Zdatnost

Jak dělat posilovnu

Tělocvičny a kluby zdraví jsou jedny z nejdůležitějších na světě, které nejen vydělávají spoustu peněz, ale také zlepšují vaše zdravotní a kondiční standardy. Existuje několik důvodů, proč lidé vstupují do tělocvičen. Energizuje a motivuje vás, podporuje hubnutí a také vám dává rady a tipy ohledně diety a výživy. Je však také důležité vědět, jak byste měli posilovnu používat. Viz níže uvedené odstavce.

Jak dělat posilovnu

Buďte pilní:

Jak dělat posilovnu

Bez ohledu na to, jak jste v životě unavení a vyčerpaní, je důležité, abyste chodili do posilovny dvakrát až třikrát denně. Na tom, kdy jedete, nezáleží. Vše, co potřebujete, je určité odhodlání a snaha udržet to. Jděte do posilovny, než se po práci vrátíte domů. Je to první a nejtěžší krok k dosažení, ale určitě vám přinese dobré výsledky.

Zahřát se:

Jak dělat posilovnu

Pokud jste někdo, kdo chodí denně do posilovny, jste si vědomi toho, jak náročná a časově náročná některá cvičení mohou být. Takže než se pustíte do tvrdého tréninku, musíte strávit deset minut rozcvičkou. To zahrnuje úseky; bodové běhání, kopance do zadku, dřepy a skoky kolen.

Nepřehánějte to:

Jak dělat posilovnu

Je skvělé prosadit se a zjistit, čeho jste schopni. Ale nic nepřehánějte. Pokud vaše úroveň není tak vysoká, nemusíte dělat tři až čtyři sady. Jedna sada dvaceti stačí. Pokud vaše svaly pociťují napětí, není nutné zvedat těžké vybavení. To vám pomůže cítit se lépe a také dělat to nejlepší.

Nastavte si limit:

Jak dělat posilovnu

Nemyslete na odpočinek mezi stroji. Omezte se na čtyři až pět strojů, pokud možno sedm. Zkuste místo volných závaží používat stroje. To je pro vás velmi důležité, než si začnete dopřávat čas na nějaké základní cvičení. Udržují vás ve správné formě.

Cvičte na hlavních svalových skupinách:

Jak dělat posilovnu

Nepotřebujete kudrlinky. Na pažích se dá pracovat nepřímo cvičením ramen, zad a hrudníku. Čím pomaleji přesouváte váhu, tím lépe pro vás. Pokud spěcháte, setrvačnost převezme a nebudete pracovat všechny svaly, které byste měli. Tento tip mějte na paměti.

Zatlačte a ochlaďte se:

Pokuste se jít tak rychle, jak můžete, abyste se zapotili. Nesnažte se ani číst na běžícím pásu, protože vás to zpomalí. Jakmile jste se usadili do jedné konkrétní rutiny, proveďte nějaký intervalový trénink asi dvě minuty a několik minut se zchlaďte. Pokud se chystáte dělat nějaké kardio, budujte intenzitu velmi pomalu.

Odměňte se:

Když jste tak tvrdě pracovali, proč se neodměníte? Jděte a strávte nějaký čas v bazénu, pěkně se osprchujte, jděte do parní místnosti nebo zkuste saunu. Pomůže vám cítit se uvolněně, svěže a hodně omlazeně.

Jezte zdravou výživu doma:

Jak dělat posilovnu

Když jste doma, jezte zdravou výživu. Jezte více ovoce a zeleniny a vyhýbejte se sladkostem a smaženým jídlům. Nepijte alkohol ani příliš mnoho sody. Pokuste se přidat co nejvíce bílkovin.

Udělejte něco jiného:

Jak dělat posilovnu

V den, kdy vám chybí návštěva posilovny, můžete dělat něco jiného. I když to funguje jen na patnáct minut, udělejte to. Malé cviky se vždy počítají. Použijte schody, proveďte bodové běhání, dřepy a skákací zvedáky.