Zdatnost

5 nejlepších hlubokých dechových cvičení k relaxaci

Nejlepší cvičení pro hluboké dýchání k relaxaci

Každodenní stres a úzkost zanechávají v lidech panický dech nebo zrychlený dech. Lidé jsou neustále ve stresu a napětí se stalo součástí života, ze kterého se nemůžete zbavit. Hluboké dýchání je mimořádně prospěšné, protože uklidňuje vaše tělo a uvolňuje ho. Také to umožňuje dobrý tok kyslíku ve vaší krvi a systému, což zabraňuje hypoxii. Hluboké dýchání také zlepšuje zdraví orgánů a jejich fungování. Zde je seznam technik hlubokého dýchání, které můžete provádět ve své blízkosti.

Cvičení pro hluboké dýchání:

Sama Vritti:

Uvolněte držení těla; jen si sedněte rovně, aniž byste si namáhali záda. Nyní vdechněte klidně čtyři počty a další čtyři počítejte. Uvolní váš namáhaný nervový systém a uklidní hlavu. Opakujte to 6-7krát. Pokud máte problémy s usínáním, je to dobrý způsob, jak relaxovat a usnout.

Nadi Shodhana:

Tato dýchací technika spojuje levou a pravou stranu vašeho mozku a přináší vašemu tělu rovnováhu. Posaďte se se založenýma nohama v klasické pozici pránájámy. Nyní stiskněte pravý palec přes pravou nosní dírku, blokujte nosní dírku a dýchejte levou nosní dírkou. Když dosáhnete vrcholu své inhalace a poté ji zablokujete prsteníkem pravé ruky. Poté vydechněte pravou nosní dírkou a pokračujte ve schématu. Proveďte to pětkrát až šestkrát.

Kapalabhati:

Nejlepší je to udělat ráno. Funguje to jako očistný systém pro vaše tělo. Nadechněte se pomalu a zhluboka, nyní při výdechu by měl být váš výdech silný, krátký a síla by měla vycházet z vašeho břicha. Výdechy se opakují a snažte se v tom pokračovat tak dlouho, jak jen můžete, dokud vám nedojde vzduch. Opakujte to 6-7krát. Ale tohle je přísné ne pro astmatiky a lidi trpící CHOPN.

Relaxační dechové cvičení:

Zhluboka se nadechněte a poté vydechněte ústy. Když ale vydechnete, zafixujte špičku jazyka za předními zuby a při vytlačování vzduchu vydejte zvuk „woosh“. Nadechněte se na čtyři počty, na pět zadržte dech a při výdechu ho rozšiřte na osm. Nedělejte to, pokud máte chřipku nebo nachlazení.

Pohyb dechu:

Jedná se o jednoduché cvičení primárně založené na představě pohybu vdechovaného vzduchu po celém těle. Zhluboka se nadechněte a podržte pětkrát. Nyní si ve své mysli představte, jak vzduchová koule stoupá k vaší hlavě, potom klesá dolů k hrudníku a poté k břichu a poté k dolní části těla až dolů k nohám a pak opět k páteři. Při výdechu si představte, že vypouštíte vzduch spodní částí páteře. Pokračujte v tomto okruhu 7-8krát. Je to nejlepší cvičení na zklidnění celého těla.