Zdatnost

Silový a vytrvalostní trénink – co je užitečnější pro rychlé hubnutí?

fitness studio činky zhubnout silový a vytrvalostní trénink

Vytrvalostní trénink zahrnuje pěší turistiku, běh a plavání. Jsou jedním z nejúčinnějších způsobů, jak zhubnout, tvrdí článek v časopise Journal of Applied Physiology. Opomíjet by se ale nemělo ani tělesné cvičení na budování svalů. Silový a vytrvalostní trénink člověk by měl kombinovat.

Silový a vytrvalostní trénink – studie z Duke University, USA

joggingový sport pomáhá zhubnout sílu a vytrvalostní trénink

Studie hodnotící změny v těle ukázala, která cvičení jsou při hubnutí užitečnější. Provedla to Univerzitní nemocnice na Dukeově univerzitě v USA. Vytrvalost, silový trénink nebo kombinace těchto dvou? Studie zahrnovala 234 lidí s nadváhou. Zlepšený metabolismus během vytrvalostního tréninku vede k rychlému hubnutí a redukci tuku, uvedla Leslie Williams, která studii vedla.

Spojte silový a vytrvalostní trénink

svalová hmota břišní drtí hubnutí a vytrvalostní trénink

Účastnilo se 234 lidí s nadváhou a obezitou, kteří byli rozděleni do tří skupin: jedna skupina absolvovala silový trénink, druhá skupina běžela 12 mil týdně, třetí kombinovaný běh a tři dny silového tréninku týdně. Výsledky ukázaly, že tito účastníci dělali vytrvalostní cvičení a kombinaci Silový a vytrvalostní trénink nejvíce ztratili. Při provádění silového tréninku specialisté vzali v úvahu přírůstek hmotnosti v důsledku zvýšené svalové hmoty.

běžecký vytrvalostní trénink pomáhá rychle zhubnout a spálit tuky

Odborníci dospěli k závěru, že kardio trénink je nejúčinnějším způsobem, jak rychle zhubnout, protože ti, kteří běželi 12 mil týdně, promrhali 133 minut fyzické aktivity, zatímco kombinace silového tréninku potřebovala 180 minut týdně. Výsledky třetí skupiny jsou však rozporuplné. Přestože nedosáhli největšího úbytku hmotnosti, změna velikosti pasu je evidentnější.

břišní svaly snižují silový trénink obvodu taiilen

Hlasování Silový a vytrvalostní trénink kombinovat závisí na cílech. Pokud chcete více stimulovat spalování tuků, měli byste více běhat. Pokud si chcete obléknout své oblíbené džíny, je lepší kombinovat je s posilováním.