Zdatnost

Mohou doplňky pomoci při hubnutí?

doplňky pro hubnutí cvičení břišní nohy běh

Cesta k vysněné postavě není vždy snadná ani pro fitness nadšence a zapálené sportovce. Zdravá strava a cvičení pomáhají budovat svaly, udržovat tělo v kondici a zaručit, že nedojde k jojo efektu. Někdy ale výkon stagnuje i při pravidelném tréninku. Najednou se necítíte tak produktivní a nemůžete rozjet svůj metabolismus. Poté přicházejí v úvahu takzvané doplňky. Zvláště kulturisté, kteří se denně zabývají tématem budování svalů, často sáhnou po doplňcích stravy. Podrobně se podíváme na otázku, zda doplňky skutečně pomáhají při hubnutí.

Doplňky na hubnutí tuků mají rozhýbat metabolismus?

doplňky stravy na hubnutí dívky hubnou

Doplňky (z anglických dodatků) jsou doplňky stravy, které dodávají tělu určité živiny, jako jsou vitamíny, minerály a bílkoviny. Tímto způsobem jsou určeny k doplnění obecné zdravé výživy, tj. Nemohou kompenzovat nedostatky ve vaší vlastní stravě. Čím dál více Doplňky na hubnutí pro optimální účinek se používá pouze tehdy, když již existuje vyvážený dietní plán. Sportovci a kulturisté, kteří intenzivně pracují na svých vlastních tréninkových cílech, někdy nemohou uspokojit zvýšenou potřebu výše zmíněných vitamínů, minerálů a bílkovin pouze prostřednictvím zdravé stravy. Po konzultaci se specialistou pak lze vybrat ty správné doplňky, které podporují tělo při redukci tuku a budování svalů.

Doplňky na hubnutí – které doplňky stravy jsou vhodné?

box doplňků cvičení na hubnutí

Rozdíl mezi škodlivými a zdravými doplňky stravy je v tom, jaké účinné látky obsahují. Lidské tělo potřebuje denně koktejl určitých živin, které schválené doplňky stravy na hubnutí také obsahují. Takzvané spalovače tuků jsou většinou produkty rostlinného původu, které v kombinaci s vhodnou stravou a cvičením specificky stimulují metabolismus tuků. Shrnuli jsme nejdůležitější doplňky na trhu na podporu spalování tuků.

doplňky na hubnutí cvičení fitness

Proteiny plní mnoho klíčových funkcí – jsou stavebními kameny pro různé hormony, tkáně a protilátky imunitního systému. Bílkoviny jsou také důležitým zdrojem energie. Denní příjem bílkovin spolu s fyzickou aktivitou pomáhá budovat svaly a je dobré pro kosti, které jsou při každodenním tréninku často namáhány.

Vitamín D se podílí na různých procesech v lidském těle. Podporuje normální funkci svalů, přispívá ke zdraví kostí, posiluje imunitní systém a zajišťuje zdravé zuby. Životně důležitý vitamín je z velké části tvořen pokožkou pomocí slunečního světla; tělo jej konzumuje pouze v omezené míře dietou. Proto se zejména v zimě vyplatí nechat si stanovit vlastní hladinu vitaminu D lékařem.

doplňky hubnutí žena cvičení jóga mat

Stopový prvek zinek jako nedílná součást mnoha enzymů stimuluje metabolismus. Víceúčelový organismus podporuje metabolismus mastných kyselin, vitamínu A a uhlohydrátů. Maso a ryby jsou považovány za nejlepší dodavatele, a proto zejména vegani a vegetariáni nemohou pokrýt své požadavky na zinek a existuje nedostatek.

Kombinované rostlinné produkty – například spalovače tuků s extraktem ze zeleného čaje. Zelený čaj vám pomůže zhubnout podporou spalování tuků. Zeštíhlující produkt je také bohatý na antioxidanty a polyfenoly, které chrání buňky těla před volnými radikály a stejně jako káva obsahuje kofein.

doplňky pro hubnutí fitness cvičení břišních nohou

Závěr: Vyvážený dietní plán a nastavený tréninkový plán jsou prvním krokem ke ztrátě tuku. Pak mohou vstoupit do hry doplňky, které pomáhají kontrolovat hubnutí. Doplňky stravy fungují u každého jedince odlišně – vždy se proto vyplatí předem se poradit s lékařem o vlastní aplikaci. Odborníci jsou také lépe obeznámeni s dávkováním.