zdravá výživa

Jarní dieta – tipy na detoxikaci po zimě

výživa na jarní louce radost vzduch čistí tělo

Nyní, když je zima téměř u konce, je čas pečovat o naše těla. Ve většině případů to přináší nedostatky, které by nyní měly být kompenzovány. Rádi bychom vám poskytli několik tipů, které vám pomohou projít tím správným Jarní výživa může zajistit, aby vašemu organismu byly opět poskytnuty potřebné živiny.

Jarní výživa pro fyzickou pohodu

žaludek žaludek srdce zdravá výživa organismu na jaře

Jarní výživa – co v těle po zimě nejčastěji chybí?

výživa v jarním mase vyhýbejte se zdravým živočišným produktům

Živiny, které tělo postrádá a které je třeba na jaře vyvážit vhodnou stravou, samozřejmě závisí na vaší stravě v zimě. Maso se ve většině případů konzumuje častěji v chladném období, které může být mimo jiné spojeno se svátečním obdobím. Tyto potraviny jsou pro tělo těžko stravitelné. Nedostatek alkalických elektrolytů, jako je vápník a sodík, zvyšuje kyselost těla. Ve skutečnosti kompenzují kyselost těch obvyklých, ale to již neplatí. Nedostatek vápníku může také vést k problémům s kostním systémem.

Jarní dieta – nedostatek ovoce a zeleniny

zelenina detoxikační výživa celer dýně lilek paprika

Výživa na jaře – Kromě stravovacích návyků v zimě často existuje skutečnost, že ovoce a zelenina jsou konzumovány pouze v malých množstvích. Samozřejmě je to částečně způsobeno skutečností, že tyto nejsou v tomto ročním období tak rozmanité. To však neznamená, že neexistují žádné odrůdy. A z tohoto důvodu, i když vám chybí vaše oblíbené ovoce, neměli byste se zcela obejít bez zdravé stravy. Protože pokud organismu chybí potřebné vitamíny a minerály, je také oslaben imunitní systém. Nevýhoda však zůstává i při dostatečné konzumaci ovoce a zeleniny v zimě. Ve skutečnosti se v těle hromadí chemikálie, které byly použity k pěstování ovoce v zimě. Tělo se od nich musí osvobodit, což umožňuje správná výživa na jaře.

Jarní výživa – vitamíny jsou důležité

výživa na jarním slunci dobrý pocit procházka detoxikace

Měli byste také vědět, že nedostatek přirozeného slunečního světla vede k nedostatku vitaminu D v těle. Tento vitamín se nachází v živočišných produktech, ale ne v dostatečném množství. Z tohoto důvodu byste se měli ujistit, že jej svému tělu poskytnete prostřednictvím výživy na jaře, ale i v zimě.

Výživa na jaře – v zimě oslabený imunitní systém

zimní výživa slabý imunitní systém léčba chladem nemocný

Takže už na začátku zimy, ale i ve všech ostatních obdobích roku, mějte na paměti, že více živočišných produktů a méně bylinných produktů oslabuje imunitní systém, a tím zvyšuje riziko onemocnění. Častá jsou onemocnění dýchacích cest způsobená nachlazením, chřipkou, kašlem a rýmou, ale také disbakterióza v zažívacím traktu, anémie, vysoký krevní tlak a další nemoci.

Nesprávná výživa může vést k gastrointestinálním problémům

výživa na jaře zimní bolest břišní nemoci lék

Výživa na jaře – co pomáhá proti jarní únavě?

jarní únava ochablý organismus imunitní systém výživa zdravá

Možná také znáte tento pocit typický pro jaro, které se vyznačuje pomalostí a nedbalostí. Důvodem jsou jak přebytečná kila nahromaděná v zimě, tak toxiny, které se nahromadily v těle kvůli nedostatku vitamínů a chemikálií přítomných v ovoci a zelenině. Abychom tento pocit zahnali a „probudili tělo k novému životu“, je nyní nutné se na jaře očistit správnou výživou, čehož lze dosáhnout hojnou konzumací bylinných produktů. Kromě ovoce a zeleniny jsou to obiloviny a luštěniny.

Sportovní aktivity nejen na jaře

jarní sport zdravý detox na čerstvém vzduchu tipy

Nestačí však jen jíst zdravější stravu. Měli byste také trochu sportovat. Stačí pravidelné procházky na čerstvém vzduchu. Můžete také vyzkoušet jógu. Hlavní věc je, že zajistíte více pohybu. Skvělý nápad je také dechová cvičení. Slunce se také častěji objevuje na jaře. Měli byste to použít navíc ke své stravě na jaře, abyste kompenzovali nedostatek vitaminu D. Když je tedy teplo a slunečno, využijte ho na příjemné opalování.

Dopřejte si na jaře slunce pro vitamín D

jarní sluneční lehátko vitamin d mořská terasa

Jak by měla dieta vypadat na jaře?

výživa saláty sezóna jarní cherry rajská mísa

Po staletí je známo, že je nutné se po zimě vzdát masa a živočišných produktů. Z tohoto důvodu existuje také půst. Používejte tedy pro svou jarní dietu rostlinné produkty a vyhýbejte se živočišným produktům. Pokud se bez masa zcela neobejdete, alespoň omezte množství.

Jarní výživa se sezónními listovými saláty

listový salát jarní salát jíst zdravou výživu

Jaro je obdobím mnoha zelenin. Patří sem saláty, špenát, ředkvičky, petržel, kopr a také jablka, mrkev, řepa a celer, abychom jmenovali alespoň některé. To vše jsou vhodná jídla, která můžete na jaře použít k detoxikační dietě a udělat tak pro své tělo něco dobrého. Zeleninu lze jíst syrovou nebo vařenou v páře.

Dieta na jaře s mrkví

mrkev mrkev mrkvový salát tipy na zdravou výživu imunitní systém

Nejlepší je kombinovat ho s obilovinami. Ty by také měly být přednostně bezlepkové. Nejlepší jsou rýže, jáhly, pohanka, kukuřičná a kukuřičná krupice, quinoa a amarant. Do jídel můžete navíc přidat luštěniny. Zvláště vhodné jsou fazole, cizrna, čočka a hrách. Konzumace luštěnin však závisí také na vašem zdraví. Jednak by měli být před konzumací namočené ve vodě. Pokud máte žaludeční potíže, je vhodné luštěniny pro jarní dietu také rozmixovat.

kukuřičný salát vaření výživa jarní nápad tipy zdravé

Pokud na jaře zkombinujete pro dietu zrna a luštěniny, můžete použít poměr 5: 1. Můžete také konzumovat malé množství ořechů. Nechte to však dvakrát až třikrát týdně, přičemž množství by nemělo překročit 30 g denně. Dalšími potravinami, kterým byste se měli pro očištění těla vyhnout, jsou sůl a všechny druhy tučných a mastných produktů. Patří sem máslo, margarín a slunečnicový olej, ale také varianty jako olivový olej nebo jiné rostlinné oleje, sezamový olej a dýňový olej.

tělový detox jarní řepa lahodný salát

V případě, že vás zajímá, jak by přesně měla vypadat vaše jídla během dne pro výživu na jaře, sestavili jsme pro vás ukázkové menu.

luštěniny jarní výživa fazole zelený salát zdravá strava

ovocná šťáva výživa ananas mrkev rajče jablko pomeranč

Snídaně: ovocná nebo zeleninová šťáva a / nebo ovoce

Oběd: zeleninový salát (převládat by měly zelené saláty)

– dušená zelenina

– bezlepkové obiloviny, případně v kombinaci s luštěninami

Večeře: jako oběd

čerstvá sezóna salátová výživa rajčatový listový salát okurka

Jarní dieta – Na začátku jara je vhodná detoxikace a dieta?

jarní květy růžového slunce vitamín d

Jaro je dokonce nejlepší čas na očistu těla a zbavení toxinů, které se v těle nahromadily zdravou jarní stravou. Nyní také můžete shodit přebytečná kila. Nejjednodušší způsob, jak dosáhnout obojího, je výše zmíněná rostlinná strava. Rychlejší a úspěšnější výsledky však získáte, pokud budete detoxikovat pouze pomocí salátů a ovoce nebo dokonce pouze s ovocem a to po dobu 10 až 15 dnů.

šťáva výživa ovoce ovoce smoothie jablko kiwi pomeranč

Pro zbavení těla toxinů a jeho pročištění je vhodná i varianta z ovocných a zeleninových šťáv, které na jaře konzumujete jako výživu. Tento detox můžete provádět 7 až 10 dní. Výsledkem je, že zlepšíte svůj metabolismus a posílíte imunitní systém těla. Dále ji tímto způsobem tonizujete a hydratujete a zásobujete své buňky glukózou. Pokud budete pokračovat v rostlinné stravě, můžete se nejen zbavit jarní únavy, ale také zbavit organismus stresu ze zimy. Svou přirozenou váhu také získáte zpět zdravou jarní stravou zbavením se zimního tuku a nejlepší na tom je, že toho můžete dosáhnout zdravým a přirozeným způsobem.

výživa na jaře sport zhubnout zdravý detox

Pokud budete dodržovat tyto jarní tipy na výživu a budete jíst ovoce, zeleninu, luštěniny a obiloviny a vyhýbat se tučným a živočišným produktům, budete se hned cítit silnější a plní energie. A vaše nálada se také výrazně zlepší a bude pozitivnější. Vyzkoušejte tento zdravý typ stravy na jaře, protože nemáte co ztratit!

zelený salátový talíř okurková výživa sezóna mrkev

zdravý salát příprava zahradní saláty rajčata papriky detoxikovat

zdravé jarní jídlo jablka loupou dřevo

celer potraviny živiny vitamíny salát jarní zelenina tip

salát čerstvé zdravé jídlo jahody olivy kůra

ředkvičky zelenina zdravý salát výživa červené jaro

organismus detoxikační salát ředkvičky fazole zelená zdravá

ovocná výživa zdravé vitamíny banány jahody hrozny mučenka

výživa v jarním salátu zelené ředkvičky sklo vejce zdravé

výživa v jarní čočce luštěniny zdravá strava

jarní smoothie zelenina petržel šťáva limetka okurka

ovoce detox ovocná výživa hrozny jablka hruška

jíst zdravě detoxikovat pšenici tělních zrn

jarní sportovní aktivity organismus čištění čerstvého vzduchu

výživa na jaře zahrada zábava rodina louka opalování