Zdatnost

Trénink na běžeckém pásu – 12 užitečných tipů pro efektivní fitness cvičení

trénink na běžeckém pásu užitečné tipy triky efektivní fitness cvičení krokoměr optimální analýza běžeckého pásu sportovní obuv

Trénink na běžeckém pásu má mnoho výhod a je skvělou alternativou pro běžce, když nepříznivé počasí nebo obavy o bezpečnost znemožňují běh venku. Postupujte podle těchto tipů, aby bylo cvičení na běžeckém pásu efektivnější, zábavnější a bezpečnější. Když jste připraveni začít, tento příspěvek obsahuje užitečné tipy, které vám pomohou cvičit a omezit kalorie.

Trénink na běžícím pásu – rozcvička

cvičení na běžeckém pásu užitečné tipy triky efektivní fitness cvičení sluneční svit sledovat video běh posilovna

Běhejte nebo kráčejte pomalým, snadným tempem po dobu 5 až 10 minut. Je lákavé skočit na běžecký pás a začít cvičit, ale i tak byste si měli nechat čas na pořádnou rozcvičku.

Použijte mírný sklon

cvičení na běžeckém pásu užitečné tipy triky efektivní fitness cvičení úprava sklonu konzoly stiskněte ruční ovládání

Nastavte sklon běžeckého pásu na 1% až 2%. Protože v interiéru není žádný odpor větru, mírné stoupání lépe simuluje běh venku. Pokud s běháním teprve začínáte, je samozřejmě dobré nechat sklon na 0% a tím také zvýšit pohodlí na běžeckém pásu.

Netrénujte příliš prudce

cvičení na běžeckém pásu užitečné tipy triky efektivní fitness cvičení protahování rozcvička rozcvička

Nenastavujte však sklon příliš prudký (více než 7%). To může vést k poranění Achillovy šlachy nebo lýtka. Během celého tréninku neběhejte více než 2%. Také se ujistěte, že kombinujete prudké svahy s normálním plochým chodem.

Nedržte se konzoly

cvičení na běžeckém pásu užitečné tipy triky efektivní fitness cvičení libové držení držet sport hrát pot

Někteří sportovci předpokládají, že se při chůzi nebo běhu na běžeckém pásu musí držet zábradlí. Zábradlí slouží pouze k bezpečné montáži a demontáži. Ze všeho nejvíc, když běžíte na běžeckém pásu, cvičte správný tvar horní části těla tím, že držíte ruce v úhlu 90 stupňů, jako byste běželi venku.

Zahřívání po běžeckém pásu

cvičení na běžeckém pásu užitečné tipy triky efektivní fitness cvičení protahování rozcvička

Je také snadné skočit z běžeckého pásu, když je váš trénink dokončen a váš srdeční tep se zvýšil. Věnujte 5 minut pomalému tempu nebo na konci tréninku, běžte a nechte svůj srdeční tep klesnout pod 100 tepů za minutu, než vystoupíte. Zahřátí vám také pomůže vyhnout se závratím nebo pocitu pohybu, když sestoupíte z běžícího pásu.

Nenaklánějte se dopředu

cvičení na běžeckém pásu užitečné tipy triky efektivní fitness cvičení štíhlá rukojeť držte konzolu

Také nezapomeňte držet tělo vzpřímeně. Nemusíte se předklánět, protože běžecký pás tahá nohy dozadu. Než je sundáte, budete muset z pásky stáhnout nohy. Příliš velký předklon může způsobit bolesti krku a zad.

Věnujte pozornost svým krokům

cvičení na běžeckém pásu užitečné tipy triky efektivní fitness cvičení počítání kroků cvičte produktivně

Udržujte své kroky rychlé a krátké, abyste minimalizovali dopad na vaše nohy. Zkuste provést metatarzální úder, abyste se ujistili, že netrefíte patu a nezpůsobíte šok v kolenou. Možná budete muset přehnat tah paty, protože nedostatek hybnosti vpřed brání pohybu nohou v kruhovém pohybu.

Zlepšete počet kroků pomocí analýzy běžeckého pásu

cvičení na běžeckém pásu užitečné tipy triky efektivní fitness cvičení sluneční svit poslech hudby vizualizace vnějšího okna budovy

Čím více kroků za minutu provedete, tím efektivněji budete moci cvičit na běžícím pásu. Elitní sportovci mohou běžet kolem 180 kroků za minutu. Najděte počet kroků tím, že spočítáte, kolikrát noha narazí na pásku za jednu minutu, a poté toto číslo zdvojnásobíte. Pokuste se zlepšit počet kroků při běhu tím, že se zaměříte na kratší a rychlejší kroky a budete mít chodidla blízko opasku. Toto cvičení vám pomůže zvládnout nudu na běžícím pásu a dokonce zlepší váš venkovní běh.

poslouchat hudbu

cvičení na běžeckém pásu užitečné tipy triky efektivní fitness cvičení sluníčko poslech hudby běh posilovna

Přestože používání sluchátek při běhu venku není bezpečné, poslech hudby na běžícím pásu může být skvělým způsobem, jak bojovat s nudou a běhat déle. Vyberte si motivační písně a vytvořte si playlist pro cvičení. To vám může ušetřit od neustálé kontroly hodinek, abyste zjistili, kolik toho ještě potřebujete. Stále se nudíte? Zkuste například 30minutový intervalový trénink.

Hydratace během cvičení na běžeckém pásu

cvičení na běžeckém pásu užitečné tipy triky efektivní fitness cvičení hydratace sebe láhev na vodu rozsah

Při cvičení na běžícím pásu můžete ztratit ještě více tekutin, než při běhu venku. Je to proto, že vás nic netrápí. Z tohoto důvodu mějte láhev vody na dosah.

Vizualizujte trasu

cvičení na běžeckém pásu užitečné tipy triky efektivní kondiční cvičení rozcvička mluvení pohled sledování představte si běžící trasu

Další trik pro produktivní trávení času na běžícím pásu je vizualizace venkovní trasy, na které často jezdíte nebo běháte. Představte si, že jdete po něm a vizualizujete si budovy a další pamětihodnosti, které byste cestou prošli. Změňte nastavení sklonu v době, kdy jedete na kopec.

Nedívej se dolů

cvičení na běžeckém pásu užitečné tipy triky efektivní fitness cvičení cvičení unavení

Je těžké neustále kontrolovat, kolik času nebo vzdálenosti vám zbývá, ale pokud se podíváte dolů, vaše běžecká forma tím utrpí. Nedívejte se ani na své nohy. Když se to stane, pravděpodobně budete běhat společně, což může vést k bolestem zad a krku. Dívat se dopředu je nejbezpečnější způsob běhu, ať už jste na běžícím pásu nebo venku.