Zdatnost

Pijte před cvičením: toto jsou 4 nejhorší předtréninkové nápoje!

Je důležité udržovat tělo hydratované po celý den, zejména před a během tréninku, kdy chcete být v nejlepším. Moudrá volba předtréninkových nápojů vám může nejen pomoci doplnit úroveň hydratace, ale také vám pomůže vyhnout se energetickým poklesům a žaludečním problémům. Jídlo a nápoje s vysokým obsahem tuku, vlákniny nebo alkoholu ve vás zanechají pocit přeplněnosti, bezmoci a bezvědomí a mohou vám zničit trénink. V následujícím textu vysvětlujeme, které nápoje byste neměli před cvičením pít a jaké alternativy můžete použít.

1. Zeleninové smoothies jsou skutečné protisportovní nápoje

Před cvičením nepijte zeleninové smoothie

Zelenina má obvykle vysoký obsah vlákniny, a proto je v první řadě tak zdravá. Zatímco vláknina je důležitá pro podporu zdravé funkce střev a předcházení chronickým onemocněním a zácpě, pokud si ji dopřejete příliš brzy před cvičením, může vést k zažívacím problémům.

Potraviny s vysokým obsahem vlákniny potřebují čas na trávení a mohou přispět k nepříjemným plynatosti a žaludečnímu nevolnosti během cvičení. To platí zejména pro brukvovitou zeleninu, jako je brokolice, zelí, rukola, kapusta a ředkvičky. Měli byste se vyhnout tomu, abyste měli uvnitř zelené smoothie jednu až dvě hodiny před tréninkem pijte, abyste se vyhnuli nepohodlí.

Před cvičením pijte zeleninovou šťávu, abyste získali energii

A jen pro vaši informaci: smoothies se liší od šťávy. Odšťavňování zeleniny odstraní většinu, ne -li veškerou vlákninu, přičemž zůstane pouze voda, vitamíny, minerály a cukr. Zeleninové šťávy vám mohou dodat energii před tréninkem bez rizika, že by vláknina způsobila zažívací potíže.

spropitné: Pijte zeleninové šťávy jednu až dvě hodiny před tréninkem pro dobrou energii a vychutnejte si zeleninové smoothies jako Svačinka po tréninku. V tomto článku zjistíte, co dalšího byste měli po cvičení jíst a pít.

2. Plnotučné mléko a jiné nápoje bohaté na cukr a tuky by se neměly pít před cvičením

Před cvičením nepijte mléko

Mléko s vysokým obsahem tuku může během cvičení způsobit boční stehy a žaludeční nevolnost. Podle Akademie výživy a dietetiky se vyhněte těmto negativním vedlejším účinkům před tréninkem jídla a nápoje s vysokým obsahem tuku povolení.

Sklenice plnotučného mléka obsahuje 8 gramů tuku, zatímco odstředěné mléko obsahuje 0 gramů tuku (podle USDA). Pokud chcete před cvičením vypít latte macchiato, bílou kávu nebo cappuccino, nahraďte plnotučné mléko Odstředěné mléko nebo alternativa bez mléčných výrobků jako Mandlové mléko (který má nižší obsah tuku), aby se předešlo nepříjemným příznakům.

3. Kefír není vhodný jako předtréninkový nápoj

Nepijte kefír před cvičením nebo tréninkem

Kefír je hustý jogurtový nápoj, který je skvělý pro doplnění zásob tekutin po tréninku, ale není to nejlepší volba pro předtréninkový nápoj.

Kefír se vyrábí kvašením mléka s kefírovými houbami, které obsahují kvasinky, polysacharidy a bakterie mléčného kvašení. Tento chutný a sytý nápoj obsahuje vysoce kvalitní bílkoviny, probiotika a tuky – vše, co pomáhá tělu zotavit se z tréninku.

Stejně jako u mléka může obsah tuku v kefíru způsobit nadýmání a podrážděný žaludek během cvičení, pokud jej vypijete příliš brzy před cvičením. Jeden šálek kefíru z plnotučného mléka obsahuje podle USDA 8 gramů tuku.

4. Pití alkoholu před cvičením je naprostá nouze

Před cvičením raději nepijte pivo

Alkohol, jako je pálenka, pivo nebo víno, ohrožuje nejen vaši bezpečnost při cvičení, ale může také zhoršit váš výkon. Alkohol má diuretický účinek a omezuje schopnost vašeho těla absorbovat tekutiny.

Ačkoli alkohol obsahuje vodu, ne vše se dostane do vašich buněk, aby vás udrželo hydratované. Ve skutečnosti velká část vody končí ve vaší moči a nikdy se nedostane tam, kde je potřeba k hydrataci. Pokud pijete alkohol před cvičením, pijte ho s mírou, abyste omezili jeho močopudné účinky a zajistili dostatečné hydrataci svého těla, uvádí American College of Sports Medicine.

Nejlepší předtréninkové nápoje k vyzkoušení!

Pít vodu s citronem před cvičením je dobré

Před cvičením byste měli něco vypít bez alkoholu Je a s nízkým obsahem tuku a vlákniny obsahuje. Následující nápoje vám mohou pomoci zůstat hydratované a připravit se na atletický výkon bez rizika zažívacích potíží, zácpy, plynatosti nebo žaludečních obtíží.

  • Minerální voda (nesycená)
  • Citronová voda (šťávu z půlky citronu smíchejte s 250 ml vody)
  • Zelený čaj (zejména odrůdy Matcha, Gyokuro a zelený rooibos)
  • černá káva (nebo s nízkotučným mlékem)
  • Ovocná šťáva (se 100% obsahem ovoce)
  • izotonické sportovní nápoje (bez cukru)

Podle asociace vysokoškolských a profesionálních sportovních dietologů byste měli alespoň čtyři hodiny před tréninkem vypijte 500 ml až 600 ml tekutiny. Těsně před tréninkem – asi před 15 minutami – měli byste vypít 250 až 350 ml vody nebo jiného hydratačního nápoje. Proteinové chvění a voda s aminokyselinami by mělo být provedeno během prvních 30 minut po tréninku přijmout.

Po tréninku je lepší pít proteinový koktejl

Abyste se ujistili, že se těmito doporučeními řídíte, má smysl mít s sebou vždy láhev s vodou. Dostatečná hydratace je důležitá pro udržení hydratace těla a pro regulaci tělesné teploty během cvičení. Pokud nepijete dostatek tekutin, riskujete při cvičení předčasnou únavu a přehřátí.

Pití vody před, během a po tréninku je důležité