zdravá výživa

16 přírodních látek potlačujících chuť k jídlu, které jsou zdravým způsobem, jak zastavit chuť k jídlu

Opět stojíte před chladničkou nebo svačinou a máte chuť na něco sladkého nebo na okusování, ale jedli jste vlastně dobře? Vzhledem k tomu, že je toho na trhu tolik, není divu, že jen těžko odoláváte okusům a sladkostem. Abyste ale omezili chuť k jídlu, nemusíte hned sáhnout po pilulkách a dalších slibných drogách. Naštěstí má příroda své vlastní produkty, které mohou pomoci v boji proti těmto nepříjemným touhám. Abychom vám poskytli přehled, uvedli jsme pro vás některé přírodní látky potlačující chuť k jídlu. Přibližte se své vysněné postavě a zdravé stravě přirozenou cestou! Co tedy jíst, když máte chuť?

Potlačovače přirozené chuti k jídlu – Rozpoznejte touhy

Přírodní léky potlačující chuť k jídlu, které vám pomohou zhubnout

Chcete -li hubnout zdravě, měli byste se naučit rozlišovat mezi chutí k jídlu a hladem. Protože pomocí přírodních látek potlačujících chuť k jídlu byste neměli potlačovat „skutečný“ hlad. To by bylo všechno, jen ne zdravé. Pokud máte skutečně hlad, měli byste také jíst. Potlačovače chuti k jídlu mají naopak potlačit takzvané chutě. Toho můžete dosáhnout mimo jiné také pomocí zdravé a vyvážené stravy. Přírodní látky potlačující chuť k jídlu, jako jsou ty, které jsme uvedli níže, mají pouze pomoci vyhnout se nezdravému občerstvení mezi jídly. Chemickým prostředkům potlačujícím chuť k jídlu by se mělo úplně vyhnout.

Přírodní látky potlačující chuť k jídlu – jablka

Přírodní látky potlačující chuť k jídlu - jablka, pokud máte náladu na něco sladkého

Vaše tělo touží po něčem sladkém a chystáte se sáhnout po čokoládě ve skříni? Zkuste to nejprve s jablkem. Toto přirozené potlačování chuti k jídlu by bylo bezpochyby lepší volbou, ale jak to pomáhá?

Jednak jablko obsahuje hodně vlákniny. Říká se jim pektiny a zajišťují dlouhotrvající pocit plnosti tím, že udržují rovnováhu glukózy v těle stabilní. V důsledku toho zmizí touha po sladkém a vy jste zároveň udělali něco dobrého pro své tělo. Protože, jak všichni víme, jablka také obsahují důležité vitamíny. Dietní vláknina má další pozitivní účinek. Ve skutečnosti stimulují trávení a uvolňují se hormony, které stimulují spalování tuků. Je tedy perfektní, když pracujete na své postavě. Můžete kombinovat jablko s několika mandlemi, protože jsou také dobrými rostlinnými přípravky potlačujícími chuť k jídlu, jak zjistíte níže.

Rajčata jako přírodní prostředek potlačující chuť k jídlu

Jíst rajčata a snížit chuť k jídlu proti nezdravému občerstvení

Rajčata jsou také přírodními léky potlačujícími chuť k jídlu, které stabilizují hladinu cukru v krvi. To je zajištěno vysokým obsahem chromu v této lahodné, červené zelenině. Nepodceňovat samozřejmě nelze ani všechny další důležité živiny, které nám rajčata dodávají. A protože zeleninu lze také využít v kuchyni na mnoho způsobů, je také dokonalá v boji s chutěmi. Připravte si salát nebo omáčku na těstoviny, jak si přejete. Nebo místo toho, abyste popadli pytel žetonů, si raději dáte lahodnou rajčatovou polévku!

Ovesné vločky jsou přírodní náplní potlačující chuť k jídlu

Ovesné vločky jako přírodní prostředek potlačující chuť k jídlu - snídaně plná ovoce

Ovesné vločky jsou skutečnou náplní. To je také důvod, proč odborníci na výživu opakovaně doporučují ke snídani müsli nebo kaši. Zrno je jedním z takzvaných pomalých sacharidů a zajišťuje, že hladina cukru v krvi zůstane po delší dobu konstantní. Takže se můžete snadno dostat až do poledne, aniž byste si pochutnali na nezdravých jídlech. Přidejte do müsli čerstvé ovoce a dopřejte svému tělu ráno vitamíny. Ovesné vločky jsou také bohaté na hořčík, který pomáhá okysličovat buňky a stimuluje spalování tuků. Zní to perfektně, že??

Losos s vysokým obsahem tuku jako lék na hlad

Losos s vysokým obsahem tuku přirozený potlačovač chuti k jídlu-omega-3 mastné kyseliny pro pocit sytosti

Začali jste svůj den zdravým a sytým müsli nebo kaší, blíží se oběd a vy máte opět pomalý pocit hladu. Co třeba lahodný filet z lososa? Zde jsou to cenné omega-3 mastné kyseliny, které vás zasytí na dlouhou dobu a také zvýší obsah důležitého hormonu. Tento hormon se nazývá leptin a reguluje pocit hladu. To znamená, že vysoké hladiny leptinu říkají mozku, že jste plní. A mimochodem, tělo získává energii z tukových polštářků. Co víc si přát? Mimochodem, tuňák, makrela a pstruh jsou také bohaté na omega-3 mastné kyseliny.

Zázvor je přírodní látka potlačující chuť k jídlu

Zázvorové cibulky jako přírodní prostředek potlačující chuť k jídlu proti sladkým, slaným i slaným

Někdo je milován, ostatní nenávidí – zázvor dokonale potlačuje přirozenou chuť k jídlu. Pokud jste tedy fanouškem tohoto konkrétního kořene, použijte ho, abyste se vyhnuli chuti k jídlu. Zázvor je obzvláště stimulující, což znamená, že dokáže uspokojit chuť na sladké a ovocné, ale i vydatná a dokonce kořeněná jídla. Superpotravina vám navíc poskytne řadu živin, posiluje imunitní systém a působí protizánětlivě. Naplňuje vás, čímž snižuje pocit hladu a stimuluje metabolismus. Pokud hledáte přírodní látky potlačující chuť k jídlu na čaj proti hladu, se zázvorem si vyberete perfektně – čaj chutná skvěle jak teplý na zimu, tak studený v létě. Můžete také osladit trochou medu.

Přírodní léky potlačující chuť k jídlu – domácí opravné prostředky „Máta peprná“

Máta peprná má osvěžující účinek a zmírňuje hlad než čaj, žvýkačky nebo zubní pasty

Stará dobrá máta peprná je vhodná i jako čaj potlačující chuť k jídlu. Ale to není zdaleka jediný způsob, jak využít aromatickou rostlinu jako přirozený prostředek potlačující chuť k jídlu. Vzhledem k tomu, že esenciální oleje v něm obsažené jsou zodpovědné za potlačení chuti k jídlu, jsou pro tento účel vhodné také jednoduché mátové žvýkačky a dokonce i zubní pasta. Všechny osvěžují dech, což tělu signalizuje, že „teď je čas jídla“. V létě můžete rostlinu použít jako osvěžující a chladivý nápoj: listy máty peprné vložte do studené vody. Rovněž je povoleno stříkání citronu, protože citrony jsou také vynikajícími přírodními prostředky potlačujícími chuť k jídlu:

Zastavte chuť k jídlu s citrony

Svačte citron a jiné citrusové plody a pijte je jako šťávu jako prostředek potlačující chuť k jídlu

Citrony stimulují produkci slin, což ve skutečnosti stimuluje chuť k jídlu. Jak pak mohou být citrony přirozenými látkami potlačujícími chuť k jídlu? Kyselina citronová tento účinek potlačuje. Vaše tělo zároveň dostává hodně vitaminu C, který posiluje imunitní systém a ten zase stimuluje metabolismus a spaluje se mnoho kalorií. Citronovou šťávu lze využít mnoha způsoby – například k ochutnání výše zmíněných čajů.

Jiné citrusové plody také brzdí chuť k jídlu. Pokud tedy dáváte přednost pomerančové šťávě, ananasové šťávě nebo grapefruitové šťávě, můžete si mezi tím (nebo na snídani) dopřát citrusovou šťávu.

Mandle jako blokátor chuti k jídlu

Přírodní látky potlačující chuť k jídlu - mandle jako zdravá svačinka mezi jídly

Dostáváme se k již zmíněným mandlům. Každý ví, že ořechy jsou zdravé s mírou. Mandle ale ve skutečnosti obsahují hodně tuku. Proč je tedy používat jako přírodní látky potlačující chuť k jídlu, když ve výsledku získáte hodně tuku? Jednoduše: tělo nedokáže správně absorbovat tuk obsažený v mandlích, ale přesto vás zasytí. Zde je třeba zmínit další plusový bod. Ve skutečnosti mandle také brání trávení tuků, když jíte jiná jídla, což znamená méně přijatých kalorií. Hrst mandlí denně je skvělý nápad, ale rozhodně neslaný, protože sůl povzbuzuje chuť k jídlu!

Omezte svou chuť k jídlu čočkou

Čočka je bohatá na bílkoviny a má dlouhotrvající plnící účinek

Můžete také přestat cítit hlad výběrem čočky jako přírodních látek potlačujících chuť k jídlu. Vláknina a bílkovina jsou prášky na hlad, které vás zasytí na dlouhou dobu. Složité uhlohydráty v něm obsažené zajišťují, že hladina cukru v krvi stoupá jen pomalu a postupně, takže se vyhnete touze po jídle kvůli nízké hladině cukru v krvi. Polévka, guláš a salát – tyto malé pochoutky můžete využít na mnoho způsobů a jíst je jako zdravou alternativu k jiným sladkostem. Také ideální pro vegany a vegetariány, kteří získávají bílkoviny pouze z rostlinných potravin.

Potlačte pocit hladu chilli papričkami

Chilli papričky omezují chuť k jídlu svou pikantností a stimulují metabolismus

Ne každý má rád kořeněná jídla, ale pokud ano, chilli paprička bude vaším nejlepším přítelem. „Kapsaicin“ je název složky, která může potlačit chuť k jídlu a také zajišťuje pikantnost. Přirozený potlačovač chuti k jídlu, kterým můžete uspokojit pocit hladu, dokáže ještě více: Stimuluje se metabolismus, stoupá tělesná teplota a to zase stimuluje spalování tuků. Zní to skvěle, že??

Přírodní látka potlačující chuť k jídlu – topinambur

Topinambur bobtná v žaludku a trvale se plní

Trochu jako zázvor, ale také jako artyčok a brambor – tak vypadá tato exotická hlíza, pro mnohé stále neznámá. Pokud však má být vaše látka potlačující chuť k jídlu bylinková, vyplatí se seznámit se s kořenem, protože při potlačování hladu je opravdu nápomocná. Přesněji je to vláknový inulin, který má plnící účinek, protože bobtná v gastrointestinálním traktu. Protože hladina cukru v krvi zůstává konstantní a nedochází k žádným výkyvům inzulínu, jsou chutě na jídlo potlačeny.

avokádo

Avokádo jako přírodní látka potlačující chuť k jídlu plní a má vysoký obsah zdravých tuků

Když mluvíme o exotice – avokádo je již standardem v kuchyních mnoha lidí. Pokud tomu tak u vás ještě není, je nejvyšší čas, abyste s ním snáze zhubli. Přírodní látka potlačující chuť k jídlu má vysoký obsah olejových kyselin, které mají dlouhodobě plnící účinek. Stabilní hladina cukru v krvi je dalším výsledkem, který působí proti chuti. Nebojte se tuků, které získáte z avokáda. Jsou to zdravé nenasycené mastné kyseliny, které vám dokonce pomohou zhubnout.

Potraviny potlačující chuť k jídlu – bílkoviny

Bílkoviny v mase, mléčných výrobcích a rostlinných potravinách proti chuti

Již jsme zmínili, že bílkoviny mají s ohledem na čočku plnící účinek. Ale to samozřejmě platí i pro další potraviny, které jsou bohaté na bílkoviny. Proto se libové maso ideálně hodí ke zdravému uspokojení vašich chutí nebo dokonce k tomu, aby se vůbec nedovolilo. Zda si vyberete kuřecí, vepřové nebo hovězí maso, je jen na vás. Pokud je maso kvalitní (což se samozřejmě velmi doporučuje), stačí ho 120 g. Vejce můžete také použít jako přírodní látky potlačující chuť k jídlu, které jsou bohaté na bílkoviny, dále fazole, cizrnu a dokonce i špenát a brokolici.

Zastavte touhu po domácích lécích – kozí rue

Goat's Rue (Herba Galegae) pro přírodní čaj potlačující chuť k jídlu

Tento přírodní prostředek potlačující chuť k jídlu je jedním z nejúčinnějších v okolí. Kozí rue (Herba Galegae) je bylina, která je k dostání v lékárnách a obchodech se zdravou výživou a obsahuje účinnou látku galegin. To má následující účinek:

  • dlouhodobě snižuje hladinu cukru v krvi
  • snižuje vylučování cukru močí

Přírodní látky potlačující chuť k jídlu pro zdravou výživu

Výsledná nízká hladina cukru v krvi stimuluje odbourávání tuků a stimuluje tělo, aby nejprve snížilo hladinu cholesterolu (vysoká hladina cukru v krvi by naopak zabránila odbourávání tuků, podpořila vývoj nových tukových zásob a tím zvýšila chuť k jídlu). Hořké látky v rostlině také omezují chuť k jídlu. Ideální volba, pokud se chcete vyhnout chutě a vaše léky potlačující chuť k jídlu by měly být přirozené. Nejlepší je připravit si z bylinky čaj.

Jen voda

Když máte hlad, pijte vodu a zvlhčete tělo

Člověk často nemá hlad, ale ve skutečnosti jen žízeň a zaměňuje oba signály. A protože voda je stejně důležitá, pokud máte pocit hladu, můžete si jednoduše nejprve dát sklenici vody. Pokud po několika minutách stále cítíte hlad, zbývá určit, zda je opravdu čas na jídlo, nebo vás znovu trápí pouze vaše chuť k jídlu. Tento přírodní prostředek potlačující chuť k jídlu lze také kombinovat s trochou citronové šťávy.

Potlačovače přirozené chuti k jídlu – cvičení

Cvičení zastaví vaši chuť k jídlu a pomůže vám zhubnout

Nuda znamená, že často otevíráte dveře chladničky a hledáte něco, na čem byste se mohli občerstvit. Takže rozptýlení věcí, které jsou zábavné, je skvělá pomoc. Ještě lepší by ale bylo, kdybyste sportovali. Ať už běháte, jezdíte na kole, na inline bruslích nebo si jen tak sednete a jen kliky doma-nejenže stimulujete spalování tuků a pak se budete cítit lépe. Britská studie také ukázala, že uvolňuje tělu vlastní látky potlačující chuť k jídlu. Po cvičení máte zvýšenou potřebu energie, což vede k tomu, že jíte více. Subjekty ve studii však tuto potřebu nekompenzovaly většími porcemi. Poměr mezi spotřebou kalorií a příjmem byl u nich stále v červených číslech ve srovnání s testovanými osobami, které nesportovaly.

Zdravé a přirozené látky potlačující chuť k jídlu na chuť k jídlu