Zdatnost

Zhubněte pomocí hula hoop: tipy na efektivní cvičení se spoustou zábavy

Hula obruče jsou spojeny hlavně s živými sny o šťastném dětství, ve kterém ještě nenastaly všechny povinnosti pro dospělé. Poněkud překvapivé je, že hula hooping je v poslední době trendem, ne jako dětská hračka, ale jako účinný prostředek k hubnutí prostřednictvím vzrušujících cvičení hula hoop. Může hula hooping poskytnout všechny výhody pravidelného cvičení, nebo je to jen zábava? Jaká jsou nejlepší cvičení s dobrou pneumatikou? Přečtěte si všechny důležité informace o tom, jak zhubnout pomocí Hula Hoop.

Lze odstranit pomocí hula obruče?

Hula Hoop pro trénink celého těla doma

Hledáte vzrušující cvičení, se kterým se můžete zbavit přebytečných kil? Pak vyzkoušejte Hula Hoop! Budete opravdu překvapeni, jak moc můžete zhubnout se starou dobrou pneumatikou. To neznamená jen otáčení kolem pasu, ale také další cvičení, která procvičí všechny svalové skupiny.

Zde jsou některé obecné výhody pro fitness a zdraví spojené s tréninkem hula hoop:

 • Zůstanete fit a ve formě.
 • Zhubnout můžete za pár týdnů, protože to pomůže spálit až 450 kalorií za hodinu.
 • Má tendenci posilovat vaše svaly, protože jsou zapojeny do obruče.
 • Působí jak na břišní svaly, tak na jádro těla.
 • Cvičení je zábava a pomáhá bojovat s depresí.
 • Pomůže vám získat to ploché břicho, po kterém jste vždy toužili.
 • Díky cvičení bude vaše tělo pružnější.
 • Jelikož je to zábavná a temperamentní aktivita, dělá vám to radost a udržuje si pozitivitu.
 • Posiluje vaše soustředění.
 • Poskytuje vám pružný a těsný pas.

Jak zhubnout s Hula Hoop

K tomu, aby bylo možné pomocí hula hopu zhubnout, stačí i 20 až 30 minut denně. Možná to nezní tak obtížně, ale pokud necháte pneumatiku kroužit kolem pasu půl hodiny, rychle si uvědomíte, jak je to ve skutečnosti vyčerpávající.

Čím je ale toto cvičení tak výjimečné? Otáčením pneumatiky se kardiovaskulární systém opravdu rozjede, což zvyšuje hormony štěstí v těle. Po tréninku se cítíte svobodní a malé každodenní starosti mizí.

Konzumace kalorií a hubnutí

Který hula hoop vážil, aby zhubl

Jedna z prvních věcí, které si všimnete, když začnete hula hooping, je fakt, že můžete spálit tolik kalorií, jako kdybyste běželi na běžícím pásu. V průměru mohou tradiční fitness cvičení a rutiny spálit 200 až 300 kalorií za hodinu. S hula hooping můžete spálit stejné množství za pouhých 30 minut. To je ohromné ​​spálení kalorií a přínos pro někoho, kdo se snaží shodit spoustu přebytečných kil pomocí cvičení, ale ne do cvičení v tělocvičně.

Hula hoop je vhodný pro dobré procvičení celého těla?

Zhubněte tréninkem celého těla hula hoop

Pokud hledáte cvičení celého těla bez spousty vybavení, hula hooping může být vynikající volbou. Hula Hoop vám může procvičit celé tělo a zapadnout do vaší současné rutiny tělesného odporu.

Můžete například provádět výpady při procvičování paží hula hopem. Při instalaci hula hoopu můžete také balancovat a dělat nějaké jógové pózy. Můžete jej použít k procvičení břišních svalů, paží, ramen, nohou a jádra. Vše závisí na tom, jak začleníte hula hoop do své rutiny.

To však neznamená, že byste se měli uchýlit výhradně k hula hoopingu. Cvičení Hula Hoop vám pomůže sladit vaše tělo se stabilitou, vytrvalostí a základním zaměřením, které potřebujete k vybudování základní síly, ale samy o sobě vám neposkytnou šestibalení. Pokud je to váš cíl, nepřehlédněte ostatní cvičení, která cílí na vaše jádro.

Hubněte s Hula Hoop – zážitky

Kolik zhubnout s Hula Hoop zkušeností

Mnoho žen, které mají nadváhu nebo které příliš přibraly v těhotenství, přísahají na Hula Hoop pro rychlé a efektivní hubnutí. Kromě toho hula hooping snižuje tuk kolem břicha a boků a výrazně utahuje pas. A kolik vlastně můžete zhubnout pomocí hula hopu? Přesnou odpověď samozřejmě dát nemůžete, ale výsledky žen, které si cvičení už vyzkoušely, jsou opravdu přesvědčivé. Například budoucí nevěsta z Velké Británie zhubla téměř 40 liber v době mezi zasnoubením a svatbou jen hula hooping. Podobné zkušenosti s pneumatikou měla i Američanka, která během jednoho roku zhubla v těhotenství o něco více než 35 kilo.

Zhubněte pomocí hula hopu – takhle to funguje!

Zhubněte a bavte se s hula hopem

Hula hooping je tedy nejen zábavný, ale také účinný. Existuje však několik věcí, které byste si měli uvědomit, pokud hodláte pneumatiku používat jako prostředek ke snížení hmotnosti. I když jste v hula hopu nováčkem, nikdy není pozdě se učit.

První kroky

Trénink Hula Hoop, který obruč

Abyste s Hula Hoop opravdu zhubli, měli byste si nejprve vybrat správnou pneumatiku. K redukci hmotnosti se nejlépe hodí pneumatiky, které jsou zatěžovány malými hmotnostmi. Ideální jsou hmotnosti od 0,7 do 1,2 kilogramu pro začátečníky a až 2 kilogramy pro pokročilé. Důležitou roli hraje také průměr pneumatiky – čím je pneumatika větší, tím je snazší kroužit kolem pasu. Pokud je to možné, vyzkoušejte vybraný hula hoop před jeho koupí.

Tipy:

 • Začněte kratšími tréninky, aby si tělo zvyklo na pohyby pomocí hula hoopu.
 • Podívejte se na některá videa.
 • Vyberte si vhodnou obruč (například vážené hula obruče jsou vhodnou volbou pro pas, ale nejsou tak dobré pro ruce, ruce a nohy).
 • Noste pohodlné, pružné, přiléhavé oblečení, které umožňuje dostatek pohybu.
 • Ujistěte se, že máte správné držení těla a pohyb.
 • Přehrávejte hudbu, aby vaše cvičení bylo zábavnější.

Skvělá cvičení na hubnutí pomocí hula hopů

Zhubněte cvičením Hula Hoop Tree Press

Zde jsme shromáždili několik cvičení s hula hoopem, abyste získali představu o tom, co s hula hoopem můžete dělat. Toto je jen malá část variant cvičení, protože téměř každé klasické cvičení lze provádět také s obručí.

Tree Press

Při tomto cvičení používáte hula hop jako činku. V zásadě budete s trochou variací provádět tricepsová rozšíření. Zde jsou kroky.

Držte hula hop za hlavou. Poté zvedněte pravou nohu a chodidlo pravé nohy položte na vnitřní stranu levé nohy těsně pod kolena. Držte záda rovně a dívejte se dopředu. Nyní sklopte lokty za sebou hula hop a poté jej vraťte zpět do výchozí polohy. Udělejte to 10krát a poté vyměňte nohy.

Obruč squat dřep s hula hoop

Obruč dřep

Dřepy jsou vhodným cvičením na boky a stehna. Když přidáte hula hop, ztratíte ten extra tuk na bocích. Zjistěte, jak na to.

Postavte hula obruč ve vzdálenosti jedné paže před sebe a držte ji oběma rukama. Dejte nohy od sebe na šířku ramen. Ujistěte se, že vaše prsty směřují stejným směrem jako kolena. Nyní vysuňte boky, pokrčte kolena a snižte tělo, jako byste seděli na židli. Současně odsuňte horní část hula obruče, abyste mohli pořádně dřepnout. Dávejte pozor, aby vám kolena nepřekročila prsty na nohou. Vraťte se do výchozí polohy.

Hula Hoop Russian Twist

Russian Twist je skvělé základní cvičení. Můžete je zvednout, pokud je uděláte s hula hopem. Zde jsou kroky.

Posaďte se na podlahu a oběma rukama držte hula hop. Mírně pokrčte kolena a zvedněte obě nohy. Posaďte se a otočte se doprava, zatímco držíte hula hop. Zastavte se na chvíli a pak zahněte doleva. Opakujte 25krát, abyste dokončili větu. Proveďte 3 sady.

Cvičení Hula Hoop pro pas Ninja na hubnutí

Průchod ninja

Položte nohy na šířku ramen od sebe a mírně pokrčte kolena. Držte obruč v pravé ruce a přetočte pas přes pravé rameno. Poté předejte obruč doleva a poté zahněte doleva. Tento postup opakujte, ale v případě potřeby si dejte přestávku, protože nadváha této pneumatiky může být těžká.

Boční úsek s hula obručemi

Boční úsek s hula obručemi

Nejprve se postavte nohama na šířku ramen a obruč držte ve vzduchu nad hlavou. Nakloňte se na jednu stranu, narovnejte boky a zahřejte tělo. Poté na několik sekund podržte úsek a přepněte strany.

Závěr

Fit a zdravý s Hula Hoop

Závěrem lze říci, že hubnutí pomocí hula hoop je přesvědčivou alternativou k tréninku pro ty, kteří se vyhýbají břišním klikům nebo klikům. Jsou srovnatelné s kardio pro účinnost hubnutí a zároveň zlepšují vaše jádro. I tak však pro dosažení nejlepších výsledků musíte dodržovat zdravou výživu.