Zdatnost

Skryté fitness výhody zdravého životního stylu – na které jste nemysleli

Když se lidé rozhodnou vést zdravý životní styl, je to často z důvodů, které očekáváte. Sexy tělo, lepší zdraví a delší život jsou společné cíle, které lidé sledují. Jsou to nejzjevnější výhody, které získáte obětováním ve stravě, cvičení a osobních návycích.

Ale i když se jedná o nejviditelnější výhody, nejsou to vše, co získáte. Níže uvedeme některé další výhody, které získáte zdravým životním stylem, a probereme některé způsoby, jak je můžete využít ve svůj prospěch.

Stáváte se vzorem pro ostatní lidi:

Nikdy nepodceňujte míru vlivu, který můžete mít na něčí život, a to, jak vaše činy mohou inspirovat činy ostatních.

A studie týmu Behavioral Insights dokázal, kolik síly může mít vzor. Studovali 11 000 studentů s nízkými příjmy a méně privilegovaných středoškoláků blížících se univerzitnímu věku, kteří pravděpodobně nenavštěvovali univerzitu. Na část z těch 11 000 poslali dva povzbudivé dopisy od univerzitních studentů, kteří pocházeli ze stejného prostředí. Třikrát více studentů ze skupiny, kteří obdrželi dopisy, zaslalo přihlášky na univerzity než skupina, která je nedostala.

Vedením zdravého životního stylu můžete být živým svědectvím, které inspiruje ostatní ke zdraví. To platí zejména pro vaše děti, které Psychologie dnes uvedla, že modelují své chování po rodičích v 63% případů, kdy přiznávají, že mají vzor.

Mohlo by to vést k nové kariéře:

Prostřednictvím svého zdravého života jste bezpochyby získali spoustu skvělých tipů o cvičení, dietách a budování duševní odolnosti, které vám umožnily uspět. Proč nevyužít tuto odbornost k práci pro ostatní a zároveň vydělat nějaké peníze?

Existuje spousta kariérních možností, ze kterých si můžete vybrat. Minq.com uvedl, že nejlepší pracovní místa pro odbornost v oblasti zdraví zahrnují:

  • Dietolog nebo odborník na výživu
  • Instruktor jógy
  • Zdravotní sestřička
  • Masážní terapeut
  • Chiropraktik
  • Osobní trenér fitness

Pokud vám běžná práce v kanceláři nejde, můžete také zvážit soukromé konzultace nebo blog a podělit se o své zdravotní znalosti. Každá možnost by vám přinesla slušnou mzdu a ani u jedné není těžké začít. Stačí si založit doménu, vytvořit svůj web, nahrát přihlašovací údaje a jste připraveni začít něco měnit.

Vylepšená paměť:

Žijeme ve světě, který je neustále v pohybu, a když vaše živobytí závisí na vaší schopnosti rychle si vybavit informace, nemůžete si dovolit nechat svou mysl sklouznout. Ať už jste si to uvědomili nebo ne, váš zdravý životní styl má ve skutečnosti schopnost zlepšit vaši dlouhodobou i krátkodobou paměť.

Proč tomu tak je??

Harvardská lékařská škola vysvětluje, že paměť je založena na třech samostatných procesech: kódování, nahrávání a načítání. Informace obdržíte během fáze kódování, uložíte je během fáze záznamu a poté je načtete z paměťových bank během fáze načítání.

Většina ztráty paměti je výsledkem chemické nerovnováhy, ke které dochází, když dosáhneme 50. Tyto nerovnováhy v různé míře brání těmto třem procesům. Zdravá strava a cvičení mohou pomoci zpomalit a zabránit těmto chemickým nerovnováhám a zlepšit naše kognitivní funkce.

Můžete se zotavit ze zranění a nemocí rychleji

Ačkoli jste o tom možná nevěděli, zdravý životní styl ve skutečnosti podporuje rychlejší uzdravení než nezdravý životní styl. Důvodů je několik.

Hustota kostí a svalů

Když cvičíte byť jen 180 minut týdně, můžete mít obrovský dopad na rychlost regenerace kostí a svalů po zranění. Studie publikovaná v časopise Journal of the American Medical Association zjistila, že ve studijní skupině žen dvě sezení silového tréninku týdně v průběhu roku nejenže zabránily úbytku kostní hmoty, ale ve skutečnosti pomohly zlepšit hustotu kostí.

Snižuje otoky a záněty

Udržování zdravého životního stylu vám také může pomoci rychleji se uzdravit snížením množství otoků, které zažíváte. Podle Dr. Marka Hymana, ředitele centra UltraWellness, je zánět základní příčinou téměř všech dlouhodobých onemocnění.

Zánět lze měřit nahromaděním C-reaktivních proteinů (CRP). Když vaše tělo reaguje na zranění, začne generovat vyšší stupeň CRP, aby překonalo atributy jako špatná strava a nedostatek pohybu.

Lidé, kteří udržují aktivní a zdravý životní styl, obvykle zaznamenávají menší nahromadění CRP. Výsledkem je menší otok, rychlejší hojení a ještě menší bolest.

Vždy je to správné rozhodnutí

To je jen několik příkladů některých skrytých výhod zdravého životního stylu. Mohl bych jmenovat více, ale chápete. Nejdůležitější věcí, které rozumíte, je, že vést zdravý životní styl je vždy správné rozhodnutí, a to ze všech těchto důvodů a dalších.

Abyste mohli inspirovat ostatní, rozvíjet prodejné dovednosti a rychle se zotavit ze zranění, režim diety a cvičení vždy stojí za oběť. Nemůžete dát cenu za zdraví a můžete ji nahradit penězi, pěkným domem nebo skvělým manželstvím. Je to opravdu nejbezpečnější investice, kterou můžete udělat.