Zdatnost

Fitness doma: jaké vybavení potřebujete pro dobré domácí cvičení?

Fitness doma cvičit činky

Tělocvična není ideální místo pro cvičení pro každého. Mnozí se prostě v posilovně necítí dobře a vždy si najdou výmluvy, jako je dlouhá cesta nebo špatné počasí. Abyste se vyhnuli takovým nepříjemnostem, můžete cvičit i doma. Co ale potřebujete pro opravdu efektivní domácí cvičení? V článku shrnujeme potřebné vybavení i výhody a nevýhody fitness doma.

Klady a zápory domácího cvičení

Cvičební podložka pro domácí cvičení

Každý ví, že cvičení a kondice jsou dobré pro zdraví a měly by být součástí života každého z nás. Přesto dlouhá cesta do posilovny, často přeplněná fitness studia a vysoké poplatky odrazují i ​​nadšené milovníky fitness. Pohodlí vašich vlastních čtyř stěn naopak nabízí flexibilní časy školení a nemusíte brát ohled na ostatní. Kromě toho, pokud máte dobrou cvičební rutinu, domácí cvičení může být stejně účinné jako cvičení v posilovně. Domácí cvičení je také velmi levné – vše, co musíte udělat, je investovat do několika kusů vybavení.

Tipy Domácí cvičení Cvičení Vybavení

Na druhou stranu má fitness doma také nevýhody. Protože neexistuje trenér, nelze nepřesnosti ve provádění cviků opravit, což může vést ke zranění. Zejména začátečníkům se nedoporučuje provádět intenzivní domácí cvičení. Často se také ztrácí motivace cvičit, když přijdete domů po dlouhém dni v práci. Nedostatek místa ve většině městských bytů lze také považovat za zásadní nevýhodu. Každý se tedy musí sám rozhodnout, zda je cvičení doma nebo ve studiu lepší.

Fitness doma: jaké vybavení potřebujete?

Vybavení pro domácí cvičení Kettlebell tenisky

Pro efektivní domácí cvičení hraje samozřejmě rozhodující roli také správné vybavení. Cvičit můžete pouze s vlastní vahou těla, ale s nějakým cvičebním náčiním resp praktická rotopedy požadovaného efektu lze dosáhnout rychleji.

Fitness domácí cvičení židle stacionární kolo

Ať už měníte celý pokoj v bytě na soukromou tělocvičnu nebo jen používáte podlahu v obývacím pokoji, potřebujete vybavení. Fitness vybavení pro domácnost najdete online například na gorillasports.de nákup. Je důležité soustředit se na to podstatné. Nejlepší je použít vybavení, které dokáže procvičit více svalových skupin. Šetříte tím nejen peníze, ale také místo.

Kardio stroje patří mezi nejoblíbenější stroje pro vytrvalostní trénink. Ty jsou také nabízeny pro domácí použití a umožňují kardio trénink kdykoli. Steppery, eliptické trenažéry a stacionární kola jsou účinné, ale v místnosti zabírají spoustu místa. Pro zřízení vlastní posilovny je proto vhodné vybrat si pouze jednu z nich.

Domů Fitness tipy Výhody Nevýhody

Malé sportovní vybavení, jako jsou činky, břišní válečky, cvičební míče atd., Je velmi levné, ale přesto je ideální pro efektivní trénink celého těla. Stejně dobře vám může posloužit i domácí nábytek. Například pevná židle dokáže s domácím cvičením zázraky a používá se v mnoha cvičebních programech.

tipy na efektivní cvičení doma

Mnozí si myslí, že si můžete zacvičit v pyžamu doma. Pohodlné oblečení a pohodlní trenéři jsou však nezbytností dobrého tréninku a mohou mít také pozitivní vliv na motivaci. Pohodlné sportovní oblečení, jako je sportovní podprsenka a legíny pro ženy, umožňuje maximální pohyb při tréninku a snižuje tak riziko zranění. Je vhodný pro domácí cvičení i do posilovny. K základnímu vybavení patří také tréninková podložka a ručník pro optimální hygienu doma.