Zdatnost

Optimalizace kondice běžeckého pásu – 9 metod pro větší zábavu při cvičení

bavte se, zatímco fitness na běžeckém pásu dělá z běžeckého tréninku zábavu a zábavu

Kolikrát jste se už věnovali fitness na běžícím pásu, protože jste si mysleli, že byste měli, a ne nutně proto, že jste chtěli? Určitě v tom nejste sami a pro mnoho lidí je těžké motivovat se k běhu. Natož mít dostatek odhodlání zapojit se do kondice na běžícím pásu. Monotónnost běžeckého tréninku jen dělá běh nesnesitelnějším. Dokonce i ti, kteří to milují, musí v určitém okamžiku přiznat, že to někdy začíná být nudné. Cvičení na běžeckém pásu byste však neměli vynechat jen proto, že je nudné. Těchto devět tipů vdechne vašemu fitness běžeckému pásu nový život. A nikdy nevíte – tyto metody se dokonce mohou stát rutinou.

Najděte a stáhněte si zábavné aplikace

Chatování nebo mluvení po telefonu při cvičení smartphone žena láhev na vodu běžecký pás

Potřebujete motivaci? K tomu určitě existuje vhodná mobilní aplikace. Například si stáhněte aplikaci pro zvukové koučování a získejte přístup k celé řadě různých běžících tréninků. Ty také vedou trenéři, kteří vás velmi pravděpodobně dostanou do cíle. Ve většině případů si můžete vybrat, jak dlouho chcete cvičit, a soustředit se na konkrétní cvičení. Intervaly a rychlost si určete sami, abyste zlepšili svoji vytrvalost.

moderní zařízení fitness školení mobilní telefon připojit aplikace ke stažení

Můžete si dokonce vybrat svou hudební inspiraci, která se může pohybovat od lidové hudby až po energické hity. Proměňte například svůj běh ve hru s herními aplikacemi o zombie. Vyberte si misi pro daný den a podle pokynů shromážděte zásoby a vybudujte si základnu. Pokud jsou po vás zombie, budete muset zrychlit tempo.

Cvičte virtuálně

zábava při běžeckém pásu fitness běh trénink zábava dělat plochý displej virtuální běh

„Technologie běžeckého tréninku se opět zcela změnila,“ říká fyziolog Tom Holland. „Aplikace jako RunSocial se připojují k běžeckým trenažérům přes Bluetooth, takže si můžete kdykoli zacvičit na běžeckém pásu s lidmi z celého světa na různých kurzech.“ Můžete se také zúčastnit naplánovaných skupinových běhů, běhat s přáteli a dokonce se zúčastnit závodů . Takové aplikace jsou již předinstalovány na mnoha novějších běžících pásech. Můžete také použít aplikaci jako BitGym, která vám umožní virtuálně provozovat kurzy po celém světě z vašeho tabletu nebo smartphonu.

Komunikujte při posilování na běžícím pásu

při cvičení, chatování nebo telefonování smartphone žena sportovní běžecký pás

I když to není nejlepší způsob, jak se soustředit na cvičení, ve věku multitaskingu je naprosto přijatelné používat telefon při cvičení. Pomocí dlouhých, rovnoměrných běhů můžete pomocí svého bluetooth sluchátka diskutovat o nejnovějších zprávách se svým otcem. Můžete si dokonce vést telefon, tablet nebo videochat s mámou nebo přáteli po celé zemi. Ještě lépe, naplánujte si běh s některými z nich, abyste mohli společně dělat své obávané tréninky na běžícím pásu.

Zkombinujte běh s Netflixem

moderní zařízení fitness trénink běžecký pás tablet netflix

Mezi prací, rodinou a sociálními povinnostmi může být obtížné si zacvičit, natož hodinu Netflixu. Pokud se však chcete na sérii Game of Thrones podívat například během Treadmill Fitness, můžete svůj čas využít ve svůj prospěch kombinací těchto dvou. Získejte tablet a spolehlivé připojení k internetu, nasaďte si sluchátka a transportujte se do fiktivní země Westeros nebo paralelního vesmíru zvaného Upside Down.

sledovat televizi, zatímco běžecký pás cvičit fitness více běžeckých pásů ploché obrazovky televizní obrazovky

Jedině tak si můžete na chvíli zachránit společenský život. Ve studii Management Science z roku 2013 bylo také zjištěno, že například pouze „GoT“ na běžícím pásu zvyšuje motivaci chodit do posilovny. Takže to pro vás může být win-win.

Vytvořte si motivační seznam skladeb

běh v přírodě cvičení venku květiny sluneční svit

Někdy je nejtěžší začít s cvičením. Z tohoto důvodu se ještě před tím, než půjdete do posilovny, můžete motivovat trochou hudby, ať už se soundtrackem „Rocky“ nebo nějakého baskytarového techna. Jakmile jste na běžícím pásu, je také dobré vytvořit si seznam videí pro přehrávání vašich oblíbených scén z filmů, televize a YouTube a sledovat je při cvičení. Všechny takové scény z filmů na vás mohou emočně působit a donutit vás jednat. Pokud jde o cvičení na běžícím pásu, je dobrá motivace a nutkání jednat.

Být kreativní

Tato metoda je vhodná pro ty z vás, kteří se mohou popsat jako extrovertnější. Pravděpodobně jste viděli některá virální videa, kde lidé zpívají, tančí a baví se na běžícím pásu. Můžeš to být ty. Je rok 2019 a dny běhání v krátkých šortkách s čelenkou jsou dávno pryč. Co vás může dostat na běžecký pás? Umíte zpívat operu nebo freestyle rap? Udělejte to, když běžíte, a můžete se stát senzací na internetu. Nesnažte se však příliš mnoho, jako například členové „OK Go“ v jejich ikonickém hudebním videu. Zlomené kosti jsou pro vaši kondici na běžeckém pásu k ničemu.

Cvičení pro váš mozek

poslech hudby při cvičení na běžeckém pásu se sluchátky

Běh se může při hledání společnosti nebo zábavy v mysli opravdu opakovat. V tomto případě popusťte uzdu své fantazii. Když zaměstnáte svůj mozek, budete méně přemýšlet o tom, kolik minut nebo sekund to bude do konce vašeho tréninku. Poslechněte si například zajímavý podcast na internetu, který vás odvede od celého procesu a donutí vás přemýšlet. Na internetu je dostatek bezplatných zvukových dokumentů nebo audioknih, které můžete vyzkoušet různými způsoby. Další užitečnou možností by bylo oprášit své jazykové znalosti v konkrétním jazyce, jako je italština, před odjezdem na dovolenou nebo na služební cestu.

Hudební zábava pro vaše fitness na běžeckém pásu

běžecký pás fitness optimalizovat metody zábava zábava cvičení poslech hudby

Pokud máte vášeň pro hudbu, nikdy se nebudete nudit, zvláště když máte příležitost hrát svou oblíbenou hudbu. Místo sledování běžeckého pásu jako cvičení si můžete poslechnout svá oblíbená alba nebo nová vydání celá. S průměrnou délkou alba 45 až 60 minut můžete urazit šest až deset kilometrů, v závislosti na vaší rychlosti. Zaměřte se na nohy a bušící srdce a věnujte více pozornosti hudbě, která vám proudí ušima. Většinu času je těžké cvičit na běžícím pásu, pokud se neztratíte v hudbě.

Dělejte intervalový trénink

nohy běžící na běžeckém pásu okna sportovní obuv

Běžecké pásy jsou ideální pro intervalový trénink, který podporuje sílu a rychlost a rychle spaluje kalorie. Po zahřátí zvyšte tempo na 30 sekund, sprintujte a poté ho na minutu snižte zpět na příležitostný běh. Tyto intervaly opakujte celkem sedmkrát. Vyzkoušejte pyramidové cvičení a čas letí. Zvyšte rychlost na náročné tempo, které dokážete vydržet minutu. Poté se na minutu mírným tempem vzpamatujte. V dalším intervalu zvyšte tempo až na dvě minuty a také dvě minuty relaxujte. Zvyšte to na pět minut najednou a poté se propracujte až na minutu.