zdravá výživa

Řasy AFA – 7 výhod pro naše zdraví

Tipy-AFA-Řasy-Superfoods-Zdraví-Výhody-

Organické modrozelené řasy jsou jednou z nejvýživnějších superpotravin na naší planetě. Nejlepší a preferovanou formou modrozelených řas jsou zelené řasy, známé také jako řasy AFA.

Řasy AFA pocházejí z Klamath Lake, idylického sladkovodního jezera v americkém národním parku v americkém státě Oregon. Řasy AFA se rychle staly doplňkem stravy pro tisíce zdravotních nadšenců po celém světě. Modrozelené řasy jsou přírodní potravinou s fantastickou řadou specifických fytochemikálií, které nabízejí obrovské množství antioxidantů, minerálů, aminokyselin, vitamínů, jedinečných enzymů a živin. Řasy AFA jsou jedním z nejbohatších potravinových zdrojů antioxidantů, včetně karotenoidů (beta-karoten, lykopen a lutein), chlorofylu a fykocyaninu, takže je nepochybně superpotravinou.

superzelená modrozelená AFA řasa-zdroj chlorofylu

Vlastnosti řas AFA

modrozelená AFA řasa s vysokým obsahem vitamínů a minerálů

Zde jsou některé z vlastností řas AFA, které mají výjimečné přínosy pro zdraví:

– Řasy AFA – jeden z nejlepších zdrojů chlorofylu

AFA je plná chlorofylu, který pomáhá budovat krevní buňky, bojovat s leukémií a některými formami rakoviny, jako je rakovina kůže a jater.

Studie ukazují, že chlorofyl čistí tělo od těžkých kovů, jako je kadmium a rtuť, pesticidy a průmyslové znečišťující látky, které se hromadí v různých částech těla.

Zelený pigment je zvláště účinný při detoxikaci těla – kombinuje se s toxiny a volnými radikály a neutralizuje je.

Řasy AFA zlepšují imunitu

modrozelená AFA řasa zlepšuje imunitu

Řasy AFA mají vysokou koncentraci phycocyaninu v modrém pigmentu, což zvyšuje imunitu stimulací produkce kmenových buněk z kostní dřeně. Kmenové buňky jsou základní formou všech buněk a lze je převést na jakoukoli buňku, včetně T buněk, makrofágů a podobně.

– Řasy AFA pomáhají se vstřebáváním potravy a podporují metabolismus.

Řasy AFA se suší za velmi nízkých teplot, obsahují velké množství enzymů. Podporují trávení, vstřebávání živin a metabolismus.

Řasy AFA jsou dobré antioxidanty

Superpotraviny-Chlorella-AFA-Řasy-Dobré-antioxidanty

AFA je bohatá na antioxidanty. Výzkum provedený Univerzitou Urbino Carlo v Itálii ukazuje, že použití řas AFA jako antioxidantu zbavuje tělo stresu uvolňováním volných radikálů.

Další studie provedená v Japonsku zjistila, že modrozelené řasy z jezera Klamath vykazují významné antioxidační účinky a obsahují adaptogen, látku, která pomáhá tělu přizpůsobit se a chránit před stresory.

– Řasy AFA dobíjí tělo vitamíny a minerály

Řasy AFA jsou vynikajícím zdrojem minerálů. Obsahují všech 40 základních a důležitých minerálů, které pocházejí z Klamath See. Minerály jsou atomovou matricí těla a jsou nezbytné pro stavbu všech tkání včetně kostí, zubů, kůže, vlasů, nehtů, vnitřních orgánů, svalů, imunitního a nervového systému. Kromě minerálů je AFA vynikajícím zdrojem vitamínů B, obsahuje významné množství vitamínů B1, B2, B3, B5, B6, B9 a B12. Obecně nám vitamíny B pomáhají proti stresu, účinně přeměňují polysacharidy a další uhlohydráty na glukózu, která tělu okamžitě dodá energii a výdrž.

AFA je vynikajícím zdrojem omega-3 mastných kyselin

spirulina-AFA-řasy-pomoc-s-příjmem-jídla

AFA je vynikajícím zdrojem omega-3 mastných kyselin. Jsou obsaženy v kyselinách alfa-linolenové (ALA) a omega-3 mastných kyselinách. Téměř 50% obsahu tuku v řasách AFA pochází z těchto esenciálních omega-3 mastných kyselin. Omega-3 mastné kyseliny, jako DHA a ALA, zlepšují imunitu tím, že přitahují imunitní buňky na místa poranění, chronické bolesti a poškození buněk. Tak uklidňují zánět. Bylo prokázáno, že terapeutická konzumace omega-3 mastných kyselin zlepšuje náladu a cévní systém. Omega-3 mastné kyseliny zabraňují tvorbě rakovinotvorných buněk, rakoviny prsu, tlustého střeva, slinivky a rakoviny prostaty.

Modrozelené řasy – doplněk stravy

spirulina-smoothie-podporuje-metabolismus

Na závěr můžeme shrnout následující:

Řasy AFA mají silný detoxikační účinek a umožňují tělu snadněji se očistit od nahromaděných toxinů. To vede k pozitivnímu účinku na mozek, který pomáhá omezit fáze deprese. Řasy AFA navíc zajišťují vysokou úroveň odolnosti vůči každodennímu stresu.

Řasy AFA zlepšují imunitu těla, zvyšují fyzickou energii a vytrvalost během cvičení.

Řasy AFA jsou vynikajícím doplňkem každodenní stravy. Zvyšují příjem vzácných živin, které je obtížné získat běžnou stravou.