy ořechů se však liší v závislosti na odrůdě a ne všechny jsou vhodné pro nízkosacharidovou dietu. Navíc s přibližně 550–600 kaloriemi na 100 gramů nejsou nijak zvlášť kalorické – nesmí to tedy být více než hrstka denně. V následujícím textu pro vás máme podrobný seznam ořechových sacharidů na 100 gramů:

 • Sacharidy kešu oříšky – 8 gramů čistých sacharidů
 • Arašídy uhlohydráty – 8,6 gramů
 • Sacharidy lískových ořechů – 2 gramy
 • Makadamové uhlohydráty – 1 gram
 • Sacharidy mandle – 4 gramy
 • Kalorie a uhlohydráty z para ořechů – 656 kalorií a 1 gram sacharidů
 • Pekanové sacharidy – 1 gram čistých sacharidů
 • Pistáciové sacharidy – 4,7 gramů
 • Sacharidy z vlašských ořechů – 1,9 gramů

Ořechy Sacharidy Seznam alternativ s nízkým obsahem sacharidů

 • Ořechy na hubnutí? – Přestože jsou ořechy velmi kalorické, jsou ideální pro hubnutí. Jsou bohaté na zdravé nenasycené mastné kyseliny, které zajišťují delší pocit sytosti a pozitivně regulují hladinu cukru v krvi. Takže odpověď na otázku, zda můžete ořechy zdravě hubnout, je rozhodně „ano“! Všechny ořechy a nejen mandle vám pomohou zhubnout!
 • Má lněné semínko nějaké sacharidy? – Není žádným tajemstvím, že lněná semínka jsou pro naše zdraví neuvěřitelně prospěšná. Obsahují spoustu vlákniny a zdravé omega-3 mastné kyseliny, které jsou velmi důležité pro imunitní systém a metabolismus. Kromě toho jsou velmi bohaté na vitamíny E, B1 a B6, bílkoviny, zinek a hořčík. Pokud hledáte jídlo bez sacharidů, můžete ovesné vločky v müsli snadno nahradit ráno lněným semínkem – poskytují nám pouze 7 gramů sacharidů na 100 gramů.

Potraviny bez sacharidů – ve kterém ovoci je málo sacharidů??

Ovocné jahody s nízkým obsahem sacharidů zdravé hubnutí

Ovoce je zdravé a plné zdravé vlákniny a vitamínů. Většina ovoce však obsahuje velké množství fruktózy, což je činí nevhodnými pro dietu s nízkým obsahem sacharidů. Které ovoce má nízký obsah sacharidů a více o ovocných kaloriích si můžete přečíst v tomto článku.

Sýrové sacharidy

Nízkosacharidový potravinářský sýr s vysokým obsahem bílkovin s nízkým obsahem sacharidů

Sýr je nejen lahodný, ale také skutečná vitamínová a proteinová bomba. A nejlepší zpráva je – většina sýrů jsou také potraviny bez sacharidů. Níže jsme pro vás sestavili seznam sýrových sacharidů a nejoblíbenějších druhů.

 • Sacharidy z horského sýra – 0 gramů
 • Sacharidy z modrého sýra – 0 gramů
 • Brie uhlohydráty – 0 gramů
 • Sacharidy z máslového sýra – 0 gramů
 • Sacharidy hermelínu – 0 gramů
 • Sacharidy čedar – 0 gramů
 • Ementální uhlohydráty – 0 gramů
 • Sacharidy ze smetanového sýra – 3 gramy
 • Sacharidy Gouda – 0 gramů
 • Tvarohové sacharidy – 2,6 gramů
 • Sacharidy mozzarelly – 0 gramů
 • Parmezánové uhlohydráty – 0 gramů
 • Sacharidy z ovčího sýra – 0,5 gramů
 • Sacharidy z kozích sýrů – 0,2 gramů

Který sýr na hubnutí a kolik sacharidů má nízkotučný tvaroh?

Který sýr pro dietu na hubnutí bez sacharidů

 • Odstředěné tvarohové sacharidy – S pouhými 66 kaloriemi na 100 gramů je odstředěný tvaroh velmi oblíbený mezi sportovci a všemi, kteří si cení zdravé a vyvážené stravy. Kromě toho obsahuje pouze 4 gramy sacharidů a 22 gramů bílkovin a je tedy velmi chutným nízkosacharidovým jídlem.
 • Který sýr zhubnout? – Kvůli vysokému obsahu tuku, sodíku a kalorií se mnoho lidí zdrží sýra. Je však také vynikajícím zdrojem bílkovin, vápníku a dalších živin a dokonce vám může pomoci zhubnout. A toto jsou sýry s nejnižší kalorií, které jsou ideální pro jakoukoli dietu:
Druh sýra Sacharidy
brie 345 kalorií
Máslový sýr 240 kalorií
camembert 219 kalorií
Sýr feta 203 kalorií
tvaroh 103 kalorií
sýr harzer 131 kalorií
mozzarella 200 kalorií
ricotta 175 kalorií
Kozí sýr 330 kalorií

Sacharidy v mase

Mrkvové sacharidy mají nízký obsah sacharidů, což je povoleno

Když se řekne jídlo bez sacharidů, první, co vás napadne, je maso. Nezáleží na tom, zda je drůbež, hovězí nebo vepřové maso – to vše jsou potraviny zcela bez sacharidů. Maso je také vynikajícím zdrojem vysoce kvalitních bílkovin a bílkovin a je velmi bohaté na železo. Pro zdravou výživu doporučujeme maso grilovat, opékat nebo vařit – smažením na oleji nebo chlebem se zvyšuje obsah kalorií.

 • Kuřecí uhlohydráty na 100 gramů je nula a také obsahuje mnoho důležitých živin.
 • Vepřové uhlohydráty jsou také 0 gramů. Je velmi bohatý na vitamíny A, B a E a také na draslík, zinek a železo.
 • Stejně jako u kuřecího a vepřového masa jsou také Hovězí sacharidy rovná nule. Obsahuje hodně železa a vitaminu B12 a zajišťuje delší pocit sytosti.

Jídlo bez sacharidů – Bratwurst má nízký obsah sacharidů?

Bratwurst Low Carb má uzeniny uhlohydráty zdravé hubnutí

Bratwurst, Bockwurst, Weißwurst – klobásy všeho druhu jsou prostě součástí každého grilování v letních měsících a jsou oblíbeným jídlem mnoha Němců. Jsou ale také zdraví. Ale má klobása sacharidy? Při nákupu uzenářských výrobků se určitě podívejte na etiketu, protože některé obsahují cukr a další zvýrazňovače chuti. Abyste měli lepší přehled o tom, zda jsou párky opravdu potraviny bez sacharidů, sestavili jsme pro vás informace o sacharidech na 100 gramů nejoblíbenějších druhů:

 • Sacharidy Bratwurst – 0,2 gramů
 • Bockwurst sacharidy – 0,3 gramu
 • Sacharidy Leberkäse – 0,4 gramů
 • Játrová klobása, jemné sacharidy – 1,5 gramu
 • Mettwurstové sacharidy- 0,2 gramů
 • Salámové uhlohydráty – o, 1 gram
 • Sacharidy čajové klobásy – 0,3 gramu
 • Weisswurst – 0,3 gramu
 • Wiener klobásy – 0,2 gramů

Vaječné sacharidy

Ruská vejce s uzeným lososem s nízkým obsahem karbohydrátů, která umožňují zdravé recepty na hubnutí

Vejce jsou skutečnou superpotravinou a neměla by chybět v žádném menu. Jsou bohaté na vitamíny B12, A a B5 a jsou vynikajícím zdrojem selenu, fosforu a kyseliny listové. Vejce se skládá výhradně z bílkovin a tuků, a proto jsou vejce dokonalým nízkosacharidovým jídlem, když věci musí jít rychle.

Vejce Nutriční hodnoty na 100 gramů:

 • Kalorie: 135
 • Bílkoviny: 12,1 gramů
 • Sacharidy: 1,3 gramů
 • Tuky: 9,6 gramů

Jak zdravý je nízký obsah sacharidů?

Jakými prostředky jsou recepty na sacharidy, hovězí kalorie s nízkým obsahem sacharidů

Stále existuje diskuse o tom, zda je jídlo bez sacharidů zdravé. V následujícím textu vám řekneme, jaké výhody a nevýhody má nízkosacharidová dieta pro naše zdraví.

 • Snížení krevního tlaku – Vysoký krevní tlak je hlavním rizikovým faktorem mnoha nemocí, včetně mrtvice, selhání ledvin a srdečních chorob. Všechny diety, které snižují spotřebu sacharidů a doporučují konzumaci mnoha zdravých tuků a olejů, jako je avokádo, olivový olej a kokosový olej, mají pozitivní vliv na krevní tlak.
 • Nízký obsah karbohydrátů při cukrovce – Vzhledem k tomu, že diabetici mohou konzumovat malý nebo žádný cukr, je pro ně ideální „bezsacharidová dieta“. Ale protože maso také zvyšuje riziko vzniku cukrovky, mělo by být konzumováno pouze s mírou.
 • Snižuje riziko infarktu – Mastné molekuly triglyceridů výrazně zvyšují riziko infarktu. Podle mnoha nových studií dieta bez sacharidů pomáhá snižovat hladinu triglyceridů.

Nízký obsah sacharidů, co můžete jíst vaječné vdolky recept nulové sacharidy

Bohužel dieta, která konzumuje málo nebo žádné sacharidy, má také mnoho nevýhod:

 • Nedostatek mnoha vitamínů a živin – Při nízkosacharidové dietě je ovoce z jídelníčku téměř úplně vyloučeno. A přestože je většina ovoce plná fruktózy, jsou také velmi důležitým zdrojem mnoha minerálů a vitamínů. Abyste se vyhnuli nedostatku vitamínů, doporučujeme konzumovat hodně zeleniny.
 • Vzhledem k tomu, že nadměrná konzumace masa, ryb, mléčných výrobků a vajec na nás působí kysele, mohlo by to bohužel vést k jednomu Překyselení come, který je zodpovědný za mnoho dalších stížností. Patří sem únava, špatný výkon, migrény, nervozita a chronické kožní problémy.
 • Ucpávání tepen u těhotných žen nebo lidí s kardiovaskulárními problémy kvůli zvýšené spotřebě tuků a bílkovin.
 • V prvních týdnech během fáze převodu byste také mohli Svalové křeče, nevolnost a silné bolesti hlavy objevit.

Vaření bez sacharidů – spousta lahodných nízkosacharidových receptů

kh brot Co znamená nízkosacharidové ořechy, jak zdravě zhubnout

Nyní, když jsme vám důkladně porozuměli potravinám bez sacharidů, máme pro vás několik návrhů bez sacharidů. A protože typická německá snídaně se většinou skládá z chleba a džemu, náš první recept je na housky s nízkým obsahem sacharidů.

Složení housek s nízkým obsahem sacharidů:

 • 130 gramů mandlové mouky
 • 40 gramů mandlí, mletých
 • 25 gramů sezamových semínek
 • 20 gramů psylliiových slupek
 • 1 polévková lžíce prášku do pečiva
 • 3 bílky
 • špetka soli
 • 1 lžíce smetanového sýra
 • 270 ml vroucí vody

kh chléb keto buchty recept nízký obsah sacharidů, co je povoleno

A takto se to dělá:

 • Předehřejte troubu na 180 stupňů Celsia.
 • Vložte suché přísady do velké mísy a dobře promíchejte.
 • Přidejte bílky a vše promíchejte.
 • Pomalu vmíchejte vroucí vodu a poté přidejte smetanu.
 • Ze všeho vytvarujte těsto a rohlíčky pokládejte na plech vyložený pečicím papírem.
 • Pečeme asi 60 minut.

Potraviny bez sacharidů- nápady na nulové sacharidy

Občerstvení bez sacharidů Nízkosacharidové chipsy Náhrada salámu

V následujícím textu pro vás máme dva velmi jednoduché a extrémně chutné nápady na občerstvení bez sacharidů:

 • Nízkosacharidové chipsy ze salámu – K tomu potřebujete 100 gramů na tenké plátky nakrájeného salámu a 1 lžičku olivového oleje. Plátky salámu položte na plech, pokapejte je olivovým olejem a poté pečte asi 20-25 minut na 180 stupňů.
 • Čedarové chipsy bez sacharidů se připravuje přesně podle výše uvedeného receptu – nakrájejte velmi tenké plátky sýra Cheddar a pečte je na 150 gramů dozlatova asi 30-35 minut.

Náhrada za nízkosacharidové chipsy

Recept na výměnu nízkosacharidových čipů Nízký obsah sacharidů Proč

Něco k okusování před televizí k tomu prostě patří, a proto máme perfektní recept na lahodné chipsy, který se skládá výhradně z nízkosacharidových potravin.

Složení:

 • 100 gramů mandlové mouky nebo mletých mandlí
 • 150 gramů mozzarelly
 • Vaše volba koření

Příprava:

 • Předehřejte troubu na 180 stupňů Celsia.
 • Mozzarellu nakrájíme na malé kousky a rozpustíme společně se zbylými přísadami na pánvi na mírném ohni.
 • Rukama dobře uhněteme těsto a rozválíme ho co nejteněji mezi dva kusy pergamenového papíru.
 • Nakrájejte malé kousky, dejte na plech a pečte asi 10 minut.

Nízkosacharidové svačinky Udělejte si zdraví a zhubněte s kapustovými chipsy

Mnoho zeleniny je také ideální pro chipsy bez sacharidů. Zvláště křupavé a chutné jsou chipsy vyrobené například z kelu, cukety, okurky a mrkve. Postup je u všech stejný:

 • Předehřejte troubu na 200 stupňů.
 • Zeleninu nakrájejte na velmi tenké plátky.
 • Zakápněte asi 1 čajovou lžičkou olivového oleje a okořeňte dle výběru koření.
 • Zeleninové chipsy rozložte na plech a pečte asi 10 minut.
 • Otočte a pečte dalších 10 minut.

Recept na karbanátky bez sacharidů

Masové kuličky bez vajíčka s tvarohem, nízkosacharidový hamburger recept

Složení:

 • 600 gramů mletého masa, smíchané
 • 1 velká cibule
 • 1 vejce
 • 20 gramů hořčice, středně horké
 • trochu petrželky, čerstvé a najemno nasekané
 • 1 polévková lžíce olivového oleje
 • sůl a pepř

Příprava:

 • Cibuli nakrájejte na malé kousky a vložte do velké mísy spolu se zbývajícími přísadami kromě olivového oleje a vše dobře promíchejte.
 • Na pánvi rozehřejte olivový olej a karbanátky opečte na středním plameni asi 5 minut z každé strany.

Potraviny bez sacharidů-lahodné karbanátky bez vajec s tvarohem

Vaření bez sacharidů Recepty na večeři s nízkým obsahem sacharidů Keto hamburgery

Složení:

 • 1 kilogram mletého masa, smíchaný
 • 250 gramů nízkotučného tvarohu
 • 3 lžíce strouhaného parmazánu
 • 1 svazek jarní cibulky
 • Petržel, čerstvá a jemně nasekaná
 • 2 stroužky česneku
 • sůl a pepř

Takto se to dělá:

 • Všechny ingredience dejte do mísy a dobře promíchejte.
 • Na pánvi rozehřejte trochu olivového oleje a orestujte na něm karbanátky.

Jídlo bez uhlohydrátů – nápady, jak snížit obsah sacharidů

Chléb s nízkým obsahem karbohydrátů kh recepty hodně bílkovin na hubnutí

Řízek je dalším oblíbeným jídlem většiny Němců, a abyste se nemuseli obejít bez tohoto lahodného pokrmu, přinášíme vám pár nápadů na chleba s nízkým obsahem sacharidů, který funguje stejně dobře jako konvenční strouhanka.

 • Mandlová mouka nebo mleté ​​mandle
 • Kokosové vločky
 • Kokosová mouka
 • Lněné semínko
 • Parmezán
 • rozdrobené vepřové krusty

Pizza s nízkým obsahem sacharidů 

Recepty na večeři s nízkým obsahem sacharidů v pizze

Ano, čtete dobře – i pizza má nízký obsah sacharidů a chutná stejně dobře, ne -li o trochu lépe! První recept je na pizzu s nízkým obsahem sacharidů a nízkým obsahem tuku na bázi tuňáka.

Složení:

 • 2 plechovky tuňáka
 • 3 lžíce mandlové mouky
 • 2 vejce, velikost M.
 • Rajčatová omáčka na pomazání
 • 80 gramů strouhané mozzarelly
 • Zelenina dle vašeho výběru na přelití
 • Sůl, pepř a čerstvá bazalka

Příprava:

 • Předehřejte troubu na 200 stupňů.
 • Smíchejte tuňáka s mandlovou moukou a vejci na hladké těsto.
 • Dochutíme solí a pepřem a tence rozetřeme na plech vyložený pečicím papírem. Poté pečte asi 8-10 minut.
 • Pizzový základ potřeme rajčatovou omáčkou a zeleninou, posypeme mozzarellou a pečeme dalších 10 minut.

Lahodná pizza bez sacharidů s květákovým základem

Recept na pizzu s nízkým obsahem karbohydrátů Tuňák Pizza Základ zdravé recepty na večeři

Květák je skutečným univerzálem ve světě nízkosacharidových pokrmů a náš další recept je toho jasným důkazem.

Složení:

 • 700 gramů květáku
 • 150 gramů strouhaného parmazánu
 • 1 vejce, velikost L.
 • Vaše volba koření

Příprava:

 • Předehřejte troubu na 200 stupňů.
 • Květákové růžičky dejte do výkonného mixéru a sekejte, dokud nebudou mít rýžovou konzistenci.
 • Květákovou rýži smažte na pánvi na střední teplotě asi 10 minut.
 • Všechny ingredience dejte do mísy a dobře promíchejte.
 • Tence rozválíme mezi dvěma pečícími papíry a dáme na plech.
 • Pečte 20 minut, zasypte požadovanými ingrediencemi a poté pečte dalších 10 minut.

Recept na čokoládu s nízkým obsahem sacharidů 

Má recept na sacharidy z čokolády s nízkým obsahem karbidu

Ořechy, nugát, plnotučné mléko nebo hořká čokoláda – je jen málokdo, kdo by nemiloval čokoládu! Zajímá vás, má čokoláda sacharidy? Bohužel, nyní, když je pamlsek převážně cukr, odpověď zní „ano“. Pokud patříte k lidem, kteří se bez čokolády neobejdou nebo neobejdou, pak je náš další recept na nízkosacharidovou čokoládu právě pro vás!

Složení:

 • 100 gramů kakaového másla
 • 50 gramů kakaového prášku, neslazeného
 • 30 gramů erythritolu

Takto se to dělá:

 • Na pánvi za stálého míchání rozpustíme kakaové máslo.
 • Přidejte kakaový prášek a erythritol a pokračujte v míchání.
 • Pokud si přejete, můžete nyní přidat trochu ořechů.
 • Buď naplňte čokoládovou formu, nebo rozetřete na malý pekáč vyložený pečicím papírem.
 • Zmrazte na 10 minut a užívejte si!

Pečivo bez sacharidů

Recept na nízkosacharidový perník Nízkokalorické vánoční cukroví

Vánoce budou za pouhé 2 měsíce! A co by to byly Vánoce bez lahodného cukroví? Ze šťavnatého a extrémně chutného nízkosacharidového perníku, který pro vás máme, můžete okusovat, kolik chcete!

Složení:

 • 200 gramů lískových ořechů, mletých
 • 60 gramů mandlí, nasekaných
 • 50 gramů nasekaných lískových ořechů
 • 3 vejce
 • 120 gramů erythritolu
 • 1 čajová lžička vody
 • 1 lžička potaše
 • půl balíčku perníkového koření
 • 1 lžička skořice
 • 100 čokolády s 90% kakaa

Recept na pečivo s nízkým obsahem sacharidů bez sacharidů

Příprava:

 • Troubu předehřejeme na 180 stupňů a potaš rozpustíme ve vodě.
 • Vejce tvrdě spí. Přidejte erythritol a potaš. Ručním mixérem rozmixujte dohladka.
 • Smíchejte všechny suché přísady dohromady a přidejte do vaječné směsi.
 • Směs zpracujte na těsto ručním mixérem.
 • Tvarujte malé kuličky a rozetřete na plech vyložený pečicím papírem.
 • Stiskněte na plocho a pečte 40 minut. Necháme úplně vychladnout.
 • Mezitím nechte čokoládu rozpustit ve vodní lázni za stálého míchání.
 • Perník zalijte čokoládou, nechte vychladnout a užívejte si!

Sladkosti bez sacharidů Recepty s nízkým obsahem karbohydrátů Keto Brownie