zdravá výživa

Houba Reishi a káva Ganoderma – lesklý Lackporling jako léčivá houba pro každý den

reishi kapsle koupit ganoderma lucidum káva léčivé houby přínosy pro zdraví rostou pozitivní účinky

Pokud hledáte živiny ve svém ranním šálku kávy, může být pro vás nejnovější trend houby reishi. Vyměňte svou matcha latte a máslovou kávu za nový nápoj na místě – houbu Reishi. Up-and-coming Ganoderma káva je oblíbený nápoj v oblasti zdraví a wellness a vytváří velké nadšení. Ve skutečnosti společnost Whole Foods vybrala léčivé houby jako jedno z nejtrendovějších potravin roku 2018. Zdá se tedy správné, že víme, proč se tento nový druh kávy stal tak žhavým tématem. Mnoho odborníků vychvalovalo zdravotní přínos houby Reishi. Ty se pohybují od zastavení růstu rakovinných buněk až po zamezení třesu z kofeinu. Kolem tohoto trendového léčivého nápoje je však mnohem víc než jen humbuk.

Co je houba Reishi a káva Ganoderma?

houba reishi koupit ganoderma lucidum káva léčivé houby zdraví prospěšná káva pít houby šálek kávy houba

Zpočátku můžete v šálku kávy myslet na houbovité, vlhké houby. Jak tvrdí přírodní kuchařka Kelly Milligan, je to trochu jinak: „Houbová káva je práškové léčivé houby jako houba Reishi smíchaná s kávou, aby se zlepšil váš celkový stav.“ Recept je v zásadě káva s přidanou práškovou houbou Reishi ze sušené Ganoderma Lucidum. Ty se nejprve uvaří, zkapalní na extrakt a pak se pro pohodlí pijáka kávy zpracují na prášek.

reishi kapsle koupit ganoderma káva léčivé houby zdraví prospěšné lžíce

Léčivá houba se také často prodává jako prášková směs nebo kapsle Reishi, které se skládají z 50 procent kávy a 50 procent hub. Můžete si to koupit od společností jako Amazon a Four Sigmatic. Nezapomeňte však zkontrolovat obsah kofeinu na štítku, protože některé značky obsahují více než jiné a možná nebudete chtít konzumovat příliš mnoho kofeinu. Normální šálek kávy obsahuje přibližně 100 miligramů kofeinu. Rozhodněte se tedy pro balenou kávu Ganoderma, což je kolem 50 miligramů na porci. Proto je nejlepší nekonzumovat více než 400 miligramů kofeinu denně.

houba reishi koupit ganoderma lucidum káva léčivé houby zdraví prospěšné kousky hub suché vařit přidat

Ačkoli je houba Reishi nejoblíbenější a nejznámější, existuje několik dalších léčivých hub, které byste mohli použít v práškové směsi. Příkladem jsou cordyceps nebo klub jádra jazyka, lví hříva, břidlicová schillerporling, enokitake atd. Na léčivých houbách je fantastické, že všechny obsahují mnoho léčivých vlastností, vitamínů a minerálů, takže při výběru určitého druhu houbová káva. Ať už si vyberete cokoli, budete mít dostatečné zdravotní výhody.

Původ houby Reishi

houba reishi koupit ganoderma lucidum káva léčivé houby zdravotní přínos mozek káva prášek káva pít houba šálek kávy

To, co se zdá být novým trendem ve světě kávy, není vůbec nové. Houbová káva se v tradiční čínské medicíně používá po tisíciletí pro své potenciální vlastnosti proti stárnutí, uvolňování stresu a paměť a energii. Číňané tomu říkali lingzhi a používali ho do prášku a čajů.

houba reishi koupit ganoderma lucidum káva léčivé houby zdravotní přínos houba kus vařečka

Houbová káva byla také používána jako alternativa během druhé světové války, kdy bylo těžké sehnat některé dnešní sponky. Začalo to ve Finsku ve čtyřicátých letech minulého století, kdy byla káva jednou z prvních komodit, které měly vedle cukru nedostatek. Z tohoto důvodu začali Finové používat jako náhražku kávy houbu čaga, která pochází z jejich země.

Zdravotní přínosy houby Reishi

houba reishi koupit ganoderma lucidum káva léčivé houby zdravotní přínos mozek káva prášek káva pít houba káva

Proč tedy pít tento druh kávy? Díky vysokému obsahu antioxidantů mají houby řadu zdravotních výhod, včetně:

 • Posílit játra
 • Trávicí podpora
 • Zlepšení zdravotního stavu diabetiků
 • Posílit imunitní systém
 • Ochrana proti poškození buněk
 • Zpomalení růstu rakovinotvorných buněk
 • Protože tyto antioxidanty chrání tělo před volnými radikály, které způsobují záněty a poškození buněk, pomáhají také v boji proti chronickým onemocněním, jako jsou:
 • rakovina
 • cukrovka
 • Srdeční choroba
 • Parkinsonova choroba
 • Alzheimerova choroba
 • Oční choroby, jako je šedý zákal

Tim Ferriss, podnikatel a autor knihy The 4-Hour Workweek, je vášnivým pijákem kávy a partnerem Four Sigmatic Mushroom Coffee. Svou mentální vytrvalost, soustředění a konzistentní energii přisuzuje pozitivním účinkům houby Reishi. “Snažím se to vnutit všem svým domácím hostům,” říká.

houba reishi koupit ganoderma lucidum káva léčivé houby zdraví prospěšné mozek káva prášek káva pít kakaová směs

Dalším pozitivním aspektem je, že káva Ganoderma je méně kyselá než konvenční varianta. PH našeho těla, které může ovlivnit dietu, hraje důležitou roli při udržování dobrého zdraví. Vzhledem k tomu, že příliš mnoho kávy nebo kofeinu může stimulovat kyselost v našem těle, což způsobuje změnu kyselosti, přechod na méně kyselý nápoj, jako je houba, může pomoci zabránit příznakům kyselého refluxu, žaludeční nevolnosti a zvýšených stresových hormonů. A protože tento druh kávy obsahuje méně kofeinu než normální káva, vyhnete se případné nervozitě a případnému předávkování.

Jak připravit kávu Ganoderma

reishi-kapsle-koupit-ganoderma-lucidum-káva-medicinální-houby-přínos pro zdraví-prášek

Podobně jako instantní káva je medicinální houba balena pro pohodlí jednotlivě. Práškovou směs stačí nalít do šálku, přidat asi 125 ml horké vody a promíchat. Dáváte přednost čerstvému ​​hrnci tím, že sami přidáte kapsle Reishi nebo houby? Houbové prášky bez kávy jsou další skvělou možností. Nápoj lze také podávat s mlékem nebo bezmléčnou náhražkou, jako je kešu mléko, mandlové mléko nebo kokosové mléko.

koupit houba reishi ganoderma lucidum káva léčivé houby zdravá ledová káva houba šálek kávy kniha

V horkých letních dnech, kdy potřebujete ledový nápoj, nalijte led na čerstvě vyrobený šálek nebo si jednoduše připravte kávu večer předtím a nechte ji vychladnout v chladničce. Několik lžiček medu je skvělou alternativou pro přidání správného množství sladkosti.

Vedlejší účinky kávy z houby reishi

reishi kapsle koupit ganoderma lucidum káva léčivé houby přínosy pro pěstování rostoucích odrůd

Podle Botanické bezpečnostní příručky jsou houby Cordyceps Sinensis a Reishi bezpečnostní třídou 1A – nejbezpečnější možnou klasifikací. Z tohoto důvodu nejsou v dostupné literatuře a klinických studiích známy žádné vedlejší účinky. Zpráva publikovaná v časopise Journal of Traditional and Complementary Medicine (2012) uvádí, že při používání hub Reishi nebyly zjištěny žádné zjevné vedlejší účinky.

houba reishi koupit ganoderma lucidum káva léčivé houby zdraví prospěšné organické kávové houby práškové kameny sklo

Než však budete tyto věci polykat šálek za šálkem, je třeba mít na paměti několik věcí. Milligan uvádí, že vzhledem k silným léčivým vlastnostem hub se mohou objevit detoxikační příznaky, včetně mírných poruch trávení, závratí, příznaků podobných chřipce a vyrážky. Je také důležité mluvit se svým lékařem, pokud užíváte nějaké léky, protože některé bylinky mohou interferovat s léky a někdy i srážení krve.