Zdatnost

Která sportovní podprsenka je pro jaký sport nejlepší?

Sportovní podprsenka nabízí vysokou podporu při cvičení

Správná sportovní podprsenka je nezbytná pro efektivní a vysoce výkonné cvičení. Nejen, že se budete cítit pohodlně při pohybu, ale také zabrání natahování hrudníku a bolesti v oblasti hrudníku. Bez ohledu na to, zda kupujete sportovní podprsenku poprvé, nebo potřebujete vyměnit starou podprsenku, která již neposkytuje dostatečnou podporu, náš průvodce vám pomůže zjistit, která velikost vám nejvíce vyhovuje a jakou úroveň podpory potřebujete v závislosti na intenzitě sport nebo cvičení.

Kupte si sportovní podprsenku – na co si dát pozor?

Tenká ramínka sportovní podprsenky pilates intenzitu světla

Chceš jeden Kupte si sportovní podprsenku, ale opravdu nevíte, zda vybraný model opravdu dobře sedí? Podpora sportovní podprsenky je tvořena třemi prvky: ramínky, košíčky a spodní pás včetně bočních panelů. Při zkoušení byste proto měli věnovat pozornost následujícímu:

  • Proveďte hop test, abyste zkontrolovali, jak se pohybujete.
  • Natažením popruhu podprsenky vyzkoušejte roztažení. Ať už jsou nastavitelné nebo ne, čím méně jsou přední popruhy pružné, tím lépe drží.
  • Zkontrolujte, zda vám podprsenka dostatečně zakrývá prsa. Můžete se dokonce pokusit ohnout, abyste se ujistili, že nevyklouznou ze svých šálků. Pokud prsa z podprsenky trochu příliš vytéká, znamená to špatnou kvalitu podpory.
  • Vyzkoušejte podpásovku. Vsuňte prst pod pásek mezi prsa a vytáhněte jej dopředu. Pokud se pás pohybuje více než palec od vašeho hrudníku, je to známka toho, že je příliš volný a potřebujete lepší úchop.

Nejlepší sportovní podprsenka pro intenzivní tréninky

Sportovní podprsenka, extra silné držení, intervalový trénink s košíčky

Upravte si sportovní podprsenku tak, aby vyhovovala vaší aktivitě. Například pro intenzivní sporty nebo běhání potřebujete model s následujícími vlastnostmi: Extra silná podpora, křížové popruhy (záda závodníka) a prodyšný materiál, který rychle odvádí vlhkost a teplo od pokožky.

Nejlepší sportovní podprsenka pro běh / běh

Při nákupu hledejte vysokou podpůrnou funkci, která omezuje pohyb hrudníku. Další podporu poskytují například kostry, ergonomicky tvarované košíčky a / nebo cílená komprese (běžné pro menší velikosti košíčků).

Sportovní podprsenka s polstrovanými košíčky na běhání na zip

Nejlepší sportovní podprsenka pro HIIT

Stejně jako u běhu by sportovní podprsenka měla také poskytovat extrémní podporu pro vysoce intenzivní intervalový trénink (zkráceně HIIT), protože cvičení zahrnuje intenzivní cvičení, jako jsou skákací zvedáky, skokové dřepy a burpees.

Nejlepší sportovní podprsenky pro box

Poslední věc, na kterou chcete při sparingu myslet, jsou vaše prsa. Pořiďte si sportovní podprsenku s vysokou oporou a ramínky, která při tlačení neklouzají.

Sportovní podprsenky pro lehké až středně intenzivní tréninky

Sportovní podprsenka dobře drží Posilování v posilovně

Nejlepší sportovní podprsenka pro váš silový trénink

Najděte si podprsenku vyrobenou z prodyšného materiálu, který účinně odvádí pot a udrží vás v suchu a chladu během dřepů, mrtvých tahů a všeho mezi tím.

Správná sportovní podprsenka pro cyklistiku

Bez ohledu na to, zda jste uvnitř nebo venku, na kole je nejlepší nosit sportovní podprsenku, která je vysoce prodyšná a odvádí vlhkost. Pokud je to možné, rozhodněte se pro model se závodními zády, protože popruhy zaručují optimální volnost pohybu paží a ramen.

Nejlepší sportovní podprsenky na jógu

Nevybírejte příliš hluboký výstřih. Poslední věc, kterou chcete, když děláte „dolů vypadajícího psa“ (Urdhva Mukha Svanasana), je obávat se, že vám prsa vypadnou z podprsenky. Pokud je vaše lekce jógy intenzivní (např. Bikram nebo Vinyasa jóga), ujistěte se, že vaše sportovní podprsenka je vybavena technologií pro odvod vlhkosti.

Sportovní podprsenka s polstrovanými košíčky v černé barvě