Zdatnost

Protahování – aneb jak můžete protahováním dosáhnout svého vysněného těla

strečink svalů relaxovat po cvičení

Už vás nebaví mnoho zbytečných diet? Podle Protahování mohli byste dosáhnout vysněné postavy, protože protahování je pro naše svaly a klouby velmi důležité. Protahování je jedním ze základních typů cvičení, spolu s aerobním a anaerobním cvičením.

Při protahování protáhněte každý sval

strečink strečink vysněné tělo strana protahování

Protahováním se protáhne každý sval i každá svalová šlacha. To zvyšuje pružnost a tonus všech svalových skupin. Výsledkem je zlepšená kontrola nad našimi pohyby, což nám také umožňuje dělat více práce.

protahovací cvičení protahování zmírňují bolesti zad

Se správným školením je zcela možné, že budeme neuvěřitelně agilní a stabilní. Svaly a šlachy se mechanicky mění protahovacím cvičením, protože se tam zvětšuje synoviální tekutina. Tato skutečnost pomáhá kloubům, aby byly lépe vyživovány, a tím je přirozeně zpevňuje a zdraví. Riziko vzniku osteoartrózy je mnohem, mnohem nižší.

protahování těla zádové svaly podlaha

Jedno ze základních pravidel při strečinku nám říká, že těmito cviky bychom měli maximálně protáhnout svaly a klouby, ale tak, aby protažení netrvalo déle než minutu. To je velmi důležité mít na paměti, protože pokud ne, můžeme dostat zlomeninu a toto zranění může být velmi nebezpečné. Dalším pravidlem je, že tah by nikdy neměl způsobovat bolest. Strečink lze cvičit nejen samostatně, ale také v kombinaci s jinými aerobními a anaerobními tréninkovými cvičeními.

cvičení protahování snu tělo svaly nohou

Pokud je strečink proveden správně, pomáhá předcházet zraněním a zvyšuje stupeň a objem pohybů našeho těla. Pomáhá chránit tepny před sklerózou, protože svalové skupiny jsou adekvátně vyživovány zlepšeným zásobováním krví. Posílení kloubů pomáhá koordinaci a rovnováze těla v prostoru. Nakonec je strečink skvělým způsobem, jak předcházet nebo léčit svalové křeče.

trénink protahování vysněného těla z části   cvičení protahování snov tělo bolest zad cvičení snů tělo svaly klouby protahovací cvičení strečink vysněné tělo žena po tréninku   protahování protahování zadních nohou svaly protahování protahování těla vysněná postava zpět